Kłopot z samsung apps

  • 5 Odpowiedzi
  • 18949 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kłopot z samsung apps
« dnia: Maj 22, 2013, 20:37:30 »
Problem jak w nazwie tematu a mianowicie mam stwożone konto na samsung apps ale nie mogę zainstalować sobie tej aplikacji na SGS .Wydaje mi się że ma to związek z antkiem którego mam tzn 4.22 z cyanogen  hellybean .Zależy mi na aplikacji samsunga w telefonie ale przy pobraniu wyskakuje komunikat że aplikacja nie została zainstalowana.Kies z kolei nie widzi mojego fona przy podłączeniu do usb nie wiem dlaczego.A pro po gdzie w androidzie 4,22 znajdę włączanie trybu debugowania.Proszę o pomoc za co z góry dziękuję.

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Kłopot z samsung apps
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 20:42:33 »
Prawdopodobnie nie da się tego zainstalować na CM jeśli kucharz nie wgrał tego od razu. Jeśli chcesz Samsusng Apps i inne bajery samsunga zainstalowane na CM10.1 to polecam rom Tiger JellyBean z XDA-Dev. Wypróbowałem i działa bardzo fajnie, teraz gość wrzuca tam nowinki z SGSIV.

Odp: Kłopot z samsung apps
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 21:04:55 »
Jeżeli instalowanie apk nie stanowi dla mnie kłopotu to zmiana androida jest dla mnie czarną magią co prawda robiłem to już kilka razy ale i tak poruszam się w tym temacie jak po bagnach i nie chcę ryzykować uwalenia telefonu. Widziałem gdzieś na googlu że istnieje jakiś plik który wystarczy dograć i to rozwiązuje kłopot (podobno) ale niestety link do pliku w tym temacie już zdechł tak że nadal pozostaje na łasce pomocnych kolegów z PDA i liczę na pomoc

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Kłopot z samsung apps
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2013, 21:36:08 »
Mogę jutro poszukać stosownej paczki (dziś mi jakoś strasznie mi net muli), ale pewnie i tak będzie potrzeba ja zainstalować przez recovery. To aż tak nie boli, przeprowadzimy Cię  :wink:

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Kłopot z samsung apps
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2013, 07:49:41 »
Poszperałem trochę, znalazłem kilka podobnych wątków ale ani jednego działającego przypadku. Pozostaje instalacja nowego ROM'u
(systemu). Mówisz że masz już HellyBean czyli już powinieneś mieć wszystko (CWM,Root) żeby móc zmienić ROM. Najpierw sprawdź czy wchodzi Ci telefon w tryb recovery.

Przytrzymaj przycisk wyłączenia i wybierz uruchom ponownie, jeśli wyświetli się menu z wyborem uruchom ponownie lub recovery to zaznacz recovery i kliknij OK.
Jeśli takie menu się nie wyświetla to wyłącz telefon. Teraz przytrzymaj przycisk "głośniej", drugi pod ekranem i naciśnij ten od włączania. Telefon powinien wejść w tryb recovery.

Jeśli Ci się udało to już praktycznie jesteś w domu  :wink: Jak chcesz z powrotem wyłączyć to kliknij pierwsze z listy, reboot (zatwierdzamy śrokowym przyciskiem)

Tu
i
Tu

masz dwa systemy ze wszystkimi bajerami samsunga. Instalacja jest opisana i składa się maksymalnie z 4 kroków więc powinieneś dać sobie rade. Jakby co to pisz  :ok:

Odp: Kłopot z samsung apps
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2013, 20:12:07 »
Kuboslaw wielkie dzieki za poświęcony czas .Za chwle się za to biorę .Temat do zamknięcia