Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(

  • 13 Odpowiedzi
  • 19176 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« dnia: Styczeń 02, 2012, 09:31:50 »
Cześć Koledzy, niech się Wam darzy i wiedzie w 2012 r. :)
Mam problem z baterią i jej ładowaniem. Otóż: ładuję baterię do 100%, odpinam ładowarkę i momentalnie tracę ok. 10-15% poziomu naładowania. Tak jakby telefon po odłączeniu ładowarki miał 85% poziomu naładowania. Zrobiłem już wcześniej, i to kilkukrotnie Wipe baterii i nie pomogło. ROM jest w wersji 2.3.6 (brandowany Play), jajko Semaphore (najnowsze - 1.9.1 ale wcześniej na stockowym jajku też tak samo telefon się zachowywał). Ktoś miał podobnie? Na wcześniejszych ROM-ach, przed aktualizacją też "traciłem" ładowanie, ale tutaj na poziomie max 3%.
Pozdrawiam
Wojciech

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2012, 15:29:12 »
tez mi sie tak czasem dzieje.naladuj na wylaczonym.zauwazylem ze jak laduje i cos robie z telefonem to szybciej sie niby laduje ale tez nie do 100%.no i zapewne jak zbyt dlugo jest na ladowarce to przestaje sam ladowac jak bateria jest pelna.np.jak bym mial 60% i podpial przed snem to rano wskaznik mam jakies 90%

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 15:45:12 »
To że bateria osiąga ok 98% po odłączeniu od ładowarki jest normalne, spadek o 10-15% już nie. Kalibracja tu nie ma nic do rzeczy, w niej chodzi o to aby poprawnie był odczytywany stan baterii. Nie pamiętam jakie są dokładnie napięcia, więc uproszczając, kalibracje przeprowadza się po to aby jak bateria fizycznie ma 90% pokazane było 90%. Bez kalibracji jak bateria ma 90% może być wskazanie np. 95% lub 85%

Co do Twojego problemu, to podobnie jak Wafel, raz zauważyłem że tel naładował się do 100%, nie odłączałem, coś tam porobiłem, po jakimś czasie odłączam i nagle spadek do jakiś 90-92% Tak jakby po naładowaniu odcięła się ładowarka i nie podawała napięcia mimo spadku napięcia ogniwa. Zdażyło mi się tak tylko raz, więc nie drążyłem tematu i niestety rozwiązania nie znam... Jak w nocy ładuję i z rana odłączam ładowarkę, wskazuje 100 lub 98% (w zależności od romu, niektóre mają fix że pokazują 100%, ale to pic na wodę, aku ładuje się do takiego samego poziomu).

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:20:03 »
coz...jak wiem jedno."Cza z tym zyc" :mrgreen:

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:10:39 »
A może pokombinować z innym ROM-em? Oczywiście wcześniej back'up systemu! :)
Wojciech

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2012, 04:56:15 »
oj nie wiem czy to cos da ale na criskelo v79nie przypominam sobie tego problemu.a moze poprostu uwagi nie zwracalen.teraz jade na oficjalnym 2.3.5 i tylko kernel mam zmieniony zeby voodoo sound dzialalo

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:15:21 »
Widzisz, ja też mam oficjalny ROM tylko z brandingiem Play...

Połączone: Styczeń 06, 2012, 17:25:44
Możliwe, że problem rozwiązałem metodą prób i błędów.
1. Naładowałem SGS-a do pełna, odłączyłem ładowarkę = 85%
2. Doładowałem do 100% i odłączyłem ładowarkę = 93%
3. Naładowałem SGS-a do pełna, odłączyłem ładowarkę = 96%
4. Doładowałem do 100% i Wipe baterii.
5. Odłączyłem ładowarkę = 99%
Po rozładowaniu i naładowaniu i odłączeniu ładowarki = 99%
Po drugim ładowaniu i odłączeniu ładowarki = 99%
Zatem... ;) ciekawe jak długo  idylla potrwa :)
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 17:25:44 wysłana przez adalbertus »
Wojciech

*

Offline kov007

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i, Palm Tungsten T3, Cybook
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:08:29 »
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/dziwny-przypadek-z-rozladowujaca-sie-bateria-na-ladowarce/

w tym wątku napisałem, że ponoć gingerbread po naładowaniu do pełna zaczyna płynnie przechodzić do rozładowywania.

info o takim zjawisku wyczytałem na xda-developers w opisie jednego ROMu

Wcześniej miałem 2.2 i było git, teraz na 2.3.5 rzeczywiście rozładowuje po osiągnięciu 100% przynajmniej u mnie na vibrancie :D

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:25:28 »
no mnie dzisiaj gs zaskoczyl.odpialem od ladowarki(cala noc wisial) a tu 66% zrobilem mu restart i 23%.potem jednak caly czas bateria w gore do 55.teraz mam jakies 40%.wiec trzyma w miare normalnie ale pokazuje jak zechce

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2012, 13:07:32 »
Może coś w tle Ci chodzi i zżera baterię? Wydaje mi się SGS nie zawsze poprawnie potrafi przejść z trybu podtrzymywania naładowanej baterii do ładowania i stąd te problemy. Jakiś czas temu jechałem ponad 400km nieznaną trasę, więc GPS obowiązkowy. Zakupiłem najtańszą ładowarkę samochodową gdyż potrzebowałem tylko jednorazowo. SGS naładowałem w domu na 98/100%, prawie od razu podłączony do ładowarki w samochodzie, GPS odpalony i jazda. Po jakiś 3-4h stan baterii ok 75% :/ Po wyłączeniu nawi podładował się do pełna bez problemu. Może w moim przypadku zawiniła ładowarka o słabej wydajności prądowej, albo SGS, nie wiem...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:25:02 »
Cytuj
Możliwe, że problem rozwiązałem metodą prób i błędów.
1. Naładowałem SGS-a do pełna, odłączyłem ładowarkę = 85%
2. Doładowałem do 100% i odłączyłem ładowarkę = 93%
3. Naładowałem SGS-a do pełna, odłączyłem ładowarkę = 96%
4. Doładowałem do 100% i Wipe baterii.
5. Odłączyłem ładowarkę = 99%
Po rozładowaniu i naładowaniu i odłączeniu ładowarki = 99%
Po drugim ładowaniu i odłączeniu ładowarki = 99%
Zatem...  ciekawe jak długo  idylla potrwa
Pozdrawiam
zrobilem tak juz drugi raz.raz kiedys tam wczesniej i nie zwracalem zbytniej uwagi.wczoraj tak samo poczynilem.po finalnym odpieciu od ladowarki 100% baterii i trzyma calkiem calkiem,ale wciaz mam uruchomione dane w tle,troche muzy,z 2 godziny neta po wifi i tak jakos pelne 24-30h wytrzymuje wiec tragedii nie ma

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600

*

Offline kamil9530

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S I9000
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:20:52 »
Witam.Nie wiem na jakim forum przeczytałem poradnik ale mam skopiowany post,może będzie pomocny,sam jeszcze nie korzystałem.Natomiast mam program z którego korzystam np.po wgraniu romu i uważam,że jest skuteczny Battery Calibration
Będziesz musiał korzystac z telefonu przez okolo2-4 dni (chociaż zależy od telefonu i używania baterii, nie każdy telefon jest klonem drugiego)pozwól mu się rozładowywać. Ponowne ładowania. Po 3-4 naładowanie baterii "zyskasz" powrót wydajności.

 Po 3-4 pełnych ładowaniach/ pełnych cykli, wykonaj następujące czynności:

 1. Naładuj baterie w pełni.
 2. Zostaw podłączony do ładowarki i uruchom ponownie telefon w Recovery.
 3. W Recovery, przejdź do advanced i do wipe battery stats, przejdź na YES ale nie naciskaj jeszcze nic. Kiedy będziesz gotowy, szybko wyjmij kabel i naciśnij POWER, aby wytrzeć statystyki baterii.
 4. Uruchom ponownie telefon, używaj normalnie. Niech się całkowicie rozładuje.
 5. Naładuj telefon do pełna. Wyłącz telefon. Naładuj, aż pokaze100% na zielonym pasku i zawibruje dla pełnego naładowania.
 6.Ważna rzecz: Odłącz kabel ładowarki na 0-0,5 sekund i podłącz go z powrotem w mgnieniu oka. Pozwól się naładować ponownie do 100%. Zrob to 2-3 razy w sumie.
 7. Reboot do Recovery, wipe battery stats ponownie jak w kroku 3.
 8. Po wytarciu statystyki baterii, podłącz ładowarkę z powrotem do telefonu.
 9. Reboot do ROM’u. Trzymaj kabel podłączony przez około 30 minut do 2 godzin. Odłącz. Powinno pokazać sie 100%, myślę, ze przez około 40 minut wyczerpie się do 99%.

 I to jest sposób, w jaki powinno się naprawdę zyskać na wydajności baterii.

*

Offline ynoee

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klid.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Kalibracja baterii kiedy Wipe nie pomaga :(
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:05:59 »
Witam.Nie wiem na jakim forum przeczytałem poradnik ale mam skopiowany post,może będzie pomocny,sam jeszcze nie korzystałem.Natomiast mam program z którego korzystam np.po wgraniu romu i uważam,że jest skuteczny Battery Calibration

http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21404:kasowanie-pliku-batterystatsbin-nie-wpywa-na-bateri&catid=51:programy&Itemid=93
null