Galaxy S vs HTC Sense

  • 5 Odpowiedzi
  • 3835 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Galaxy S vs HTC Sense
« dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:21:31 »
Witam

Tak sobie nieśmiało myśle o Galaxy S. Do tej pory używałem wyłacznie urzadzeń z WM. Na WM chyba każde urządzenie ma przeportowane nakładke HTC Sense lub M2D. Czy Android w Galaxy S dorobił sie jakiegoś gotowanego romu z HTC Sense?
A tak przez ciekawość...
Czy ktoś z XDA wpadł na pomysł by przeportować WM na Galaxy?;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Galaxy S vs HTC Sense
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:29:12 »
Czy ktoś z XDA wpadł na pomysł by przeportować WM na Galaxy?;)
portowanie tylko w 2 stronę - znaczy Android na urządzenia z WM
w drugą stronę? a po co?  :mrgreen:

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Galaxy S vs HTC Sense
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:38:02 »
Żeby zamienić gorszy system na lepszy?
;))))
Może wróćmy do pierwszej cześci pytania o HTC Sense...

*

Offline komoornik

  • **
  • 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Szajsung Galaxy S, Asus Eee 901, Viliv S5 3G
Odp: Galaxy S vs HTC Sense
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 10:51:10 »
Jest kilka ciekawych launcherów - np. LauncherPro.

Do tego Fancy Widget i mamy coś na wzór Sense, tyle że działa o wiele sprawniej.

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: Galaxy S vs HTC Sense
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 11:05:03 »
Fancy Widget faktycznie przypomina Sense. A chmurka pogody ma tez całoekranowe animacje?
A jak wygląda sprawa z nagrywaniem rozmów? Ponoć są aplikacje które to robią, ale nie mają(przy najmniej na WM to się tak nazywa) 2 way recording(czyli nagrywają rozmówce z urządzenia, a nie przez mikrofon). Czy Galaxy S potrafi nagrać rozmowe prowadzoną przez słuchawkę BT?

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Galaxy S vs HTC Sense
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2010, 12:25:57 »
Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku androida SenseUI to nie tylko zegarek z pogodynką. To całe mnóstwo zmian. Począwszy od launchera (tu da się nawet dość dobrze zasymulować za pomocą LauncheraPro - tylko nie widzę szczególnie powodu, bo sam LauncherPro daje znacznie ciekawsze możliwości niż launcher sense), przez rozmaite programy (spójrzcie sobie choćby na funkcjonalność zegarka, od kiedy jestem na launcherze szukam jakiegoś darmowego odpowiednika, który miałby sympatyczną kolekcję klikalnych, ładnych widżetów, budzik, stoper i minutnik - jeszcze nie znalazłem. Do tego dochodzą takie rzeczy jak friend stream, footprints, albumy ze zdjęciami, cała masa innych rzeczy), widżety (wspomniane friend stream, widżet albumu, wiadomości, maila, widżet kontroli przepływu danych przez internet który NIE WYŁĄCZA mmsów..., kalendarz 4x1) aż po rozmaite drobne rozwiązania w systemie (choćby to, jak zachowuje się po wpięciu telefonu do USB komputera - chodzi mi o menu wyboru zachowań).

Takich zmian jest cała masa i sprowadzanie SenseUI do "zegarka typu flip z chmurką" to tak jakby sprowadzać ferrari testarossa do tego, że jest czerwony i ma konika w znaczku na masce...
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...