Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?

  • 10 Odpowiedzi
  • 22117 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« dnia: Luty 04, 2013, 21:12:56 »
Witam, mam takie pytania i wątpliwości. Otóż za dwa dni przyjedzie do mnie SGS i chciałbym do niego wgrać [NIGHTLY][ROM][4.2.1] CyanogenMod 10.1 for Samsung Galaxy S lub [4.1.2] CyanogenMod 10 nightly
Wypunktuje moje zapytania myślę, że będzie łatwiej nam ogarnąć temat.

1. Czy przy zmianie romu muszę też zmieniać kernel(co on daje w ogóle)
2. Czy wystarczy wgrać przes KIES update do GB czy trzeba robić to przez te 3plikowe softy przez Odina?
3. Robić to Odinem czy przez recovery (rom manager?)
4. Co to jest a raczej po co to jest  Google Addon,  Google Apps?
5. Czy ten rom co chcę wgrać jest opłacalny? Może jest jakiś inny?
6. Do w/w romów zalecany jest Semaphore czy można wgrać inny kernel?
7. Gdzie przy bawieniu się w te romy trzeba dodać w odinie/recovery pliki Rom, Kernel, i te appsy i addony? To się wrzuca w jeden punkt i dodaje po kolei, czy tak jak np było w SE
Soft w miejsce x a main w y i start flash?

Wiem, jest trochę tego ale już wczoraj całą noc siedziałem i dziś cały dzień, nic nie znalazłem oczy mnie już bolą, a na innym niby największym forum o Androidzie zamiast mi pomóc to mi posty
skasowali. Mam nadzieję, że wy mi pomożecie, bo chętnie bym się pobawił w modyfikacje Eski.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2013, 21:23:20 »
Wydaje mi się, że wszystko jest w FAQ a wgrywanie ROMu CM opisał autor bardzo dobrze w wątku na xda.

Ad.1 Możesz, ale nie musisz - kernel daje różne możliwości np. podkręcanie procesora, poprawia dźwięk, posiada rożne poprawki/udogodnienia - wszystko w opisie kernela.
Ad.2 Mozna tak i tak jesli Kies pokaże taką aktualizację, ja zalecam Odina
Ad.3 Najpierw trzeba wgrać recovery, j.w.
Ad.4 Aplikacje od google, IMO nie potrzebne.
Ad.5 Są wątki o ROMach - raczej go polecają.
Ad.6 Wgrać możesz dowolny kernel, ale pod konkretną wersję Andka (GB, ICS, JB).
Ad.7 Wszystko jest na forum!! - kernel albo Odinem albo Recovery - w zależności w jakiej jest postaci.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2013, 21:51:42 »
Jeszcze mam pytanie, jak ściągam rom w rar, to wypakować go czy zostawić i tak go wgrać do telefonu, tylko jeśli rar to pewnie przez recovery tak jak w opisie.
Wiem, opis jest super tylko, np w polskich forach są jeszcze jakieś dodatki do tego opisu i już się pogubiłem.
No dobra czyli 1/2 już mam rozjaśnioną, i tak jak myślałem kernela nie trzeba zmieniać.
Dziękuję za odpowiedź. W razie co jeszcze się odezwę, bo telefon i tak dopiero w środę będę mieć.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 22:02:10 »
Do oryginalnego romu 2.3.x wgrywasz cf root (cfroot musi być pod twój soft np. jvs) odinem --> potem wgrywasz rom przez recovery (.zip) i tyle do niektórych romów dogrywasz jeszcze gappsy i ew. kernel jaki sobie tam chcesz. Kener może wgrywać odinem lub przez recovery (do recovery jest końcówka .zip dla odina  to już nie pamiętam).

Tutaj masz 3plikowy rom i cfroot do niego; http://www.4shared.com/folder/xjFg77X2/SGS.html odin też tam jest.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2013, 22:05:21 wysłana przez jirajamgo »

Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2013, 22:11:57 »
Właśnie miałem pytać o te gappsy jak się je wgrywa?kernel do odina chodzi ci o skrót tar pewnie?

Ok, no już chyba wszystko wiem, dzięki wam, a zajęło nam to 1godzinę a sam 24h siedziałem i nic nie wyszukałem.

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2013, 22:17:44 »
Gapps wgrywa się poprzez recovery lub CWM
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2013, 15:23:14 »
Warte uwagi są także romy z XDA. Jeśli chodzi o gapps to fajne są slimgapps z romu Slimbean. 7mb zamiast 90 :-)

Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2013, 17:56:40 »
Najprawdopodobniej już wszystko łapię, ale mam jeszcze kilka wątpliwości.
Jak będę to wszystko wgrywać to gdzie w odinie np wrzucić rom, kernel, gappsy itp? Zawsze w te PDA czy są odpowiednie miejsca?
Rozumiem, że jeśli z CWM to po prostu robię instal from sd w każdym przypadku?

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2013, 18:26:17 »
Już pisałem, że przez odina nie wgrywa się gappsów, tylko przez CWM. Tak, jeżeli chcesz wgrać kernel, to musi być w polu pda, jeżeli masz rom 1-plikowy to też pda, a jeżeli masz 3-plikowy to pda, phone oraz CSC
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2013, 15:46:12 »
Witajcie, dzięki waszej pomocy udało mi się prawie bez problemów i bricka(problemy ze sterownikami i slotem usb w i9000) zrootować i wgrać andka i kernel. Mam jedno pytanie, gdybym chciał
wrócić do softu stockowego to czy muszę wgrywać kernela czy tylko te 3pliki i już będzie oryginalny rom z kernelem?

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Galaxy S Root, Rom, Kernel modyfikacje jak zacząć?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2013, 16:29:05 »
Kernel jest zintegrowany z ROM'em.