Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów

  • 51 Odpowiedzi
  • 84587 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2011, 08:16:44 »
Taaakkkk.......

Zawziąłem się w piątek i zrobiłem.
poszło On Click Super Root 1.6.5. Od razu, bezproblemowo
W moim przypadku sposoby z początku tego postu nie pomogły. Także z4root też nie dał rady. Odpalił się, coś robił, skonczył, ale nie zrobił i to zarówno tymczasowego roota jak i stałego.
ClockworkMod nie próbowałem więc tutaj nie mogę nic powiedzieć.
Telefon
GT-I9000
Wersja oprog 2.2   FROYO.BVIP8

Teraz będę poszukiwał jakiejś stabilnej platformy Javy bo to co mam na razie dla moich potrzeb nie działa. Ale to temat na zupełnie innego posta.

Dziękuje za pomoc :)

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 24, 2011, 12:20:28 »
mam problem taki że po root mojego i9000 mam dostęp do plików
jednak root explorer nie chce zamieniać plików , ich usuwać w systemie . mam zaznaczone / r/w i nic z tego po usunięciu i odświeżeniu pliki są cały czas te same .
W czym tkwi problem ?

Jest możliwość dostępu do systemu z poziomu komputera ?

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2011, 12:04:46 »
po rootowaniu (niepełnym) pomogła aktualizacja busybox  z android market  i podmiana plików w systemie (wewe) . camera działa

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2011, 00:37:50 »
macie Linka do one click root 1.6.5 (1.7) znalazłem na xda forum xda-developers.com ale nie mogę pobrać  :sad:

udało mi się w końcu mam roota (1.7) wersją ale nie instaluje mi się busy box - wywwala komunikat, że nie ma wystarczająca miejsca
wolnego jest mnóstwo ponad 3gb
ktoś ma pomysł o co chodzi?
pamięć wewnętrzna: ponad 1,5gb
masowej ponad 3,5gb
i karta ale to nie ważne
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 01:10:35 wysłana przez baacho »

*

Offline Torsen

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2011, 12:35:07 »
Wiedziałem, że coś pójdzie nie tak :/ I znowu muszę prosić o pomoc, tym razem nie mogę wykonać tego "banalnie prostego" roota.

4. Po pobraniu programów i bibliotek, przechodzimy to ustawień w telefonie. Wybieramy Ustawienia -> Aplikacje -> Programowanie gdzie zaznaczamy Debugowanie USB. To nie koniec. Przechodzimy do Ustawienia -> O telefonie -> tryb USB -> Pamięc masowa zaznaczając.
U mnie ta opcja znajduje się w ustawienia komunikacji, a nie w "o telefonie". Ale możliwość wyboru opcji "pamięć masowa" istnieje i jeśli tylko o to chodzi, to wszystko jest OK - obie pamięci, po podłączeniu do PC, widzę jako dyski wymienne.
Cytuj
8. Po uruchomieniu mamy prosty wybór - wybieramy wersję naszego softu - 2.1 lub 2.2
Rozumiem, że wersja softu powinna być widoczna w ustawieniach -> o telefonie -> wersja oprogramowania układowego. U mnie jest 2.2.1, czyli w One-Click Root mam wybrać "2.2"? Tak też czynię.
Cytuj
12. Trzymamy GŁOŚNOŚĆ GÓRA + HOME + POWER. Trzymamy tak długo aż nie pojawi nam się mniej/więcej taki obrazek.
U mnie tryb recovery pojawił się sam, bez wyłączania przeze mnie telefonu. Czyli ciągle jest coś inaczej niż w instrukcji, ale nie tracę ducha.
Cytuj
13. Używając klawisza GŁOŚNOŚĆ DÓŁ przechodzimy do pola apply sdcard: update.zip. Wybieramy tą opcję klikając duży przycisk/HOME.
14. Pojawia nam się robocik i trójkąt. Powinien zacząć się proces instalacji paczki. Wygląda to tak, że pokazuje się żółty paseczek, który sie wypełnia w prawą stronę.
Jeżeli natomiast nie pojawi się taki, a za to otrzymamy czerwone napisy - przeczytaj drugi etap.
No i oczywiście nie jest OK. Z lekko spoconymi dłońmi przechodzę do drugiego etapu.
Cytuj
2. Szukamy paczki o nazwie root.zip (jeżeli mamy androida 2.1) lub update2.2.zip (dla 2.2)
Nie ma paczki o nazwie update2.2.zip. Jest root.zip i root2.2.zip. Znowu inaczej niż w instrukcji, ale wybór wydaje się oczywisty - root2.2.zip.
Cytuj
3. Zmieniamy nazwę na update.zip wybranej paczki
4. Podłączamy telefon do kmputera, uruchamiamy tryb pamięci masowej.
5. Paczkę przenosimy do pamięci wewnętrznej naszego galaxy!
Ona już tam była. Identyczna. Podmiana jest podmianą 1:1, identyczna nazwa, wielkość, czas utworzenia.
Cytuj
8. Używając klawisza GŁOŚNOŚĆ DÓŁ przechodzimy do pola apply sdcard: update.zip. Wybieramy tą opcję klikając duży przycisk/HOME.
9. Pojawia nam się robocik i trójkąt. Powinien zacząć się proces instalacji paczki. Wygląda to tak, że pokazuje się żółty paseczek, który sie wypełnia w prawą stronę.
Niestety, znów pojawia się czerwony tekst: "E:signature verification failed Installation aborted"
Aaaaaaaaaaaa miało być tak pięknie.
Pomocy.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 11, 2011, 13:31:24 »
Poprobuj jeszcze, ta instrukcja była pisana dawno i dla wersji 2.1 Na 2.2.1 stosowałem metodę chyba z xda, nie jestem teraz pewien - ta mi nie zadziałała.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline grobowiec

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2011, 10:49:33 »
Hej,

czy jest już root do ROM-u 2.3.3 JVH? Zdziwiłem się, że nie mogę odpalić aplikacji która wymaga roota więc wróciłem do tego wątku by przypomnieć sobie, że przecież root przeze mnie wykonany był dla wersji 2.2.1  :grin:
Jeśli coś wiecie, dajcie proszę znać

dzix

dodane:
Już nie aktualne, z marketu pobrałem aplikację Superuser co rozwiązało problem z brakiem roota.
pozdro
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 11:57:43 wysłana przez grobowiec »

*

Offline baltin

  • 25
  • Sprzęt: SGN n7000, BB 9300
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 26, 2011, 01:34:14 »
Wiedziałem, że coś pójdzie nie tak :/ I znowu muszę prosić o pomoc, tym razem nie mogę wykonać tego "banalnie prostego" roota.
Miałem DOKŁADNIE te same problemy (tak, instrukcja jest do starszej wersji Androida...) i u mnie zadziałał w końcu plik z postu #18 od Kolegi sardor.
Wg Root Check mam roota, ale nie mogę np. Root Explorerem wywalić plików z system/app - cholera wie czemu?

Mój soft:
2.2.1
I9000XXJPY
2.6.32.9
root@SE-S608 #1
FROYO.XWJS7

Pozdrawiam!

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:29:21 »

Wg Root Check mam roota, ale nie mogę np. Root Explorerem wywalić plików z system/app - cholera wie czemu?

Mój soft:
2.2.1
I9000XXJPY
2.6.32.9
root@SE-S608 #1
FROYO.XWJS7

Pozdrawiam!
A ustawiasz system by byl r/w a nie r/o ?

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2011, 20:25:05 »
Nie można załadować typu 'AdbInterface.AdbCommands.RunExploit' z zestawu 'AdbInterface, Version=1.0.1.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null'.  taki komunikat wyświetla SuperOneClick wersja 2.0  wersja systemu w telefonie 2.3 wie ktoś co zacz?

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 01, 2011, 00:05:17 »
Mnie udalo sie zrobic roota wedlug tej metody. http://www.youtube.com/watch?v=SuaXu8kusvA&feature=player_embedded#!
To co jest na poczatku tego posta jest lekko nieaktualne.

*

Offline Trique

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Alle goed's
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 19, 2011, 21:08:17 »
Jest jakiś sposób na root SGS-a na androidzie 2.3.3 gingerbread bvjv7 ? Próbowałem one click rootem  , z4root , galaxyS-root i innymi metodami ale nie wyszło a już nie mam pomysłów co dalej robić .
A wiem tylko jedno , nic nie działa jak czerwona sukienka

*

Offline cort06

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S+
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2012, 20:34:51 »
a ja zrootować 2.3.4? Kupiłem właśnie ten telefonik i ma kupe niepotrzebnych aplikacji, które chętnie bym usunął. Może ktoś napisze podobną instrukcje jak tutaj do 2.1 i 2.2?

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2012, 20:59:56 »
poszukaj i wgraj jakis kernel zrootowany(np. CF root, semphore...) a wgrywa sie go tak jak odinem wgrywasz caly rom...

*

Offline cort06

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S+
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2012, 21:32:51 »
A który jest najlepszy?

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:11:42 »
Tak mnie naszło na upgrade (przez KIES'a) ROM'u na:
2.3.6
I9000XXJVT
GINGERBREAD.XWJVZ

No i oczywiście root się skończył.
Próbowałem najnowszego SuperOneClick (starszych wersji zresztą też) i nie zadziałało.
GingerBreak - też nie działa.
Szperałem na forach, ale w zasadzie wszędzie jest: ODIN + custom ROM, ale mnie zależy na metodzie ze stockowym ROM'em, bez kombinacji.

Czy jest jakaś metoda na zrootowanie telefonu bez utraty wszystkich ustawień? Może coś przez 'download mode' działa?

Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:54:47 »
Odin jest właśnie sposobem przez "download mode"...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 14, 2013, 19:58:56 »
Ja zawsze robię root wgrywając Odinem kernel, który jest z rootem, np. semaphore.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2013, 20:01:07 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2013, 20:51:30 »
A czy wgrywając przez ODIN'a nie dostanę w komplecie "factory reset", którego nie chcę?

Czytałem tutoriala, jak wgrać CF-root, ale tam też jest factory reset. Zastanawiam się co się stanie jak nie zaznaczę tej opcji - czy po prostu wgranie się nie uda, czy się coś gorszego może zdarzyć.
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:03:45 »
Nie wiem co czytałeś, ale na pewno nie poradnik - przy wgrywaniu kernela nie robi się wipe!!!
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 14, 2013, 21:18:39 »
No to jadę z koksem - najwyżej będzie na Ciebie :)

edit: na razie zatrzymałem sie na problemie z nawiązaniem połączenia: "<ID:0/008> Can't open the serial(COM) port." (pomimo, że wykrył mi telefon na COM8). Jutro zawalczę, bo dzisiaj po walce z KIES'em juz mi się nie chce.

edit2: nie ma to jak stary netbook z XP - całaprocedura od "start" to resetu telefonu potrwała dokładnie 5 sekund i już mam root'a

Root dla gingerbread 2.3.6

co użyłem:

- Odin3
- Plik z XDA: CF-Root-XX_OXA_JVT-v4.3-CWM3RFS.tar - pogrubiłem najważniejszą część nazwy - ten kawałek musi być zgodny z posiadaną wersją 'pasma podstawowego', u mnie było to: I9000XXJVT

Cała procedura wygląda tak, jak przy każdym flashowaniu, podany plik wczytujemy jako "PDA".
NIE zaznaczamy "re-partition" i "f. reset time".
Po restarcie telefonu mamy zainstalowane aplikacje: CWM, oraz Tweaks, no i mamy root'a :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2013, 16:15:54 wysłana przez lovelypl »
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

Odp: Galaxy S / ROOT One Click + UnROOT + Wyjaśnienia problemów
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 18, 2014, 16:48:50 »
sory a gdzie mogę znaleść podobny poradnik ale z systemem 2.3.6 I9000XXJVT bo ten root one click mi nie działa