Czego brakuje w Galaxy?

  • 13 Odpowiedzi
  • 6852 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Czego brakuje w Galaxy?
« dnia: Październik 24, 2010, 22:47:45 »
Cześć Forumowicze. Dawno nie zaglądałem... powód banalny: od 23 sierpnia 2010 r. do teraz byłem/jestem bez mojego HTC Touch HD. Telefon przebywa w serwisie, nie potrafią go naprawić (najpierw 6 usterek, później 10, teraz znowu 3). Przyjeżdża z serwisu... popsuty. Mam już dość, wydałem na sprzęt ok. 2000 pln i nie po to, by większość czasu spędzał w serwisie. Dlatego też rozpocząłem procedurę odstąpienia od umowy kupna sprzedaży. I teraz – rażony doświadczeniem z produktami HTC – zamierzam kupić coś innego. Kupując HTC skusiłem się na WM, bo Automapa i inne aplikacje. Nie sądziłem, że WM to taki.... #### :)
Poważnie zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy S (GT-i9000). Zanim jednak dokonam zakupu pytam Was, użytkowników. Lista moich wymagań co do Galaxy jest może i długa, ale są to sprawy dla mnie priorytetowe. Ale, by nie przedłużać:

1.Wybieranie głosowe via Bluetooth – działa (dużo jeżdżę samochodem więc bez tego ani rusz, nawiązywanie połączenia, reszta to dodatek bez którego można żyć)? Czytałem, że od wersji 2.2 tak. To w teorii, a w praktyce?

2.Synchronizacja z MS Outlook (pełna: kontakty – wszystkie pola, zadania, kalendarz, notatki, itp.)

3.Czy gubi zasięg 3G i rwie połączenia video?

4.Czy bez problemu rozpoznaje nr tel. przychodzącego (gdzieś w necie spotkałem się z opinią, że wyświetla tylko nr zamiast nazwy dzwoniącego do nas)

5.Ile maksymalnie zdarzeń kalendarza możemy wyświetlić na pulpicie?

6.Czytałem, że przeglądarka nie obsługuje flasha (tzn., że flashowe strony nie działają i nie da się ich przejrzeć). Jak wypada kwestia portali społecznościowych: NK, Facebook, Twitter? Jaka przeglądarka? Opera Mobile?
7.Interface. Kiedyś miałem SGH D900i … i to była porażka. Po 3 miesiącach sprzedałem. Aby wysłać sms-a trzeba było się nieźle naklikać.

8.Czy Galaxy ma czytnik RSS? (chodzi mi o aplikację do odczytu RSS a nie RSS via Web)

9.Java? Występuje? Znalazłem w sieci sprzeczne informacje.

10.Pliki office (Word, Excell, Ppoint). Czy możemy je tylko odczytywać, czy edytować i tworzyć też?

11.Nawigacja. Chodzi o oprogramowanie odpowiadające w funkcjonalność Automapie i dostępne z poziomu telefonu lub karty SD, gdzie będzie zainstalowana kompletna mapa a nie każdy odcinek pobierany oddzielnie via Internet.

12.W SHG D900i Samsung miał zaimplementowaną funkcję pseudo oszczędzania baterii. Przy poziomie krytycznym blokował wszystko prócz sms i rozmowy. A tutaj? Korzystam np. z aplikacji Mobilet (opłaty za parkowanie w strefach płatnego parkowania) i zdarzało się , że poprzedni Samsung blokował transmisję. Ależ wtedy byłem wkurzony...

13.Ładowanie via USB. To powinien być standard.. a jest on i tutaj?

 Większość wątpliwości zostanie rozwiana sakramentalnym „tak” lub „nie”. Jednak 1-5 są priorytetowe, które przeważą, czy warto wybrać Galaxy czy może szukać czegoś innego. Problem w tym, że nic co obecnie znajduje się na rynku (prócz funkcji HTC HD) nie jest 100% wyborem, ale kompromisem. A do HTC już nie wrócę, nigdy...
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i uwagę jak i czas poświęcony na tak długiego posta :)
Wojciech

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2010, 23:29:45 »
3. Mi ani razu nie zgubił 3G (Poznań), lub tego nie zauważyłem, nie używam video rozmów
4. Bez problemu
5. Zależy od widgetu
6. Na froyo flash 10.1 działa bez problemu, nie korzystam z portali społecznościowych, używam standardowej przeglądarki i jestem zadwolony
7. Masz parę launcherów, aby napisać sms wystarczą 2-3 kliknięcia
10. Za darmo możesz odczytać, za możliwość edycji musisz zapłacić
11. Są nawigacje offline, np. Navigon sprawuje się bardzo dobrze, mapy też są ok
12. Do ustawienia
13. Jest

Dodam że Androida i SGS mam niecały miesiąc więc nie wszystko może być w 100% prawdą

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2010, 09:08:44 »
2. z powodu braku pełnej synchronizacji notatek zadań sprzedałem galaxy , do tego kies program do synchronizacji raz działa raz nie , jedynie nie ma problemu z synchronizacją spotkań z google a google mozna z outlookiem
3. jeśli zasięg 3G jest słaby to gubi, najlepiej od razu wyłączyć,
11 . nawigon świetnie wygląda , ma świetne mapy ale wytyczanie dróg kiepskie , jedyne sensowna nawigacja to tomtom która moze rywalizować w polsce. podobno  automapa ma sie pojawić na iphona w tym roku jesli się pojawi to będzie również na androida
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2010, 09:18:55 »
Ad.3 Zasięg czasami gubi - bardzo rzadko, ale nie przeszkadza to. Video odtwarza płynnie.
Ad.10 - goofy3 mija się tutaj z prawdą ponieważ kolega pyta konkretnie o SGS - a Samsung daje narzędzie do odczytu i edycji plików Office za darmo.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2010, 10:06:33 »
2. z powodu braku pełnej synchronizacji notatek zadań sprzedałem galaxy , do tego kies program do synchronizacji raz działa raz nie , jedynie nie ma problemu z synchronizacją spotkań z google a google mozna z outlookiem
3. jeśli zasięg 3G jest słaby to gubi, najlepiej od razu wyłączyć,
11 . nawigon świetnie wygląda , ma świetne mapy ale wytyczanie dróg kiepskie , jedyne sensowna nawigacja to tomtom która moze rywalizować w polsce. podobno  automapa ma sie pojawić na iphona w tym roku jesli się pojawi to będzie również na androida
No to się rozkręcamy, ale czy przekonam się do SGS? Czytałem gdzieś w necie, że problem z synchronizacją występuje tylko przy 64-bitach. A jak w przypadku 32? I jeszcze jedno; miałem SE i Nokie z serii E, tam synchronizowałem w/w z Outlookiem za pomocą dedykowanego programu. Skuteczność - ok. 90%. A jak w przypadku Kies-a? Jak możemy to porównać? I czy na Androidzie 2.1 czy 2.2? A może to bez znaczenia jaka wersja OS?
Zostają nam jeszcze kluczowe sprawy: pkt.1  i mniej istotne, ale zawsze wątpliwe pkt. 9
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 10:08:35 wysłana przez adalbertus »
Wojciech

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2010, 11:06:48 »
dedykowany program to kies raz działa raz nie. mam xp 32 i win7 64 na jednym i drugim lipa.
nokia suite to najlepszy program do synchronizacji jaki miałem , potem activesync dla wm , potem itunes dla ios zadania trzeba synchronizowac osobnym programem, a najwieksze badziewie to kies dla galaxys zastanów sie nad jakims htc desire HD  moze tam to dziala lepiej
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2010, 11:26:27 »
Ad.10 - goofy3 mija się tutaj z prawdą ponieważ kolega pyta konkretnie o SGS - a Samsung daje narzędzie do odczytu i edycji plików Office za darmo.

Heh, faktycznie :) W WM wystarczyło kliknąć i można było pisać tutaj trzeba jeszcze wybrać z menu "edytuj", muszę w końcu odzwyczaić się od WM... A że wcześniej czytałem że ThinkFree Office w wersji bezpłatnej umożliwia tylko przeglądanie plików officea, wniosek nasunął mi się sam ;)

Sorki za wprowadzenie w błąd....

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2010, 14:14:09 »
dedykowany program to kies raz działa raz nie. mam xp 32 i win7 64 na jednym i drugim lipa.
nokia suite to najlepszy program do synchronizacji jaki miałem , potem activesync dla wm , potem itunes dla ios zadania trzeba synchronizowac osobnym programem, a najwieksze badziewie to kies dla galaxys zastanów sie nad jakims htc desire HD  moze tam to dziala lepiej
Tzn. raz działa raz nie, czy synchronizuje tylko wybrane elementy? Bo z notatek mogę zrezygnować, w ostateczności z zadań też (chociaż wolałbym nie), ale kontakty (wszystkie pola z urodzinami włącznie) i kalendarza nie zrezygnuję. Po moich "przekopach" z HTC nie spojrzę już życzliwie na sprzęt tej firmy. Zero obsługi posprzedażowej... a na rynku brak  - jak dla mnie (post nr 1 i 13 pkt) telefonów spełniających moje wymagania (no może poza HTC Touch HD, ale to już przerabiałem)...
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 14:17:03 wysłana przez adalbertus »
Wojciech

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2010, 20:09:35 »
Tzn że po hard resecie działa jeden dzien albo dwa a potem przestaje działać synchronizacja , nie mam pojecia od czego to zalezy na pewno nie od wersji systemu bo mialem kilka 2.1 i froyo bete 3 i cos ugotowanego, i problem jest po stronie telefonu
konakty kalendarz na pewno są , ma byc informant aplikacja mająca własny kalendarz i zadania oraz własną synchronizację po wi-fi
http://www.webis.net/products_info.php?p_id=pocketinformant_android&tab_id=pocketinformant_android
predzej czy później będzie działać albo po kies albo po tym programie albo tu i tu
nie wiem jak nokia, ale samsung czy apple  są  dokładnie tak samo obsługiwane w polsce jak htc  , szczególnie serwis gwarancyjny, jedna banda, chociaż miałem xperie x1 i naprawili bardzo szybko nie wiem czy to zasługa SE  czy akurat wyjątek potwierdzający tezę.
a w samsungu jest tragedia z serwisem omniehd trzymali mi w serwisie ponad dwa miechy, kupilem sobie nową w miedzy czasie.
jak dzwonilem ze w gwarancji jest napisane 14dni to mi mowili i co z tego , a w punkcie w rumi gdzie oddałem powiedzieli ze i tak dostałem jako pierwszy bo reszta telefonów nie wróciła 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2010, 20:16:32 »
No to chyba coraz bardziej przekonuję się do SGS. Pamiętam, że już synchronizowałem dane z SHG900i i poszło całkiem nieźle. W końcu - powiedzmy - to kwestia czasu, bo nie sądzę, by telefon z górnej półki był tak dysfunkcyjny. Pozostaje kwestia zasadnicza: wybieranie głosowe via bluetooth. Teoretycznie, skoro telefon potrafi głosowo wyszukiwać w Google i odczytywać nagranie głosowe w postaci tekstu (sposób na wysłanie smsa) to z wybieraniem głosowym nie powinno być żadnego problemu. To tylko teoria, praktyka może od niej odbiegać... Parował ktoś z Was urządzenia i wybierał głosowo połączenia?
Pozdrawiam

PS. Pogooglowałem trochę i znalazłem dwa ciekawe linki na ten temat:
http://www.androidcentral.com/android-22-froyo-bring-bluetooth-voice-dialing
http://www.androidtapp.com/true-hands-free-driving-and-bluetooth-voice-dialing-is-in-android-2-2/
Czyli teorię mamy z głowy, bo działa... a praktyka?

Czekam na sugestie i praktyczne porady odnoście wybierania głosowego. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 11:18:14 wysłana przez adalbertus »
Wojciech

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2010, 22:39:11 »

3. Nie zdazylo mi sie. Siec Plus GSM
4. Rozpoznaje
5. Uzywam pure calendar, cale mnostwo.
6. Zalezy od przegladarki. Na nowszym systemie masz flasha wbudowanego.
7. Wszystko mozna ustawic pod siebie, Android jest konfigurowalny.
8. Zdaje sie, ze chyba nawet ma, jednak nigdy go nie uzylem, wole darmowe a lepsze zamienniki z marketu.
9. Nie wiem jak mialyby sie skalowac do tej rozdzialki programy w javie.
10. Galaxy S posiada w romie program umozliwiajacy zarowno odczyt jak i edycje.
11. iGO i spisuje mi sie to swietnie, AM czesto mnie zawodzila i sie wysypywala, mimo ze mialem legalna. Nie jest to ideal to iGO ale moim zdaniem jest ok.
12. Nie wiem, mi nic nie blokuje poza aparatem foto gdy jest maaaalo baterii.
13. Jest. Ponadto porzy podlaczaniu pod USB mozna wybrac sobie czym ma byc urzadzenie- czy modemem, czy podlaczenie przez KIES czy dysk przenosny. Mily dodatek, ktorego nie uswiadczylem w innych androidach.

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2010, 13:59:10 »
Czyli nadal wiemy tylko teoretycznie, że działa pkt. 1
Do "re_" - jak udało Ci się obsługiwać Automapę? Przecież nie ma jeszcze wersji na Andka :)
Ps. Wygooglowałem, że IGO działa pod SGS, jest wydana specjalna edycja właśnie dedykowana pod ten telefon. Ale AM już jest tylko pod Windowsa, chyba, że się mylę.
Pozdrawiam
Wojciech

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2010, 14:59:35 »
A gdzie ja napisalem, ze AM uruchamialem pod Androidem? :) Porownalem dwa programy nawigacyjne, ot co. A ubslugiwac mi sie ja udawalo bez problemu, to nie jest trudny w obsludze program :P na WM Automapa robila mi mase roznych psikusow, wywalala sie, pokazywaly sie w programie taskbar i softkeye itd. itd. Po prostu przyrownalem, ze AM potrafila nie dzialac jak nalezy, iGO na Androidzie dziala bardzo dobrze.

*

Offline adalbertus

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czego brakuje w Galaxy?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2010, 15:12:43 »
W sumie racja, też można tak zinterpretować :) Kiedyś jeździłem na IGO (testowałem), teraz mam AM, jak sprawię sobie SGS i AM nie będzie na Andka, sięgnę po IGO :)
Wojciech