Backup nie przywraca kopii wszystkich aplikacji oraz inne problemy z Androidem

  • 5 Odpowiedzi
  • 3255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Witam,
Co jakiś czas telefon samoczynnie kasuje mi niektóre aplikacje przeważnie jest to Market, GG i Dolphin brosware. W tym tygodniu zdarzyło się to już dwa raz - normalnie szału idzie dostać. Najgorsze jest to, że pomimo zrobionej kopi nie przywraca mi tych aplikacji
Pierwszy raz zdarzyło mi się to we wtorek gdy kupiłem nową kartę pamięci i włożyłem ją do telefonu - włączam telefon i się okazuję że zostały 3 z 18 zainstalowanych aplikacji, wtedy również wyczyściłem cały telefon (wipe + ustawienia fabryczne + format obu pamięci). Kolejny raz to wczoraj - zainstalowałem kernel voodoo do poprawy jakości nagrywanego dźwięku z kamery, uruchamiam telefon - i znowu nie ma 5 aplikacji: GG, Marketu, mVideo Player, Keeper, Dolphin Brosware.
Mam ROM wgrany przez ODINA JPY i nie posiadam żadnych modyfikacji typu speedmod i tym podobnych, jedyne co mam wykonane to ROT. Proszę o pomoc i ewentualne sugestię czemu tak się dzieje że samoistnie kasują się aplikację po ponownym uruchomieniu telefonu (nie zawsze) oraz nie można potem ich wszystkich przywrócić tylko przywraca się część (próbowałem Titanium Baskup PRO oraz MyBackup PRO)
Dodam tylko tyle, że "laikiem" nie jestem i android nie jest w sumie mi obcy, a także byle czego nie instaluję.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Backup nie przywraca kopii wszystkich aplikacji oraz inne problemy z Androidem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:11:43 »
1 problem - IMO winny rom
2 kopia - użyj Titanium Backup - jeśli nie działa właściwie to też niestety wina romu

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Backup nie przywraca kopii wszystkich aplikacji oraz inne problemy z Androidem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:41:40 »
Hmm dziwne że jest to wina ROMu bo ten JPY mam pobrany z samfirmware.com czyli powinien to być sprawdzony ROM :/
Titanium Backup PRO także nie dał rady przywrócić wszyskich aplikacji.
Jeszcze jakieś sugestię przed ponownym wgraniem ROMU :-?

EDIT: jeśli teraz mam rota i wgram na nowo ROM ODINEM to rozumiem że rota będę musiał wykonać ponownie ?

Połączone: Styczeń 30, 2011, 10:58:51
Odświeżam bo temat nadal aktualny
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 10:58:51 wysłana przez xadrian »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Backup nie przywraca kopii wszystkich aplikacji oraz inne problemy z Androidem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:33:47 »
A może wgraj inny ROM i sprawdź? A może to też wina programu do backupu? 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Stosowałem dwa programy do robienia kopii i oba nie przywróciły wszystkiego :/
Co do ROMu to zmienił bym ale na coś oficjalnego, ale z oficjalnych ten JPY jest najnowszy z tego co mi wiadomo, a te "gotowane" ROMy jakoś mnie nie przekonują :-?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Użyj kuchenki (http://mojdroid.pl/2117/kuchnia-dla-galaxy-s-stworz-swoj-wlasny-romsoft) i wybierz to co chcesz do swojego ROMU. Tak będzie najlepiej dla ciebie