Aplikacje kasują się po restarcie telefonu

  • 18 Odpowiedzi
  • 9531 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 10:09:22 »
Witam,
Mam taki oto problem często zdarza mi się tak, że po wyłączeniu i włączeniu telefonu z menu znikają mi niektóre aplikacje i pozostaje po niej tylko delikatnie przeźroczysta ikonka. Problem jest o tyle dziwny i uciążliwy że miałem to na ROMach JPY, JS8, i teraz na JVP. Myślałem że to wina jakiś modyfikacji/ROOTA i dlatego po zainstalowaniu JVP nie wgrywałem kompletnie żadnych modów, a tylko zainstalowałem z marketu GG, Opere Mobile, Dropboxa, Dolphin Brosware i Web Sherin lite i na drugi dzień włączam i wyłączam telefon i znowu okazuje się że 3 aplikację wcięło :/
Nie wydaje mi się aby to była wina uszkodzonej pamięci ROM telefonu bo po przerzuceniu tych aplikacji na kartę jest to samo. Z tego co zauważyłem aplikacja jest w telefonie bo jak chce ją zainstalować ponownie to pokazuje mi się komunikat że ta wersja zastąpi poprzednią i czy chcę to zrobić.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 15:14:03 wysłana przez xadrian »

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2011, 10:24:19 »
Może to wina launcher'a, sprawdź z Launcher pro, lub z Golauncher. Może coś jest nie tak z odwołaniem do aplikacji

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2011, 11:59:35 »
W sumie tego jeszcze nie sprawdzałem  :ok:
Zainstaluje Go Launcher i dam znać co i jak.

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2011, 14:32:56 »
Jesteś pewien, że wszystko jest w porządku z kartą pamięci? O czym informuje ta ikonka "SD"?
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2011, 17:51:37 »
Może tak się dziać, jak nie prawidłowo odłączysz pamięć masową od komputera....pewnie wyciągasz od razu wtyczkę. Musisz kliknąć w telefonie Odłącz pamięć USB..czy jak to tam się nazywa. Najlepiej to jeszcze , jak wgrasz jakiś rom, to sformatuj od razu kartę SD (wewnętrzną).

Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2011, 22:40:28 »
miałem tę samą sytuację po wgraniu darky 10.1 nie jest to spowodowane odłączeniem telefonu od komputera bez wcześniejszego odinstalowania karty sd . Pomaga  zmiana  rom-u  problem się skończy ,  obecnie mam zainstalowany rom 2.3.3 xxjvk z rootem 2.6.35.7-i900xxjvk-cl75655 se.infra@sei-28 #2 , telefon nie zalicza zwieszek działa szybko polecam tę kombinację.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 00:21:06 »
Miałem to samo w Galaxy S i te programy z ikonką SD się nie kasują tylko jest jakiś problem z dostępem do nich. Przeważnie po restarcie system widział je normalnie.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:47:26 »
To jest problem romu ja też tak miałem na romie Tweaky ROM JVP 2.3.4 po wgraniu innego Smart Edition Juwe w v5.0 XXJVP oparte na oficjalnych 2.3.4  nie mam tego problemu i na innych co testowałem też nie było problemu
Korzystam cały czas z Go Launcher na SGS.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2011, 15:50:45 »
@up
A czytałeś pierwszego posta....przecież napisał: "Problem jest o tyle dziwny i uciążliwy że miałem to na ROMach JPY, JS8, i teraz na JVP." .Chyba że to jest wina wszystkich romów . :)

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:47:31 »
To nie wina romu bo ja to miałem na oryginalnym 2.2..

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2011, 21:56:17 »
To musi być jakiś konflikt aplikacji w romie z tymi co dogrywamy swoje Tylko jakich ? :(
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2011, 12:16:23 »
Cieszy mnie takie zainteresowanie tematem i wiedzę że na osoby na tym forum naprawdę można liczyć  :ok:
Kilka wyjaśnień :

Jesteś pewien, że wszystko jest w porządku z kartą pamięci? O czym informuje ta ikonka "SD"?
Przeskanowałem kartę pamięci jak i wewnętrzną pamięć telefonu programem do diagnostyki i nie pokazał żadnych błędów.

Może tak się dziać, jak nie prawidłowo odłączysz pamięć masową od komputera....pewnie wyciągasz od razu wtyczkę. Musisz kliknąć w telefonie Odłącz pamięć USB..czy jak to tam się nazywa. Najlepiej to jeszcze , jak wgrasz jakiś rom, to sformatuj od razu kartę SD (wewnętrzną).
Nie - zatrzymuję urządzenie i klikam na ten guziczek "odłączenia" poza tym jak wgrałem ostatni czysty ROM to nawet nie podłączałem telefonu do kompa bo wszystkie aplikacje ściągnąłem z marketu. W pracy Opera Mobile nie chciała się uruchomić więc zrobiłem restart telefonu i po jego włączeniu nie było już paru aplikacji :/ Kartę i pamięć telefonu formatowałem zaraz po wgraniu JVP (wcześniej faktycznie karty nie ruszałem)

obecnie mam zainstalowany rom 2.3.3 xxjvk z rootem 2.6.35.7-i900xxjvk-cl75655 se.infra@sei-28 #2 , telefon nie zalicza zwieszek działa szybko polecam tę kombinację.
2.3.3 ma problemy z baterią i bardziej proponuje zainstalować coś na bazie 2.3.4 :)

Miałem to samo w Galaxy S i te programy z ikonką SD się nie kasują tylko jest jakiś problem z dostępem do nich. Przeważnie po restarcie system widział je normalnie.
Dokładnie bo podczas próby instalacji pojawiał się komunikat że te aplikacje są zainstalowane.
Przyznam się, że po restarcie jak mi ich nie wykrywało to nie robiłem kolejnego restartu tylko od razu ściągałem je od nowa więc nie wiem czy by się pojawiały ;)

To jest problem romu ja też tak miałem na romie Tweaky ROM JVP 2.3.4 po wgraniu innego Smart Edition Juwe w v5.0 XXJVP oparte na oficjalnych 2.3.4  nie mam tego problemu i na innych co testowałem też nie było problemu
Korzystam cały czas z Go Launcher na SGS.
ROMu albo właśnie launchera, obecnie mam zainstalowany ROM z nakładką TW4 (F1 Galaxy S2 V2) i póki co jest spokój.
Natomiast dziwi mnie to, że takie cyrki dzieją się na oficjalnych ROMach i to bez żadnych modyfikacji

To musi być jakiś konflikt aplikacji w romie z tymi co dogrywamy swoje Tylko jakich ? :(
Na ostatni ROM (JVP 2.3.4) wgrane miałem tylko:
- Dolphin Browsers
- GG
- Opera
- Sound Hound
- Tune in Radio
- Barcode scanner
- Dropbox
- mVideo player
- Shazam
- FpSe
- Sygic Aura
oraz widget zegara z LG X2 Optimus

Takie moje spostrzeżenie: Pierwszy raz zrobiło mi się tak gdy kupiłem kartę pamięci. Wyłączyłem telefon aby ją zainstalować, wkładam kartę, włączam telefon patrzę a tu część aplikacji zniknęła, więc zastanawia mnie czy faktycznie coś z tą kartą może nie w porządku. Kartę kupiłem w normalnym sklepie komputerowym więc powinna być oryginalna (GoodRam 8GB)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 12:21:01 wysłana przez xadrian »

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2011, 07:35:52 »
Odświeżam temat bo dalej nie mogę sobie poradzić z tym problemem :/
Wgrałem wczoraj najnowszy soft 2.3.4 JVQ zainstalowałem raptem 4 aplikacje i dziś rano po restarcie znowu to samo (wczoraj 2 razy restartowałem telefon i wszystko było ok)

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2011, 15:52:44 »
Jak masz możliwość to spróbuj na innej karcie.

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2011, 11:48:38 »
Obecnie nawet kartę pamięci wypiąłem całkiem i problem jest nadal.

BTW: to co teraz zauważyłem to po "wyczyszczeniu pamięci RAM" powraca standardowa tapeta i za każdym razem muszę ją ustawić. Na wcześniejszych wersjach softa nie było takiego problemu

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2011, 14:19:53 »
Panowie - jeszcze jakiś pomysły ? Bo z oddaniem telefonu na gwarancję jest problem z powodu braku dowodu zakupu  :(

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2011, 14:31:54 »
Używałeś lagfixa ? Nie masz dowodu zakupu, bo zginął ? czy to używka z allegro ?

*

Offline xadrian

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S4
Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 02, 2011, 19:41:42 »
Kiedyś tam miałem lagfixa od voodoo bo robił go automatycznie po instalacji voodoosound ale potem jak wgrywałem softy ODINEm to już instalowałem tylko CF Root (i to nie zawsze bo myślałem że to przez to) a on nie zmieniał systemu plików. Raz też miałem Speedmoda.
Rozumiem że jak wgrywam od nowa soft ODINEM to on wszystko formatuje więc żaden ślad po lagfixach nie powinien zostać.

Co do dowodu zakupu to telefon był nówka z Allegro (z ERY) ale wśród dokumentów które otrzymałem od sprzedawcy nie było faktury tylko jakieś pierdoły od kuriera. Pisałem do niego po czasie jak się skapłem ale kontakt coś utrudniony bo niby pisał że dośle tylko duplikat musi wziąć z ERY i tak to się odwleka  :S
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 19:43:37 wysłana przez xadrian »

Odp: Aplikacje kasują się po restarcie telefonu
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2012, 08:05:52 »
witam. odkopuję. czy cos ruszyło, wyjaśniło sie w tej sprawie? tez mam taki problem