2 problemy z sgs

  • 22 Odpowiedzi
  • 22495 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline domsc

  • 19
2 problemy z sgs
« dnia: Styczeń 08, 2013, 23:34:09 »
Witam


Już późno ale chciałem zostawić wątek co do mojego sgs:

1. Urządzenie czasem uśnie i nie moge go docucić powerem i pomaga tylko wyjęcie baterii,

2. Mam problem z mms, operator play zassał sam ustawienia mms do sgsa ale za cholere nie moge wysłać zadnej obrazkowej wiadomości, zostaje wysyłanie lub wyskakuje błąd i nic sie nie dzieje...

Może ktoś z was bedzie wiedział co z tym zrobić, przytoczę tylko że korzystam z androida w wersji 2.3.6.

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:22:22 »
Ad 1. Nie wiem, ale może mogłoby pomóc wrzucenie nowego, czystego firmware. Albo jakiegos cm 10 bo na nim nie mam takich problemów.

Ad2. A masz właczoną transmisje danych? Do wysłania mmsa chyba musisz mieć włączony internet. Bodajze w ustawieniach po wejsciu w smsy jest też taka opcja, zeby wysyłał widomości automatycznie, nawet gdy jest w roamingu. Poszukaj...

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2013, 13:31:55 »
ok dzieki pomogło włączenie transmisji danych dla mmsów i już wysyła bez problemu, a co do jelly beana to może poczekam jeszcze troche jeśli sytuacja bedzie sie powtarzać to tak zrobie, pod warukiem że znajde odpowiednią instalke gdzieś na forum czy youtube, pzdr

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2013, 11:13:15 »
Najlepiej ze strony oficjalnej pobierac cyanogen mod. I to najnowsza wersje, najlepiej stable. Po wpisaniu w google od razu znajdziesz.

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2013, 13:33:28 »
Tylko jeśli masz zamiar instalować CM10 To szukaj wersji z 25.12 nighlty,  każda następna to cm10.1
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:36:18 »
Tylko jeśli masz zamiar instalować CM10 To szukaj wersji z 25.12 nighlty,  każda następna to cm10.1

Ostatnia wersją cm10 jest wersja stable z 13.11.12, spójrz na strone cyanogena.

http://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd&type=

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2013, 16:12:03 »
ok wielkie dzieki panowie a tak przy okazji to miałem kilka śladów użycia małych na klapce baterii więc zamówiłem na allegro nówke sztuke za małe pięniądze (29zł) może ktoś już też sie brzydzi swojej klapki więc zostawie linka http://allegro.pl/show_item.php?item=2933956230
jeszcze do mnie przesyłka nie doszła ale podejrzewam że jest to dobra klapka, ponoć ma nawet naklejke jaka jest przy kupowaniu nowego sprzętu ot taka ciekawostka lub w końcu do wyboru dwa kolory czarny i biały, jak coś to napisze czy warto po dostarczeniu, pzdr

Połączone: [time]Styczeń 10, 2013, 16:55:31[/time]
a nie próbował ktoś użycia kabelków tv out do opalenia obrazu na tv czy może lepsze są kable mhl - micro usb - hdmi, chodzi żeby nie było widać pikseli na obrazie 40 calowym :)

Update: klapka doszła i jest idealna :) dobrze sie wpasowała bo wcześniej miałem luzy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 13:28:35 wysłana przez domsc »

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2013, 18:01:57 »
Daj znać czy dobrej jakości jest ta klapka, czy tandetna podróbka, bo sam chętnie bym zakupił...

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:44:18 »
Sgs nie ma mhl tylko samo tv-out

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:48:58 »
dobrze wiedzieć przynajmniej 10 razy taniej bedzie  :E

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:01:25 »
Tylko jeśli masz zamiar instalować CM10 To szukaj wersji z 25.12 nighlty,  każda następna to cm10.1

Ostatnia wersją cm10 jest wersja stable z 13.11.12, spójrz na strone cyanogena.

http://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd&type=

Nie wprowadzaj w błąd!
Poleciłem mu to nighlty bo śmiga u mnie i nie tylko bez najmniejszego problemu :) i to jest ostatni CM10


http://goo.im/devs/cm/galaxysmtd/nightly/cm-10-20121225-NIGHTLY-galaxysmtd.zip
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 20:03:35 wysłana przez ziom5510 »
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:18:33 »
dzieki już zasysam system, troche pewnie bedzie zabawy z tym ale jakoś sobie poradze, bo jeszcze mam roota przed tym do zrobienia ...

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:27:34 »
Weź opcje z mojego podpisu.

Nie kieruj się napisem nighlty wszystko śmiga bardzo ładnie, do tego kernel od semaphore tylko koniecznie wersja 2.50
Zero problemów restartów czy FC

pozdrawiam   :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2013, 21:17:01 wysłana przez ziom5510 »
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline hubi93

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2013, 19:54:00 »
Nie radzę Ci instalować tej wersji nightly co podsyła ziom5510, ponieważ grupa cyanogen moda na pewno miała powody by usunąć ją z oficjalnej strony, a wersja stable, jak sama nazwa wskazuje jest juz dobrze przetestowana i możesz mieć pewność że z nią wszystko będzie ok, w odróżnieniu od wersji nightly.

I nie baw się w żadne zmiany kernelów jeśli tego nie potrzebujesz, system jest gotowy do pracy bez żadnych modyfikacji w postaci kernelów. Radzę na początek od razu procesor ustawić na 1200mhz(wystarczy wejść w ustawienia, zakładka wydajność) i i9000 przeżywa drugą młodość:)

pozdro

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2013, 11:37:47 »
U mnie na CM10 wystepuje bug z Operą Mini... a mianowicie jeżeli nie zamknę jej bezpośrednio z "menu - > zakończ" a tylko wyjde przyciskiem Home to przy nastepnym uruchomieniu jest tylko czarny ekran, dopiero ubicie aplikacji umozliwia jej uruchomienie...

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2013, 11:40:44 »
Nie radzę Ci instalować tej wersji nightly co podsyła ziom5510, ponieważ grupa cyanogen moda na pewno miała powody by usunąć ją z oficjalnej strony, a wersja stable, jak sama nazwa wskazuje jest juz dobrze przetestowana i możesz mieć pewność że z nią wszystko będzie ok, w odróżnieniu od wersji nightly.

I nie baw się w żadne zmiany kernelów jeśli tego nie potrzebujesz, system jest gotowy do pracy bez żadnych modyfikacji w postaci kernelów. Radzę na początek od razu procesor ustawić na 1200mhz(wystarczy wejść w ustawienia, zakładka wydajność) i i9000 przeżywa drugą młodość:)




Co ty piszesz....  :O Nie usunęli  tylko została zastąpiona przez nowsze nighlty 10.1 . <była tam od 25.12 do 3.01>
Weź się opanuj , zapraszam na google to zabaczysz......

Zastanów się trochę nad tym co wypisujesz...... 
Podkręcanie <szczególnie live OC> lubi sprawiać problemy a ty mu je polecasz :O  :ok:
I nie pisz  na forum że ja mu wersję złą podsyłam. jeśli jej nie testowałeś ....
Przecież napisałem że nie ma problemów......

P.S Wersje NIGHLTY są wspierane oficjalnie przez Cyanogen Team a po wersji STABLE  są to tylko drobne usprawnienia i dodatki które zostały dodanie <w tym przypadku po 13.11>   i są  w postaci NIGLHTY...
Gdyby ta wersja była zabugowana to na stronie CM pojawiło by się nowe nighlty z poprawkami....
Więc nie wprowadzaj w błąd .....

------------------------------------------


@ zajac

jaka wersja CM10 ?

sprawdziłem u mnie na tej z podpisu i nie mam tego buga  :grin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 12:01:03 wysłana przez ziom5510 »
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:52:22 »
coś sie zawsze wymyśli na wszelki wypadek sciągne dwie wersje, jeszcze dodam że grzebałem już w ustawieniach procka żeby przełączyć mu wydajność na performance, oczywiście szybciej zaczął chodzić ale czasem zaczęła troche bateria mi spadać po nocy po naładowaniu do pełna potrafiła spaść o 25% bez urzytkowania czy też zawieszki ekranu, tak jak to miałem w tablecie też zawieszki po podrasowaniu procka o 20%, ale z drugiej strony teraz przy normalnych ustawieniach nawet przewijanie zdjęć ostatnio sprawia problemy, nie ma poprostu płynności w działaniu systemu i chyba trzeba będzie zmienić, może sie wkońcu wyjaśni który system zainstalować i czy można podrasować procek o te 20%, byłbym zadowolony z mojego sgs :)

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2013, 15:15:42 »
Spokojnie, zawsze możesz wrócić do stockowego 2.3.6  :ok:
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:54:25 »
tak sobie poszperałem po youtube z upgrejdowanymi sgsami do tych CM9 i CM10 i musze przyznać że te systemy są poprostu chałowe, żadnej ciekawej nakładki z pogodą i pożądnego zegarka, nic tylko pulpit i i ustawienia jak w każdym chałowym tablecie za około 300zł, to już nawet w beznadziejnym ace2 system jakoś lepiej sie prezentuje, a co do zawieszek to chyba chodzi o styczność baterii doszliśmy do tego na dziale sgs2 a nie o system, bo po wgraniu galaxy s3 widget bardzo mi sie wszystko podoba cały ten ekranik w sgsie, jeszcze jedno mnie boli bo chetnie bym został z 2.3.6 tylko wkurzają mnie kolory chatowego smsowania, ale pewnie tylko zmiana systemu powoduje zmianę ekraniku sms i klawiaksy, pzdr

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:08:44 »
Nie są chałowe tylko czyste bez śmieci czyli to co najlepsze. Z resztą mało ci zegarów, laucherów programów od pogody i innych cudów  :P Styczność baterii ma tyle w spólnego z zawiechami co mój kot z podróżą na księżyc  :E

A tak po za tym to nie tylko cm są jest od zarąbania romów które mają już w sobie różnych rzeczy co ci ich brakuje  :P

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:38:52 »
hmm to wynika z całości że trzeba ponownie wgrać gingera albo cm'a ze śmieciami  :E na video widziałem gościa co se wgrał czystego tylko miał problem z cięciem się stron internetowych  :E rozumiem czemu nie ma oficjalego upgrada bo ten procek najwyraźniej nie wyrabia z jak to powiedziałeś śmieciami ...  :P

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2013, 10:14:23 »
już 3 dni po wymianie klapki i problem z usypianiem i spadkiem baterii urządzenia znikął, tak samo jak wcześniej miałem luzy w starej klapce też pozbyłem się problemu wkładając kartke papieru pod baterie, ale ta nowa jest dobrze wpasowana, żadnego chrupania klapki ani szczypty szczeliny i jest ok, może komuś sie przyda ten opis, pozdrawiam  :wink:

*

Offline domsc

  • 19
Odp: 2 problemy z sgs
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 19, 2013, 21:25:00 »
wkońcu wybrałem do mojego sgsa CM10 Stable ostatnią wydaną i musze przyznać że ten system to kosmos w porównaniu z resztą, czuję się jakbym posiadał nexusa albo w ogóle nie wiadomo co, kolosalna różnica, troche tylko szukania plików do roota a potem instalka poszła jak mydełko, godzinka roboty i jest, musze przyznać że warto się pomęczyć system po prostu wymiata szok