[News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku

  • 49 Odpowiedzi
  • 14564 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:26:11 »
przez ostatni rok miałem klientów, którzy w wysokich abo nabywali PDA właśnie ze względu na parametry użytkowe co mnie osobiście cieszy, bo coraz większa ilość Polaków wychodzi z ciemnoty technologicznej i kieruje się dobrą drogą. Oby takich jak najwięcej.
Mysle, ze troche zle to odbierasz. Mysle, ze parametry techniczne moge interesowac jedynie inzynierow. Cala reszta, czyli humanisci, artysci, ekonomisci raczej beda telefonu uzywac, niz zastanawiac sie czy ramu wystarczy... Moim zdaniem kolega notosiup swoim przykladem trafil w sedno. Sam mam takich znajomych. Technika trzeba sie po prostu interesowac.



Nadal uważam, że za dużą wagę przywiązujesz do tego aparatu :D
Ja? Alez skad?!
Ja mam telefon i osobno przyzwoita cyfrowke. Nie lustrzanke, bo nie potrzebuje az takiej jakosci, zeby zachowac wspomnienia, ale mam porzadnego Canona.


Cytuj
Ale nawet jeżeli masz rację - to nie jest tak, że klientów "udało się złapać". Gdy wprowadzono odtwarzacze mp3 i aparaty cyfrowe do telefonów i PDA to zapotrzebowanie na to okazało się być ogromne. To klient _chciał_ mieć tę funkcjonalność w telefonie.
No tak, tylko trzeba by sobie zadac pytanie, na ile ludzie potrzebuja 5 i wiecej MPix aparatow w telefonie, a na ile jest to marketing producentow telefonow i sieci komorkowych. Mistrzem marketingu jest Steve Jobbs i ten caly jego Apple. Dziadostwo takie produkuje (glownie mam na mysli iPhone, ale przegrzewajace sie Maci tez sa), a jednak potrafi wmowic ludziom, ze jest inaczej. Zapewniam, ze pisze z wlasnego doswiadczenia.
Mnie sie natomiast wydaje, ze skoro ludzie sie przewaznie nie interesuja technika, tylko chca miec aparat/telefon/komputer to po prostu ida do sklepu i sluchaja sprzedawcy, ktory moze wmowic niezorientowanemu klientowi co chce. Dla mnie takim przedawca sa wlasnie producenci telefonow.


Cytuj
Jeszcze jedno - nie zapomnij, że moc obliczeniowa ma swoją cenę. Zużycie prądu, generowanie ciepła... to są problemy z którymi inżynierowie tak czy inaczej muszą sobie poradzić i co po prostu potrwa. Postęp techniczny tylko do pewnego stopnia można przyspieszyć pompowaniem kasy i naciskiem ze strony klientów. Pewnie, że zawsze może być lepiej, ale nie zawsze może być lepiej teraz-natychmiast.
Zgodze sie, ale tylko czesciowo. Mamy przyklad konsol do gier. Dla konsol dalo sie wyprodukowac procesory graficzne duzo wydajniejsze, niz oferowane dla PC w owych czasach. Dopiero dwie kolejne genracje musiamy minac, zeby dla PC zaoferowano podobna wydajnosc. Da sie. Tylko kasa rzadzi swiatem...


Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:33:12 »
przez ostatni rok miałem klientów, którzy w wysokich abo nabywali PDA właśnie ze względu na parametry użytkowe co mnie osobiście cieszy, bo coraz większa ilość Polaków wychodzi z ciemnoty technologicznej i kieruje się dobrą drogą. Oby takich jak najwięcej.
Mysle, ze troche zle to odbierasz. Mysle, ze parametry techniczne moge interesowac jedynie inzynierow. Cala reszta, czyli humanisci, artysci, ekonomisci raczej beda telefonu uzywac, niz zastanawiac sie czy ramu wystarczy... Moim zdaniem kolega notosiup swoim przykladem trafil w sedno. Sam mam takich znajomych. Technika trzeba sie po prostu interesowac.
Nie bardzo rozumiem. Twierdzisz, że ja to źle odbieram, ale ja ten sprzęt sprzedaję i uwierz mi, większośc pyta o pamięć, szybkość procka itp.
What we do in life echoes in eternity...

Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:38:15 »
Nie bardzo rozumiem. Twierdzisz, że ja to źle odbieram, ale ja ten sprzęt sprzedaję i uwierz mi, większośc pyta o pamięć, szybkość procka itp.
No ale kto ten sprzet kupuje?
Wytapetowane blondynki czy kolesie, z wypowiedzi ktorych od razu widac, ze znaja mniej wiecej temat?

P.S. bez urazy dla wytapetowanych blondynek ;)
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:46:05 »
Hehe, no ostatnio właścicielka szkoły językowej zakupiła i5700 i miała blond włosy :D Ale poważnie... Jasne, że większośc to osoby, które troszkę w temacie siedzą, przeważnie są to osoby, które się przesiadają z jednego PDA na innego, ale zdarzają się tacy, którzy przychodzą mając w kieszeni Nokię 6300 i przedłużając umowę wybierają jakiegoś PDA wcześniej pytając o jego parametry ;)
What we do in life echoes in eternity...

Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:52:46 »
No jasne, ze zawsze znajdziemy takich. Kazda statystyka jest w funkcji paraboli :)
Ja jestem jednak zdania, ze znakomita wiekszosc, to ludzie znajacy temat.


Aha - ja sam przyszedlbym do Ciebie z czteroletnia Nokia 6233, bo wlasnie taka na codzien nosze przy sobie (w miare mala i poreczna) :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 20:02:53 wysłana przez DonAndress »
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:03:38 »
OK, ksenonowcy i ledowcy. Tak się fascynujecie tym, że "S" nie ma lampy, a XT720 ją ma tylko chyba zapomnieliście o kilku istotnych faktach. "S" ma większy ekran, 2x więcej RAMu, niemal dwukrotnie szybszy procesor, BT 3.0, Wi-Fi w standardzie "N", druga kamera do video-rozmów i pamięć wewnętrzna nieporównywalnie większa od Motoroli... Czy ktokolwiek z Was zamieniłby to wszystko dla głupiej lampy dla obiektywu mniejszego od klawisza nawigacyjnego? :P Ktoś tam pisał o iPhonie 4... Jeśli średnia cena na 3GS 32GB wynosi ok. 2800zł po wielu miesiącach od premiery, w Euro kosztuje 3300zł to bez przesady, ale iPhone 4 kosztować będzie minimum 2x tyle co "S" więc faktycznie w Apple nie zrobili sobie jaj, bo za diodkę kolega @slawrumia dopłaci "tylko" równowartość drugiego "S"  :mrgreen:

kazdy ma swoje piorytety dla mnie podstawa to super procek duzo ram ogólnie duzo wszystkiego i diodka świecąca musi być obowiązkowo
ja place ja wymagam mogli dać diodke ceny by to nie zmieniło ani gabarytów samung by zarobil ja bym zaoszczędził
a tak niech się bujają naprawde flagowy sprzet liczylem po omniHD ze samsung mnie znowu miło zaskoczy a tu przycinka na diodce

..... Dziadostwo takie produkuje (glownie mam na mysli iPhone, ale przegrzewajace sie Maci tez sa), a jednak potrafi wmowic ludziom, ze jest inaczej. Zapewniam, ze pisze z wlasnego doswiadczenia.
Mnie sie natomiast wydaje, ze skoro ludzie sie przewaznie nie interesuja technika, tylko chca miec aparat/telefon/komputer to po prostu ida do sklepu i sluchaja sprzedawcy, ktory moze wmowic niezorientowanemu klientowi co chce. Dla mnie takim przedawca sa wlasnie producenci telefonow.

na ja mam zupełnie inne doświadczenia po tylu sprzętach ( Mda II, Mda Pro, Toshiba G910, HTC Diamond, SE Xperia X1, Asus P565 , OmniaHD i8910 24GB, IPhone 3G, Nokia N810, Samsung i780) dam sobie wcisnąć to dziadostwo iphone 4 a nawet więcej po tym jak zawiódł mnie samsung będę się o niego prosić

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:09:55 »
Zawiodl Cie, bo nie ma diodki? Prosze Cie... :D

Ja na ten przyklad w zadnym swoim sprzecie nie mialem diodki i jestem do tego przyzwyczajony. Powiem wiecej, telefon jest moj i bardzo nie na reke byloby, gdyby owa diodka informowala wszystkich do okola, ze cos dostalem...
Z bateria tez nie mam problemu. Wiem ile sie laduje i wcisniecie jednego przycisku, zeby sprawdzic nie stanowi dla mnie zadnego problemu.
Pozdrawiam,
  DonAndress

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 11, 2010, 10:53:51 »
Zawiodl Cie, bo nie ma diodki? Prosze Cie... :D

Ja na ten przyklad w zadnym swoim sprzecie nie mialem diodki i jestem do tego przyzwyczajony. Powiem wiecej, telefon jest moj i bardzo nie na reke byloby, gdyby owa diodka informowala wszystkich do okola, ze cos dostalem...
Z bateria tez nie mam problemu. Wiem ile sie laduje i wcisniecie jednego przycisku, zeby sprawdzic nie stanowi dla mnie zadnego problemu.

ja mówię o nagrywaniu video po zmierzchu z fleshem (piszę dioda bo jest mylona z fleshem adobe) , robieniu zdjęć czy poświecenia sobie jak latarką jak dla mnie musi być i boli mnie to ze mogła być a nie ma
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:38:36 »
Ciekawi mnie skąd wiesz, że "mogła być, a nie ma"? ;)
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:50:12 »
Ciekawi mnie skąd wiesz, że "mogła być, a nie ma"? ;)
nie widze najmniejszego powodu dla którego nie mogła by być
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:19:21 »
Nie widzisz, bo nie wiesz jak technologicznie ten PDA był robiony więc proponuję już zakończyć temat diody led, bo to po prostu dziwne zajmować się pierdołami. Lepiej zacznijmy porównywać wydajność "S" z wydajnością HTC EVO 4G, bo raczej to będzie bezpośredni konkurent z uwagi na ten sam system i podobne parametry użytkowe.
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:28:04 »
Nie widzisz, bo nie wiesz jak technologicznie ten PDA był robiony więc proponuję już zakończyć temat diody led, bo to po prostu dziwne zajmować się pierdołami. Lepiej zacznijmy porównywać wydajność "S" z wydajnością HTC EVO 4G, bo raczej to będzie bezpośredni konkurent z uwagi na ten sam system i podobne parametry użytkowe.

Nie ma za bardzo co porównywać, bo Snapdragon jak narazie nigdy nie był połączony z żadnym akceleratorem grafiki - począwszy od HD2, Desire czy Nexus One. Takie tytuły jak Asphalt 5 od GameLoftu po prostu nie pójdą - tną się już na Desire. W Samsungu siedzi zaś Hummingbird, który nie dość że jest szybszy od Snapdragona, to połączony z najnowsszym akceleratorem grafiki o ogromnej wydajności - lepszej nawet niż w iphone.

Gameloft HD 3D games for Android smartphones


*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:39:24 »
Oba charakteryzują się taktowaniem 1GHz, ale zapewne masz rację, Snapdragon jest mniej wydajny niż Cortex. Mnie ciekawi w HTC ekran. Jest jeszcze większy niż w "S", próćz tego HTC ma lepszą kamerę do videorozmów i chyba jako pierwszy PDA obługuje wimaxa. Szkoda, że HTC w dalszym ciągu wrzuca do swoich PDA procesory Qualcooma...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 13:41:16 wysłana przez PopaY »
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 11, 2010, 13:46:49 »
Snaprdagon, to też Cortex  :) Wyniki benchmarków porównujących Hummingbirda i Snapdragona już są dostępne: http://asia.cnet.com/reviews/mobilephones/0,39050603,62200389,00.htm

Generalnie jest troszkę szybszy od Snapdragona, ale dzięki akceleracji deklasuje go totalnjie w grach - jest ponad dwa razy szybszy.

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 11, 2010, 14:59:01 »
Zaraz zaraz, w takim razie jeśli Snapdragon to Cortex to żyłem w nieświadomości :P Z drugiej strony na kilku zagranicznych stronach są informacje, że model EVO 4G ma Qualcooma... Z tego co wiem to chipset, na jakim osadzony jest procek jest Qualcooma i tu mam 100% pewność, natomiast mam obiekcje co do samego procesora...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 15:10:13 wysłana przez PopaY »
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 11, 2010, 15:32:34 »
Zaraz zaraz, w takim razie jeśli Snapdragon to Cortex to żyłem w nieświadomości :P

Moja pomyłka - rdzeń jest "podobny" do Cortexa wg. Wikipedii, chociaż nie wiem co to ma znaczyć :)

"The Snapdragon application processor core is called Scorpion and is similar to the ARM Cortex-A8 core.[1][2] "


*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 11, 2010, 15:49:51 »
No mi się zawsze wydawało, że Snapdragon to Qualcoom i tylko Qualcoom.
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:36:49 »
Czy ja wiem czy taki najszybszy? benchmarki nie wypadają źle ale sądzę że modderzy dopiero sprawią że będzie tym fastest one.

http://pdaclub.pl/forum/android/wydajnosc-urzadzen-z-androidem/
http://pdaclub.pl/forum/hyde-park/benchmark-przegladarek-na-twoim-urzadzeniu/msg1315858/#msg1315858
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 14, 2010, 13:11:53 »
Czy ja wiem czy taki najszybszy? benchmarki nie wypadają źle ale sądzę że modderzy dopiero sprawią że będzie tym fastest one.

http://pdaclub.pl/forum/android/wydajnosc-urzadzen-z-androidem/
http://pdaclub.pl/forum/hyde-park/benchmark-przegladarek-na-twoim-urzadzeniu/msg1315858/#msg1315858

cos te benchmarki jakies lipne jak milestone podkrecone do 1GHz jest szybsze od galaxy s który ma lepszy procek i jeszcze lepszą akceleracje grafiki

beju masz go ? chciałem zobaczyć orginalne wideo 720p z galaxy s jaki ma bitrate w najlepszej jakosci ?
mozna gdzies sciagnąć bo te z youtube wygladają na pomniejszone chyba ze galaxy s taką biede nagrywa ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [News] Galaxy S - najszybszy PDA na rynku
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 14, 2010, 13:33:38 »
cos te benchmarki jakies lipne jak milestone podkrecone do 1GHz jest szybsze od galaxy s który ma lepszy procek i jeszcze lepszą akceleracje grafiki

czy ja wiem czy lepszy? Cortex-A8 w motoroli ma naprawdę gigantyczny zapas mocy.

Cytuj
beju masz go ?

no pod ręką mam dostępnego.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1