"instal zip from sdcard" - prośba o pomoc

  • 12 Odpowiedzi
  • 12375 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Torsen

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
"instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« dnia: Maj 07, 2011, 15:16:06 »
Witam
Niedawno przesiadłem się z WM na Androida. Nie mam zacięcia programistycznego i właściwie dobrze mi z tym, jednak stanąłem przed koniecznością wgrania do telefonu (SGS) czegoś, co umożliwi mi uruchomienie na nim funkcji dla mnie niezbędnej, której posiadanie było jedną z głównych przyczyn wyboru tego właśnie sprzętu.
Pewną pomoc uzyskałem już na PW od jednego z użytkowników forum, jednak nadal nie jestem w stanie poradzić sobie samodzielnie z czynnościami, które są konieczne, by tę funkcję uruchomić.
Nie planuję grzebania w systemie w przyszłości, dlatego uważam za bezsensowne nabywanie przeze mnie całej tej wiedzy zakodowanej w slangu kompletnie dla mnie niezrozumiałym. Konieczne jest jednokrotne dokonanie tej czynności, a uda mi się to zrobić tylko jeśli jakaś dobra dusza wytłumaczy mi łopatologicznie co i jak robić - z założeniem, że wiem tylko, jak uruchomić tryb recovery. Nie wiem, co to jest kernel, moduły, czy mam roota, czy nie i czy to dobrze...
A zatem, chodzi o umożliwienie w SGS nagrywania rozmów telefonicznych. Konieczne jest do tego wgranie pliku dostępnego pod tym linkiem: http://www.speedyshare.com/files/26500372/update-call_recording-non_ascending_tone.zip (już go ściągnąłem). Otrzymałem instrukcję następującej treści:
Cytuj
Instrukcja:
 Wchodzimy w recovery
 install zip from sdcard
 choose zip from sdcard
 yes - install....
 I zrobione.
Problem polega na tym, że po uruchomieniu recovery nie ma w nim opcji "install zip from sdcard", a zatem konieczna jest wymiana samego recovery:
Cytuj
W takim razie musisz wgrać nowe recovery. Nie zmieniasz ROMu tylko wgrasz sobie nowy kernel. Wgraj ClockWorkMod, który jest w speedmod.
Ostatnie zdanie rozkłada mnie na łopatki.
Bardzo proszę o instrukcję typu "jak chłop krowie na miedzy".
Wersji sprzętu:
Numer modelu: GT-I9000
Wersja oprogramowania układowego: 2.2.1
Wersja pasma podstawowego: I9000XXJPY
Wersja jądra: 2.6.32.9, root@SE-S608 #1
Numer wersji: FROYO.XWJS7
Telefon zakupiony w Erze.
Aha, czy wykonanie tych wszystkich czynności nie powoduje utraty gwarancji?
Nawet jeśli powoduje, rozważę ich wykonanie...

*

don.kamillo

Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2011, 19:40:45 »
Z tego co mi wiadomo:
1. Aby wgrać Clockworkmoda, potrzebny jest root root nie jest potrzebny.
2. Jeśli potrzebny jest root, to operacja powoduje utratę gwarancji.
3. Za pomocą clockworkmoda możesz wgrać odpowiednie recovery.
4. Po wgraniu takiego recovery, będziesz miał opcję "install zip from sd card".
5. Zawsze możesz przywrócić telefon do stanu fabrycznego - przywrócenie gwarancji.


EDIT: Trochę zedytowałem, żeby fermentu nie siać...
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 19:52:56 wysłana przez don.kamillo »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2011, 19:44:01 »
To ja koledze na PM tłumaczyłem, ale chciał bardziej łopatologicznie.

Po drugie chciałem sprostować wcześniejszą odpowiedź:

NIE POTRZEBA ROOTA DO WGRANIA clockworkmod :) Root jest potrzebny jesli chciałys to zrobić z pomocą ROM Managera z Marketu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

don.kamillo

Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2011, 19:51:02 »
O, widzisz, czyli nie wszystko wiem :P

*

Offline Torsen

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2011, 22:08:42 »
Z tego co mi wiadomo:
1. Aby wgrać Clockworkmoda root nie jest potrzebny.
(...)
3. Za pomocą clockworkmoda możesz wgrać odpowiednie recovery.
4. Po wgraniu takiego recovery, będziesz miał opcję "install zip from sd card".
5. Zawsze możesz przywrócić telefon do stanu fabrycznego - przywrócenie gwarancji.
A zatem:
Skąd wziąć clockworkmoda i jak go wgrać?
Skąd wziąć odpowiednie recovery i jak je wgrać clockworkmodem?

*

slotwik

Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2011, 22:38:01 »
Do clockworka potrzebny jest root z tego co pamiętam. Tu masz link jak zrootowac sgs:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/galaxy-s-root-one-click-unroot-wyjasnienia-problemow/

clockwork poszukaj na markecie - jest też wersja free.

potem wgrywasz plik zip o którym pisałeś na kartę, wchodzisz w clockwork - opcja "zaflaszuj clockworkmod" - udzielasz praw roota, restartujesz telefon w tryb recovery (druga opcja) i wybierasz install zip - wybierasz odpowiedni zip, potwierdzasz i to wszystko. Mam nadzieję że nie zamieszałem zbytnio bo większość pisałem z pamięci. A tak w ogóle to nie ten dział chyba :-)

Tu masz odpowiedni:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/



*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: \\\"instal zip from sdcard\\\" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2011, 23:08:05 »
Ale żeście się uparli na ten root, nie trzeba :) To ROM Manager potrzebuje root. A poza tym ja już mu to pisałem mniej więcej tak jak slotwik, on niestety nic z tego nie rozumie.

CWM można instalować z paczki update.zip a to można zrobić z menu recovery, który jest fabryczny !!

Połączone: Maj 07, 2011, 23:14:09
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/(how-to)-wgranie-clockworkmod-recovery/

Przenoszę do SGS
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 23:14:09 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Torsen

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2011, 23:40:22 »
clockwork poszukaj na markecie - jest też wersja free.
Poszukałem i nie ma: https://market.android.com/search?q=clockworkmod&so=1&c=apps
Jedyną aplikacją o podobnej nazwie jest clockworkmod launcher, który jest tylko dla użytkowników "STOCK 2.1 DROID" (którym chyba nie jestem), no i nie jest darmowy, ale to akurat nieistotne. Ważniejsze jest to, że dalej nie wiem, co mam wgrać, a tak z googla to chyba trochę strach, zwłaszcza, że ściągnięty program, jeśli dobrze rozumiem, będzie działał u samych podstaw firmware.
Jeśli chodzi o link podany w wątku wklejonym przez tomaszkap, to niestety link ten już wygasł.

Cytuj
potem wgrywasz plik zip o którym pisałeś na kartę, wchodzisz w clockwork - opcja "zaflaszuj clockworkmod" - udzielasz praw roota, restartujesz telefon w tryb recovery (druga opcja) i wybierasz install zip - wybierasz odpowiedni zip, potwierdzasz i to wszystko. Mam nadzieję że nie zamieszałem zbytnio bo większość pisałem z pamięci.
To brzmi zrozumiale, tylko gdzie podmiana recovery? Miało być wgranie CWM, podmiana recovery i dopiero wgranie tego zipa, który już mam. Tak?
Doceniam dotychczasową pomoc i liczę na więcej.
A tak offtopowo i trochę humorystycznie:
Cytuj
Jeśli posiadasz poprzednie wersje ClockworkMod Recovery, które flashowałeś/łaś Odinem, należy zflashować stock'owy kernel.
Przeczytajcie to zdanie laickim okiem :) To naprawdę jest język obcy.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: \"instal zip from sdcard\" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2011, 23:46:15 »
Jak link wygasł to poszukaj nowszej wersji na xda. A CWM to jest właśnie nowe recovery.

Połączone: Maj 07, 2011, 23:47:55
A w dziale ogólnym masz wyjaśnione pojęcia. Za mało czytasz a za dużo pytasz, trochę więcej inwencji.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 23:47:55 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2011, 10:09:54 »
Musisz wgrać Odinem kernel Speedmod, trwa to kilka sekund i będziesz miał opcję o którą Ci chodzi. Te wszystkie rady wyżej sobie odpuść, i tak masz na 99.9% systemowe Recovery 3e, a przez to nie wgrasz ClockWorkMod. Tu masz link do kernela http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=566805&d=1302623566
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2011, 10:14:16 wysłana przez slako35 »

*

Offline Torsen

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2011, 11:23:50 »
Samego CWM nie mogę znaleźć, aby go zainstalować tak, jak pisał tomaszkap, natomiast wszędzie, gdzie o tym piszą, polecana jest zmiana recovery przez ROM Managera, który sam tę aplikację (CWM) znajduje i instaluje. Natomiast z tego, co zorientowałem się tutaj, wygląda na to, że aby to zrobić, konieczne jest zrootowanie telefonu. Więc teraz o rootowaniu muszę poczytać i podjąć decyzję, czy sobie z tym poradzę i czy nie ma ryzyka "cegły".
Kurczę, a chciałem tylko, żeby telefon nagrywał rozmowy... I po wyjściu z WM obiecywałem sobie, że już nigdy nie będę "fleszował romów" itp udając informatyka, którym nie jestem :(

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2011, 11:54:43 »
Nie wiem czy ktoś tu jest informatykiem, ale 90% użytkowników na pewno nie - ja jestem księgowym. Nie ma strachu, że coś zepsujesz - jeśli zbrickujesz SGSa to dostaniesz ode mnie 500 zł. :) Nie słyszałem żeby się to komuś stało przy rootowaniu.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: "instal zip from sdcard" - prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2011, 17:08:59 »
Ja też nie słyszałem o u cegleniu SGS. Moja rada jest taka, zainstaluj Kiesa, podłącz telefon i poczekaj aż zainstalują się wszystkie sterowniki. Ściągnij Odina, Kernel Speedmod, i jakiegoś custom Roma np. Darky 9.5. Na pamięć wewnętrzną wgrywasz Custom Rom z rozszerzeniem .zip.
Wyciągasz kartę pamięci (jeśli posiadasz) i Kartę SIM, w ODINIE jako PDA podajesz kernel (uwaga. rozszerzenie musi być .tar a nie .zip Kernel występuje w dwóch wersjach pod Odina i CWM). Jak już wgrasz kernel, to wchodzisz w recovery, Backup and Restore i robisz backup all. Następnie dajesz install zip from SDcard, i wybierasz plik z romem. Jak wszystko się zainstaluje, to znowu w Backup and Restore i przywracasz data i cache.
Większość custom romów, ma w standardzie nagrywanie rozmów.
Zamiast custom roma, możesz wgrać tą swoją aplikację do nagrywania.