Zewnętrzna bateria do Galaxy Note

  • 61 Odpowiedzi
  • 18514 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline domann

  • ***
  • 332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Link It, or it never happened…
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2012, 14:37:43 »
Na allegro pojemnosc juz zmalala do 3000 mAh wiec to chyba to samo :)

Tylko w tytule aukcji. W opisie dalej jest 4200mAh ;) Inna sprawa kupować takie coś niewiadomego pochodzenia, a coś co firmuje Brando. swoją drogą - musi się niezła cegła z paletki robić, jak już bez niej (dodatkowej baterii) jest sporych rozmiarów  :E
HTC One X - Android Revolution HD x21

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2012, 16:26:05 »
Jest cegłą. Jak ostatnio wyjąłem z baterii to ręka się ucieszyła :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 11, 2012, 14:15:46 »
Ja kupiłem coś takiego:
http://www.ebay.pl/itm/3200mAh-External-Battery-Stand-Case-Charger-for-Samsung-Galaxy-Note-i9220-N7000-/251058272238?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a743d37ee
a dokładniej na tej aukcji:
http://www.ebay.pl/itm/300751108927?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

+ można wyciągnąć rysik, choć nie jest to łatwe
+ z hostem nie ma problemu, bo nie zasłania portu USB
+ kickstand!
+ ochrona ekranu
+ można podłączyć przejściówke na HDMI bez zewnętrznej ładowarki
+ posiadając 2 ładowarki na USB można ładować oba urządzenia na raz, choć wydaje mi się, że można ładować oba mając podłączoną obudowe do telefonu i obudowę do ładowarki.

- kickstand po tygodniu używania nie zatrzaskuje się w obudowie
- to już kwestia subiektywna, ale z tą obudową Note jest już za duży i za ciężki (przypomina się MDA PRO :) )
- pojemności raczej ma to 2000mAh
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 14:20:00 wysłana przez serek »
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:19:34 »
Też to widziałem, ale wizja wtyczki na kabelku mnie odstraszyła :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 11, 2012, 18:09:12 »
Lepsze to niz zlacze blokujace dostep do rysika i brak hosta. Poza tym tqk jak napisalem dzieki temu, ze jest na kabelku to mozna podlaczyc przejsciowke mhl/hdmi bez ladowarki :)
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 11, 2012, 20:18:31 »
Też wolę swoją, bo mam osobny pokrowiec, a tą baterię podłączam tylko jak potrzebuję, np gram, albo jadę gdzieś i podładuję przez noc, żeby nie rozkładać się z przedłużaczami  :wink:
Poza tym też ma kickstand  :grin:

Jak na stałe, to faktycznie ciekawa alternatywa  :ok:
Nienawidzę Androida!

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:08:48 »
Faktycznie - każdy ma to co dla niego ważniejsze. Mnie rysik niepotrzebny :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:33:46 »
Jak dla mnie to nie jest kwestia gustu. Wydaje mi sie, ze poza faktem tego kabelka, ktory rzeczywiscie kiedys moze wysiasc ta bateria jednak jest lepsza :] poza tym tez mam osobna obudowe i tej uzywam tylko jesli jestem z daleka od gniazdka przez dluzszy czas. A i jeszcze ta obudowa nie przedluza Note'a  :evil:
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 12, 2012, 07:47:44 »
Aha, czyli jednak twoja jest twojsza? :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:21:01 »
Jeśli uważasz, że głównym argumentem jest dla mnie to, że mam właśnie ten model, to mylisz się. Wymieniłem jak krowie na rowie argumenty przemawiające za tym modelem i dlatego wg mnie ta obudowa z baterią jest lepsza.

Jeśli uważasz inaczej, to powiedz mi dlaczego.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:25:21 »
Twoje argumenty są ważne dla Ciebie, ja rysika nie potrzebuję więc mam inną obudowę. Uważam, że każdy kupuje to urządzenie, którego cechy mu najbardziej odpowiadają.

Widzę jednak, że takie podejście Ci nie odpowiada i musisz udowodnić, że Twoje jest jednak lepsze. Droga wolna, tylko nie licz na zrozumienie.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:55:39 »
Zdajesz sobię sprawę, że po raz kolejny jak to się mówi "włazisz na mnie"? Próbujesz mi wmówić, że udowadniam, że "moje jest jednak lepsze" podczas gdy post wyżej napisałem, że nie jest to dla mnie argumentem. Wyciągam plusy i minusy jednego i drugiego, a ty piszesz coś w stylu twoje jest twojsze...
Piszesz o cechach urządzenia, których? Ok, nie używasz rysika i nie przeszkadza Ci to w tamtej obudowie. Nie uważasz jednak, że to za mało by wybrać jedno a nie drugie? Masz dwa urządzenia, w którym jedno blokuje Ci funkcję, z której nie korzystasz i drugie, które jej nie blokuje. To wszystko? Gdybyś napisał, że ta druga Ci się po prostu nie podoba z wyglądu to byłoby dla mnie bardziej zrozumiałe i merytoryczne.
Nie mógłbys po prostu napisać co wg Ciebie przemawia za tą pierwszą obudową?
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2922
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:57:41 »
[mod]Panowie! W jakim kierunku zmierza ta dyskusja? Jesteście przecież doświadczonymi forumowiczami...[/mod]
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2012, 11:21:44 »
Cały wątek o tym piszę. Daj sobie spokój :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2012, 11:34:00 »
Właśnie, cały wątek zaśmiecasz  :evil:
Proponuję zakończyć tą dyskusję robiąc zestawienie obu obudów/baterii które tutaj omawiamy. Jeśli czegoś brakuje, uzupełnię. Najpierw cechy obu:
+ Mają kickstand
+ Mają +/- tą samą pojemność (wymagane są dokładne testy)
- Pogrubiają urządzenie i zwiększają jego wagę
- obie mają zbyt mocne diody statusu baterii

Brando
+ Złącze na stałe w obudowie
- zablokowany dostęp do rysika
- przedłuża Note'a
- nie działa Host

"ta druga"
+ dodatkowa ochrona ekranu
+ kabelek umożliwia podłaczenie przejściówki MHL-HDMI bez potrzeby ładowarki
- wyżej wymieniony kabelek może być z czasem jej słabym punktem
- kickstand po pewnym czasie przestaje się zatrzaskiwać
- utrudniony dostęp do rysika
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 12:00:19 wysłana przez serek »
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 12, 2012, 11:39:45 »
Każdy sobie wybiera taką, jaka mu pasuje.

Ja wolę swoją, bo:
+wsuwka, czyli mocno siedzi i nie odpadnie
+nie muszę bać się o kabelek
+kickstand też ma
+nie ma tej majtającej klapki na wyświetlacz (dla mnie chyba właśnie to dyskwalifikuje tą co ma serek)

Oczywiście wady też ma:
-nie można podłączyć kabelka z hostUSB
-zbyt intensywne diody na froncie świecące w twarz
-zablokowany rysik


Ja zakładam swoją tylko na noc, jak nie chce mi się/nie mogę rozłożyć ładowarki, albo przy graniu, żeby nie drenować baterii, coby wytrzymał do wieczora.
Przy graniu ani jedna ani druga nie daje możliwości podłączenia hosta, a do tego ta przeszkadzająca klapka na wyświetlacz.
Fakt, nie można wyciągnąć rysika, no ale właśnie kupowałem swoją z przeznaczeniem podłączania tylko w chwilach kiedy będzie to potrzebne.
Gdybym miał kupować znowu, to i tak brałbym jeszcze raz tą co dał kocureq.

Gdyby miała być na stałe, to pewnie wolałbym taką jak ma serek, ale dla mnie lepsza ta co mam.
Jak zawsze, sprzęt zależy od upodobań i przeznaczenia.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 11:46:36 wysłana przez malylysy »
Nienawidzę Androida!

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2012, 12:30:40 »
Hmm, a czemu rozróżniasz na stałe i tymczasowo? Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie zastosowania obu na stałe.
Ta obudowa Brando była pierwsza, którą znalazłem, ale dla mnie powodem, dla którego wybrałem tą drugą właśnie była kwestia zablokowanego dostępu do rysika. Rysik był dla mnie jednym z powodów dla których zdecydowałem się na Note'a... No i jeszcze jest kwestia zwiększenia długości i tak wielkiego urządzenia, jakim jest Note (jak na telefon).

Majtająca klapka faktycznie może komuś nie odpowiadać, ale na siłę można by ją uchlastać ;) A kabelek razem z złączem chowa się w obudowie, więc no worries.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2012, 12:36:20 »
Ja używam tej Brando na stałe
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2012, 11:18:53 »
@kocureq, Paveu69 podłączając obudowę z Note ładują się oba urządzenia?
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:13:30 »
Nie wiem, nie sprawdzałem. Na aukcji pisali, żeby nie ładować obu na raz.
Mi to dynda, bo i tak wolę ładować niezależnie, więc dla mnie to nie minus  :P
Nienawidzę Androida!

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2012, 14:51:02 »
Nie do końca. Najpierw ładuje się Note, gdy się naładuje do 100%, zaczyna się ładować bateria (Note się nie zacznie ładować z powrotem).
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 19, 2012, 16:02:26 »
Czesc kocureq ja miałem styczność z takimi pleckami do nota ale niestety musiałem oddać dziwwna rzecz działa się po ich założeniu wszyscy którzy do mnie dzwonili słyszeli bardzo mocne echo w swoich telefonach w trakcie rozmowy ze mną po odłączeniu plecków w trakcie rozmowy wszystko wracało do normy to taka ciekawostka dla wszystkich :).
Ale mam inne pytanie do was czy ktoś z was coś wie o baterii tego typu :
http://allegro.pl/galaxy-note-i9220-n7000-nowa-bateria-3500mah-i2588783094.html
Czy w ogóle jest możliwe zmieszczenie wiekszej  mocy w baterii o takiej samej wielkości bardzo mnie to zastanawia sprzedawca twierdzi iż bateria wydłuża żywotność nota do 2 max 2,5 dni jakoś średnio to widzę. Niby to ta sama firma która robi baterie dla philipsa :/ Może ktoś z was wie więcej będe wdzieczny za pomoc pozdrawiam.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 19, 2012, 16:35:17 »
Teoretycznie są pojemności np akumulatorów 18650 od 1300mA do 4000mAh
Praktycznie czas trzymania jest podobny z tym że jedne są wysoko prądowe a drugie nie. Pomijam badziewia.

Potrzebna jest charakterystyka prądowa albo wartość w Wh. Oryginalna samsunga ma 9,25Wh Pytanie czy ta 3500 ma chociaż 9,25Wh ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 19, 2012, 16:40:47 »
Powiedz mi  co oznacza skrót Wh to wyśle @ z zapytaniem i zobaczymy.

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 19, 2012, 16:52:35 »
Producent pewnie nie poda Ci wartości Wh, bo skieruje do podręcznika fizyki. W-wat= V-volt x A-amper. Watogodzina jest o wynik przemnożenia natężenia prądu w amperach przez napięcie w voltach. Z wyliczenia wynika w przybliżeniu 3,5Ah x 5V = 16,5 Wh. Spadek napięcia nie może być duży, bo by nie ładowało telefonu. Nie jest to miarodajne, bo telefon pobiera moc różną w zależności od tego co jest włączone. Te 16 Wh wskazuje, że możesz podłączyć odbiornik o mocy 1W i będzie działał przez 16,5 godziny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 16:57:19 wysłana przez Gregs »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2922
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:08:29 »
Czesc kocureq ja miałem styczność z takimi pleckami do nota ale niestety musiałem oddać dziwwna rzecz działa się po ich założeniu wszyscy którzy do mnie dzwonili słyszeli bardzo mocne echo w swoich telefonach w trakcie rozmowy ze mną po odłączeniu plecków w trakcie rozmowy wszystko wracało do normy to taka ciekawostka dla wszystkich :).
Ale mam inne pytanie do was czy ktoś z was coś wie o baterii tego typu :
http://allegro.pl/galaxy-note-i9220-n7000-nowa-bateria-3500mah-i2588783094.html
Czy w ogóle jest możliwe zmieszczenie wiekszej  mocy w baterii o takiej samej wielkości bardzo mnie to zastanawia sprzedawca twierdzi iż bateria wydłuża żywotność nota do 2 max 2,5 dni jakoś średnio to widzę. Niby to ta sama firma która robi baterie dla philipsa :/ Może ktoś z was wie więcej będe wdzieczny za pomoc pozdrawiam.
Kupiłem na Allegro u tego sprzedawcy baterię do Leona.
Miała być 2430 mAh, a trzymała 2 razy krócej niż oryginalna ( 1230 mAh ). Sprzedawca odmówił zwrotu, ponieważ otworzyłem ją z opakowania, a zwrot jest mozliwy tylko w oryginalnym opakowaniu ( !?! ).
Po około 30 dniach używania ( na zmianę z oryginałem ) bateria się spaliła podczas wyciągania jej z Leona. Na szczęście Leon nie ucierpiał, a jedynym kłopotem był smród spalonego tworzywa w domu.

Szczerze odradzam zakup!
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:22:58 »
Miałem podobny przypadek. Co prawda kupiłem baterię "markową"  :wink: z Batimexu. O powiększonej pojemności o 50%, z dodatkową tylną klapką. Efekt był taki, że działała porównywalnie z oryginalną, telefon zrobił się cięższy i grubszy, dodatkowo ciszej działał głośniczek (okazało się, że oryginalna klapka działa jak pudło rezonansowe, a nowa klapka nie). Do Notki dokupiłem zewnętrzną bateryjkę 5000mAh z kabelkiem i kilkoma różnymi wtyczkami. http://allegro.pl/bateria-zewnetrzna-5000ma-htc-samsung-micro-usb-i2636169844.html Jak dotychczas spełnia swoje zadanie (chociaż pewnie nie ma podanej pojemności).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 17:25:33 wysłana przez Gregs »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 19, 2012, 17:35:37 »
Producent pewnie nie poda Ci wartości Wh, bo skieruje do podręcznika fizyki. W-wat= V-volt x A-amper. Watogodzina jest o wynik przemnożenia natężenia prądu w amperach przez napięcie w voltach. Z wyliczenia wynika w przybliżeniu 3,5Ah x 5V = 16,5 Wh. Spadek napięcia nie może być duży, bo by nie ładowało telefonu. Nie jest to miarodajne, bo telefon pobiera moc różną w zależności od tego co jest włączone. Te 16 Wh wskazuje, że możesz podłączyć odbiornik o mocy 1W i będzie działał przez 16,5 godziny.
To nie jest bateria zew do ładowania tylko wew do telefonu zamiennik oryginalnej
Napięcie baterii jest od 4,2V i podczas rozładowywania spada do ok 3,3V i telefon się wyłącza
Wysokoprądowe działają do prawie całkowitego rozładowania, a zwykłe przy takim prądożernym telefonie będą padać np. po 2Ah bo telefon będzie brał za duzy prąd  co spowoduje za duzy spadek napięcia i wyłączenie telefonu
Bez charakterystyki prądowej nie mozna nic powiedzieć , ale na oko widać ze to jakieś badziewie.


Połączone: [time]Wrzesień 19, 2012, 17:39:46[/time]
Miałem podobny przypadek. Co prawda kupiłem baterię "markową"  :wink: z Batimexu. ...
Możesz dać link ?
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2413
w batimexie znalazłem tylko 2000mA , A skoro batimex w tych rozmiarach robi tylko 2000 to cudów niebędzie.




Połączone: Wrzesień 19, 2012, 18:18:28
http://www.amazon.com/Ecell-3500MAH-BUSINESS-BATTERY-SAMSUNG/dp/B008CYPL6Y

Price:   $22.73
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 18:18:28 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 19, 2012, 18:55:05 »
W Batimexie kupowałem do HTC Desire. Ale na tym przypadku nauczyłem się, że większe wcale nie znaczy pojemniejsze (niezależnie co na niej napiszą). Podobno warte uwagi są baterie Mugen. Ale to są już większe pieniądze, poza tym słyszałem o chińskich podróbkach tej chińskiej marki.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Zewnętrzna bateria do Galaxy Note
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 19, 2012, 20:04:12 »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 20:25:20 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB