Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań

  • 9 Odpowiedzi
  • 3175 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« dnia: Grudzień 14, 2012, 00:17:42 »
Witam, zapoznałem się z całym działem NOTE'a i powiem szczerze że nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania więc proszę o wyrozumiałość i jeżeli pytam o coś co powinienem znaleźć gdzieś w jakimś archiwum to sorry ale proszę o darowanie sobie tekstów hejterów :-)

Tak więc moje pytania to:
Jak zrootować galaxy note ? i pytanie do tego czy w przypadku note czy w ogóle potrzebne? - i czy się da zdjąć roota by ewentualnie oddać telefon później na gwarancje.

Czy jak w przypadku milestona da sie podkręcić procka? (chociaż zastanawiam się czy jest sens bo jeszcze ani razu mi się nie zacioł

Co to jest brick ? - znalazłem to na kilku postach ale nie mogłem zaczaić co to jest właściwie

Oglądałem filmiki na fb czytałem fora i z tego co zrozumiałem po wejściu w ustawienia->informacje o telefonie->aktualizuj soft (piszę z pamięci więc może inaczej się nazywają poszczególne nazwy w menu) powinienem móc zaktualizować telefon do 4.0.3 aczkolwiek mi pisze że jest brak dostępnych aktualizacji - czy ja coś źle robię? Moja wersja systemu to 2.3.6 wersja modelu N7000XLA4 a wersja jąra to 2.6.35.7-N7000XLA4-CL886827 se.infra@sep74 #2 numer wersji GINGERBREAD.XXLA4. Dodatkowo chcę zaznaczyć że wczoraj dzwoniłem do samsunga i powiedzieli mi że najaktualniejszy soft dla SGN1 to 2.3.6 i w ogóle nie wiedzą aby planowali wprowadzić jaką kolwiek aktualizację.

Ostatnie pytanie - Softy - Jak wiadomo są różne softy dostępne itp - czy opłaca mi się go zmieniać? i jeżeli tak to jaki polecacie? Ewentualnie jakiś link z poradnikiem do wgrywania softów dla SGN1 byłby przydatny.

z góry dzięki za pomoc.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:25:46 »
A co z tych rzeczy robiłeś na Milestone i które Ci były potrzebne/przydatne?
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:08:25 »
Ze wszystkich

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:43:50 »
Zrootować najbezpieczniej wygrywając bezpieczny kernel z rootem i CWM poprzez Odin. Potem można wrzucać Romy z karty.

OC jest dostępny w większości custom rom.

Wszystkie zmiany da się cofnąć.

Warto mieć custom, bo daje więcej opcji niż oficjalny rom od S. Ja używam Ultimate na 4.1.2 i ten polecam. Ale w tym wypadku lepiej samemu potestować, bo każdy chwali co ma.

Na informacji nagadali głupot. W Polsce najnowszym oficjalnym dostępnym ROMem jest ICS 4.0.4, a szykuje się aktualizacja do JB 4.1.2.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 11:48:58 wysłana przez abderyta »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2012, 13:52:21 »

Webikom, poruszyłeś kilka tematów i muszę powiedzieć, że prawie wszystkie są już opisane na forum. Stąd dziwi mnie, że piszesz "...zapoznałem się z całym działem NOTE'a i powiem szczerze że nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania..." Ale do rzeczy. Tu masz rom JB wgrywany programem Odin:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/aktualizacja-note-do-jelly-bean-juz-niedlugo/msg1608693/#msg1608693
Masz tam też podpowiedź co i jak w Odinie ustawić, by rom wgrać i masz tam też link do bezpiecznego kernela, który podczas wgrywania nie nabija licznika. Wgraj ten rom i potem ten kernel.
Potem wejdź tu:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/aktualizacja-note-do-jelly-bean-juz-niedlugo/msg1603653/#msg1603653
i pobierz z pozycji 35 rom Ultimate ( wg mnie także najlepszy ). Rom ten ma już wgrany bezpieczny kernel z rootem. Tyle w temacie romu.
Jeśli chodzi o podkręcanie procka ( kernel z OC ), to na dziś bezpieczny kernel Philz do romów JB nie ma takiej opcji. Podkręcanie było możliwe w kernelach dedykowanych do romów ICS.
A brick masz opisany tu:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/(tutorial)-naprawa-bricka-(unbrick)-samsung-galaxy-note-n7000/msg1597144/#msg1597144
Jeśli natomiast chodzi o odpowiedź jaką dostałeś w Samsungu, to powiem, że chyba rozmawiałeś ze stażystą, który nie wie co mówi.
Spis stokowych romów masz tu:
http://samfirmware.com/
Z całą pewnością znajdziesz romy nowsze niż te zrobione w oparciu o Android 2.3.6.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2012, 14:42:12 »
4.1.2 lsc ultimate tez uważam za najciekawszy i najlepszy
mozna go wgrac wgrywając z karty microsd przez cwm


najpierw trzeba wgrac odpowiedni kernel kernel Philz odinem
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191
http://www.mediafire.com/file/u4xewainz18aib4/PhilZ-cwm6-XXLSC-XJB-3.75.tar.md5

potem wchodzimy w recowery volup+power+home robimy wipe i wgrywamy z karty


OC działa na tym kernelu programem Tegrak Overclock Ultimate
można kręcić tylko do 1600MHz CPU i GPU do 400MHz
sensu nie ma, różnic nie widać, procek na 1400MHz uważam że jest i tak już podkręcony, lepiej zejść na 1200MHz, działa dłużej i szybciej. Na 1400MHz  szybko się przegrzewa i schodzi na 80MHz.

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2012, 14:58:24 »

najpierw trzeba wgrac odpowiedni kernel kernel Philz odinem
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191
Czy można wgrać ten kernel w romie 2.3.6?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2012, 15:10:53 »
Ja wgrywałem telefon wisi na napisie samsung i wchodziłem wtedy w cwm i wgrywałem
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2012, 15:14:49 »
Ja wgrywałem telefon wisi na napisie samsung i wchodziłem wtedy w cwm i wgrywałem
:D
To dobrze, że to napisałeś, bo ktoś mógłby zaplamić bieliznę jeśli jeszcze nigdy nie zmieniał w Notce romu, a słyszał tylko, że coś takiego jak brick w Notce jest możliwe :D
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Przesiadka z Milestona na NoteI (N7000) i pare pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2012, 16:03:48 »
No na kernelu z JB GB się nie uruchomi myślałem że to logiczne.
Myślę że to bezpieczniejsze wgrywanie bo GB jest bezpieczny i kernel phill też
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB