Prośba z ogarnięciem note

  • 7 Odpowiedzi
  • 2837 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Prośba z ogarnięciem note
« dnia: Listopad 08, 2012, 13:54:33 »
Witam,

Od kupna nic nie robiłem z moją notką i zaczyna zwalniać. Niestety mam standardowy rom 4.0.4 i standardowy kernel, a więc hard reset(full wipe) nie wchodzi w grę. Pytanie więc jak to teraz zrobić - wystarczy że wgram przez odina custom rom z odpowiednim kernelem i zaznacze repartition? A może mam wgrać GB i tam zrobić reset, a potem znów wgrać 4.0.4.

Sorry za głupie pytanie, ale nie chce jej uwalić podczas flaszowania. :)

Pozdro

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2012, 14:27:52 »
Na stockowym ROM-ie możesz zrobić tzw. hard reset kodem *2767*3855#  lub z menu- "Przywróć ustawienia fabryczne". Klasyczny brick występuje na rootowanych systemach i Tobie nie grozi (o ile masz oficjalny, nie rootowany ROM. Można Odinem PC wgrać 3 plikowy ROM GB (najlepjej XXLC1) po wgraniu masz już wyczyszczony telefon. Później wgrywasz ICS i masz czysty ROM na telefonie. Bricki występują również na telefonach z oficjalnym i ROM-ami, ale jest to zdarzenie wynkające z normalnego uszkodzenia chipa pamięci telefonu (występują głównie przy obciążeniu pamięci np. wgrywanie filmów, zdjęć i dużych plików, oraz ich kopiowanie z i do pamięci wewnętrznej) dlatego zalecam do większych plików używać zewnętrznej karty pamięci.
Wydaje się, że problemem może być jakaś aplikacja działająca w tle. Zainstaluj sobie Watchdog.apk z marketu i popatrz na obciążenie procesora.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2012, 16:29:36 »
Dzięki za odpowiedź. Kiedyś próbowałem zrobić roota i odpaliłem jakiś programik - niestety nie odniosło to skutku więc używałem jak był. Dlatego wole nie robić hard reset, tylko jakoś wgrać to na czysto. Teraz jednak chciałbym mieć oryginalny rom + root oraz możliwość bezpiecznego hard resetu takiej konfiguracji. Rozumiem więc że ściągam GB jak napisałeś, wgrywam odinem i następnie ściągam oryginalny trzyplikowy rom 4.0.4, do tego customowy kernel(upatrzyłem sobie philza) i pit. Po tym flashuje odinem z pc i mam już roota na czystym systemie i możliwość hard resetu?

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 17:23:15 »
Wgrywasz 3 plikowy GB, później wybrany 1 plikowy ICS z PC Odina, później pobierasz kernel PhilZ (plik .zip dla danego ROMu) i zapisujesz go na karcie pamięci. Po uruchomieniu ICS wchodzisz w stockowe recovery i instalujesz zapisany na karcie kernel. Masz bezpieczne jądro i roota.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2012, 17:38:13 »
No to już wszystko jasne. Dzięki za pomoc.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 23:09:15 »
prościej wygrać bezpieczny kernel
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191
odinem albo jeszcze prościej przez recowery z microsd
kernel odpowiedni do romu.

Połączone: Listopad 08, 2012, 23:12:26
sam philz wystarczy po co wygrywać gb ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2012, 23:12:26 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2012, 03:24:27 »
sam philz wystarczy po co wygrywać gb ?
Dla higieny IMO. Wgranie trzyplikowca GB wyczyści pamięć, co daje mniejsze szanse na kłopoty w przyszłości.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Prośba z ogarnięciem note
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2012, 10:01:11 »
A można przy wgrywaniu tego 3plikowca GB zwiększyć /data z 2GB na np. 4GB ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB