Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu

  • 14 Odpowiedzi
  • 8975 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« dnia: Maj 16, 2013, 21:02:38 »
Podczas wgrywania 3-plikowego romu pasek postępu zatrzymał się pod koniec w momencie <ID:0/004> data.img i dalej nie ruszał. Po dłuższym czasie wyłączyłem telefon i spróbowałem wgrać jeszcze raz ten rom, ale sytuacja się powtórzyła.

Kompletnie nie wiem co robić, pomóżcie proszę!

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2013, 21:20:21 »
A robiłeś tak, jak opisałem tu?
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/jak-wgrac-oryginalny-rom/msg1616723/#msg1616723


Jeśli tak, to podejmij jeszcze próbę z wgraniem jednoplikowca. Możesz go wziąć stąd:
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/aktualizacja-note-do-jelly-bean-juz-niedlugo/  ( pozycja 70 to ostatnia aktualizacja dla Polski, a 96, to najnowszy rom, który także ma polską lokalizację ).


BTW.
Jaki rom trzyplikowy wgrywałeś?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2013, 21:31:33 »
N7000XXLC1, a wgrywałem go dlatego, ponieważ wcześniej 4.0.1 miał każdorazowo bootloopa i gdzieś przeczytałem, żeby wgrać 3-plikowego GB, bo zrobi Factory Reset i będzie można już na spokojnie zaktualizować. Starałem się stosować do wszystkich instrukcji, więc powinno być ok, ale coś nie hula.

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2013, 21:34:49 »
Rom z pozycji 20 to JB ale także trzyplikowiec i także wgrany z pitem przeczyści pamięć.
Może z nim pójdzie?
Do zrobienia czyszczenia za pomocą trzyplikowca możesz użyć romy JB. Nie musi to być GB.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2013, 21:42:54 »
Dzięki wielkie, będę próbował, na razie pobieram rom. Mam nadzieję, że to coś da. Póki co wszystkie jednoplikowe mają bootloopa, oby poszło z 3-plikowym .

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2013, 21:55:18 »
Tu masz kernele Philz'a
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191
są wolne od bootloopa.
W trzecim poście masz całe stado kerneli. Weź ten, który odpowiada Twojemu romowi i po sprawie.
Bedziesz miał ponadto wolny od bricka kernel i root oczywiście :)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2013, 15:33:12 »
Niestety, obawiam się, że nic nie pomoże. Póki co wszystkie romu mają bootloopa, niezależnie od kernela. :( Próbowałem z PIT-ami do omijania uszkodzonej/podatnej na bricka części pamięci flash, ale na razie zero zmian. Czy mam w takim razie wyzerować licznik flasho-wań JIG-iem i oddać telefon na gwarancji czy istnieje jeszcze jakaś metoda? Wciąż mam dostęp do recovery, nie mogę tylko w żaden sposób zrobić full, a nawet części wipe'a.

I jeszcze jedno- z myślą o przygotowaniu Notki do serwisu powinienem przywrócić go do stanu fabrycznego. Bez wipe data/factory jest ciężko? Do tego obecnie nie mogę przywrócić stockowego kernela, nie wiem dlaczego. Może robię coś źle... pomocy  :sad:
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 15:52:17 wysłana przez tsunerai »

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2013, 16:28:59 »
Właśnie czytałem, stosowałem się do tej metody, bo już kiedyś mi pomogła, jednak tym razem nic nie daje. Tzn. wciąż bootloop.

EDIT: Ok, mam stockowy kernel, brak wykrzyknika i innych oznak flashowania oprócz custom binary countera, ale to usunę JIG-iem jak przyjdzie. Tak w razie gdyby trzeba było z nim iść do serwisu. Jest jednak inny problem. Stock recovery wyświetla mi leżącego Andka z czerwonym trójkątem "pod maską", a do tego: "E:failed to mount /data (Invalid argument)" i to jest napisane na czerwono kilka razy pod rząd. Nie było tego wcześniej na żadnym recovery...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 16:40:08 wysłana przez tsunerai »

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2013, 21:46:40 »
Robiłeś wipe na stockowym kernelu? Jeśli tak to ucegliłeś Notkę i pozostaje jedynie zatarcie śladów i oddanie do serwisu. Potem modły by serwis naprawił Notkę w ramach gwarancji. Szanse są i pozostaje nadzieja ale pewności nie ma...
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2013, 11:07:48 »
Obawiam się, że zrobiłem wipe'a. Pewności nie mam, ale to chyba jedyna opcja, która została. Powinienem coś zrobić oprócz wyzerowania CUSTOM BINARY DOWNLOAD, zmienienia CURRENT BINARY na Samsungowe i usunięcia żółtego trójkąta?

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2013, 13:06:07 »
W miarę możliwości musisz doprowadzić Notkę do stanu utrudniającego wykrycie Twojej ingerencji.
Postaraj się wykonać to, co Gregs opisał w swoim tutku ( http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/(tutorial)-naprawa-bricka-(unbrick)-samsung-galaxy-note-n7000/ ). Brakuje tam kilku obrazków, a zestaw pitów masz w załączniku mojego posta.
Poczytaj może także na xda o ratowaniu Notki. Jest tam tego sporo ( np. tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1661590 i tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1633943 ). Im  więcej przeczytasz, tym lepiej wykonasz swoją robotę.
Swoją drogą od roku wszyscy piszą na czerwono by nie robić wipe na stockowych kernelach ICS, a od pół roku dodatkowo na JB.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2013, 00:21:15 »
Działa!  :D Udało się zrobić format cache i data, choć wcześniej się na tym zwieszał. Oczywiście metodą Gregsa. Nie wiem jak Ci dziękować, bez Twojej pomocy nie próbowałbym do skutku. No i oczywiście wielkie dzięki dla Gregsa i jego tutka.  :ok: Niech to będzie przestroga dla wszystkich, żeby nie robić wipe'a na stockowym kernelu.

Jeszcze raz wielkie dzięki  :wink:

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2013, 00:34:21 »
Spox.
Teraz zachowaj ostrożność, bo Notka to zbyt drogi sprzęt, by zrobić z niego przycisk do papieru :)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline tsunerai

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problem z wgrywaniem przez Odin 3-plikowego romu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2013, 01:39:23 »
Ma się rozumieć.  :wink: Jeszcze raz - wielkie dzięki.

5 zwyczajnych ---> HTC Hero ---> HTC HD2