Poziome położenie Nota w ładowarce

  • 16 Odpowiedzi
  • 3873 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vhorn

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, Galaxy Note
Poziome położenie Nota w ładowarce
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 15:59:37 »
Po umieszczeniu w oryginalnej ładowarce sam., w poziomie , nie mogę odebrać telefonu. Ekran jest wygaszony i żadne dotykanie i przesuwanie nie pomaga. W pionie wszystko jest ok ??. Czy ktoś z Was tak miał?.

*

Offline dlugilong

  • *
  • 65
    • DAOB
  • Sprzęt: HTC Raphael, HTC Leo
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:11:34 »
Problemem jest ładowarka samochodowa, lub napięcie w aucie (być może za wysokie). Gdy podłączasz do normalnego gniazdka w domu lub do kompa w usb też masz taki problem?
ROM   : Black Side

*

Offline vhorn

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, Galaxy Note
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2012, 08:19:09 »
Ładowarka jest oryginalna, napięcie w samochodzie w normie. Oczywiście po podpięciu do ładowarki w domu nic podobnego się nie dzieje. Odkryłem, że ma to jakiś związek z ustawieniem obrotu wyświetlacza, ale jeszcze nie wiem jak to rozgryźć.

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2012, 22:54:40 »
Po umieszczeniu w oryginalnej ładowarce sam., w poziomie , nie mogę odebrać telefonu. Ekran jest wygaszony i żadne dotykanie i przesuwanie nie pomaga. W pionie wszystko jest ok ??. Czy ktoś z Was tak miał?.
Napisz dokładnie czy jest to ładowarka, czy zestaw samochodowy (taki rozsuwany). Ponadto podaj jaki ROM masz zainstalowany. Dlatego pytam,bo niektóre ROM-y nie chcą pracować  z zestawami samochodowymi.

*

Offline vhorn

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, Galaxy Note
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2012, 06:12:39 »
Zestaw, rozsuwany, mam dwa i w obu samochodach to samo :( , 4.0.3

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2012, 19:51:23 »
Niestety wydaje mi się, że dopiero od ICS XXLRK i XXLRQ ten problem został rozwiązany. Niestety jeżeli masz ROM oficjalny na Polskę (XEO), to musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać (najnowszy na Polskę jest XXLRI). Albo pobrać i wrzucić najnowszy dla Niemiec (XXLRQ).

*

Offline vhorn

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, Galaxy Note
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2012, 20:29:12 »
Dzięki pewnie poczekam. Na razie odwróciłem chwytak o 180 stopni i podpiąłem ładowarkę bezpośrednio do Nota  :mrgreen: , działa bez pudła, czyli problem jest w gnieździe w chwytaku. Pozdrawiam

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2012, 06:24:32 »
Niestety wydaje mi się, że dopiero od ICS XXLRK i XXLRQ ten problem został rozwiązany. Niestety jeżeli masz ROM oficjalny na Polskę (XEO), to musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać (najnowszy na Polskę jest XXLRI). Albo pobrać i wrzucić najnowszy dla Niemiec (XXLRQ).
Ja z kolei w innym wątku pisałem, że ładowarka samochodowa  nie chce mi ładować SGN (ROM XXLRI). Wysłałem ładowarkę do serwisu i przyznali mi wymianę sprzętu (wygląda na to, że w serwisie nie sprawdzili czy faktycznie jest ona zepsuta)  - czekam aż otrzymam nową. Jeżeli jest prawdą to co piszecie to moja ładowarka była dobra, a problemem był ROM.

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2012, 15:14:31 »
Niestety wydaje mi się, że dopiero od ICS XXLRK i XXLRQ ten problem został rozwiązany. Niestety jeżeli masz ROM oficjalny na Polskę (XEO), to musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać (najnowszy na Polskę jest XXLRI). Albo pobrać i wrzucić najnowszy dla Niemiec (XXLRQ).
Ja z kolei w innym wątku pisałem, że ładowarka samochodowa  nie chce mi ładować SGN (ROM XXLRI). Wysłałem ładowarkę do serwisu i przyznali mi wymianę sprzętu (wygląda na to, że w serwisie nie sprawdzili czy faktycznie jest ona zepsuta)  - czekam aż otrzymam nową. Jeżeli jest prawdą to co piszecie to moja ładowarka była dobra, a problemem był ROM.
Niestety nie otrzymałem nowej ładowarki (brak w hurtowniach), tylko zwrot pieniędzy. Musiałem kupić inną - SAMSUNG CAD300UBEC microUSB Bulk. Ta działa, a więc nie był to problem z ROM-em. W porównaniu  do tej którą miałem ta niestety daje mniejszy prąd na wyjściu 700 mA zamiast 1000 mA :S.  Zastanawiam się czy będzie sobie dawała radę z ładowaniem telefonu gdy będzie działała nawigacja + AutoGuard? Czy ktoś z Was używa takowej? Jak ona sobie radzi z ładowaniem SGN?

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2012, 15:58:56 »
Po umieszczeniu w oryginalnej ładowarce sam., w poziomie , nie mogę odebrać telefonu. Ekran jest wygaszony i żadne dotykanie i przesuwanie nie pomaga. W pionie wszystko jest ok ??. Czy ktoś z Was tak miał?.
Kolega miał tylko problem z położeniem poziomo w uchwycie samochodowym. Telefon się blokował, ale ładowanie było. Ten problem jest znany i usunięty w nowszych ROMach "niemieckich". Ty mogłeś mieć uszkodzoną ładowarkę. Podejrzewam, że wystarczy 700 mA. Oryginalna ładowarka sieciowa ma 750mA, a samochodowa 1 A. HTC robi ładowarki samochodowe 2 A i są całkowicie kompatybilne z Samsungami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2012, 20:14:22 wysłana przez Gregs »

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2012, 16:47:08 »
Ty mogłeś mieć uszkodzoną ładowarkę. Podejrzewam, że wystarczy 700 mAh. Oryginalna ładowarka sieciowa ma 750mAh, a samochodowa 1 A. HTC robi ładowarki samochodowe 2 A i są całkowicie kompatybilne z Samsungami.
Tak miałem uszkodzoną. Włączyłem GPS i przy stale włączonym ekranie ładowarka daje radę - to dobry znak :mrgreen:. Nie był co prawda uruchomiony program do nawigacji (nie były wykonywane obliczenia obciążające procesor) ale jestem przekonany, że nie będzie źle :ok:

Edit: Sprawdzałem dzisiaj prąd ładowania za pomocą programu CurrentWidget i okazuje się, że mimo iż na obudowie ładowarki jest informacja 700 mA to wspomniany widget pokazuje ... 1000 mA.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 12:41:44 wysłana przez spolak »

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2012, 07:41:01 »
HTC robi ładowarki samochodowe 2 A i są całkowicie kompatybilne z Samsungami.
A ktoś próbował używać ładowarkę firmy Forever (http://beta.ceneo.pl/17077454) - jest ona kompatybilna z SGN? Czy 2A nie spowoduje uszkodzenia baterii lub telefonu?

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2012, 08:33:44 »
Te 2A to jest maksymalne natężenie prądu jaki może dać ładowarka. Ważne jest napięcie 5V (wyższe może uszkodzić baterię i telefon). Telefon będzie brał tyle ile potrzebuje w danej chwili. Jakby miała nawet 10A to by nie uszkodziła telefonu, tylko by była wykorzystana w ok. 10%. Telefon i tak będzie pobierał ok. 500-1000mA. ładowarki samochodowe z zasady powinny być mocniejsze, bo w trakcie używania nawigacji telefon potrzebuje więcej prądu i ładowarki 500-700 mA mogą być za słabe. Nie znam tego modelu z linku ale miałem kiedyś jakiś zamiennik, który powodował zakłócenia (słychać było burczenie) w CB radiu. Po zamianie na HTC zakłócenia ustały.

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2012, 09:32:07 »
Te 2A to jest maksymalne natężenie prądu jaki może dać ładowarka. Ważne jest napięcie 5V (wyższe może uszkodzić baterię i telefon). Telefon będzie brał tyle ile potrzebuje w danej chwili. Jakby miała nawet 10A to by nie uszkodziła telefonu, tylko by była wykorzystana w ok. 10%. Telefon i tak będzie pobierał ok. 500-1000mA. ładowarki samochodowe z zasady powinny być mocniejsze, bo w trakcie używania nawigacji telefon potrzebuje więcej prądu i ładowarki 500-700 mA mogą być za słabe. Nie znam tego modelu z linku ale miałem kiedyś jakiś zamiennik, który powodował zakłócenia (słychać było burczenie) w CB radiu. Po zamianie na HTC zakłócenia ustały.
Dzięki za informację. To mnie uspokoiłeś :ok:. Wczoraj wybrałem się w trasę z uruchomionym programem AutoGuard Blackbox oraz nawigacją OsmAnd i niestety w trakcie jazdy bateria się rozładowywała - ładowarka 700 mA  okazała się za słaba.

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2012, 12:56:32 »
HTC robi ładowarki samochodowe 2 A i są całkowicie kompatybilne z Samsungami.
A jakie oznaczenie / symbol ma ta Twoja 2A?  Znalazłem w sieci oryginalne ładowarki HTC ale dają one na wyjściu tylko 1A.

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2012, 10:03:00 »
Znalazłem takie ładowarki. Mają na tylnej części podświetlany napis HTC. Co prawda większość ma wyjście mini USB (ja też mam taką, bo używam wyjścia mini i micro USB,  w razie potrzeby używam przejściówki mini na micro USB). Ten model ma symbol HTC CC C100. Zrobiłem zrzut zdjęć z aukcji na której jest opisana jako 1 A.






Na tej aukcji jest ta sama ładowarka ale z micro USB, ale opisana jako 1 A.

Allegro Ładowarka

Z mojego doświadczenia ludzie sprzedają i nawet nie widzą co i jakie ma parametry sprzedawany towar,
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 10:23:37 wysłana przez Gregs »

*

Offline spolak

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.icsr.agh.edu.pl/~polak/
  • Sprzęt: Asus 636N, SGN
Odp: Poziome położenie Nota w ładowarce
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2012, 11:57:32 »
Znalazłem takie ładowarki. Mają na tylnej części podświetlany napis HTC. Co prawda większość ma wyjście mini USB (ja też mam taką, bo używam wyjścia mini i micro USB,  w razie potrzeby używam przejściówki mini na micro USB). Ten model ma symbol HTC CC C100. Zrobiłem zrzut zdjęć z aukcji na której jest opisana jako 1 A.

Bardzo dziękuję.  :ok: