Pamięć systemowa

  • 2 Odpowiedzi
  • 13033 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jsadowski

  • 13
  • Sprzęt: Galaxy Note 2, Galaxy Note 1, HD2,
Pamięć systemowa
« dnia: Maj 14, 2012, 10:38:34 »
Od kilku miesięcy używam Note'a i jest to moje pierwsze urządzenie z Androidem.

Ostatnio pojawił się komunikat o tym że kończy się miejsce w pamięci systemowej.
co to jest ta pamięć systemowa (jej wielkość to 2GB), jakie programy w niej siedzą ? - bo na pewno nie te które są uruchomione. co trzeba zrobić (w sensie co i skąd usunąć) żeby tą pamięć zwolnić ?

I drugi problem. O jakiegoś czasu w momencie dzwonienia czas pomiędzy wybraniem numeru a rzeczywistym rozpoczęciem wybierania numeru przez telefon zwiększył się do kilkunastu a nawet czasami di kilkudziesięciu sekund. Czym może to być spowodowane - jakimiś aplikacjami ? zbyt małą ilością pamięci ? czy może jeszcze czymś innym ?

I ostatnie pytanie. W ramach prób zwiększania ilości wolnej pamięci systemowej usunąłem dane kilku programów. (ustawienia/aplikacje/zarządzaj aplikacjami i po wyborze aplikacji opcja wyczyść dane).
Czy jest jakiś sposób aby te dane odzyskać ?

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc !!!!!

Jarek

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Pamięć systemowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2012, 11:29:24 »
Co do pamięci, to sam sobie odpowiedziałeś: to te 2GB z zainstalowanymi programami. Trzeba albo coś usunąć, albo za pomocą trzeciego softu przenieść na kartę. Był tu gdzieś nawet wątek o takim przenoszeniu.

A taki lag między wybraniem numeru a nawiązywaniem połączenia miałem na SGS2. Nie wiem co było przyczyną, ale po wipe wszystko wróciło do normy.

*

Offline domann

  • ***
  • 332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Link It, or it never happened…
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: Pamięć systemowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2012, 14:59:22 »
Witam,
nie będę zaczynał nowego wątku, ponieważ mój problem po części dotyczy tego poruszonego tutaj. Moja partycja przeznaczona na instalacje programów ma 1,92gb. Zapełnione mam ok. 800mb a paletka już krzyczy, że nie m,a miejsca na instalację dalszych programów. Co może być tego powodem?

HTC One X - Android Revolution HD x21