Migotanie ekranu podczas pracy na baterii

  • 58 Odpowiedzi
  • 67058 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« dnia: Listopad 05, 2012, 17:57:43 »
Ostatnio podczas pracy na baterii migocze mi ekran. Dzieje się tak, gdy wyświetla dużo jasnego obrazu - na ciemnym nie migocze.

Czasami do tego chwilowo traci zasięg GSM. Raz po mocnym migotaniu telefon się wyłączyć i musiałem wyjąć / włożyć baterię.

Po podłączeniu do ładowarki problem przechodzi.


Komuś też tak się dzieje?
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 21:34:53 »
Miałem tak często na jakimś romie ics przy słabej baterii  . Na GB i JB jakoś tego nie zauważyłem.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2012, 14:14:45 »
No ja tak mam na ICSie. Do tego bateria zaczęła szybciej zdychać i czasami się wyłącza w trakcie.

Poczekam do JellyBean, potem chyba kupię baterię nową. Któryś z "innych" producentów jest wart polecenia, czy brać orginał Samsunga?
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2012, 15:39:55 »
Baterii nic nie dolega. Mam 2 oryginalne plus jedna podróbka. Na wszystkich było podobnie jak było już z 15%. Zmiana romu załatwi sprawę.
Ten jest fajny z JB
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1966148
plus aktualizacja
https://docs.google.com/open?id=0BzRB5vMumafCOUVUd3hIRmY3Y28
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2012, 16:24:39 »
Niezłe :) OK poczekam na oficjalnego porzadnego JB
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2012, 09:40:41 »
Oj chyba jednak  bateria mówi dobranoc. Ostatnio wskaźnik pokazywał coś około połowy, ekran zaczął migotać i po chwili telefon się wyłączył.

Podpiąłem do zasilania, włączam a tam "bateria rozładowana". Szybko poszło :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2012, 09:47:30 »
Oj chyba jednak  bateria mówi dobranoc. Ostatnio wskaźnik pokazywał coś około połowy, ekran zaczął migotać i po chwili telefon się wyłączył.

Podpiąłem do zasilania, włączam a tam "bateria rozładowana". Szybko poszło :)
A może jakiś wpływ na Twoje kłopoty mają te wynalazki ?
http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/zewnetrzna-bateria-do-galaxy-note/
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2012, 10:17:18 »
Raczej nie, ostatnio jej nie używałem.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2012, 14:21:24 »
Wymieniłem baterię na nową i problem zniknął.

Doszło do tego, że przy ok. 90% odcinało zasilanie.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2013, 16:58:30 »
Witam, wiem że stary wątek, ale sytuacja w moim samsungu wygląda identycznie. Migotanie jasniejszymi pasami na ekranie, najczęściej przy około 40% baterii. Na swój chłopski rozum doszedłem, że problemem jest najbardziej bateria, po tym jak podłączony telefon z powrotem zaczyna zachowywać się normalnie. Kupiłem nową baterię oryginalną, 2 dni spokoju i z powrotem tak samo. Czy wgrywanie nowego romu/softu pomogło ? Czy u Ciebie nowozakupiona bateria pomogła i działa bez problemu do teraz ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
//Edit: mam ICS'a ... ale skoro koledze pomogło kupno nowej baterii, a mi nie to już nie wiem co się dzieje :/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 17:15:35 wysłana przez Tlenq »

*

Offline AutoMichu

  • **
  • 162
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 3/Note/ S II/ HTC HD2 Leo
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2013, 22:46:03 »
U mnie dzieje się to samo. Zaczęło jakiś tydzień się po wgraniu ROMu z pozycji 120: "Google Edition style s4" - ma dużo białego tła. Zaczynał falować ekran, telefon mocno się grzał w okolicach kamerki i telefon się wyłączał. Po podłączeniu ładowarki, było dobrze. Bateria wyglądała na lekko spuchniętą.
Kupiłem więc nową, oryginalną baterię. Jest lepiej, ale nie jest dobrze. Ekran faluje, baterii szybko ubywa, ale nie wyłącza się. Włączyłem tryb oszczędzania energii.
Dla mnie wygląda na to, że telefon chwilami (bo to nie jest zawsze) pobiera bardzo duży prąd i stara bateria nie dawała rady, nowa jakoś sobie radzi, ale szybciej się zużywa (duży prąd niszczy baterię).
Ponieważ niedługo kończy mi się gwarancja, to chcę wgrać fabryczny ROM i zobaczyć co się dzieje. Jak będzie podobnie, to oddam go do serwisu.

Przy okazji - szukałem instrukcji jak przygotować telefon do oddania do serwisu, czyli żeby nie było śladu po forumowych ROMach i nie mogę znaleźć kompletnej. Jeśli ktoś pamięta gdzie jest, a chyba było, to proszę o linka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 22:49:10 wysłana przez AutoMichu »

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2013, 03:08:07 »
Tak, też to miałem, zmieniłem rom i było przez chwilę lepiej, ale nie wiele, a już po tym jak otworzyłem klapkę a bateria okazała się prawie okrągła - wymieniłem na nową - problem jak ręką odjął, znikł.
Nienawidzę Androida!

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:25:20 »
Moja bateria znowu spuchła i znowu mi ekra migocze. Teraz tak przy 60% naładowania baterii, gdy w coś gram, albo odpalam przeglądarkę na białym tle, potrafi się wyłączyć, albo np. odciąć moduł GSM na minutę.

Zamówiłem nową baterię na Allegro :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:42:14 »
Nowa bateria nic mi nie dała, ostatnio mniej używam telefonu, odinstalowałem wszystkie aplikacje które niedawno zainstalowałem i problem narazie zniknął... ale teraz nie siedze w telefonie na przeglądarkach dłużej niż 5 minut... chyba jednak telefon zrobi szybki wyjazd do serwisu :/ (rom mam oryginalny... zdobede tylko fakture i jakby co bede dawal  znac na forum.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2013, 17:42:41 »
Włożylem nową baterię, nadal migocze i się wyłącza - tym razem przy ok. 35%.


Kurde co za pechowy model jeśli chodzi o baterię. Nie dość, że trzyma naprawdę krótko, to jeszcze takie cyrki.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2013, 00:19:35 »
No to serwis...
Ja z kumplem idziemy w przyszłym tygodniu swoje Noty zanieść. Zlecą się wszystkie na raz do serwisu, oj trzeba będzie czekać na tą naprawę :D
Nienawidzę Androida!

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 12, 2013, 07:29:18 »
na forum android com pl też pare osób zgłosiło się z podobnym problemem i co ciekawe - także w sierpniu. Albo wadliwy soft powoduje taką usterkę (aktualizacje itp) albo niechciane złośliwe oprogramowanie - innego wytłumaczenia chyba nie ma że dzieje się tak na telefonach nowych (6 miesiecy albo mniej) albo moim ktory ma prawie 2 lata, a nowe baterie nic nie pomagają :/ ciekaw jestem bardzo co jutro mi w serwisie powiedzą :/

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:57:37 »
Możliwe, że zwiększenie w krótkim czasie problemów z bateriami jest spowodowane przejściem wielu osób na romy, które mają w sobie białe dodatki z Galaxy S IV. Sporo ostatnio romów ma te mody w sobie ( nawet dziś pojawi się Sweet Rom v10,5 w "białej " wersji ). Widać wyraźnie, jak w oczach spada bateria na przykład w grach z białym tłem. Zainstalujcie sobie na próbę ze sklepu grę "Dots a game about connecting" i zobaczcie, jak znika bateria w grze, która graficznie jest prosta jak Snake w Nokii, ale biały kolor zajmuje w niej bardzo dużą powierzchnię. Oczywiście przyczyn może być wiele, ale ta z dużym prawdopodobieństwem także ma wpływ na wycieńczanie naszych Notek.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 12, 2013, 13:16:12 »
Może i to ma sens ... tym bardziej że problemy pojawiać zaczęły się po tym jak znalazłem gre na swojego nota (strzelanka online z innymi graczami w 3d) i było tam troche białych kolorów... może i to rozpoczęło cały proces. Ale przeciw Twojej teorii stoi fakt że posiadam dalej fabryczny (o ile tak moge powiedzieć ? :D) soft z plusa który posiadam od nowości - prawie 2 lat i oprócz aktualizacji nic z nim nie robiłem (tak tak ... jestem laikiem :] )

*

Offline AutoMichu

  • **
  • 162
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 3/Note/ S II/ HTC HD2 Leo
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2013, 20:25:22 »
Wczoraj wróciłem do najnowszego stockowego ROMu (z białego Google Edition style s4). Po dniu małego używania mam jeszcze 70% baterii, przy Google Edition byłoby jakieś 30%.
Jak na razie nie zauważyłem migotania ekranu, poprzednio najszybciej pojawiało się w białym oknie Google Mail. Czyli na razie nie będę reklamował Note'a.

Minęła doba od odłączenia od ładowarki. Jest 50% baterii. Ekran nie miga :)

33 godz. pracy: 20% baterii. Przy włączeniu WiFi+GPS+BT oraz podświetleniu na maxa ekran miga :( , ale pomiga i przestaje (na starej baterii telefon się wyłączał). Podczas tych testów naładowanie baterii spadło do 15%.

39 godz. pracy: 8% baterii. Ekran miga co chwilę nawet jeśli tło nie jest białe. Właśnie pojawił się komunikat "Włóż kartę SIM" - zgubił połączenie z siecią komórkową. Bateria 5% ekran mocno miga i telefon się wyłączył.
No tak, jutro będę szukał faktury zakupu i oddam go do MM :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 22:58:17 wysłana przez AutoMichu »

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2013, 02:07:11 »
Dzisiaj note poszedł do serwisu... Będę dawał znać jak tylko dowiem się co się stało i jak rozwinęła się sytuacja.
Fabryczny reset + nowa bateria pomogła doraźnie bo przestało migać cały czas, tylko czasem ze 2 paski na chwile i znowu spokój... ale wolę to zgłosić zanim gorzej nie będzie.

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:32:59 »
U mnie takie migotanie było spowodowane padającą baterią. Co do teorii sierpnia, że wtedy więcej ich padało, to wydaje mi się, że to wina temperatury. Jest ciepło, a jak jeszcze np. położy się taki telefon pod szybą, czy na parapecie czy w samochodzie strasznie się nagrzewa i daje wycisk baterii. U mnie tak w końcu spuchła, że nie mogłem tylnej pokrywy założyć. Przy większym obciążeniu (wiFi, BT, pełne podświetlenie na słońcu) zaczynał migotać i padał. Bateria już pod koniec nie trzymała nawet kilku godzin. Wymiana baterii wszystko cofnęła.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:21:41 »
Notka wróciła z serwisu z informacją, że nowa bateria jest do d...

Dostałem protokół ze sprawdzania, będę reklamował.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 04, 2013, 07:50:26 »
Czy to normalne, że mojego telefonu jeszcze nie mam ? Serwis jeszcze trzyma telefon, po tym jak powiedziałem że mam nową baterię i dalej to nic nie pomogło.... Trzymają go już 3 tygodnie. Ehhhh

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2013, 08:27:58 »
Ja dostałem z powrotem po 3/4 dniach roboczych, wymienili mi złącze ładowania i naprawili czujnik zbliżeniowy w tym czasie.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2013, 18:38:22 »
U mnie o sierpnia też ten sam problem - migotanie - przy ok 30-40%, później wyłączenie (ale czasem dojdzie normalnie do 5-7% stanu baterii). Włączenie dopiero po podładowaniu.
Nic nie kombinowany (bo nie umiem), kupiony bez żadnego brandu grudzień 2011.
Nowa bateria - nie pomogła.
Spiskowa teoria głosi, że telefon po 2 latach użytkowania się wyeksploatował i mam sobie sprawić nowy - co mnie irytuje.

P.S.
Aha, nie wygrywam nie tylko ROMów, ale i też nie gram w gry. Ot zwykłe użytkowanie + internet.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2013, 19:16:32 »
Jak dotąd u wszystkich problem znikał po wymianie baterii. Miało to miejsce w telefonach do 2 lat i powyżej. Ta teoria spiskowa, raczej pochodzi od polskich ekspertów z amerykańskich uczelni.
Daj może komuś swoją nową baterię i sprawdź, czy u niego nie wystąpią podobne problemy.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2013, 20:33:50 »
Ciekawa sprawa, ale bardzo podobna rzecz dzieje się na Xperii T mojej znajomej. Póki co tylko w aplikacji albumu. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Raveland

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2013, 16:50:07 »
Aby problem nie występował należy o baterie odpowiednio dbać. Mam nota już półtora roku, używam bardzo dużo internetu, gram i w ogóle telefon jest u mnie mocno użytkowany, czasami podłączam baterię 20-30 razy dziennie pod ładowarkę, a pomimo tego bateria jest jak nowa, nie zauważyłem żadnych oznak jej zużycia.
Przy bateriach litowych jest jedna diametralna zasada. Nie wolno baterii ładować na maxa i rozładowywać do 0. Przy takim użytkowaniu żywotnośc spada kilku(nasto)krotnie.
U siebie nie dopuszczam do rozładowania poniżej 20% i naładowania powyżej 80%.
Wysoko temperatura też ma bardzo zły wpływ na baterię.


*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Migotanie ekranu podczas pracy na baterii
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2013, 18:35:20 »

Przy bateriach litowych jest jedna diametralna zasada. Nie wolno baterii ładować na maxa i rozładowywać do 0. Przy takim użytkowaniu żywotnośc spada kilku(nasto)krotnie.

Pewnie zapominasz w tym wszystkim że sprawna elektronika Note'a dba o to żeby nie przeładować aku oraz żeby wyłączyć urządzenie grubo powyżej poziomu krytycznego rozładowania.

To samo tyczy się wszystkich innych urządzeń elektronicznych wykorzystujących ogniwa li-ion.


Praktyka pokazała też że ogniwa "śpiochy", czyli takie  które zeszły poniżej wartości maksymalnego rozładowania, da radę wybudzić i z powodzeniem odzyskują swoją pierwotną sprawność.