Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB

  • 5 Odpowiedzi
  • 3930 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« dnia: Listopad 06, 2012, 12:19:23 »
Ostatnio na moim Note pojawił się dziwny problem. Mianowicie odłączyłem ładowarkę a telefon zaczął wydawać dźwięki i komunikować, że cały czas wtykam i wyciągam ładowarkę. Cały czas był ten charakterystyczny dźwięk (bip) oraz bateryjka z piorunem na górnej belce no i napis, że się ładuje. I tak co sekunda się zmieniało.
Na początku pomógł zwykły restart telefonu. Później już musiałem wyciągnąć baterię. Ale to się działo coraz częściej i już zastanawiałem się nad serwisem. W końcu powyciągałem wszystko co możliwe (karty, baterię) wszystko wyczyściłem, wydłubałem wszystkie paproszki z gniazda USB. Przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem i puki co jest od kilku dni spokój. Obstawiam, że coś dostało się do gniazda USB i robiło jakieś zwarcie. Jakaś metalowa drobinka czy coś takiego.
Czy u kogoś już coś takiego się działo?

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2012, 12:43:45 »
Też tak miałem i sie nakombinowałem zanim doczytałem że to wina zabrudzonego gniazda usb. Niestety czyszczenie nie wiele dało. Ale po kilku dniach problem sam zniknął.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2012, 16:08:07 »
Znany i dość powszechny problem. Z tego co wiem to póki co rozwiązania nie ma. Mi też się tak zdaża, lecz tylko przy stanie baterii 90-100%.

Na xda-dev jest temat temu poświęcony.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Odp: Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 13:07:05 »
U mnie po wyżej opisanych czynnościach wszystko się uspokoiło. Nie było takiego epizodu ani raz od tamtej pory. Dlatego mogę powiedzieć z 99.9% pewnością, że przyczyną były jakieś zabrudzenia.

Odp: Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2013, 20:32:21 »
Miałem to samo z tym że u mnie po 3 dniach problem nie zniknął czyszczenie nie pomogło . wyczytałem gdzieś że to zwarcie portu ładowania podobno serwis nie uznaje gwarancji, bo to  Pomogło wymiana gniazda ładowania, koszt 30,- (można wymienić całą płytkę ze złączem za 100,-) tel hula jak nowy. Prawdopodobnie podłączyłem  wilgotną ład. sam. która leżała w aucie przy -14 ale to tylko moje gdybanie.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Informowanie o ładowaniu po odłączeniu USB
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2013, 21:04:04 »
W gnieździe zbiera się syf i niestety nieraz coś sie zwiera.
Kto wymienia gniazdo za 30zł ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB