Głośnik przestał dzialać

  • 4 Odpowiedzi
  • 9870 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Głośnik przestał dzialać
« dnia: Czerwiec 24, 2012, 14:25:14 »
witam wszystkich, mam problem i proszę o poradę:

CO SIĘ STAŁO:
wczoraj po raz pierwszy po aktualizacji do ICS słuchałem muzy przez słuchawki przewodowe (zazwyczaj używam bezprzewodowych bluetooth)
po odłączeniu słuchawek nie miałem żadnych dźwięków przez głośnik
podłączam ponownie słuchawki przewodowe - wszystko gra jak należy (w słuchawkach oczywiście)
odłączyłem ponownie, restart telefonu, chwilę mam dźwięki z głośnika, potem cisza
od tamtej pory tylny głośnik zupełnie nie działa

CO PRÓBOWAŁEM ROBIĆ:
najpierw sprawdziłem, przeczyściłem i przedmuchałem sprzężonym powietrzem gniazdo słuchawkowe (czytałem że lubi się zaciąć i nawet po wyjęciu jacka telefon nadal jest przekonany że jest on tam włożony i odcina dźwięk z głośnika) – gniazdo jest OK
aby się upewnić wgrałem program Headset Icon – gdy wkładam jacka pojawia się ikona na górnym pasku, gdy wyciągam ikona znika, czyli gniazdo jest na 100% sprawne
potem wgrałem program WiredHeadphone/Headset Fix, poczytałem że z ICS czasem się tak dzieje że głośnik przestaje działać, i że to wina systemu, ten fix miał pomóc – niestety nie pomógł, głośnik jak milczał tak milczy
użyłem też *#*#0673#*#* aby uruchomić melodytest, opcja speaker on nie produkuje żadnego dźwięku, pozostałe owszem tak (w słuchawkach i w głośniczku przednim do rozmów)
nie wspominam o niezliczonych restartach i wyjmowaniu baterii na godzinę czy dwie, przy uruchomieniu nawet podczas animacji początkowej nie mam żadnego dźwięku

CZEGO BOJĘ SIĘ ZROBIĆ:
szukałem w sieci i poczytałem, że czasami pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych z menu telefonu albo wipe przy VolUp/Home/Power
dlaczego się boję – a no dlatego że podobno w ICS jest bug, który przy wipie może spowodować totalne padnięcie telefonu, tzw brick, a tego raczej nie chcę
telefon jest z ORANGE ale bez brandu (takie sprzedawali w kwietniu), żadnych modyfikacji, tylko oficjalny update zrobiony OTA do ICS 4.0.3

PODEJRZENIA:
na początku myślałem że to wina software, bo głośnik zamilkł nagle, akurat po użyciu słuchawek przewodowych, ale teraz nie jestem pewien czy to nie przypadkiem trwałe uszkodzenie głośnika

HELP:
czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak to sprawdzić, czy głośnik działa fizycznie, czy też coś się zblokowało w systemie?
czy bezpieczny jest wipe polskiego oryginalnego ICS 4.0.3? czy ktoś z Was miał jakieś problemy przy tym? czy może bezpieczniej jest zrobić to z poziomu systemu (ustawienia, kopia zapasowa i zerowanie/ustawienia fabryczne)? a może nie ma żadnej różnicy jak to się robi?
trudno trochę żyć bez głośnika, choć mogę cały czas używać vibry albo słuchawek, ale to nie zawsze jest wygodne, a w głośnych miejscach nic nie słyszę

proszę bardziej zaawansowanych użytkowników o rady
:-)

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Głośnik przestał dzialać
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2012, 16:08:34 »
Nie ma powodu by się obawiać przywracania ust. fabrycznych. Robiłem to na ICS i wszystko poszło gładko.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: Głośnik przestał dzialać
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2012, 17:15:00 »
czy telefon masz z Polskiej dystrybucji? (pytam bo problem brick dotyczy urządzeń z błędnym firmware jakiegoś modułu EMMC)
i czy robiłeś to z poziomu menu telefonu, czy poprzez przytrzymanie przy starcie VolUp/Home/Power ???
i czy jest między tymi sposobami jakaś różnica?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2012, 00:39:40 wysłana przez JoeSeura »

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Głośnik przestał dzialać
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2012, 19:08:21 »
jeśli jesteś na kernelu, który może powodować bricka radzę Ci zrobić downgrade oprogramowania do jakiegoś stockowego GB, przekonasz się wtedy czy jest tak samo (przypuszczam, że tak), oddasz wtedy telefon do serwisu jak nie będzie pozytywnego rezultatu
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: Głośnik przestał dzialać
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2012, 14:40:54 »
Po dzisiejszej aktualizacji ROMu do v. 4.0.4 problem nadal występuje, czyli to chyba kwestia uszkodzonego głośniczka, niestety.
:-(