GALAXY Note z Orange

  • 13 Odpowiedzi
  • 7214 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
GALAXY Note z Orange
« dnia: Styczeń 18, 2012, 18:09:33 »
Czy ktokolwiek jest mi w stanie powiedzieć czy SAMSUNG GALAXY NOTE z Orange jest brandowany czy nie ???
Chodzi o kwestię przyszłych aktualizacji systemu, co bym nie czekał pół roku aż Orange udostępni swój własny ROM.
Proszę o info kogoś, kto jest tego 100% pewien.
:-)

*

Offline Kolagi

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zapraszam panie ...
  • Sprzęt: HD2 : TyTN II : HTC Tornado : SG TAB7 : SG NOTE
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2012, 11:32:25 »
Wczoraj odebrałem SGN z Orange i nie widzę żadnych ingerencji w system (żadnego logo, żadnych dodatkowych ikon) i obudowę z ich strony.

Informacje "o telefonie" mam takie:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 12:01:51 wysłana przez Kolagi »

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2012, 22:05:04 »
Dzięki serdeczne Kolagi, o to mi chodziło  :-)

Czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy telefon ma blokadę simlock na Orange? Bo jeśli nie ma brandu to nie powinno być też simlocka...
?

*

Offline inter18

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 09:55:16 »
Wczoraj odebrałem SGN z Orange i nie wiedzę żadnych ingerencji w system (żadnego logo, żadnych dodatkowych ikon) i obudowę z ich strony.

Informacje "o telefonie" mam takie:

Mój nie ma żadnego logo orange , wygląda tak samo jak u kolegi i nie ma sima (sprawdzałem).
Regulamin

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 20:24:31 »
No to teraz już nic nie wiem, właśnie otrzymałem odpowiedź se sklepu internetowego ORANGE na moje zapytanie o branding Galaxy Note:

"Witam,
Dziękujemy za nadesłaną korespondencję oraz serdecznie przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.
Uprzejmie informuję, iż telefon Samsung Galaxy Note sprzedawany w Sklepie Internetoweym Orange.pl posiada oprogramowanie brandowane, czyli  przystosowane do potrzeb operatora w tym wypadku Orange.
Pozdrawiam
Xxxx Xxxxxx"

I co Wy na to, jak to rozumieć - nie wiedzą co sprzedają ???

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2012, 11:30:12 »
A bo to pierwszy przypadek, że operator nie wie co sprzedaje? Dla mnie większym problemem od brandingu jest to, że sprzęt z puli operatora zazwyczaj nie daje się aktualizować tak jak egzemplarze z wolnej sprzedaży. Czyli przykładowo Ty masz ciągle w Kies 2.3.x a inni mogą wgrać już ICS (za 2 miesiące pewnie).

W Plusie branding ogranicza się praktycznie do animacji startowej/ końcowej i kilku programików z Plusa. Prawie wszystkiego da się pozbyć przy roocie.

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2012, 12:47:36 »
No to mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś aktualizował już oryginalny soft NOTE'a z Orange lub Plus przez OTA lub KIES ???
Mam na myśli telefon beż żadnego rootowania czy tez innego "grzebania" w sofcie, bo nie mam zamiaru tego robić.
Oryginalnie sprzedawany jest z Gingerbread'em 2.3.6 chyba, więc może jeszcze nie być nic nowego (od Samsung'a), ale ciekawy jestem czy brand któregoś z tych operatorów blokuje aktualizacje Androida, a szczególnie nadchodzący ICS.

*

Offline michallus

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, SGN
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2012, 14:04:56 »
Przez Odina bez problemu wgrasz rom bez brandu bez "grzebania"
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 14:06:49 wysłana przez michallus »

*

Offline JoeSeura

  • 15
  • Sprzęt: Samsung Galaxy NOTE
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2012, 18:54:29 »
OK, właśnie wróciłem z salonu ORANGE gdzie obejrzałem dokładnie Note, sprawdziłem zakładkę "o systemie" - jest dokładnie taka sama jak na screenie od Kolagi.
Udało mi się nawet włożyć kartę konkurencyjnej sieci i bezproblemowo złapał zasięg, czyli nie ma simlocka. Domyślam się, że brandu też nie, bo nigdzie nie zauważyłem.
Jutro idę kupić, jak tylko "dogłębnie przetestuję" nabyty egzemplarz to potwierdzę jak sprawa wygląda.
:-)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2012, 11:04:37 »
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z aktualnie sprzedawanymi Note'ami przez Orange? Czy dalej są niezbyt mocno brandowane, bez simlocka i z jaką wersją Andka przychodzą?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2923
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2012, 11:51:06 »
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z aktualnie sprzedawanymi Note'ami przez Orange? Czy dalej są niezbyt mocno brandowane, bez simlocka i z jaką wersją Andka przychodzą?


Pozdrawiam,
Ł.O.
Ja kupiłem w czerwcu tego roku w Orange i nie miałem brandowanego telefonu.
Miałem Andka w wersji GB, a teraz z tego co wiem wgrywają ICS'a.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2012, 12:59:16 »
Dostałem Note jakiś tydzień temu, właśnie sprawdziłem że rzeczywiście nie ma simlocka(dobrze wiedzieć), brandu też nie, rom to ICS.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2012, 13:47:03 »
To, że nie ma brandu wcale nie znaczy, że aktualizacja będzie w tym samym czasie i kolejności, co telefonów z wolnego rynku. Ale o tym przekonamy się już wkrótce przy okazji aktualizacji do JB.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: GALAXY Note z Orange
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2012, 12:05:32 »
To, że nie ma brandu wcale nie znaczy, że aktualizacja będzie w tym samym czasie i kolejności, co telefonów z wolnego rynku.
Ale już sam brak brandu w przypadku Orange to duża zaleta.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zobaczymy, czy uda mi się z Orange dogadać.


Pozdrawiam,
Ł.O.