Full wipe nie usuwa wszystkiego?

  • 4 Odpowiedzi
  • 7046 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Full wipe nie usuwa wszystkiego?
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:16:34 »
Witam, mam takie pytanie/problem. Za każdym razem jak robię wipe z poziomu CWM-a to zostają jakieś śmieci w systemie-> ustawienia aplikacji i niektóre systemowe. Tak samo się dzieje przy wykonywaniu wipe z poziomu ustawień telefonu.

Obecnie mam wgrany JELLYBEER 4.20 na bazie CM10.1 jednak na innych romach(w tym stockowym ICS) było to samo. Czy tylko ja mam taki problem czy nie do końca rozumiem ideę wipe?
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Full wipe nie usuwa wszystkiego?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:36:35 »
Dobrze rozumiesz. Wipe usuwa dane aplikacji (zainstalowane programy, ustawienia, zapamiętane sieci itd). Plików fizycznie wgrywanych na urządzenie czy też zdjęć itd nie rusza.
Jak chcesz całkowicie posprzątać, to trzeba wgrać Odinem 3 plikowy ROM z repartycją. Wtedy masz sprzęt jak z fabryki.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Full wipe nie usuwa wszystkiego?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:18:30 »
vonski słusznie prawi.
Możesz także wgrać rom GB i potem przeciągnąć Notkę pod kilem za pomocą kodu *2767*3855#[/size][font=&quot]Wyczyścisz cała pamięć i wszystko na pamięci wewnętrznej.[/font][font=&quot]Kod ten nie działa na romach JB i chyba na ICS także nie. Dlatego wgraj GM ( tu działa, bo sam sprawdzałem ).[/font]
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: Full wipe nie usuwa wszystkiego?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2013, 23:40:15 »
Ok, to wobec tego czemu po wipe dalej mam zapamiętane niektóre ustawienia systemowe?
vonski słusznie prawi.
Możesz także wgrać rom GB i potem przeciągnąć Notkę pod kilem za pomocą kodu *2767*3855#[/size][font=&quot]Wyczyścisz cała pamięć i wszystko na pamięci wewnętrznej.[/font][font=&quot]Kod ten nie działa na romach JB i chyba na ICS także nie. Dlatego wgraj GM ( tu działa, bo sam sprawdzałem ).[/font]

Można prosić o głębsze wyjaśnienie?
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Full wipe nie usuwa wszystkiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2013, 23:52:14 »
Wgraj Odinem rom GB ( trzyplikowiec ). Może to być na przykład ROM- LC1 zrootowany stąd- http://hotfile.com/dl/149608681/9c62782/N7000XXLC1_N7000OXALC1_OXA.zip.html
Tu masz info jak to wgrać ( http://pdaclub.pl/forum/galaxy-note/jak-wgrac-oryginalny-rom/msg1616723/#msg1616723 )
Potem, kiedy już postawisz rom wpisz z klawiatury ( tak jak wybiera się numer do kogoś ) kod *2767*3855#
To wyczyści Ci całą pamięć Notki.
Ja tak robię, kiedy stawiam jakiś rom na dłużej i chcę się pozbyć pozostałości po wgrywaniu innych romów.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.