ergonomia note??

  • 10 Odpowiedzi
  • 3354 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ergonomia note??
« dnia: Grudzień 31, 2011, 14:54:46 »
Witam, wszystkich użytkowników note:) ostatnio w saturn miałem możliwość pobawienia się chwilkę tym wynalazkiem i muszę przyznać, że jakoś to w dłoni leży:D ale po kilku min zabawy, nie mogę jakoś specjalnie tego ocenić:) proszę o wypowiedzi osoby, które mają ta zabaweczkę i opisaniem jak leży w kieszeni, czy można spokojnie usiąść, kucnąć, skakać, bawić się na imprezie mając tel w kieszeni?? jak z pisaniem sms jedną ręką?i teraz najważniejsze:D(tylko proszę mnie nie wyzywać) idzie pisać sms podczas jazdy autem??:D bo na MM pisałem na ślepo używając klawiatury, natomiast n dhd już jest to troszkę trudniejsze:)

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:32:57 »
Tablofon noszę w "butonierce" marynarki lub w podobnej bezrękawnika.
W kieszeniach spodni trzymam jedynie chusteczkę (oczywiście czystą i wyprasowaną).
Noszenie tego ustrojstwa w kieszeniach spodni może grozić różnymi niebezpieczeństwami, zarówno przy siadaniu, kucaniu(?), skakaniu - to może zdarzyć się nawet kiedy ma się jakieś "mini".
Na imprezy nie noszę żadnej komórki, chyba, że "oficjalna" i mam na grzbiecie marynarę.
Leży ono dobrze w dłoni.
SMS-y da się pisać jedną ręką, zwłaszcza jak się ma paluchy pianisty.
Postawny/a mężczyzna/kobieta o okazałej tuszy mogą mieć problemy.
Wygodniej jednak pisze się, trzymając w jednej i stukając paluchem drugiej.
W czasie jazdy samochodem (kiedy siedzę za kierownicą) nie zajmuję się pisaniem SMS-ów - nietrudno wtedy o jakiegoś "dzwona".
HD-eka wyrzuciłem na śmietnik - dosłownie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:42:58 »
Moim zdaniem (a jestem raczej dużym człowiekiem, i spodnie też mam duże ;)) w kieszeni można spokojnie nosić (ja noszę), ale przy schylaniu się czy wsiadaniu auta trochę przeszkadza. A wyjąć z kieszeni w samochodzie to już mission impossible.
Pisać jedną ręką się da, ale zbyt wygodnie IMO nie jest, zdecydowanie wolę w poziomie na 2 kciuki.

Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:42:45 »
ile masz wzrostu i ile ważysz???:D hehe spodnie nosisz szerokie(typu skate)?:D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:37:34 »
190/100, spodnie normalne, żadne bojówki.

*

Offline fabrykanet

  • ***
  • 286
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:49:02 »
Telefon dobrze leży mi w portkach, ale salta na dancefloorze z nim nie robiłem. Pisanie sms jedną ręką jest możliwe na nowym romie (wypuszczony na Niemcy, ale oczywiście z naszym językiem ojczystym). Wygląda to tak że klawiatura jest na ekranie jest nieco mniejsza i przesunięta w prawo. Jeśli chodzi o smsy w aucie to ja mam taki oto sposób że klikam na klawiaturze mikrofon i wyraźnie dyktuję jak robot - skuteczność zamiany na text 99%.
HTC ONE X <- NOTE LG3D SGS+ MOZART ARC DHD N900 N8 i4G DESIRE Z SGS MM 3GS HD2 OMNIA2 XPERIA1 G1 i780 E71 OMNIA1 E90 DIAMOND N95_8GB N95 ARTEMIS i2G P910i P900i WIZARD MDA_COMPACT ASUS_TYPHON e650 Motorola_a920 XDAII Nokia_6600 i inne...

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:34:01 »
Jak dla mnie najgorszym w pisaniu jedną ręka jest dosięgnięcie status bar i to wszystko. Po raz pierwszy od kiedy mam telefon bez klawiatury sprzętowej tak wygodnie mi się pisze na ekranie.

Może to kwestia przyzwyczajenia, ale jeszcze jedna cecha SG Note mi przeszkadza (i znowu po raz pierwszy), a jest to rozmieszczenie i ergonomia przycisków. Jest to moje subiektywne odczucie i do tego w porównaniu do wcześniej posiadanych urządzeń.
1. klawisze po bokach są słabo wyczuwalne i do tego wg mnie przydałoby się jakiekolwiek rozdzielenie klawisza vol up i down. Wystarczyłoby małe zagłębienie by można było wyczuc palcem.
2. przycisk zasilania po przeciwnej stronie klawiszy vol up i vol down to wg mnie zdecydowanie pomyłka. Wielokrotnie zdarzyło mi się podczas używania Note w poziomie chcąc zmienic głośnośc po prostu wyłączyc urządzenie :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 13:38:52 wysłana przez serek »
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:08:27 »
Do przycisku power z boku się przyzwyczaisz. Też mnie to irytowało jak po latach z HTC kupiłem Samsunga, ale teraz już nie przeszkadza.

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 01:20:39 »
do przycisku power z boku raczej sie nie przyzwyczaje. Predzej przyzwyczaje sie do wylaczania Note podczas zglasniania/ściszania xD
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:47:22 »
Też mnie ten przycisk irytuje, na szczęściszczęście w pokrowcu silikonowym nie jest już tak źle, bo chodzi ciężej i trudniej go wcisnąć, a odblokowuję przyciskiem home :)
Nienawidzę Androida!

*

Offline michallus

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, SGN
Odp: ergonomia note??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2012, 19:58:48 »
Po przesiadce z HD2 nie narzekam, jednak zdawałem sobie sprawę, że jest większy.
Swojego czasu miałem A925 która była cegłą w porównaniu do Samsunga.
W korkach idzie jedną ręką pisać smsy i korzystać z internetu.
Jednak radzę nie kupować tego telefonu po przeczytaniu samych opinii.
Jeżeli macie wątpliwości, może warto zastanowić się nad nexusem ?
Guzik włącznika jak w Kaiserze, nie jest to większy problem.