[Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań

  • 12 Odpowiedzi
  • 7332 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline domann

  • ***
  • 332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Link It, or it never happened…
  • Sprzęt: HTC One X
[Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« dnia: Lipiec 19, 2012, 13:54:58 »
Witam,
od około tygodnia jestem posiadaczem Galaxy Note. Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście Root oraz CWM. Wgrałem Paranoid Android ICS. I pojawił się mały problem - rysik wyłapuje dotknięcie ok. 1cm nad ekranem. Nie zdąże jeszcze dotknąć fizycznie rysikiem do ekranu, a ten już reaguje. Co może być tego powodem?

I te kilka dodatkowych pytań:
- Jak znacie najlepsze (płatne i bezpłatne - nie ma znaczenia) zamienniki dla aplikacji wykorzystujących rysik? Wiadomo, że w czystym ISC nie ma S-Memo itp
- Które urządzenie jest najbliższe Note? Chodzi mi o rozdzielczość oraz wewnętrzne podzespoły.
- Czy istnieje jakikolwiek sposób na oszukanie kompatybilności? Chodzi mi głównie o to, że sporo gier nie skaluje mi się dobrze do wyświetlacza, nie ma tekstur (są np. tylko zielone) lub gra w ogóle nie rusza. Wiem o opcji podmiany nazwy urządzenia w pliku build.prop, żeby oszukać Google Play, jednak nie zmieni to złego skalowania

Pozdrawiam
HTC One X - Android Revolution HD x21

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2012, 19:33:24 »
Na niektórych romach ta opcja jest włączona gdzieś mi ktoś pisał że można to wyłączyć
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2012, 19:48:53 »
Pytanie JAK reaguje. Czy reaguje jak na dotknięcie, czy tylko pokazuje się tylko rysik.


- Note Everything (taka niebieska ikona notesika)
- Galaxy S3
- U mnie na GB też niektóre aplikacje się źle skalowały, a na ICS wszystko prawidłowo, więc może masz po prostu beznadziejny rom?
Nienawidzę Androida!

*

Offline domann

  • ***
  • 332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Link It, or it never happened…
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2012, 20:33:32 »
od niepamietnych czasów ufałem romom od uzytkownika Imilka. Na HD2 robił chyba najlepsze. w takim razie jaki rom polecacie na Note? Nie chcę dublować pytań, bo pewnie było zadawane milion razy ;f

A co do rysika. Jak przystawiam rysik do dotyku na ok. 5mm, ten już łapie. Przesuwa ekrany, zaczyna rysować itp..
HTC One X - Android Revolution HD x21

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2012, 22:38:00 »
CriskeloRomNOTE ICS V9.1 albo cm9, aokp jeśli nie potrzebujesz samsungowych aplikacji
Ja wróciłem do gb bo flash adobe tylko dla gb był wspierany, mam awaryjnie dual boot i ics równolegle
 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1748588
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2012, 22:48:28 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:35:13 »
...flash adobe tylko dla gb był wspierany...[/url]

ICS wspiera Adobe Flash.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 17:46:46 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2012, 18:31:06 »
Cytuj
- Czy istnieje jakikolwiek sposób na oszukanie kompatybilności? Chodzi mi głównie o to, że sporo gier nie skaluje mi się dobrze do wyświetlacza, nie ma tekstur (są np. tylko zielone) lub gra w ogóle nie rusza. Wiem o opcji podmiany nazwy urządzenia w pliku build.prop, żeby oszukać Google Play, jednak nie zmieni to złego skalowania
Skoro masz ParanoidAndroid, to zajrzyj do ustawień -> Paranoid Settings i tam możesz ustawiać wybrane DPI dla poszczególnych aplikacji. Dla problematycznej gry ustaw DPI 320 i powinno pójść.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2012, 12:06:44 »
Cytuj
Witam,
od około tygodnia jestem posiadaczem Galaxy Note. Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście Root oraz CWM. Wgrałem Paranoid Android ICS. I pojawił się mały problem - rysik wyłapuje dotknięcie ok. 1cm nad ekranem. Nie zdąże jeszcze dotknąć fizycznie rysikiem do ekranu, a ten już reaguje. Co może być tego powodem?
Mocny (neodymowy) magnes pomaga (dotknąć do niego rysik), ale na jakiś czas (sam to testowałem). Samsung w trakcie projektowania konstrukcji rysika zaoszczędził na nas ok.50 centów, co przez przemnożenie z ilością sprzedanych telefonów daje ok. 3 mln. dolarów. A teraz uwaga !!!
W rysiku jest zainstalowany ruchomy rdzeń, po to, żeby mógł reagować na dotyk i siłę dotyku. Rdzeń powinien być stabilizowany sprężynką (po to, żeby mógł działać w każdej pozycji). Brak sprężynki (ok. 50 centów) powoduje, że rdzeń działa na zasadzie grawitacji (przyciągania ziemskiego).
Sprawdźcie sami:
Połóżcie telefon płasko- rysik działa prawidłowo.
Trzymajcie telefon nad głową, a rysik od dołu- rysik łapie z odległości.
Wnioski:
Samsung nas łoi na każdym cencie (nie liczcie na hojność Koreańców).
Telefon musi leżeć w miarę płasko przy używaniu rysika.
Magnes trochę pomaga (na jakiś czas), bo namagnesowany rdzeń rysika
stabilizuje się.
ROM-y nie mają wpływu na konstrukcję rysika (zmniejszenie czułości dotyku
tylko trochę maskuje efekt, ale zmniejsza komfort pracy)

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:07:26 »
Wykonałem powyższe czynności z fonem i rysikiem - i nie udało mi się zauważyć jakichkolwiek nieprawidłowości we współpracy rysika z ekranem bez względu na pozycję któregokolwiek z uczestników testu.
Aktualnie mam ROM LA6/LA4/LA1 z powywalanymi firmowymi bzdetami i z rootem - rysik dodatkowo potraktowany neodymą jakieś trzy miesiące temu.
Z czułością ekranu nic nie kombinowałem, a na ICS'a nie dałem się nabrać.

*

Offline Gregs

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2, SGS3, SGS4
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:18:09 »
To potrząśnij rysikiem energicznie (podobnie do strącania termometru) i sprawdź jak działa rysik przy Note uniesionym wyżej od rysika. GWARANTUJĘ, że rysik zacznie łapać "z odległości". RYSIK MA TAKĄ KONSTRUKCJĘ I NIC NA TO NIE PORADZIMY. Żeby działał prawidłowo powinien Note leżeć w miarę płasko (poziomo).

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:33:35 »
Strzepnąłem rysikiem jak termometrem i nic z tych rzeczy - ekran reaguje wyłącznie na dotyk rysika a nie na jego zbliżanie.

Odp: [Q] Dziwne zachowanie rysika oraz kilka pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2012, 07:57:42 »
Gregs rozpisał co jest tego powodem, nie romy, nie ustawienia a właśnie konstrukcja rysika. Problem polega na tym, że ja też mam telefon brandowanay z plusa i mialem ten sam proble. Wrywanie romów, kombinowanie w ustawieniach i magnesowanie rysika na nic się nie zdawalo. W związku z tym, że nie dało sie z niego korzystać, bo wiadomo, zaznaczałem np. pisząc sms jedna literkę to wklepywały sie trzy lub cztery albo w ogóle inne niż chcialem. Tak, więc stwierdziłem, że skoro go nie używam to zobaczę co jest w środku. Rozebrałem go na części pierwsze, popatrzyłem i wywaliłem do kosza. Jednak będąc kiedyś w Zer dla skner zacząłem gadać z gościem z obsługi o różnych tematach i między innymi wtrąciłem o rysiku do note, że do d.py, że nie działa i takie tam żale. A facet wyjął z gabloty z niebrandowanego telefony rysik z nota i dał mi mówiąc "ten na pewno zadziała". Miał rację. Rysik z gabloty śmigał aż miło. żadnych pomyłek przy wprowadzaniu teksu. Wszystko tak jak powinno być. Po wyjściu z "zer dla skner" poszukałem na allegro oryginalnego rysika, zakupiłem i jestem szczęśliwym posiadaczem sprawnie działającego kompletu, note + rysik. Sieci komórkowe negocjując ceny z samsungiem zbijają na maxa cenę co przekłada się na jakość towaru. Pamiętajcie, zawsze sprzęt brany z dużej sieci jest robiony na specjalne zamówienie z maxymalnym cięciem kosztów. Dlatego tego typu problemy. Dziwie się tylko, że Samsung przystaje na tego typu praktyki bo przecież tracą przez to na marce. Jest tylko niebezpieczeństwo przy zakupie nowego rysika, żeby nie trafić na ten z puli sieciowej robiony po taniości bo była by powtórka z rozrywki. Ot i cała tajemnica źle działających rysików w Note