Konfiguracja koloru diody powiadomień

  • 3 Odpowiedzi
  • 28391 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Konfiguracja koloru diody powiadomień
« dnia: Grudzień 22, 2012, 15:25:38 »
Galaxy Nexus posiada kolorową diodę powiadomień. Niestety, Google nie było łaskawe udostępnić użytkownikom bardziej zaawansowanych opcji jej konfiguracji w stockowym Androidzie. Na szczęście ten brak postanowili uzupełnić niezależni deweloperzy. Sam chwilę szukałem informacji o tym (a powinienem od razu zacząć od grzebania w ustawieniach CM), więc postanowiłem napisać krótki poradnik dla innych :)

Najlepiej, gdy macie Custom ROM (np. CyanogenMod czy AOKP), które odpowiednie opcje mają już wbudowane. Jeśli jednak wolicie korzystać z systemu prosto od Google'a, wystarczy zainstalować program Light Flow (wersja darmowa nie obsługuje prawie żadnych aplikacji firm trzecich, płatna bez takich ograniczeń kosztuje około 7 zł). Niestety, z tego co przeczytałem na forach ma ona jedną zasadniczą wadę - powoduje sporo wakelocków. Dlatego lepiej jednak zainstalować Custom ROM.


W CyanogenModzie, ustawienia diody powiadomień umieszczono w panelu preferencji wyświetlacza pod pozycją "Pulsująca dioda" (w wypadku AOKP umieszczono je w ROM Control > Led Settings). Możemy tu zmienić jej domyślny kolor oraz ustawić inne dla konkretnych aplikacji, nieodebranych połączeń, itd. Wystarczy tapnąć przycisk "+" widoczny na dole ekranu i wybrać program, dla którego chcemy ustawić inny kolor diody. Nie dajcie się jednak zmylić szerokiej gamie dostępnych kolorów widocznych na powyższym zrzucie ekranu - ich ilość jest ograniczona i tak naprawdę wybierać można tylko pomiędzy kilkoma podstawowymi. W pozostałych przypadkach nie będzie większej różnicy.

Jeżeli znacie też inne aplikacje (np. bez problemu z wakelockami) lub ROMy z wbudowanymi opcjami tego typu, to zapraszam do wrzucania linków do nich w tym wątku :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

don.kamillo

Odp: Konfiguracja koloru diody powiadomień
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 09:00:35 »
Szkoda tylko, że nie można ustawić świecenia diody podczas ładowania telefonu.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Konfiguracja koloru diody powiadomień
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 09:34:14 »
Znalazłem coś takiego, ale nie testowałem jeszcze: https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.chargingLED
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

don.kamillo

Odp: Konfiguracja koloru diody powiadomień
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2012, 09:49:45 »
Ja właśnie czytałem o takim:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.chatchatmeow.gnl&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5jaGF0Y2hhdG1lb3cuZ25sIl0.
Zaraz zainstaluję. DObrze by było, gdyby to jeszcze świeciło także przy wyłączonym telefonie, ale wątpię, że taki "ficzer" osiągnę poprzez zastosowanie aplikacji firm trzecich.