Wątek download - propozycje

  • 8 Odpowiedzi
  • 9025 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Wątek download - propozycje
« dnia: Maj 06, 2009, 14:48:32 »
Bardzo czesto pomagając innym powołujemy się na jakiś wątek, w którym gdzieś jest cos do ściągnięcia. Jakiś fix w cab-ie, program albo inny plik. Niestety wyszukiwanie, nie mówiąc już o dokładnym zapamiętywaniu co gdzie było jest dość trudne. :(

W celu rozwiazania tego problemu pomyślałem by zrobić coś w rodzaju katalogu download. Proponuję następujące zasady dotyczace wątku download:

1) zero dyskusji w wątku download - do tego służy niniejszy wątek

2) autorami wpisów mogą być klubowicze biorący pod opiekę jakieś zagadnienie ( np znaleźli jakiś programik ) a w razie "odejścia" ( np na skutek zmiany telefonu ), moderatorzy zajmują sie uaktualnieniami, możliwe, że na wniosek innych klubowiczów.

3) Każda pozycja zawiera opis ( może być skrócony jeśli pełniejszy jest w jakimś innym wątku, np w formie dyskusji - wtakim przypadku referencja do owego watku powinna zostać zamieszczona ), załączniki lub link(i) do plików, informację o oryginalnym autorze wpisu/zagadnienia (jeśli potrzeba) 

4) Możliwe jest utworzenie nowego postu dotyczącego danego zagadnienia jeśli autor uważa, że pozostawinie starszej wersji zamiast jej aktualizacji jest ważne. W tym wypadku jednak w starym poście autor daje adnotacje o nowszej wersji ( tej, która zastępuje wpis w sensie aktualizacji )

5) W wątku nie zamieszczmy ogólnych plików, które nie są związane z naszym telefonikiem - nie robimy sztucznie konkurencji działowi download na forum. Ma on być miejscem na fix-y do naszego telefoniku ew. jakieś narzędzia potrzebne do wykonania jakiejś czynnosci ( szczególnie specjalistyczne ).  Można jednak w uzasadnionych przypadkach odejść od tej zasady.

6) Dobrze byłoby nie wrzucać wszystkiego jak leci, tylko dokonać selekcji bardziej przydatnej i sprawdzonej zawartości. Konsultujemy to w tym wątku.

7) Do katalogu download można jak najbardziej przenosić pozycje zagnieżdżone w różnych wątkach w naszym dziale. Sugestie jak najbardziej wskazane.

Proszę o zgłaszanie uwag do powyższej propozycji. Liczę na sprawdzonych klubowiczów z naszego działu  :P

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 19:06:16 »
Może podlinkuj do tematu "Lista plików ( ew linków ) do pobrania dla G900 ( wątek download )" tematy
- Przydatne miniprogramiki do Toski
- GAPI GF5500 w grach dla Toshiby G900 [listA]
- Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
- Gotowe .cab'y z ustawieniami Toshiby g900
- 100% działający FIX zmieniajacy tryb z WVGA na VGA

Ewentualnie wyciągnąc co najważniejsze z tych tematów i dodać do downloadu.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 19:59:47 »
GAPI to raczej nie bo jest dość czysto prowadzone ( i właściwie cały wątek trzeba by do jednego postu zwinąć) ale inne jak najbardziej, przy czym stopniowo, bo najważniejsze rzeczy trzeba by wyciągnąć.

*

mst

Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2009, 11:22:35 »
a ta wersja czasem nie wymaga rejestracji?

*

Offline PdaMen

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tośka G900 6.1
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2009, 12:50:28 »
dostępna juz jest beta 3 bez rejestracji zadnej własnie testuje ps: skąd brać tapety do niego?
...Tośka G900 Obecnie...Nigdy nie wiadomo co się zdarzy w moim przypadku...:)

*

mst

Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2009, 23:20:00 »
zwykłe jpeg skalujesz do około 640x480 a nawet mniej bo i tak ładnie wygląda, albo szukac tapet od Androida.  B)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2009, 23:35:56 wysłana przez mst »

*

Offline Yori

  • 27
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2009, 01:21:24 »
Potwierdzam, chodzi szybciej :)

PS. to prawdopodobnie ostatni mój post na tym forum :(  niestety ale rozstałem się z moją G900 z kilku powodów (wszyscy użytkownici Tośki wiedzą o co chodzi - mi to za bardzo przeszkadza :( ) a szkoda bo PDA świetny ...

*

Offline d8vit

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS +G1
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2009, 03:04:26 »
Pisałem już wcześniej o propozycji utworzenia tego wątku oraz zasadach umieszczania wpisów.
W skrócie propozycje i dyskusja w wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=133262.0
Tutaj tylko pozycje z plikami/linkami.

Powróżę "Tutaj tylko pozycje z plikami/linkami."

Proszę modenatora o skasowanie postów nie mających związku z tematem włącznie z moim.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 03:07:16 wysłana przez d8vit »

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Wątek download - propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2009, 11:21:18 »
Przeniosłem tam gdzie ich miejsce ale na przyszłość nie wykluczam, że będę kasował bez ostrzeżenia  :-|