toshiba g900 i ... real WVGA

  • 14 Odpowiedzi
  • 5320 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
toshiba g900 i ... real WVGA
« dnia: Listopad 15, 2007, 02:03:58 »
gross producentow do swoj zabaweczek z VGA .... nie daje w ROMie przelacznika softowego do VGA czyli 640 na 480

a jak dziala to w przypadku G900 ? tzn czy jest aplikacja w ROMie do tego czy tez przelacza sie to za pomoca zewn aplikacji .. jakich ? i jak to realnie dziala ? czy tak samo jak w xda execu czy htc ameo/x7500 komorki w excelu sa obciete .... czesc aplikacji np. telefoniczna wogole nie dziala tzn trzeba podmieniac ikonki etc etc czy etz toshiab sie postarala i zrobila to jak nalezy (i nie tj w e800, heh)

... a moze jednka natywnie jest 800*480 i juz i nie ma zadnego przelaczania
dodam iz nie interesuja mnie opcja gdzie w/w rozdzilczosc jest tylko w operze ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2007, 12:52:55 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: toshiba g900 i ... realVGA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2007, 12:26:33 »
Popraw mnie jesli sie myle ale NIGDY zaden producent PDA nie dodal do romu aplikacji pozwalajacej na korzystanie z real VGA. Co do Toski to jeszcze nie slyszalem zeby taka aplikacja powstala.
Generalnie trzeba sobie zdawac sprawe z wielkosci ekranu - 3 '' dla panoramy daje fizyczna szerokosc ekranu na poziomie wyswietlacza 2,6'' QVGA lub VGA. Wiele osob twierdzi ze dotykowy, mniejszy niz 2,8'' ekran nawet dla urzadzen QVGA jest za maly a tutaj mamy ekran na ktorym elementy systemu (ktore skaluja sie i zajmuja dokladnie tyle samo powierzchni ekranu na VGA czy na QVGA) sa widocznie mniejsze niz na najpopularniejszych obecnie ekranach 2,8'' QVGA. Gdyby wylaczyc to skalowanie uzywajac trybu Real WVGA zrobiloby sie to zupelnie nieklikalne o tym ze wzrok trzebaby miec sokoli nawet nie wspominam. Reasumujac nawet w Operze trzeba powiekszac fonty zeby poczytac sobie nieskalowana stronke www - uzycie trybu real WVGA na 3'' to po prostu szalenstwo.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba g900 i ... realVGA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2007, 12:52:20 »
Popraw mnie jesli sie myle ale NIGDY zaden producent PDA nie dodal do romu aplikacji pozwalajacej na korzystanie z real VGA. Co do Toski to jeszcze nie slyszalem zeby taka aplikacja powstala.
Generalnie trzeba sobie zdawac sprawe z wielkosci ekranu - 3 '' dla panoramy daje fizyczna szerokosc ekranu na poziomie wyswietlacza 2,6'' QVGA lub VGA. Wiele osob twierdzi ze dotykowy, mniejszy niz 2,8'' ekran nawet dla urzadzen QVGA jest za maly a tutaj mamy ekran na ktorym elementy systemu (ktore skaluja sie i zajmuja dokladnie tyle samo powierzchni ekranu na VGA czy na QVGA) sa widocznie mniejsze niz na najpopularniejszych obecnie ekranach 2,8'' QVGA. Gdyby wylaczyc to skalowanie uzywajac trybu Real WVGA zrobiloby sie to zupelnie nieklikalne o tym ze wzrok trzebaby miec sokoli nawet nie wspominam. Reasumujac nawet w Operze trzeba powiekszac fonty zeby poczytac sobie nieskalowana stronke www - uzycie trybu real WVGA na 3'' to po prostu szalenstwo.


no oki, tylko pytanie bylo ... czy i jak przelacza sie w tryb WVGA  :wink:
mnie tez najbardziej odpowiada VGA 640 na 480 na htc ameo i ekranie 5-calowym ...

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2007, 03:40:44 »
Nie bawilem sie RealVGA w Excelu czy Wordzie, jednak w Operze prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, a standardowy rozmiar czcionki jest dla mnie jeszcze akceptowalny do czytania bez powiekszania. Tego wlasnie szukalem i bardzo cieszy mnie fakt, ze sie doczekalem. W today'u z kolei standardowa czcionka jest bez problemowo czytelna i na tyle mala, ze ekran miesci prawie dwa razy wiecej wtyczek niz standardowy 240x320...
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2007, 03:44:52 wysłana przez ell »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2007, 00:55:28 »
Nie bawilem sie RealVGA w Excelu czy Wordzie, jednak w Operze prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, a standardowy rozmiar czcionki jest dla mnie jeszcze akceptowalny do czytania bez powiekszania. Tego wlasnie szukalem i bardzo cieszy mnie fakt, ze sie doczekalem. W today'u z kolei standardowa czcionka jest bez problemowo czytelna i na tyle mala, ze ekran miesci prawie dwa razy wiecej wtyczek niz standardowy 240x320...

tylko jaki sens jest kupowac sprzet z ekranem WVGA jak nie ma WVGA w niczym poza opera  :E
co mi z tego ze ma wydluzona wersje 320*240 skoro to nawet zwykly ipaq 1910 obsluguje tzn QVGA a ludzie zyje nie tylko opera ale uzytkowaniem pda na codzien przede wszystkim do innych aplikacji  :P

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2007, 18:55:57 »
Nie bawilem sie RealVGA w Excelu czy Wordzie, jednak w Operze prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, a standardowy rozmiar czcionki jest dla mnie jeszcze akceptowalny do czytania bez powiekszania. Tego wlasnie szukalem i bardzo cieszy mnie fakt, ze sie doczekalem. W today'u z kolei standardowa czcionka jest bez problemowo czytelna i na tyle mala, ze ekran miesci prawie dwa razy wiecej wtyczek niz standardowy 240x320...

tylko jaki sens jest kupowac sprzet z ekranem WVGA jak nie ma WVGA w niczym poza opera  :E
co mi z tego ze ma wydluzona wersje 320*240 skoro to nawet zwykly ipaq 1910 obsluguje tzn QVGA a ludzie zyje nie tylko opera ale uzytkowaniem pda na codzien przede wszystkim do innych aplikacji  :P

Ja nie uzywam real vga na UNI swiadomie. Prawdziwe VGA potrzebne mi jest wylacznie do ogladania stron WWW lub ew. filmow a do tego wytarczy tryb High Resolution w IE czy Operze (uzywam Netfronta najczesciej). Do ogladania filmow tez RealVGA nie potrzebne bo w trybie full screen kazdy player uzywa pelnej rozdzielczosci VGA. Inne zastosowania nie potrzebuja az takiej rozdzielki wiec przy pisaniu SMSow, maili czy innych rzeczy ktore robie na PDA spokojnie wystarcza widok przeskalowany ktory mamy standartowo w systemie. RealVGA jest fajny zeby sie pobawic ale na moich 3,5 cala odpada wtedy obsluga paluchem a to zbyt wysoka cena. Oczywiscie przy 5 calach na Twoim Ameo to zupelnie inna zabawa ale my tu mowimy o tosce czyli VGA na 2,6 cala :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2007, 15:44:45 »
Nie bawilem sie RealVGA w Excelu czy Wordzie, jednak w Operze prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, a standardowy rozmiar czcionki jest dla mnie jeszcze akceptowalny do czytania bez powiekszania. Tego wlasnie szukalem i bardzo cieszy mnie fakt, ze sie doczekalem. W today'u z kolei standardowa czcionka jest bez problemowo czytelna i na tyle mala, ze ekran miesci prawie dwa razy wiecej wtyczek niz standardowy 240x320...

tylko jaki sens jest kupowac sprzet z ekranem WVGA jak nie ma WVGA w niczym poza opera  :E
co mi z tego ze ma wydluzona wersje 320*240 skoro to nawet zwykly ipaq 1910 obsluguje tzn QVGA a ludzie zyje nie tylko opera ale uzytkowaniem pda na codzien przede wszystkim do innych aplikacji  :P

Ja nie uzywam real vga na UNI swiadomie. Prawdziwe VGA potrzebne mi jest wylacznie do ogladania stron WWW lub ew. filmow a do tego wytarczy tryb High Resolution w IE czy Operze (uzywam Netfronta najczesciej). Do ogladania filmow tez RealVGA nie potrzebne bo w trybie full screen kazdy player uzywa pelnej rozdzielczosci VGA. Inne zastosowania nie potrzebuja az takiej rozdzielki wiec przy pisaniu SMSow, maili czy innych rzeczy ktore robie na PDA spokojnie wystarcza widok przeskalowany ktory mamy standartowo w systemie. RealVGA jest fajny zeby sie pobawic ale na moich 3,5 cala odpada wtedy obsluga paluchem a to zbyt wysoka cena. Oczywiscie przy 5 calach na Twoim Ameo to zupelnie inna zabawa ale my tu mowimy o tosce czyli VGA na 2,6 cala :)

hmmm, pewnie po czesci masz racje ale ....
spreasheet w excelu na 320*240 a to samo na 640*480 to nie ten sam spreadsheet  :grin:
to samo z wordem, a takich aplikacji tez uzywam
ze nie wspomne o kliencie terminalowym

co dla kogo, jak to sie mowi ... to raz, a dwa .... nadal obstaje przy swoim po co WVGA jesli nie mam mozliwosci ustawienia WVGA tj w hx4700, e805, x51v etc etc

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2007, 15:14:20 »
Nie bawilem sie RealVGA w Excelu czy Wordzie, jednak w Operze prezentuje sie nadzwyczaj dobrze, a standardowy rozmiar czcionki jest dla mnie jeszcze akceptowalny do czytania bez powiekszania. Tego wlasnie szukalem i bardzo cieszy mnie fakt, ze sie doczekalem. W today'u z kolei standardowa czcionka jest bez problemowo czytelna i na tyle mala, ze ekran miesci prawie dwa razy wiecej wtyczek niz standardowy 240x320...

tylko jaki sens jest kupowac sprzet z ekranem WVGA jak nie ma WVGA w niczym poza opera  :E
co mi z tego ze ma wydluzona wersje 320*240 skoro to nawet zwykly ipaq 1910 obsluguje tzn QVGA a ludzie zyje nie tylko opera ale uzytkowaniem pda na codzien przede wszystkim do innych aplikacji  :P

Ja nie uzywam real vga na UNI swiadomie. Prawdziwe VGA potrzebne mi jest wylacznie do ogladania stron WWW lub ew. filmow a do tego wytarczy tryb High Resolution w IE czy Operze (uzywam Netfronta najczesciej). Do ogladania filmow tez RealVGA nie potrzebne bo w trybie full screen kazdy player uzywa pelnej rozdzielczosci VGA. Inne zastosowania nie potrzebuja az takiej rozdzielki wiec przy pisaniu SMSow, maili czy innych rzeczy ktore robie na PDA spokojnie wystarcza widok przeskalowany ktory mamy standartowo w systemie. RealVGA jest fajny zeby sie pobawic ale na moich 3,5 cala odpada wtedy obsluga paluchem a to zbyt wysoka cena. Oczywiscie przy 5 calach na Twoim Ameo to zupelnie inna zabawa ale my tu mowimy o tosce czyli VGA na 2,6 cala :)

hmmm, pewnie po czesci masz racje ale ....
spreasheet w excelu na 320*240 a to samo na 640*480 to nie ten sam spreadsheet  :grin:
to samo z wordem, a takich aplikacji tez uzywam
ze nie wspomne o kliencie terminalowym

co dla kogo, jak to sie mowi ... to raz, a dwa .... nadal obstaje przy swoim po co WVGA jesli nie mam mozliwosci ustawienia WVGA tj w hx4700, e805, x51v etc etc

I tu dotykasz sedna problemu. Uzytecznosc wiekszej rozdzielczosci jest bardzo mocno ograniczona przez naprawde niewielka wielkosc ekranu. Mam nadzieje ze z moim nie najgorszym wzrokiem poradze sobie z takim mikro ekranem (duuuzo mniejszym niz moje VGA w Universalu) i przegladaniem stron www w high res - jesli nie to jedyny pozytywny efekt wiekszej rozdzielczosci to bedzie o niebo ladniejszy widok tego co na ekranie sie znajduje.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2007, 15:18:12 »
no dobra, a teraz powaznie  :E

w jakich aplikacjach jest WVGA a w jakich nie ?
jak nie ma WVGA to jaka to jest wtedy rozdzielczosc ?

jak np. wyglada excell i word na g900 ?

pozdr i dziekuje
andrzej

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2007, 02:09:58 »
No tak jak juz mowilem, jest to standardowe 320x240. Wyzsza rozdzielczosc do osiagniecia tylko przez dodatkowe aplikacje ktorych jednak nie probowalem.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2007, 09:08:58 »
No tak jak juz mowilem, jest to standardowe 320x240. Wyzsza rozdzielczosc do osiagniecia tylko przez dodatkowe aplikacje ktorych jednak nie probowalem.

czy bylby to problem gdyby zrzucic screeny z takiej g900 i wkleich tutaj informujace jak wyglada xla i doc w tym pda

BTW jaka jest szansa na naprawienie tego Twojego g900 z allegro, tj doprowadzenie do takiego stanu zeby dzialal jak nalezy ?!

*

Offline miroslawdabrowski

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 20cm ;)
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:55:28 »
a może jakieś screeny do porówania wizualnego ?

Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2009, 15:47:45 »
Witam,
właśnie przetestowałem realWVGA. Jak dla mnie to tylko ciekawostka, bo na ekran trzeba patrzeć z odległości 15cm żeby cokolwiek przeczytać.
Do www może i by się to przydawało ... ale normalne korzystanie z telefonu jest bardzo utrudnione. Jakby ktoś chciał to załączam pliki (zipowane)
Najpierw sdkcerts później realWVGA i restarcik :-)
Miłej zabawy

http://rapidshare.com/files/256468975/RWVGA.zip.html

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2009, 16:15:54 »
archeolog?
Powtórzę jeszcze raz, że nazwa realvga jest nazwą nieprawdziwą, bo jedyne co się zmienia to DPI elementów systemowych
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: toshiba g900 i ... real WVGA
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2009, 23:25:47 »
hmm ... kiedyś miałem Execa i wyglądało to podobnie. To ja już nie czaję czy tam inaczej było to wywołane?? chyba też przez zmianę rozdziałki (DPI) ... chociaż mogę się mylić