Toshiba G900 a nawigacja - krotki test

  • 47 Odpowiedzi
  • 10346 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« dnia: Lipiec 27, 2008, 22:59:54 »
Jako, ze czasami nie chce mi sie brac ze soba calego zestawu do nawigacji (PDA Dell Axim, rozgaleziacz do gniazdka zapalniczki, zasilacz samochodowy i GPS na Bluetooth) postanowilem w takich wypadkach wykorzystac Toske. Wlasnie dlatego moj wybor przy zakupie nowego telefonu trafil na ten model (tzn. telefon z Windows Mobile).
Oczywiscie tylko w przypadku krotkich tras kiedy wiem, ze wystarczy mi zasilania z baterii, a GPSa mam tak malego ze mozna go spokojnie zmiescic w malej kieszonce.
Niestety srodze sie zawiodlem. Zdecydowanie wszystkim odradzam zakup tego telefonu z glownym zastosowaniem oprocz dzwonienia jako nawigacja.
1.  Ekran jest zdecydowanie za maly. Niby 3" vs 3.7" ale jest to format szerokokatny, czyli jego szerokosc jest bardzo mala. PDA lub G900 mam zamocowane w miejscu gdzie typowo montuje sie telefon komorkowy, tzn. po prawej stronie od radia (sam sobie przerabialem instalacje). Na szczescie uchwyt dosc dobrze sciska i Toske. Ekran jednak z takiej odleglosci jest niemal zupelnie nieczytelny - wszystko jest za male, a wiadomo jeszcze ze podczas jazdy wszystko troche sie trzesie i to dodatkowo pogarsza odczyt.
A juz zupelnie tragicznie wypada to w sloncu. Ekran Toski bez filtra tak mocno odbija swiatlo, ze zupelnie nic nie widac. Moze pomoglby tutaj jakis filtr matowy, ale to i tak na niewiele sie zda, bo ekran po prostu jest za maly do takich zastosowan.
2. Skoro nic nie widac, to moze daje sie przynajmniej jechac na komunikatach glosowych (z Aximem tez czasami mam problem w sloncu, ze niewiele widac). Niestety dzwiek - to moj najwiekszy zawod. Ustawiony w G900 na MAX dodatkowo w Automapie tez przestawiony na MAX jest 2-3x slabszy niz w Aximie (i to nie ustawiony na max). Slychac na prawde
BARDZO slabo i to przy wylaczonym radiu. Axim tez bywal krytykowany za dosc cichy dzwiek, zreszta nawet te powazne uchwyty mialy wbudowany wlasny wzmacniacz. Ale ja bez tego spokojnie sie obywam. Dziala wystarczajaco glosno i wyraznie przy wlaczonej muzyce, mocno chlodzacej klimatyzacji i silniku diesla :)
I to jeszcze nie jest max mozliwosci. Niestety Toski juz nie jestem w stanie podglosnic. Problem pewnie jest i w tym, ze w Tosce dzwiek wydobywa sie z tylu czyli jest czesciowo tlumiony przez uchwyt. Slowem nie nadaje sie to do uzycia w tej konfiguracji.
Mozna oczywiscie jeszcze pomyslec o sluchawkach na kabelku (z zestawu), ale dla mnie to nie jest rozwiazanie.
Niestety na Tosce stos BT jest tak nedzny, ze nie da sie podpiac headseta BT jako zrodla dzwieku - dziala to tylko dla rozmow telefonicznych.
Posiadacze sluchawek A2DP maja nieco lepiej bo ten profil przekierowuje caly dzwiek z Toski (nie wiem dlaczego ograniczono tak funkcjonalnosc)

Reasumujac - wielka szkoda :( Na Tosce z dosc szybkim prockiem i duza pamiecia Automapa dziala naprawde pieknie. Niestety w samochodzie niewiele widac, a juz prawie nic nie slychac.
Jesli ktos planuje zakup Toski rowniez i do nawigacji bardzo sie zawiedzie. Juz lepiej kupic najtanszy przenosny zestaw z marketu za 300zl (te maja ekran min. 3.5", a czesto i wiecej).
Wiekszy ekran czesto wiecej znaczy niz rozdzielczosc. Przy odleglosci 1m nie ma znaczenia czy mamy ekran QVGA czy VGA, przy takiej odleglosci i tak nie widac pojedynczych pixeli - wazne, zeby napisy byly na tyle duze, aby sie je dalo szybko przeczytac podczas jazdy.
Dodatkowo w przypadku Toski sa problemy z zasilaniem podczas jazdy - wymagana jest dosc nietypowa mocna ladowarka na USB i zlacze 10-pinowe, ktore jako jedyne laduje poprawnie telefon podczas pracy. To wszystko czyni cala zabawe zupelnie nieoplacalna. Moze z biegiem czasu pojawia sie tansze rozwiazania. Jest to mozliwe, bo do Axima tez byl wymagany mocny zasilacz min. 1A, inne nie ladowaly wlaczonego PDA - teraz takie kabelki sa juz dosyc tanie <20zl.

Z wiadomych przyczyn rowniez uzycie Toski jako instalacji glosnomowiacej GSM nie jest sugerowanym rozwiazaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 06:14:09 wysłana przez pawel_71 »

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 23:46:26 »
U siebie mam normalny uchwyt na szybę i navi mam zawsze w trybie landscape... Poza problemem ze słońcem reszta problemów aż tak mocno mi nie przeszkadza. Może po części dlatego, że nie korzystałem z navi na czymś z przynajmniej 3,5 calowym ekranem. Poprzednio miałem qvga na 2,7 cala i już się widocznie przyzwyczaiłem. Z głosem może być problem, jednak zazwyczaj przy radiu wszystko słyszę, gorzej gdy do tego dochodzi klima włączona na maxa. Słuchawki BT niestety nie używam, bo Tośka mojej nie wykrywa :-| więc obsługa BT jest słaba.
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2008, 23:59:06 »
Nie testowałem toski z zestawem HF po BT ale znalazłem programik który może pomóc :))
http://www.jetwaremobile.com/bthfx/JetBTHFExt-1.31.CAB
Niestety płatny - ale trial to aż 30 dni - można potestować
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 00:02:56 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2008, 01:21:40 »
Nie testowałem toski z zestawem HF po BT ale znalazłem programik który może pomóc :))
http://www.jetwaremobile.com/bthfx/JetBTHFExt-1.31.CAB
Niestety płatny - ale trial to aż 30 dni - można potestować


Przetestowałem ten szajs. Nie działa. W dodatku tak namieszał że moje słuchawki stereo bluetooth nie chcą działać z Automapa. Prossze o pomoc jak przywrócić fabryczne ustawienia audiogatway.

*

Offline vic

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Toshiba G900
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2008, 03:49:38 »
Niestety na Tosce stos BT jest tak nedzny, ze nie da sie podpiac headseta BT jako zrodla dzwieku - dziala to tylko dla rozmow telefonicznych.
Posiadacze sluchawek A2DP maja nieco lepiej bo ten profil przekierowuje caly dzwiek z Toski (nie wiem dlaczego ograniczono tak funkcjonalnosc)

Kolejne dwa programy do sprawdzenia:
acbToggle: http://www.acbpocketsoft.com/Products/acbToggleBT/acbToggleBT-Free--3.html
btaudio: http://freewareppc.com/communication/bluetoothaudio.shtml

Rzeczywiście jeśli chce się mieć telefon i nawigację, to lepiej kupić... telefon i nawigację :P
Toshiba G900; WM6.0

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2008, 06:34:39 »
A zastanawialiście się w ogóle dlaczego nie wpychali odbiornika GPS do Toshiby? Bo chłopaki pomyśleli, że nikt nie chciałby korzystać z tak małego ekranu przy tak ogromnej rozdzielczości.
Osobiście bym wolał kupić Toshibę + Jakąś Navię czy Akirę za te 250zł z biedronki. Miałem porównanie z Asusem A696 i wcale tak źle nie wypadają :)
It's beyond your imagination

*

Offline slawek___m

  • 41
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> Acer X960 -> Samsung Galaxy S II
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2008, 07:23:55 »
Ja właśnie zrobiłem ponad 1000 km z Tośką jako nawigacją w weekend i uważam, że jedyne co to może trochę za cicha jest. Przecież wyświetlacz jest potrzebny tylko do zaplanowania trasy - potem to nie ma za bardzo po co na niego patrzeć - komunikaty są na tyle często, że według mnie nie ma najmniejszej potrzeby - zwłaszcza w trasie powyżej 100 km/h

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:33:49 »
A testował ktoś tego typu radyjko:  http://allegro.pl/item406356442_markowy_avalon_bluetooth_mp3_usb_sd_mmc_gw24m.html
Tzn czy współpracuje z tośką i czy ta obsługa telefonu po BT jest wygodna?

Tośka ma mały ekran ale 3,5 a nawet 4 do patrzenia z daleka to też mało. Zresztą zgadzam się ze Sławkiem, że nie powinno się patrzeć na ekranik tylko na drogę.

*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:39:55 »
The Extension also modifies the settings for extensions loaded by the Bluetooth Audio Gateway service.  These settings are in HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway.  Check the BTAGExtModule and BTAGPBModule settings for one that points to JetBTHFx.dll.  To restore the original configuration copy the value stored in BTAGExtChain to the setting that points to JetBTHFx.dll.  You can then delete the BTAGExtChain and JETwareModule settings.

próbuje przywrócić domyslne ustawienia po instalacji tego programu i teraz o co chodzi w tej ostatniej linijce? "BTAGExtChain" gdzie to się znajduje? A było tak pięknie po hard resecie

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:48:56 »
Klucz HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway
mam ustawione BHTAGPBModule=\Windows\BthAGPPhonebook.dll
Jak chcesz mogę wysłąć z rzut całej gałęzi HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\ do porównania.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2008, 12:13:36 »
Ja do Tośki podczas jazdy podłączam kabelek do wyjścia słuchawkowego a drugi koniec jako AUX do radia. W tle chodzi sobie Pocket Player z ulubiona muzyczką a komunikaty z Automapy mam w głośnikach samochodowych. Na wyświetlacz nie patrzę bo komunikaty głosowe z Automapy są wystarczające.

*

Offline myszaxp

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia 8GB
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2008, 14:03:44 »
Klucz HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway
mam ustawione BHTAGPBModule=\Windows\BthAGPPhonebook.dll
Jak chcesz mogę wysłąć z rzut całej gałęzi HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\ do porównania.

Prosze o zrzut. Ale coś mi się wydaje że na tyle ostro namieszał że hard reset tylko pomoże.

Najbardziej mnie to intereuje:
"Check the BTAGExtModule and BTAGPBModule settings for one that points to JetBTHFx.dll.  To restore the original configuration copy the value stored in BTAGExtChain to the setting that points to JetBTHFx.dll.  You can then delete the BTAGExtChain and JETwareModule settings."

Niema wogóle tego BTAGExtChain. POMOCY rodacy  B)

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2008, 14:26:20 »
Zrób tak:
- zmień nazwę tego klucza z "Bluetooth" na np "Bluetooth-" żeby nie utracić starych zapisów mieć opcję powrotu;
- zaimportuj pliczek
- usuń moje szczegóły połączeń z GPS i lapem z ustawień - nie mieszaj bezpośrednio w rejestrze - pozwól to zrobić programom do konfiguracji
- skonfiguruj sobie AS po BT i inne pierdoły
Jak wszystko bedzię ok to można będzie wywalić stare klucz "Bluetooth-"

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:36:22 »
Filtr matowy ponoc jest idealny w sloncu i widac wszystko dokladnie, a poza tym widze, ze tylko Bebic dostrzegl wyjscie na sluchawki jako rozwiazanie xD

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:40:48 »
Możesz trochę więcej info na temat tego filtra podrzucić?

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:42:47 »
Filtr matowy ponoc jest idealny w sloncu i widac wszystko dokladnie, a poza tym widze, ze tylko Bebic dostrzegl wyjscie na sluchawki jako rozwiazanie xD
Ja juz o tym wspominalem, jako zadne rozwiazanie. Sluchawki odpadaja. A wejscia AUX IN w fabrycznym radiu nie posiadam. Zreszta to bez sensu, bo Toska miala uproscic sprawe a nie komplikowac.
A ekran sie bardzo przydaje, jak dojezdzasz do skomplikowanego ronda albo skrzyzowania. Rzut oka i juz wiesz jak jechac. AM czasami "klamie" jesli chodzi o numeracje wyjazdow z rond.
Widzialem matowy ekran w akcji - faktycznie duzo mniej sie odbija ale jakosc obrazu jest duzo duzo gorsza - kolory mniej nasycone, ekran rozmyty. Cos za cos. Moze przy QVGA to jest rozwiazanie ale nie przy takim super ekranie jak w G900. Wierzcie mi nie chcielibyscie sobie psuc jakosci obrazu i ostrosci.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 20:46:44 wysłana przez pawel_71 »

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:47:40 »
Jest adapter FM co daje Ci mozliwosc podpiecia / uzycia AUX, a koszt ~30zl.
Co do filtra to osobiscie uzywam przezroczystego ale byla tu na forum dyskusja o macie i chlopak zachwalal, ze w pelnym sloncu dziala jak nalezy :)

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:50:56 »
Filtr matowy ponoc jest idealny w sloncu i widac wszystko dokladnie, a poza tym widze, ze tylko Bebic dostrzegl wyjscie na sluchawki jako rozwiazanie xD
Ja juz o tym wspominalem, jako zadne rozwiazanie. Sluchawki odpadaja. A wejscia AUX IN w fabrycznym radiu nie posiadam. Zreszta to bez sensu, bo Toska miala uproscic sprawe a nie komplikowac.

Ja też wejścia aux nie posiadam, stosuję adapter podłączany do wejścia zmieniarki. Nie uważam tego za komplikowanie życia. Mam kaseciaka w samochodzie, a z Tośki jest dobry odtwarzacz MP3.  :ok:

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:54:26 »
A ja mam stare radyjko z CD :( Mogę coś na to poradzić?

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:00:01 »
A da się tak zrobić żeby jednocześnie komunikaty z tośki szły i radio?

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:02:48 »
Ten transmiter tworzy ci jakby radio na danym zakresie. Jest on nadajnikiem, a w radiu ustawiasz jego czestotliwosc.
Wiec nie ma takiej mozliwosci, bo 2 fali nie mozna sluchac jednoczesnie

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:06:21 »
Wiem i pytałem czy on sam nie może miksować radia i wejścia z jack-a....

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:32:57 »
Jest adapter FM co daje Ci mozliwosc podpiecia / uzycia AUX, a koszt ~30zl.
Co do filtra to osobiscie uzywam przezroczystego ale byla tu na forum dyskusja o macie i chlopak zachwalal, ze w pelnym sloncu dziala jak nalezy :)
Mam juz odtwarzacz mp3 na FM i kilka innych testowalem. Jakosc dosc kiepska, choc do komunikatow pewnie wystarczajaca. Wada - mozna sluchac w radiu tylko Toski, nie mozna sobie wlaczyc plyty i tylko od czasu do czasu sluchac komunikatow. Poza tym nie uwazasz, ze to troche robienie z Toski nawigacji na sile.

Co do filtra matowego to na niewiele sie zda, bo w pelnym sloncu i tak na ekranie Toski nic nie widac. Ma niestety zwykly ekran a nie transreflektywny :(

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:45:14 »
Ale chyba żaden PDA nie może równać sie z mocą głośników samochodowych więc poszukiwanie opcji puszczenia głosu na radio z PDA jest sensowne...
Jak taki transrefleksywny ekranik wygląda w praktyce? Nigdy nie widziałem takiego czegoś niestety :(

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:54:34 »
Kolega twierdzi, ze wszystko widac w sloncu. Jak ktos sprawdzi to dajcie znac :)
Co do jakosci to jak jest dobry transmiter FM i antena samochodowa to mozna muzyki sluchac (sprawdzilem osobiscie), a do komunikatow AM to spokojnie wystarcza :)

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:55:25 »
(...) Nigdy nie widziałem takiego czegoś niestety :(

Chyba źle szukałeś:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100255.0

 :ok:
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2008, 22:12:17 »
Nie zgadzam się, że Tośka jest zbyt cicha w samochodzie. Ja podgłośniłem na max w Windows i w Automapie na 80% - stała siła głosu bez względu na prędkość. Dla mnie taka głośność wystarczy, bo nie lubię jak coś mi ryczy w kabinie. Dźwięk wybija się przed radio.
Montuję uchwyt telefonu po lewej stronie kierownicy, a nie na środku jak większość.
 :ok:

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 28, 2008, 23:18:11 »
Ale chyba żaden PDA nie może równać sie z mocą głośników samochodowych więc poszukiwanie opcji puszczenia głosu na radio z PDA jest sensowne...
Jak taki transrefleksywny ekranik wygląda w praktyce? Nigdy nie widziałem takiego czegoś niestety :(
Wez pierwsza lepsza cyfrowke Sony to zobaczysz jaka jest roznica. Po prostu w sloncu wszystko idealnie widac, bo podswietlenie idzie ze zrodla zewn. ktore odbija sie od wewn.
folii (czy czegos takiego) odblaskowej. Taki ekran jest m.in. w Aximie. A w Tosce jakby nie patrzec to po prostu za slabo swieci w sloncu. I zadna folia na to nie pomoze.
Bo folia jest tylko odpowiedzialna za odbicia swiatla od ekranu.



*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba G900 a nawigacja - krotki test
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 29, 2008, 11:35:40 »
A nie orientujesz się czy ipaq 214 też ma taki ekranik z odbijającą warstwą wewn.?
Dziś wziąłem tośkę na słońce i na 4 stopniu podświetlenia widać wszystko. Nie jest może to luksus ale nie mam problemów z czytaniem. Na ekranie mam brando protector plus ...