Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru

  • 249 Odpowiedzi
  • 83273 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xutywx

  • ***
  • 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • Elektronik hobbysta ;)
    • Dendryt.pl
  • Sprzęt: G900
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 18, 2008, 22:14:51 »
Testowałem i to są sekundy. Ja ustawiłem na 30. Było mi mało. Do tego podkręciłem wlan tak jak pisze tu na forum i jest fajnie - 2x prędkość i mniej więcej tak samo zasięg.

*

Offline atomic76

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + 2GB Kingston
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 19, 2008, 09:57:42 »
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\PhotoSetting\SingleSetting\Resolution\   

Dodajemy nowy string:
nazwa: 5
dane: 800x600 (przykladowo)

Zmieniamy wartosc Current na 5 i cieszymy sie zdjeciami w rozdzielczosci 800x600. Mnie to akurat wystarcza jak na fotki z telefonu, a szybkosc robienia i zapisu jest duzo wieksza. Do robienia zdjec mojemu szybkiemu dzidziorowi sie sprawdza ;)
Mozna experymentowac z wyzsza rozdzialka i indywidualnie osiagnac kompromis miedzy rodzielczoscia zdejcia a czasem jego robienia i zapisu.

Kolejna sprawa. IMHO zmieniajac wartosc HUE i SATURATION na 2, wychodza jakies przyjemniejsze kolorystycznie fotki.
Zmiany na stale mozna dokonac tu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\2      Current = 2
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\3      Current = 2

pozdrawiam
abe

Witam wszystkich
Pierwszy raz pisze tu na forum. Chcialem sie odniesc do zacytowanego postu. Otoz wczoraj potestowalem te ustawienia (dzieki kolego za te wpisy) Nie wiem jak u was ale u mnie nastepujace ustawienia:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\1      Current = 2
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\2      Current = 4
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\3      Current = 2

Do tego:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\WhiteBalance\Environment\Current=2 (tryb sunny)
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\SingleSetting\PhotoQuality\Curent=2 (tryb high)
Dodalem tryb 1280X1024
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\SingleSetting\Resolution\Real\5=1280x1024
i Zrobilem go trybem domyslnym
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\SingleSetting\Resolution\Real\Current=5

Powyzsze opcje kosztowaly mnie wczoraj wiele SR i wiele porownywania zdiec na laptopie. Ale okazalo sie ze moja toska robi najlepsze fotki wlasnie na 1280x1024 (nie wiem czemu bo powinna na najwyzszej rozdzielczosci) no i przy powyzszych ustawieniam jakosc zdjec na moje oko jest nieporownywalnie lepsza od oryginalnych ustawien.
Polecam przetestowac i czekam na opinie:)
Pozdrawiam

*

Offline atomic76

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + 2GB Kingston
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:10:20 »
Witam jeszcze raz
Testowalem wszystkie wpisy majace na celu przyspieszenie mojej Toski -dzieki wielkie @jas-pik. Test u mnie polegal na normalnym uzytkowaniu fona, odpalanie aplikacji itp. Musze stwierdzic ze z tych powyzszych tweak'ow zwiekszajacych "moc" toski kiedynie wpis:
HKLM / System / GDI / GLYPHCACHE / limit = 04194304
Dal powazna poprawe objawiajaca sie tym ze np. lista kontaktow jest duzo plynniej przewijana i chyba jakby nie uciekaja tak literki podczas pisania sms'ow. Reszta wpisow moze i przyspiesza Toskie ale w stopniu nie zauwazalnym podczas zwyklej pracy.
Bawiac sie rejestrem znalazlem wpis:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\GFSDK:GFSDK_USE_DSP_INTERRUPT=0 i zmienilem na 1
W wolnym tlumaczeniu wyglada mi to na DSP zajmujacym sie przerwaniami. Zmienilem potem SR i jakby chodzi sprawniej. Ale prosze o potwierdzenie.

No dobrze ale nie tylko o tym chcialem. Mam pytanie do ludzi nie bojacych sie HR.
Jest klucz
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\NVDDI:Main_Bpp=16
Co jak rozumiem oznacza ze nasza grafa uzywa 16bit koloru. To z kolei oznacza znaczne obciazenie procka, a nie kazdy potrzebuje 65tys kolorow na wyswietlaczu. Sporej grupie ludzi wystarczylo by 256kolorow gdyby to mialo zaowocowac znaczna poprawa wydajnosci Toski. Takze prosba do nie bojacych sie HR o zmiane wpisu z 16 na 8 i podzieleniem sie info czy cos to dalo, czy nie byl potrzebny HR
Pozdrawiam

*

Offline pilmar

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900 z kropką ;)
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 19, 2008, 14:42:20 »
Mam mala prosbe do testerow nowych ustawien i starych wyjadaczy-posiadaczy Tosi  :mrgreen: . Czy ciekawsze i sprawdzone zmiany w rejestrze mogliby publikowac jako .cab'y w w watkach o przydatnych programikach, moze w FAQu i Indeksie? Co o tym sadzicie?  :O~
Cab z podswietleniem klawiatury i ukrywaniem kontaktow na SIM'ie uwazam do tej pory za najbardziej przydatne.
pozdr

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 19, 2008, 15:20:02 »
Atomic76: tryb 8 bitowy nie jest prawdziwym trybem kolorowym tylko takim z indeksacją koloru. Wątpię czy w WM6 jest wbudowana jego obsługa nawet.
Inne tryby np 24bitowe nie działają - tosia nawet nie da się odpalić normalnie. Sprawdzałem i musiałem zdalnym programem do rejestru się podłączyć i przywrócić oryginalne 16bitów.

*

Offline kochas315

  • ***
  • 292
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 @ AllmostOfficial 1.1
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 19, 2008, 17:36:19 »
Mam pytanie do ludzi nie bojacych sie HR.
Jest klucz
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\NVIDIA Corporation\NVDDI:Main_Bpp=16
[...]
Takze prosba do nie bojacych sie HR o zmiane wpisu z 16 na 8 i podzieleniem sie info czy cos to dalo, czy nie byl potrzebny HR
Zmieniłem i tośka uruchamia... Jednak są tam 3 a nie 256 kolorów. Wsystko jest albo czarne albo jasno lub ciemno zielone :D + wszystko jest zamulone i po jakimś czasie sie zawiesza. Słowem nie da się pracować. Zobacze czy zdalnie (MobileRegistryEditor z kompa) da radę przywrócić poprzedni wpis.
EDIT: Po paru SR w końcu mi się udało. Tośka działa jak wcześniej. Z ciekawości popróbuje liczby pomiędzy np. 12 ;p
EDIT#2: To samo, widać musi być 16 i koniec.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 17:44:54 wysłana przez kochas315 »
Spis i Cennik Ofet Internetowych GSM - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=106397
Spis polecanych ROMów dla Toshiby G900 - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=113316

*

Offline kochas315

  • ***
  • 292
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 @ AllmostOfficial 1.1
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 20, 2008, 23:40:38 »
Uruchamianie latarki lewym przyciskiem (będąc na ekranie today).
Wymagany g900led.exe (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104971.0) umieszczony w folderze program files.

Wchodzimy do
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Today\112
i zmieniamy wartość wpisu
(Default) z "Contacts" na "Flashlight" lub dla polskiej wersji z "Kontakty" na "Latarka"
oraz wpisu
Open z ":MSCONTACTS" na "/program files/g900led.exe"
po czym robimy SR i mamy łatwy dostęp do funkcjonalnej latarki ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 23:43:23 wysłana przez kochas315 »
Spis i Cennik Ofet Internetowych GSM - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=106397
Spis polecanych ROMów dla Toshiby G900 - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=113316

*

Offline szpaner6

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP 1930 > Dell X51v > ASUS A696 > G9oo
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 21, 2008, 12:20:35 »
Jakie ustawienia do tej kamery 640x480 ?  :]
Pozdrawiam

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:02:13 »
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\PhotoSetting\SingleSetting\Resolution\   

Dodajemy nowy string:
nazwa: 5
dane: 800x600 (przykladowo)

Zmieniamy wartosc Current na 5 i cieszymy sie zdjeciami w rozdzielczosci 800x600. Mnie to akurat wystarcza jak na fotki z telefonu, a szybkosc robienia i zapisu jest duzo wieksza. Do robienia zdjec mojemu szybkiemu dzidziorowi sie sprawdza ;)
Mozna experymentowac z wyzsza rozdzialka i indywidualnie osiagnac kompromis miedzy rodzielczoscia zdejcia a czasem jego robienia i zapisu.

Kolejna sprawa. IMHO zmieniajac wartosc HUE i SATURATION na 2, wychodza jakies przyjemniejsze kolorystycznie fotki.
Zmiany na stale mozna dokonac tu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\2      Current = 2
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\Advanced\Rear\3      Current = 2

pozdrawiam
abe

Mozna zmieniac oczywiscie tez rozdzielczosc wideo, ale niestety wpisanie 640x480 nie daje lepszej rozdzielczosci. To dziala na zasadzie przeskalowania z oryginalnego zrzutu z matrycy. Podobnie w przypadku zdjec mozna sobie podac rozdzielczosc nawet pewnie i 8MPixeli ale i tak lepszej jakosci nie uzyskamy - Toska przeskaluje tylko zdjecie.

EDIT! Zmieniam jednak zdanie - w trybie video rozdzielczosc jest jednak tak jak trzeba, ale pojawiaja sie straszne artefakty i pixeloza ze wzgledu na niski bitrate i to pogarsza takze wrazenie szczegolowosci. Poza tym wlacza sie ograniczenie czasu zapisu takiego filmiku.
Uwaga! Co do jakosci pomaga zdefiniowanie jeszcze wiekszej przeplywnosci o wiekszym bitrate. Ja u siebie dodalem do galezi
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\VideoSetting\VideoQuality
klucz 3 o wartosci HQ-1052000. Uzycie tego trybu niestety uruchamia ograniczenie do kilkunastu sekund, ale jakosc filmow nawet w rozdzielczosci QVGA jest zdecydowanie lepsza.
Szkoda, ze nie mozna zdefiniowac trybu panoramicznego, bo 400x240 rozciaga tylko ekran w poziomie.

Co do kolorystyki i blednych kolorow w trybach oswietlenia kolorow pisalem juz w tym watku:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103281.0
Wystarczy ustawic tryb Indoor a kolory juz nie sa az tak zafioletowione. Problem w tym, ze nie udalo mi sie tego ustawic na stale. Wyglada na to, ze wartosci z rejestru sa ignorowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 11:30:07 wysłana przez pawel_71 »

*

Offline abeg900

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • abe.neostrada.pl
  • Sprzęt: Tosia g9oo
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 23, 2008, 13:52:05 »
Cytuj
Uwaga! Co do jakosci pomaga zdefiniowanie jeszcze wiekszej przeplywnosci o wiekszym bitrate. Ja u siebie dodalem do galezi
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Pictures\Camera\ModeSetting\VideoSetting\VideoQuality
klucz 3 o wartosci HQ-1052000.

Po dodaniu tej wartosci nagrywanie filmu w 640x480 konczy sie zwieszka, tylko reset rysikiem pomaga. Na normalnym bitrate nagrywa sie ok.
Nobody doesn't like Abe.

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 23, 2008, 16:42:48 »
Jaki masz system?
Ja mam standardowy polski. Moze jakas aplikacja, albo twoje reczne ustawienia w rejestrze cos psuja. Moze sprobuj zrobic backup i HR, a dalej na czystym systemie.
Ewentualnie moze ktos jeszcze na golej Tosce to potestuje, bo sam nie mam pewnosci czy nie tuningowalem recznie czegos istotnego. Kiedys grzebalem recznie w rejestrach nVidii.
W kazdym razie u mnie dziala to bardzo ladnie przy takim bitrate. Tak naprawde ta wartosc 1052000 daje ok. 750kbps,
testowalem jeszcze wieksze wartosci np. 1552000 daje ok. 1050kbps i nadal wszystko dziala poprawnie, chociaz niewykluczone, ze zmniejsza sie nieco liczba klatek na sekunde.
Generalnie temat filmow wentyluje dosc szczegolowo. Za pomoca MP4Cam2AVI mozna bezstratnie przekonwertowac te 3gp/mp4 (czyli tak naprawde kontener quicktime) na zwykle AVI.
Dzieki temu mozna to dalej wygodnie obrabiac i analizowac, np. w VirtualDubie. Z moich obserwacji wynika, ze jakosc bylaby jeszcze lepsza gdyby udalo sie zmusic aplikacje do rzadszego wstawiania klatek kluczowych. Obecnie klatki te pojawiaja sie co 16 klatek, a typowo w DIVXach stosuje sie wartosc 300. Przez to nadal pojawia sie pixeloza, bo nawet 1000kbps nie wystarcza aby ladnie skompresowac od nowa cala ramke 640x480. Bede w wolnej chwili szukal jakiegos klucza w rejestrze. Po wczytaniu do VD widac wyraznie jakosc nagrania i musze przyznac, ze nie jest najgorzej. Szczegolnie, ze dostajemy w wyniku niemal gotowego DIVXa po wyzej wspomnianej konwersji do AVI. Poki co w konwersji ucieka dzwiek, ale to pewnie daje sie jakos zwalczyc. Powodem jest zapewne nietypowy kodek 3GPP, bo zwykly PCM we wspomnianym programie kopiuje sie bezproblemowo.

*

Offline abeg900

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • abe.neostrada.pl
  • Sprzęt: Tosia g9oo
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:52:55 »
Cytuj
Jaki masz system?

Wszystko jest polsko, oryginalno i standardowo, lol .Telefon wrocil nie dawno z serwisu, zmieniali soft, wiec byl czysciutki ;) Widac kazda tosia ma swoje grymasy. Mnie np. divix'y gladko  smigaja, a widze ze inny maja z tym problemy ;)
Nobody doesn't like Abe.

Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 25, 2008, 16:43:46 »
Wchodząc do Start=>Ustawienia=>Osobiste=>Przyciski=> Wgórę/w dół mamy opcje "opóxnienie przed pierwszym powtórzeniem"

Mimo ustawienia suwaka do konca w lewo na małe, te opóźnienie jest dość duże  :P
Może edycja rejestru by pomogła??
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 25, 2008, 16:49:55 »
HKCU\ControlPanel\Keybd\RepeatRate
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 25, 2008, 16:59:03 »
tak myślałem że o to chodzi, ale napisałem bo:

standardowo jest tam 30, zmieniam wartość, SR i 30 powraca. Why?
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 25, 2008, 17:06:15 »
Może inny regedit? Albo z .caba wklep.

Na temat tweaków "GFSDK", to placebo, te wartości są ustawione przez plik "envvars.amx". W przypadku flame te tweaki mają uzasadnienie, bo tam envvars.amx nic nie ustawia  :grin:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 25, 2008, 17:08:06 »
dobra, zaraz zainstaluje wszystkie edytory rejetru i zobaczymy czy którys to "złamie"  :P Dotychczas używałem Total Comandera

EDIT: czy ktoś może u siebie spróbować edytować tą wartość?? Próbowałem 3 edytorów i po SR wraca do poprzedniego stanu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 17:20:49 wysłana przez maniekasus »
mpx200 > a925 > Hermes > G900 > p552 > Kaiser > Universal > Flame > Omnia > G1 > i8510.......> Galaxy S III

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 25, 2008, 19:35:44 »
Opóźnienie przed pierwszym powtórzeniem to nie jest "repeat rate". Skąd wiecie, że to nie jest pole informacyjne w rejestrze?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 25, 2008, 19:40:59 »
Poprawka, to "initialdelay"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline futrzaks

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate 8150, Asus P565
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 01, 2008, 20:07:53 »
Witam wszystkich użytkowników.

Od kilku dni jestem posiadaczem tosi, rozpocząłem zabawy z rejestrem i niestety po wprowadzeniu tych zmian:

Goforce5500 domyślnie włączona w celu przyspieszenia wyświetlania
 
HKLM / Software / NVIDIA Corporation/NVDDI/ENHANCE_2D_PERF = dword: 00000001  zmień dword  0→1


HKLM / drivers / Display / Active / wbudowany LCD / dll = "nvddi.dll"
 zmień "ddi.dll"→"nvddi.dll"

HKLM/Software/NVIDIA Corporation/NVDDI/ HKLM / Software / NVIDIA Corporation / NVDDI /
USE_VIDEO_MEMORY_FOR_GPE = dword:00000000
zmiana wartości z 1 na 00000000

HKLM / Software / NVIDIA Corporation/GFSDK/GFSDK_PLL2_FREQ = 48000

Tosia przy próbie ponownego włączenia ma problemy. Objawia się to tym iż wyświetla się chwile obrazek toshiba portege (splash screen?) i nagle robi się czarny ekran oraz podświetlają się klawiatury i brak jakiejkolwiek reakcji następuje. Czy spotkał się ktoś z tym problemem? Niestety reaguje tylko na hr.

Aha sprawdzałem i dzieje się to tylko przy tych zmianach.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 01, 2008, 20:13:45 »
HKLM / Software / NVIDIA Corporation/GFSDK/GFSDK_PLL2_FREQ = 48000

Zmień na oryginalny ( 24000 chyba ) , być może zdalnym edytorem rejestru.

*

Offline futrzaks

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate 8150, Asus P565
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 01, 2008, 20:56:40 »
Niestety zero zmian  :(. Dalej dzieje się to samo.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 01, 2008, 22:00:14 »
Ale po HR tosia chodzi dobrze?

*

Offline futrzaks

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate 8150, Asus P565
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 01, 2008, 22:09:23 »
Tak, wszystko w rejestrze wraca do ustawień nominalnych.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 01, 2008, 22:28:42 »
To się pociesz, że ja nie zauważyłem wzrostu szybkości mierzalnego w jakiś obiektywny sposób po wprowadzeniu tych zmian. :) Ekran mi tylko zaczął drgać na skutek tej zmiany częstotliwości w VSBenchmark-u.  :S

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 01, 2008, 23:22:46 »
to musisz gdzieś robić jakiś błąd przy wprowadzaniu tych zmiennych, ponieważ ja mam je wprowadzone (i pewnie jeszcze kilku kolegów) i wszystko śmiga jak należy...

*

Offline futrzaks

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate 8150, Asus P565
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 01, 2008, 23:45:48 »
Próbowałem już ponad 10 razy i nic. Każda inna zmiana w rejestrze działa i nie ma żadnych problemów.

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 01, 2008, 23:56:42 »
A czy aby na pewno wartości wpisujesz jako "Decimal"??
Może masz kropkę przy "Hexadecimal" i tu by tkwił błąd...

*

Offline futrzaks

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate 8150, Asus P565
Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 02, 2008, 01:34:51 »
Po przeczytaniu Twojego posta miałem nadziej ze taki popełniam błąd lecz niestety nie   :( , kolejna próba i znów hr. Czy istnieje możliwość iż moja tosia jest uszkodzona sprzętowo?

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2008, 16:31:24 wysłana przez futrzaks »

Odp: Tips & Trics - Czyli znane klucze rejestru
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 12, 2008, 17:46:19 »
Z racji tego, że dyskusja utknęła w martwym punkcie chciałem zadać pytanie odnośnie tweaków na szybkość działania:

Cytuj
Przyspieszenie działania  należy zmienić priorytet obsługi procesora.
HKLM / System / CurrentControlSet / Services / VxD / BIOS / CPUPriority = 1

Aby zmienić  cache czcionek
 HKLM / System / GDI / GLYPHCACHE / limit = 04194304 (4MB)

Goforce5500 domyślnie włączona w celu przyspieszenia wyświetlania 
HKLM / Software / NVIDIA Corporation/NVDDI/ENHANCE_2D_PERF = dword: 00000001   
zmień dword  0→1

HKLM / drivers / Display / Active / wbudowany LCD / dll = "nvddi.dll"   
zmień "ddi.dll"→"nvddi.dll"

HKLM/Software/NVIDIA Corporation/NVDDI/ HKLM / Software / NVIDIA Corporation / NVDDI / USE_VIDEO_MEMORY_FOR_GPE = dword:00000000
zmiana wartości z 1 na 00000000

HKLM / Software / NVIDIA Corporation/GFSDK/GFSDK_PLL2_FREQ = 48000
zmiana wartości  24000 → 48000

Które z tych ustawień dadzą pozytywne rezultaty, a jednocześnie nie dobiją akumulatora, który i tak nie jest najmocniejszą stroną Toshiby.
Głównie zależy mi na szybszym uruchamianiu okien i aplikacji oraz żeby podczas pisania na klawiaturze QWERTY nie występowały opóźnienia, gdyż dają czasami o sobie znać...