Stałe łącze

  • 11 Odpowiedzi
  • 2264 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Visenna

  • **
  • 117
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Toshiba G900 + SPV c600
Stałe łącze
« dnia: Sierpień 01, 2008, 12:00:33 »
Ostatnio myślałam by przeskoczyć z PC na PPC jako odbiornik internetu. W sumie niektóre propozycje wydają się całkiem ciekawe ale nie wiem czy odpalą (np. oferta playa ze stałym łączem). Podczas pracy na PC można podłączyć pod kompa, zaś na uczelni/pracy można by było mieć ciągły, niepłatny (od transferu) dostęp. Tylko że np. w playu jakoś śmierdzi mi oferta... bo jest przstosowana do normalnej windy z PC, w dodatku przeczytałam całą specyfikację i nigdzie nie jest wspomniane ile modem pobiera prądu=czy można go podłączyć pod huba...

Ktoś może zna się na tym temacie i widzi ciekawą ofertę..? Możliwą do wykonania na WM+hub?

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:03:59 »
Pod HOST USB maksymalnie podchodzą urządzenia, które nie biorą więcej niż 100mA, a modemy raczej na pewno biorą więcej.
Jeżeli chodzi o play, spokojnie (teoretycznie) można wcisnąć kartę sim do toshiby, wtedy toshiba będzie modemem. Jest tzw. "Internet sharing" i wtedy z toshiby robisz modem na USB lub bluetooth (lub zewnętrznym płatnym narzędziem udostępniasz nawet po WiFi)
It's beyond your imagination

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:06:29 »
Cytuj
czy można go podłączyć pod huba
pewnie i można, alenic z tego na bank brak sterowników do modemu

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:10:23 »
A ja wciąż mam problem, zewnętrze zasilanie na HUB'ie USB a i tak się pluje o pobieranie ponad 100mA!
It's beyond your imagination

*

Offline Visenna

  • **
  • 117
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Toshiba G900 + SPV c600
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:15:54 »
Nie rozumiesz, w playu masz możliwość podłączenia zewnętrznego modemu (nie ma to absolutnie NIC wspólnego z siecią, bo ja np. korzystam z taktaka) przez usb. Do huba by pasowało, ale moje wątpliwości wlaśnie szły z powodu poboru prądu... Tak jak niektóre myszki mają mały i duzy pobór prądu, tak też zróżnicowane są modemy i a widelec by działało ;-) Co do platformy, to też obawiam się, że mogly by być problemy z instalacją.. :(

No jak to? Ja jeszcze nie testowałam nic z zewnętrznym zaislaniem ale zakładalam,  że jakoś ew. bym podłączyła dodatkowo. Kurczę :/ wszystkim nie działa przy zewnętrznym zasilaniu? Może tośka sprawdza jaki jest pobór nie biorąc pod uwagę, że jakieś zewnętrzne urządzenie może dostarczać prąd?

A jakieś inne stałe łącza możliwe do odbioru z ppc? Bo tego playa tak podałam jako przykład, właściwie spodziewając się, że nie zadziala.

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:19:25 »
Ja używam Orange Free na kartę  :E
3gr za 100kb danych, nie jest źle, bo w Heyah życzą sobie 40gr za 100kb  :worried:
Ale mogę Cię pocieszyć, dyski twarde z zew. zasilaniem działają BDB+ (podłączyłem 500GB i śmigał aż miło  :proud:)
It's beyond your imagination

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:20:43 »
jw. zewnętrzny modem możesz podłączyć pod huba z dod. zasilaniem ale i tak nic z tego nie wyjdzie bo nia ma sterowników tegop modemu na PPC

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:23:15 »
No ale zobacz, że kiedy podłączam pod HUB USB z (podkreślam) zewnętrznym zasilaniem to i tak wypluwa błąd ponad 100mA!
It's beyond your imagination

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:24:57 »
no ok ale zakładam, że można, może inny hub?
problemem jest to, że nawet jak uda się tak podłączyć to i tak nic z tego nie będzie - brak sterów modemu pod PPC

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:27:18 »
Najpierw wg. mnie trzeba ustalić jakimi hubami obejść limit 100mA
It's beyond your imagination

*

Offline Visenna

  • **
  • 117
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Toshiba G900 + SPV c600
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:37:10 »
Marcinie, ok, wiem,  że to nie ruszy. Podałam taki przypadek by pokazać o jakie połączenie mi chodzi, a nie akurat chcę playa kupić. Gdybym w tym problemów nie widziała, to bym to kupiła i nie zakładała tego wątku- i nie pisała w pierszym poście o niekompatybilności urządzenia z WM ;-). Pytam, czy znacie jakieś połączenia naliczające za ew. czas spędzony w necie (bądź juz w ogóle- błogosławoeństwo- stałe łącze) a nie za transfer, które można wykonywać na komie.

Orange free odpada, mam taktaka, zresztą nie do końca o to mi chodziło... i jestem z niego zadowolna ;-)

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: Stałe łącze
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2008, 13:25:20 »
Generalnie chyba sie nie oplaca placic za czas polaczenia...