Problem z WiFi G900

  • 5 Odpowiedzi
  • 1598 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z WiFi G900
« dnia: Lipiec 20, 2008, 11:09:34 »
Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem od kilku dni G900, choć zaczynam się zastanawiać czy rzeczywiście szczęśliwym  :mad:
Od samego początku ma problem z WiFi tzn. router bezprzewodowy widzi i zestawia połączenie jednak Internet na G900 działa jakby nie mógł, GG zaloguje się po dłuższym czasie, mogę wysyłać wiadomości jednak wysłane od rozmówcy nie docierają do mnie. Dziś z rana zdarzyło się nieszczęście po uruchomieniu pojawił się komunikat „No WiFi hardware found” . SF nie rozwiązał problemu ale HR sobie poradził jednak w chwili obecnej jest problem z zestawieniem połączenia z routerem (GN-BC01 Gigabyte).
Może ktoś pomoże :smile:
HTC LEO, HTC Sensation

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Problem z WiFi G900
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2008, 12:34:40 »
Jak jest skonfigurowany ten router? Co wklepujesz w ustawienia wifi w tośce? W jakiej odległości od routera używasz   tośki i ew. przez ile ścian.

Odp: Problem z WiFi G900
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2008, 13:57:40 »
Router jest skonfigurowany domyślnie, połączenie w Tośce zestawiane automatycznie i chodzi jak chce, jeżeli wklepię ustawienia ręcznie jest podobnie. Odległość okolo 2m bez przeszkód. Do routera podłączony jest laptop i on pracuje bez najmniejszych problemów. Będę próbował z innym routerem może coś będzie lepiej.
HTC LEO, HTC Sensation

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Problem z WiFi G900
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2008, 14:13:36 »
Domyślnie? Czyli jak ? Pytam o WEP/WPA-PSK etc ... To są istotne szczegóły.

Jeszcze są takie opcje na niektórych routerach jak afterburner i inne dopalacze, które mogą chodzić z kartą w lapie ale w tosce już nie. Jesli Twoj router tylko przesyła ruch z neo albo czegoś podobnego to spokojnie możesz ustawić go w tryb B ( wyłączyć tryb G )

Odp: Problem z WiFi G900
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2008, 08:55:07 »
To tak:
W pierwszym wariancie nie była siec zabezpieczona a Tośka pobierała sobie automatycznie IP, działało jak chciało np GG wysyłał wiadomości ale nie odbierał,
kolejny został wpisany IP i podobnie,
po ustawieniu WPA PSK zestawiło ładnie połaczenie i raz działa raz nie, w tym wariancie GG działał OK.
Routera nie mogę przestawiac tylko na tryb B.
HTC LEO, HTC Sensation

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Problem z WiFi G900
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2008, 09:27:24 »
A grzebałeś może w rejestrze? Jak nie działa to jak to wygląda? Pokazuje sie ikona zestawionego połączenia wifi czy nie?