Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym

  • 15 Odpowiedzi
  • 7321 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PRZYRAK

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TOSHIBA G900 z kartą 2GB, NAVROAD NR 430BT karta 4GB SDHC, AM Europe, wcześniejIPAQ 514, HP 4700 i ETEN M700
Mam G900. Sparowałem ją z fabrycznym zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Wszystko jest ok. Urządzenia widzą się nawzajem. Skopiowałem książkę do pamięci auta. Mogę odbierać i nawiązywać połączenia. Problem pojawia się po kolejnym "wejściu" do samochodu. Samochód nie może nawiązać połączenia z G900. Telefon się zawiesza. Nie można go uruchomić (czarny ekran). Muszę zrobić soft reset i wtedy następuje połączenie. Tak jest prawie za kazdym razem. Wcześniej nie miałem problemów z połączeniem kilku Nokii. Telefony nie zawieszały się.
Problemem nie powinno być oprogramowanie "samochodu" gdyż jest to system Blue&Me Microsoftu (czyli powinno być kompatyblilne z WM 6.0).
Mieliście podobne problemy?

*

Offline mar9797

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3 + HTC Sensation
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2008, 19:32:52 »
mam od 2 tygodni G900 i mam identyczny problem z zestawem samochodowym Noki :-( . U mnie średnio co drugi raz zawiesza sie telefon i jest czarny ekran i konieczność resetu. Jest to jakis feler :-( Na szczęście ze słuchawkami dziala bezproblemowo, gdyż niemal codziennie z nich kozystam po 8-10 godzin.
Kolejno były: HP 6515 -> Toshiba G900 -> I-mate 9502 ->  HTC Diamond -> HTC TP2 -> HTC HD2 -> HTC Sensation  -> Galaxy Note -> Galaxy S3

*

Offline pomidoor

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E61 -> Eten M700 -> Toszi G900 -> HTC Polaris
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2008, 01:12:51 »
Ja np mam sluchawke Nokii na BT i jak rozmawiam przez nia to wszyscy sie skarza ze slychac straszny szum jak bym jechal pociagiem albo cos. Nie wiem czy jest na to jakies rozwiazanie ale chcialbym wiedziec czy macie podobne problemy ze swoimi sluchawkami.

Pozdrawiam,
Pomidoor

*

Offline mar9797

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3 + HTC Sensation
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 07:54:31 »
Ja uzywam sluchawki JAbra i nie mam żadnych problemów z polączeniem z G900 i jakoscia rozmów. Tak jak wczesniej pisalem, problemyu mam z zestawem glosnomowiacym Nokii w samochodzie - moze ktos ma na to rozwiązanie ?
Kolejno były: HP 6515 -> Toshiba G900 -> I-mate 9502 ->  HTC Diamond -> HTC TP2 -> HTC HD2 -> HTC Sensation  -> Galaxy Note -> Galaxy S3

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2008, 15:05:39 »
Witam. Mam dokładnie ten sam problem z zestawem NOKIA. Jeżeli telefon się rozłączy z zestawem, np. po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, to podłączenie ponowne nie następuje. Myślę, że sporo osób ma ten problem. Może ktoś wie co zrobić??

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2008, 20:22:44 »
Witam. U mnie jest podobnie jak u pomidoora. Używam słuchawki Jabra BT2020 i rozmówcy skarżą się na szum. Sprawdzałem i rzeczywiście, prawie nie słuchac rozmówcy. I na pewno nie jest to wina słuchawki. Sprawdziłem ją z SE K700 i słychac idealnie! Tak więc wina leży po stronie Tośki. Czy macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam.

*

Offline mps

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HD2
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2008, 14:41:39 »
U mnie też występował ten problem. Po którymś połączeniu z zestawem samochodowym wieszała się g900. Aktualnie mam rom od felixa i narazi się poprawiło.

Problem natomiast mam z echem - ja słysze ok natomiast osoby dzwoniące słyszą siebie.
N1011->N2110->N3110->N9110->N9210->M3000->G900->TG01->HD2

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2009, 00:25:41 »
Witam serdecznie,

czy może koledzy znaleźli rozwiązanie problemu? Ja mam to samo z zestawem Parrot 3200 LS (ponowne wejście do auta i zawiecha Tosi) :(

Proszę o info jak sobie z tym poradzić, bo nie uśmiecha mi się zmiana zestawu, a i z Tośki jestem zadowolony.

Pozdrawiam,
muddy

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2009, 11:51:14 »
Hm, czyżby nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu? Czy sprzedaż G900 i kupno np. Samsunga z WM (którego miał poprzedni właściciel auta) jest jedynym rozwiązaniem?  :(

Pozdro,
muddy

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2009, 12:51:49 »
Najpierw sprawdź lepiej czy masz te zawiechy po HR i na każdym romie w dalszej kolejności.

*

Offline paulr

  • 17
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2009, 15:41:31 »
kurde ja mam taki problem że łączy mi się bezproblemów ale za każdym razem musze wchodzić w opcje radia samochodowego i ręcznie nawiązywać połączenie tosia sama nie chce, wcześniej miałem same noki i same łączyły. ale to juz któryś telefon z WM i że samemy nie chce nawiązać połączenia.

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2009, 08:28:42 »
Witam,

niestety, ale HR nie pomógł  :( - walczę dalej.

Pozdro,
muddy

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:24:40 »
Witajcie, z uwagi na to, że wątek ten jest chyba najbardziej rozbudowany jeśli chodzi o blutooth i zakłócenia to opisze swój problem.
Mam system jak ze sklepu WM6, kupilem sluchawke "iqua basic bhs-333" no i niestety nie da sie rozmawiać takie są zakłócenia.robiłem hard reset i też to samo.nawiązują połączenie, a jak juz wybiera numer to juz sluchac takie jakby sprzężenie które jest non stop i ani ja nie slysze drugiej osoby ani ona mnie, obydwie osoby slyszą taki szum jakby komórkę zbliżyć do głośnika. (tylko nie przerywane dy-dy-dy a po prostu ciągły szum) coś jak sprzężenie mirofon blisko głośników. Nie moge nic z tym poradzic, a sluchawka dziala bez problemu z LG cookie. czy są jakieś sterowniki bluetooth do WM6 albo cokolwiek co się sprawdzi i zadziała?
Sprzedawca w saturnie stwierdzil ze musi dzialac bo wystarczy ze ma bluetooth, a to moja pierwsza sluchawka i niestety sie zawodze.
Proszę o pomoc bo nie da się z niej korzystać.
z góry dziękuję no i spóźnionych wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku :)

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2009, 18:39:26 »
Szkoda, że nie zajrzałeś wcześniej na to, co współpracuje z g900. Problemy z łączeniem urządzeń przez BT niestety występują. Trzeba sprawdzać przed zakupem czy urządzenia są kompatybilne. Mi np tosia się pięknie ze słuchawkami dell-a sistry parowała, ale to są takie "lepsze" słuchawki. Nie pamiętam żadnego przypadku żeby była opcja zmiany sterów i żeby to pomogło. :(

Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2009, 16:57:22 »
A jakie współpracują? gdzie to znajde?
Ta sluchawka którą kupiłem miała podane "np." i wymienionych kilka modeli z kilku producentow telefonow oraz dopisane i wszystkie inne posiadające bluetooth.
Skąd wziąć listę współpracujących? chyba nikt nie wypisuje toshiby bo jest bardzo mało znanym producentem telefonów i ma niewiele modeli

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Połączenie przez bluetooth z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2009, 17:08:59 »
Podawali na allegro z tego co pamiętam jakieś jabry jako kompatybilne z tośką. Jest wątek odnośnie słuchawek i tosi ale trochę stary niestety :(
Te słuchawki, o których pisałem to dell bh200 chyba ( piszę z pamięci )