Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby

  • 95 Odpowiedzi
  • 17520 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« dnia: Kwiecień 25, 2008, 10:03:38 »
Panowie z Toshiby poszli nam na rękę. Na oficjalnej stronie można znaleźć konfigurator. Uzupełniając wszystkie dane dostajemy smsa z konfiguracją. Lista polskich sieci jest prawie kompletna.
Link do konfiguratora http://www.toshiba-europe.com/mobile/Mobile2Live.aspx?WCI=PageNavigate&WCE=&WCU=%3bLANG%3d1%3bPID%3d179%3bTYP%3d20%3bPNT%3d0%3bSEC%3d3

*

Offline Ash_One

  • 32
  • Sprzęt: g9oo
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2008, 21:33:57 »
swietny link, dzieki sliczne  :ok:

Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2008, 08:19:01 »
tylko że do play jest tylko MMS i WAP. Ach ten Play :P

*

Offline Alexor

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, SanDisc 2GB,
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2008, 19:16:55 »
Witam.
Jak zobaczyłem ten wątek i link do strony Toshiby pomyślałem, że w końcu zobaczę neta na mojej Tośce G900. Poklikałem, dostałem sms`a, że zmieniono ustawienia i powinno być OK, ale niestety z netem umię się połączyć tylko po WIFI. Próbowałem też kontaktować się z biurem obługi klienta ORANGE, i nic nie pomogli a nawet ręcznie wklepałem ustawienia od HTC TYTN II bo ma tego samego windowsa i nic. Liczę na to że tu dostanę jakąś podpowiedź.
 
ps. czy obecnie wszystkie typy połączeń z netem przez komórkę naliczają opłaty tylko za pakiety danych czy jest jeszcze coś takiego co nalicza za czas w sieci? bo nie chiciałbym płacić za jakąś nieudaną konfigurację, słonych rachunków za czas pobytu telefonu w necie bez mojej wiedzy.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość zaprawionych w bojach Forumowiczów.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2008, 20:35:26 »
Wejdź w Connections->Manage existing connections->Modem->kliknij i przytrzymaj na połączeniu internetowym i wybierz connect. Potem napisz co się stało.

*

Offline Alexor

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, SanDisc 2GB,
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2008, 23:11:23 »
Gdy zrobie jak podajesz mam tam WAP Orange. Naciskam, przytrzymuję i klikam połącz. Przy wskaźniku sygnału pojawia się E lub 3G (zależnie od tego co jest akurat dostępne) oczywiście piszę o tym malutkim przy samym wskaźniku nie o tym co stale wyswietla się w tym większym kwadracie. Wydawać by się mogło że łączy, ale przeglądarki nic nie wyśwetlają. IE nic nie wyświetla a opera wyświetla komunikat network problem i dalej adres stronki który wpisałem w pasku adresu. Po wyjściu z przeglądarki malutki znaczek połączenia  przy wskaźniku zasięgu znika i pozostaje jedynie ten większy w kwadracie informujący o aktualnym zasięgu usługi np. E lub 3G.

Jeżeli to coś wyjaśnia to proszę o interpretację.

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2008, 23:21:49 »
Widać, że trzeba wszystko robić ręcznie. Czyli wywalić wszystkie ustawienia oprócz WAP i MMS żeby działało Wifi. A jak chcesz GG i Outlook to wklepujesz ręcznie. Mam to samo. Czyli jak ustawienia ręczne na GPRS to nie działa WiFi, wywalasz wszystko Wifi działa :-|

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2008, 00:32:51 »
Jaki WAP? Na jaką chol... Wam WAP. Wywalić to!!!  :mad:
Macie mieć połączenie GPRS i MMS i nic więcej.

P.S.
Sorry trochę się uniosłem.  :grin: Co drugi post o połączeniach i każdy chce się łączyć przez WAP. Po co? Czy stacjonarne kompy też łączycie przez WAP? Nie widze sensu w utrudnianiu sobie życia.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 11:19:09 wysłana przez bebic »

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2008, 11:38:34 »
Szanowny Kolego ja też się denerwuję na ten cały syf z połączeniami  :|. Ale wytłumacz coś takiego:
Połączenie GPRS czyli bramka Internet (jak podaje Play) pozwala na działanie poczty (Outlook-konto na wp.pl) i  GG. Jednakże nie pozwala na połączenie z www tak jest u mnie (IE-lokalizuje... a później komunikat o ze połączenie zostało przerwane), natomiast punkt dostępu WAP pozwala na działanie www (więcej http://dlafirm.playmobile.pl/pl/uslugi/polaczenia/transmisja-danych/). Sprawdź u siebie czy tak jest.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2008, 13:32:43 »
"MMS - wykorzystywany do wysyłania i odbierania wiadomości MMS
WAP - wykorzystywany do dostępu do serwisów WAP
INTERNET - wykorzystywany do połączenia z siecią internet."

Mam karty w Erze, Playu i Mobilkingu. Mam ustawione po jednym połączeniu dla każdego z operatorów.  Nie mam żadnego połączenia WAP i działa wszystko: Opera, IE, Outlook, SPB Weather......

WAP można używać w "zwykłych" telefonach, ponieważ nie są one wyposażone w przeglądarki internetowe.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 13:35:28 wysłana przez bebic »

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2008, 13:43:49 »
A masz G900?  :mad: Widze teraz, że masz  :P To co radzisz wywalić Wap? Czemu mi się nie łączy z www przez Internet tylko przez WAP?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 13:45:34 wysłana przez damw »

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2008, 13:45:25 »

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2008, 13:55:03 »
do transmisji danych w Palyu nie łaczysz się przez wap
tylko po gprsie
i robi się to tak:
start
ustawienia
połączenia

i pierwsze w ikonce "ustawienia GPRS" zmieniasz na uwierzytelnienie CHAP i wychodzisz do połączeń

potem w ikonce "połączenia"

w My ISP
klikasz na dodaj nowe
i wypełniasz pola
w nazwe piszesz co chcesz, potem w modemie Cellurar line (GPRS, 3G) i dalej,  z dużych liter w punkcie dostępu piszesz INTERNET i dalej i potem bez wypełniania klikasz zakończ

i tym sposobem masz możłiwość łączenia się do poczty i do netu.


Zrobiłem prawie wszystko jak tu napisane i www nie działa. Gdzie jest ustawienie GPRS uwierzytelnienie CHAP

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2008, 14:15:48 »
Jak masz polski ROM to nie ma tej opcji. Nie powinno mieć to wpływu na połączenie, ale w tym przypadku mogę sie mylić. Nie znam dokładnie zagadnień szyfrowania. Chociaż u mnie chodzi na PAP bez problemu.

Wejdź w Connections->Manage existing connections->Modem->kliknij i przytrzymaj na połączeniu internetowym i wybierz connect. Potem napisz co się stało.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 14:19:07 wysłana przez bebic »

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2008, 14:38:07 »
Daje połącz. Pojawia się łączenie EDGE. Teraz jest połączony. Klikam na IE i wybieram google.pl, trwa lokalizowanie... i trwa i trwa... i trwa... i Nie można wyświetlić lub pobrać tej strony, ponieważ połączenie zostało przerwane. Sprawdź połączenie i ponów próbę później. Klikam na Outlooka, wchodzę na swoje konto, daje wyślij/odbierz, pytanie o roaming daje OK, trwa łączenie, wyszukiwanie zmian- elementów 0 (czyli sprawdził= kilkam na MobileGadu daje połącz i połączył. Ciekawe co nie?
Napisane: Maj 20, 2008, 14:33:03
A co śmieszne to nawet po podłączeniu G900 do kompa www nie działa (IE wyświetla informacje o zerwaniu połączenia) ale działa GG w
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 14:47:04 wysłana przez damw »

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2008, 15:34:12 »
A jak zachowuje się Opera?

*

Offline Alexor

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, SanDisc 2GB,
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 20, 2008, 16:47:53 »
Kolega damw ma dokładnie tak jak u mnie w G900. A jak wcześniej wspomniałem, Opera odmiennie niż IE nie szuka w nieskończoność bez rezultatu lecz od razu wyświetla w wyskakującym okienku komunikat: network problem http://www.google.pl   czy tam inną stronkę zależy jaką wybieram.

*

Offline Alexor

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, SanDisc 2GB,
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 20, 2008, 17:49:26 »
precyzując, nie wyświetla stronki tylko jej adres po zdaniu network problem w wyskakującym okienku.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 20, 2008, 19:21:09 »
Czy po kliknięciu na ikonkę połączenia internetowego u góry na pasku pojawia się komunikat z możliwością rozłączenia?

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2008, 19:36:37 »
Oczywiście. Jeżeli chodzi o soft obsługujący połączenie to wydaje się, że wszytko gra. Nawet po hard resecie miałem połączenie P4 bramka WAP

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2008, 20:45:01 »
Znowu wracamy do WAP. Wywalcie wszystkie połączenia, albo zróbcie HR. Nie używajcie żadnych konfiguratorów ze stron lub cabów. Z palca wprowadźcie dane połączenia tak jak jest tu opisane http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=82682.0 Upewnijcie się, że przy połączeniu z internetem w zakładce Proxy settings macie zaznaczone jako domyślne połączenie.

Nawet po hard resecie miałem połączenie P4 bramka WAP
Chyba nie chcesz powiedzieć że po HR masz utworzone połączenia??
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 20:46:43 wysłana przez bebic »

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 20, 2008, 22:16:24 »
To chce powiedzieć  :-|. Miałem połączenie o nazwie P4 bramka wap.pl. Nie pytaj mnie dlaczego bo nie wiem to jest mój pierwszy pda

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2008, 10:15:13 »
W udostępnianiu połączeń zauważyłem, że mam dużo wcześniejszych konfiguracji mimo że nie ma ich już w konfiguracji połączeń. Czy ktoś wie jak je wykasować? Domyślam się, że są zapisane gdzieś w rejestrze. Zastanawiam się nad ich wyzerowaniem i wprowadzeniem tylko dwóch, czyli MMS i Internet.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2008, 11:29:51 »
Tylko HR Cię ratuje.

Wyłącz G900, następnie: rozsuń klawiaturę i wciśnij jednocześnie function key + BS/Del + Power jak się zapyta to wciskasz Y. Pamiętaj że wszystko co miałeś zostanie skasowane. Nie przywracaj żadnego backupu z połączeniami. 

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 24, 2008, 21:13:29 »
Tylko HR Cię ratuje.

Wyłącz G900, następnie: rozsuń klawiaturę i wciśnij jednocześnie function key + BS/Del + Power jak się zapyta to wciskasz Y. Pamiętaj że wszystko co miałeś zostanie skasowane. Nie przywracaj żadnego backupu z połączeniami. 
Bebic Ty chyba robisz HR raz w miesiącu lub w tygodniu  :D. Poszukałem i znalazłem jutro się pobawię 'HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Providers\ :E
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 21:17:39 wysłana przez damw »

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 24, 2008, 22:57:37 »
W chwili obecnej HR u mnie jest codziennie  :grin: Sprawdzam dużo soft, konfiguracji, ROMy.... jak znajdę właściwą konfigurację to skończe z HR. No i oczywiście czekam na ROM 6.1 od Ell

Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2008, 00:47:38 »
Witam wszystkich
Mam bardzo podobny problem, mianowicie wysłałem sobie ustawienia z toshiba pl łączy się telefon z internetem, przy podłączeniu go do laptopa działa jako modem, ale jak wchodzę w IE pasek postępu po wpisaniu adresu przesuwa się do końca ale pokazuje 0kb i nie otwiera żadnej strony. Jeśli chodzi o operę to pojawia się komunikat NETWORK PROBLEM. Niewiem już co mam robić. Simke mam z orange. Może ktoś kto ma Orange napisze krok po kroku jak ma skonfigurowany tel. Ale nie sądze aby to było powodem bo łączy się z netem tylko nie otwiera stron. Bardzo proszę o pomoc. moje gg 4206374

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2008, 08:31:41 »
Wczoraj zrobiłem HR i mam na dzień dobry wbite ustawienia sieci czyli MMS network, Mój dostawca ISP i sieć w firmie (a w niej konfiguracje P4>wap.pl), ale przynajmniej zaczął działać net po kablu i wifi. Co ciekawe w Zarządzaniu siecią na starcie miałem ustawione w opcji: Programy automatycznie łączące z Internetem...>>Sieć w firmie (z wap.pl); w opcji Programy automatycznie łączące z siecią prywatną... Mój dostawca ISP (w środku brak ustawień modemu). Wydaje mi się, że w tej drugiej (lub pierwszej bo jestem już zamotany  :|) opcji by działał net po kablu i Wifi należy zostawić niewypełnione połączenie modemowe, bo gdy w ostatniej konfiguracji ustawione wszędzie był konfiguracja po GPRS przestawał działać net po kablu i WIfi. Tak mi się wydaje :shock:. Całkowitą porażką jest to, że Play wrzucił do Romu ustawienia sieci, a także że Automatyczne wybieranie w opcjach modemu jest fikcją bo i tak łączy się zawsze z tą która była ostatnio wklepana. Nie jestem informatykiem ale niezrozumiałe dla mnie jest to, że Play ma dwie konfiguracje na połączenie z internetem (WAP i Internet http://dlafirm.playmobile.pl/pl/uslugi/polaczenia/transmisja-danych/, gdzie jest napisane WAP - wykorzystywany do dostępu do serwisów WAP
INTERNET - wykorzystywany do połączenia z siecią internet). Dlaczego więc G900  w Play ma na starcie ustawiony tylko WAP, który notabene pozwala tylko na obsługę stron www, aktualizacje danych pogodowych (SPB. ale to idzie chyba przez http), DLACZEGO???!!! nie pozwala na zalogowanie się GG i ściągnięcie poczty? Może mi ktoś to wyjaśni bo dla mnie jest to abstrakcja.
Wiem, że np Orange ma także różne konfiguracje, ale moja Nokia 6680 przed połączeniem zawsze się mnie "pytała" jaki wybieram rodzaj połączenia. O właśnie czy jest możliwość (program?) by G900 przed połączeniem pozwalała mi wybrać jego rodzaj, to by rozwiązało problem.

*

Offline bebic

  • ***
  • 366
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, HTC HD7, Nokia Lumia 710, SGS2
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2008, 08:45:44 »
Mój dostawca ISP (w środku brak ustawień modemu).
I tu ma się znaleźć połączenie GPRS -zaznaczone jako połączenie domyślne do internetu

*

Offline damw

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900
Odp: Konfiguraca MMS, WAP, Internet dla Toshiby
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 28, 2008, 08:50:04 »
Czyli mam utworzyć nowe połączenie z bramką Internet i ustawić je w Programy automatycznie łączące z siecią prywatną..., mam nadzieję, że będzie działać potem wifi  :|