Spis polecanych ROMów dla G900

  • 266 Odpowiedzi
  • 97533 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:34:59 »
Raczej dodanie romów z wm 6.5.

*

Offline Lilim

  • **
  • 215
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 14, 2009, 16:35:41 »
Jeśli szukacie prostego rozwiązania, to oczywiście, wątek można odpiąć w cztery diabły i niech wolna amerykana trwa. Kilka sekund roboty, a pozorny spokój na ładnych parę miesięcy.

Drugie rozwiązanie, korzystne dla nas wszystkich (przynajmniej w moim mniemaniu) to zebranie kilku osób znających się na rzeczy i aktualizacja takich wątków jak ten. Miba, jesteś moderatorem, więc masz możliwość edycji postu innego użytkownika, tak? Więc w czym problem? Jeśli nie masz czasu na przerobienie tego co stworzył (a właściwie zebrał w jednym miejscu) kochas315, to daj znać - na pewno ktoś się znajdzie, kto zaktualizuje dane i podeśle Ci gotowy post w PW (na przykład), a Ty przekleisz jego zawartość do pierwszego postu kochas315. Czy takie rozwiązanie jest złe?

Zwróćcie uwagę, że przejrzyste przyklejone tematy ułatwiają życie - jeśli jakaś kwestia jest w nich wyjaśniona, a ktoś o nią właśnie pyta - krótka odpowiedź - "Odpowiedź znajdziesz w FAQ/spisie ROM-ów/tips & tricks.", moderator zamyka temat i koniec śpiewki. Dzięki temu argument pt. "było!" nabierze faktycznej wartości, bo poszukiwana informacja będzie łatwa do zlokalizowania. Obecnie stwierdzenie "było!" brzmi mniej więcej jak "pocałuj mnie w dupę, tutaj pomocy nie znajdziesz!" (od razu przepraszam ewentualne urażone osoby). Chyba w interesie moderacji i innych, zaawansowanych użytkowników jest utrzymywanie porządku, a jednocześnie niezniechęcanie nowych użytkowników*.

Kolejną sprawą jest czyszczenie wątków przyklejonych ze zbędnych postów. Jeśli mamy np. owy spis ROM-ów, to mamy tam znaleźć spis, a nie dyskusje o przysłowiowej dupie Marynie. Niech w tym wątku twórcy ROM-ów zgłaszają np. porzucenie/zawieszenie projektu, albo jakieś większe zmiany które wymagałyby aktualizacji samego spisu. Po stosownej aktualizacji post osoby zgłaszającej może zostać usunięty. Pytania odnośnie wgrywania ROM-ów powinny być w FAQ (które też wymaga aktualizacji; obecne "dopiero początek" w nazwie jest już trochę przedawnione).

Pewnie ktoś powie, że na to trzeba masę czas. Ano trzeba, wcale nie przeczę. Jednak jak chce się prowadzić tak duży wortal i forum, to trzeba się napracować. Nie trzeba tego wszystkiego robić od razu, w jednym podejściu. Stopniowo, krok po kroku, wprowadzać zmiany i czyścić po jednym wątku. Jednak jeśli raz określi się jasne reguły, zrobi porządek tu i tam, to znacznie łatwiej będzie wszystkim zarządzać.

Oto moja opinia. Jak widzisz Panie miba, nie jest to pusta filozofia, choć i na filozofii można zbudować coś dobrego.

* - Oczywiście wiem, że wielu (jak nie większość) użytkowników zjawia się tu na tzw. sępa - przyjdź, weź co się da, uciekaj. Trzeba jednak starać się odróżnić takiego sępa, od osoby która faktycznie przychodzi z konkretnym pytaniem, trzyma się regulaminu i stara się przedstawić wszystkie niezbędne informacje które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. A jak jednak trafi się sęp? To (po zrobieniu tu porządku) przynajmniej będzie czym podeprzeć swoją decyzję o zamknięciu/usunięciu wątku, bo obecnie argumentów po prostu brak (w wielu przypadkach).

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 14, 2009, 19:49:43 »
Oczywiście, że mogę jakieś posty robocze na przodzie poprawiać na wniosek użytkowników. Nigdy nie było z tym problemu. Ale z reszta to się nie mogę zgodzić zupełnie. Widzisz proste rozwiązania tam gdzie ich nie ma. Jak chcesz podyskutować to na pw zapraszam, bo nie chcę tworzyć offtopowych postów.

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 14, 2009, 21:44:06 »
"9. Teraz podpinamy kabel pod port USB i do tośki. Windows najpierw znajdzie sterowniki (tosia jest w trybie BootLoadera i system widzi ją jaki inne urządzenie), powie że wszystko OK i program zacznie aktualizować system. Wszystko dzieje się automatycznie, nic nie klikaj i cierpliwie czekaj!"

powie ze wszystko ok u mnie nie znajduje sterowników do toski powie ktoś mi skąd mam wytrzasnąć te sterowniki mam xp sp3

*

Offline virusotron

  • Ekspert Toshiba g900
  • *****
  • 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900 -> złomnia 2 ;)
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 14, 2009, 23:15:53 »
AS zainstalowany?
NIE pomagam na PW, GG od tego jest forum!

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:06:36 »
Wlasnie zainstalowany i dziala.

Caly problem prowadzia sie do system nie moze znalez sterownikow RNDIS KITL for intel PXA27x a nie wiem skad pobrac te sterowniki

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:37:54 »
to raczej zla kombinacja klawiszowa, jesli ci kitl wyskoczyl
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 16, 2009, 19:08:00 »
to raczej zla kombinacja klawiszowa, jesli ci kitl wyskoczyl

dokładnie masz racje zła kombinacja klawiszy ale jak człowiek nie umie czytać to później traci 4h

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 23, 2009, 15:40:40 »
żeby nie zaśmiecać forum nowymi watkami zapytam tutaj... jaki polecacie najbardziej stabilny i najszybszy rom do tośki bo mój obecny się trochę tnie i eski ciężko się pisze... najlepiej żeby był z tej serii w której jeszcze działają odpowiednio sterowniki myszki usb...

*

Offline norealmadrid

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • The I Heart Revolution
  • Sprzęt: G900
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 23, 2009, 19:38:54 »
nie czytales zapewne watku :)
i nie wiesz ze takie pytania byly :)
standardowa odpowiedz to: testuj i sobie wybierz :)
myszke obsluguje globalbus, wszystkie opierajace sie na jego kuchni oraz co bardziej wypasione inne.

ps. myszka to gadzet - jak dotad uzywalem raz, wiec nie szukalbym pod to kryterium :)
klawiatura zreszta to samo - nigdy sie nie przydaje
kabel hosta glownie sluzy do penów :)


Wesołych Świąt wszystkim :)


ps. jak ci sie esy ciezko pisze to masz watek tips&tricks oraz program kbdfix na tym forum
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 19:41:19 wysłana przez norealmadrid »

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 23, 2009, 19:45:52 »
dzięki za odp :) i również życze wszystkim wesołych ;p

*

Offline oskeram

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • i klamka zapadła ;)
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:43:25 »
Tu są romy stabilne, sam testowałem, jest też i polski WRAZ Z KUCHNIĄ :ok:
http://www.portegeclub.com/forum/viewtopic.php?t=2234
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2010, 14:18:44 wysłana przez oskeram »

*

Offline Knz

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i780 + Nokija 6610i /m/
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:03:42 »
Ten temat będzie aktualizowany?

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #253 dnia: Lipiec 17, 2010, 14:16:45 »
Witam!
Zamierzam pierwszy raz w życiu zmienić rom na taki, jak 2 posty wyżej. Mam więc następujące pytania:

1)Czym mogę zrobić kopię obecnego romu? (najlepiej program darmowy, ale jeśli takiego nie ma, to proszę o linka do strony płatnego programu).

2) Pytanie do osób które testowały rom z linka 2 posty wyżej:

Czy spełnia moje wymagania:
- Szybsza praca niż 6.0
- Nie zacinająca się klawiatura przy pisaniu SMS
- Działające: wykonywanie rozmów, Wi-Fi, Bluetooth, SMS, automapa, SBP shell, diodowa lampka sygnalizująca nieodebrane wiadomości.

Jeśli rom tego nie spełnia, to jaki mi polecacie? Chciałbym, żeby rom był szybki i żeby wszystko w nim działało a jednocześnie, żeby był jak najczystszy ( ilość zainstalowanych programów ograniczona do minimum).

*

Offline meron11

  • ***
  • 255
  • Sprzęt: nokia 6020
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 17, 2010, 14:31:32 »
1.Nie zrobisz kopi rom'u ,zrobisz backup i wkuj to na pamięć ,płatny to sbp-backup
2.C&C globala ;)

*

Offline orzo

  • *****
  • 1042
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 18, 2010, 17:56:53 »
zakładając, że kolega (oczywiście z całym szacunkiem) nie jest geekiem, to można przyjąć, że SPB Backup zrobi taką kopię romu. bodajże 5 kopii jest darmowych w trialu, więc do Twoich potrzeb powinno starczyć.

i osobiście zamiast romu 6.5 poleciłbym 6.1 C&C. a jesli 6.5, to któryś z polskich, bo są naprawdę dobre, choć do 6.1 się nie umywają pod względem wydajności. poza tym, to po co Ci 6.5, jeśli i tak zainstalujesz Shella?  :P
Mio P560 -> Toshiba G900 , iPod touch 2g -> Samsung Galaxy S2

*

Offline GnothiSeauton

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #256 dnia: Lipiec 18, 2010, 21:53:50 »


2) Pytanie do osób które testowały rom z linka 2 posty wyżej:

Czy spełnia moje wymagania:
- Szybsza praca niż 6.0
- Nie zacinająca się klawiatura przy pisaniu SMS
- Działające: wykonywanie rozmów, Wi-Fi, Bluetooth, SMS, automapa, SBP shell, diodowa lampka sygnalizująca nieodebrane wiadomości.

Jeśli rom tego nie spełnia, to jaki mi polecacie? Chciałbym, żeby rom był szybki i żeby wszystko w nim działało a jednocześnie, żeby był jak najczystszy ( ilość zainstalowanych programów ograniczona do minimum).

Ja korzystam z ROMu z portegeclub.com, jest całkiem szybki. Choć dużego porównania nie mam - wcześniej WM 6.0 z SPB Shell, który mulił niemiłosiernie.
Działa w tym ROMie to wszystko co wymieniłeś. Jest w nim kilka rzeczy które bym wywalił, ale o "gotowaniu" mam nikłe pojęcie, więc korzystam z tego co jest.

*

Offline oskeram

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • i klamka zapadła ;)
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #257 dnia: Lipiec 19, 2010, 07:07:38 »
Witam!
Zamierzam pierwszy raz w życiu zmienić rom na taki, jak 2 posty wyżej. Mam więc następujące pytania:

1)Czym mogę zrobić kopię obecnego romu? (najlepiej program darmowy, ale jeśli takiego nie ma, to proszę o linka do strony płatnego programu).

2) Pytanie do osób które testowały rom z linka 2 posty wyżej:

Czy spełnia moje wymagania:
- Szybsza praca niż 6.0
- Nie zacinająca się klawiatura przy pisaniu SMS
- Działające: wykonywanie rozmów, Wi-Fi, Bluetooth, SMS, automapa, SBP shell, diodowa lampka sygnalizująca nieodebrane wiadomości.

Jeśli rom tego nie spełnia, to jaki mi polecacie? Chciałbym, żeby rom był szybki i żeby wszystko w nim działało a jednocześnie, żeby był jak najczystszy ( ilość zainstalowanych programów ograniczona do minimum).

A więc.
Sprawdziłem juz wszystkie Romy na mojej Tosi.
W Każdym Romie coś brakuje, coś nie działa, albo się wiesza jakaś aplikacja.
Rom 1.5 TEST (415) jak do tej pory jest najbardziej stabilny, jedyny feler tego romu to dodana klawiaturka virtualna, zamiast dodatkowych znaków, są znaki angielskie, a po w ciśnięciu dodatkowych znaków są znaki arabskie.
Brakuje też aplikacji do pisania MMSów, ale to można samemu doinstalować, polecam Arcsoft MMs.
to jedyne minusy.
Jeżeli zależy Ci na dobrym romie, to polecam, działa tam wszystko, nic się nie wiesza.
W żadnym Romie do tej pory nie było kodeków MIDI, w tym Romie są i dzwonki midi działają.

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #258 dnia: Lipiec 19, 2010, 12:30:39 »
Po to, aby każdy miał taki ROM jaki chce, mądrzy ludzie wymyślili kuchenki.

*

Offline oskeram

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • i klamka zapadła ;)
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #259 dnia: Lipiec 19, 2010, 14:16:47 »
Po to, aby każdy miał taki ROM jaki chce, mądrzy ludzie wymyślili kuchenki.
Mądrzy ludzie umieją też gotować Rom taki jaki chcą, a czy każdy to potrafi?
Są nowicjusze, którzy na gotowaniu się nie znają, można o tym poczytać i dla tego proszą o pomoc   B)

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #260 dnia: Lipiec 19, 2010, 14:44:58 »
Dzięki takim Klubowiczom jak (m. in. oczywiście) @Globalbus czy @Virusotron gotowanie ROMu jest czynnością prostą, łatwą i przyjemną. Wystarczy spróbować.
Zajmuje może więcej czasu niż wgrywanie gotowca, ale daję też więcej satysfakcji.

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #261 dnia: Lipiec 19, 2010, 15:50:19 »
Nie wiem dlaczego ale od pewnego problemu mam kłopot ze zmianą romu za pomocą kabla. Wcześniej już zmieniałem romy i wszystko było w porządku. Ostatnio chciałem przetestować inny rom (aktualnie korzystam z romu globalusa), ale gdy wszedłem w bootloader a na komputerze miałem oczekujący SuperRUU na połączenie to przy próbie podłączenia do komputera tośki g900 Windows XP zaczął szukać jakiś sterowników, których nie mógł znaleźć (TFW USB download dr/v), a na komórce wyświetliła się wiadomość: Error occured, usbdev ep0 stalled. Myślałem, że coś nie poszło ale za drugim razem było to samo oprócz wiadomości na komórce. Próbowałem już instalować za pomocą innego kabla(mam ich parę :) ), sformatowałem dysk twardy bo podobno problem mógł wystąpić przez dodatek SP3, ale nawet pod SP2 nic nie zadziałało i robiłem hard reset po, którym sytuacja się i tak powtórzyła.
Nie chce mi się bawić za pomocą karty wolałbym za pomocą kabla zmienić ROM. W czym może być problem?

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #262 dnia: Lipiec 19, 2010, 17:27:42 »
SP nie ma tu nic do rzeczy. Może coś nie tak z kablem/gniazdem. Spróbuj inaczej wtyczkę do Tośki wsadzić.
Sprawdź też czy możesz wgrać inny ROM, najlepiej jakiś ktory wcześniej wgrywałeś.

*

Offline radziopoke

  • 22
  • Sprzęt: HTC Dezire Z
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #263 dnia: Lipiec 19, 2010, 17:45:50 »
Znalazłem kruczek który przeszkadzał mi wgranie romu. Męczyłem się z tym 5 dni aż w końcu poprosiłem tu o pomoc :) Po godzinie zorientowałem się o małej różnicy którą dokonałem jakiś czas temu. Wnerwił mnie pewien antywirus(z opcją firewall) więc wymieniłem go antywirusa i firewalla (osobne dwa programy). Okazało się że po wyłączeniu COMODO (programu firewall system już nie wyszukiwał tych dziwnych sterowników tylko zadziałał tak jak kiedyś. Teraz tylko muszę znaleźć opcję w COMODO, która nie będzie mi tego blokowała po bez sensu jest wyłączanie całego programu. Dzięki za radę którą i tak otrzymałem taką samą na innej stronie :)

Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 21, 2011, 12:38:58 »
hej jestem tu nowy i mam do was prośbę niech ktoś z was za poda ROM-a do Tosi g900 zależy mi żeby wgrać oryginalny ROM 6.0 bez żadnych przeróbek szukam szukam a kiedy znajdę to linki są nie aktualne :( :( :(

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 21, 2011, 13:23:45 »
Przejrzyj portegeclub.com, ewentualnie poszukaj na [*********], tam jak ktoś wrzuci to nie usuwają. Pamiętaj, aby wgrać wersję 3.06, 3.07 nie działa, jeżeli miałeś wgrywane jakieś przerabiane romy.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

*

Offline norealmadrid

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • The I Heart Revolution
  • Sprzęt: G900
Odp: Spis polecanych ROMów dla G900
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 15, 2011, 23:06:49 »
moj chomik Football_Club_Barcelona

jesli to reklamuje inny serwis - prosze moderatora o usuniecie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 23:24:34 wysłana przez norealmadrid »