automapa zjadła podświetlenie

  • 13 Odpowiedzi
  • 5149 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

automapa zjadła podświetlenie
« dnia: Czerwiec 30, 2008, 03:46:02 »
Czy ktoś z was miał może taką sytuację. Mam tośkę G900. Właśnie zapuściłem na niej automapę 5.05 i ku mojemu ździwieniu telefon działa tylko w trybie lekkiego podświetlenia, czyli tak, jak się wcześniej sam ściemniał po ok. 1 minucie. Dotykanie ekranu teraz nic nie zmienia, a wcześniej powodowało pełne podświetlenie. Wchodzę w ustawienia systemowe, gdzie jest regulacja jasności i opcje podświetlania po dotknięciu są zaznaczone. Gdy wchodzę w zakładkę jasność, to się system resetuje do początkowego ekranu startowego. Po uruchomieniu, ekran Toshiby świeci się pełnym podświetleniem, po czym przygasa i już tak zostaje.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Ani toshiba, ani WM6 nie mają żadnych łatek do ściągnięcia.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2008, 07:00:37 »
nie spotkałem się z takim problemem
próbowałem podpasować regulację podświetlenia pod klawisz zmiany głośności za pomocą AEButton i podświetlenie tez się "zepsuło" zgasło zupełnie i nie można było nawet wejść w jego ustawienia pomógł dopiero hard reset'
może u Ciebie też coś sie namieszało, zrób hr i wgraj AM na nowo

Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2008, 08:02:49 »
Mi też ekran się wygaszał ale tylko podczas działania Auto mapy bo włączała sobie tryb nocny ( w opcjach Automapy było ustawione na Automatycznie) jak ustawiłem ręcznie na tryb dzienny wszystko było OK, później sie okazało że miałem źle ustawiony zegarek  :|
--- SZCZECIN ---
- MOJE MIASTO -

*

Offline Demawend

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2008, 11:02:37 »
Też tak miałem... Dwa razy :P Za pierwszym razem oczywiści HR. Ale potem znów odpaliłem Automapę i ponownie wygasił mi sie ekran :)

Poszukałem wtedy rozwiązania i... znalazłem ;)

Musisz wejść do edytora rejestru. Znaleźć:
HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/BackLight

Tam jest klucz BrightNess który prawdopodobnie jest na 1, ustaw go na np. 135 (00000087). Wtedy będziesz mógł wejść do ustawień jasności w WM.

*

Offline colln

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:42:58 »
Mam też auto mapę 5.0.5 i nie robi żadnego problemu. Pewnie jak kolega wcześniej pisał masz włączony tryb nocny i już. Możesz to oczywiście zmienic w ustawieniach samej automapy.
Toshiba G900 + GPS PathFinder P3104 + ładowarka sam od Garmina Nuvi
Samsung Itrepid WMP 6.5

Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2008, 23:48:49 »
Dzięki Demawend :ok:

Precyzyjne rozwiązanie! Właśnie mi o takie chodziło. Wszystkim wam zresztą dziękuję za porady. Już się przymierzałem do HR, ale to mało eleganckie i czasochłonne rozwiązanie (instalacje i konfiguracje od nowa). Z tego co pisze Demawend to w dodatku w tej sytuacji nieskuteczne.

Próby rozwiązania zacząłem od trybu nocnego i wł/wył zarządzania podświetlaniem przez automapę, ale prawda okazała się inna: instalacja zmieniła wpis w kluczu, który podał Demawend. Najbardziej zastanawiający był ten reset za każdym razem, jak wchodziłem w ustawienia podświetlenia. Ale po zmianie wartości w kluczu /BackLight na 135 wszystko działa, jak powinno.

Ale może ktoś z was wie jak ustalić poziom jasności automapy w trybie nocnym? Wydaje mi się troszkę za ciemna.

pozdrawiam
p

*

Offline Fatso

  • 35
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2008, 19:24:02 »
masakra z tym trybem nocnym. Moze ma ktos juz rozwiazanie ?

Ewentualnie jak podczepis jasniej/ciemniej pod klawisze w AM ?

Support nie przewiduje takiej funkcjonalnosci.

*

Offline pawel_71

  • ****
  • 820
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Axim X50v + CF16GB + SD2GB + GPS WBT200; Toshiba G900 + 2GB microSD w koszulce mini
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2008, 21:39:51 »
Najlepiej w ogole wylaczyc przelaczanie na noc. Zawsze mozna zrobic to recznie w razie potrzeby.

*

Offline feniks29

  • ****
  • 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sensation
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2008, 22:44:25 »
A moze odznaczyc opcje zarzadzania bateria ? Ja tez uzywam 5.05 i nie mam takiego problemu ...

Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2008, 23:05:26 »
jetem laikiem. Gdzie mogę znaleźdź w g900 HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/BackLight

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2008, 23:13:00 »
To jest gałąź rejestru, musisz użyć jakiegoś jego edytora, na przykład:
http://www.breaksoft.com/Blog/Utilities/2005/1/Mobile_Registry_Editor.aspx

Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2008, 23:26:50 »
Dzięki za podpowiedź
Zmieniłem wartość i jest wszystko okey. Jeszcze raz serdeczne dzięki
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2008, 16:58:40 wysłana przez benekS »

*

Offline 07radek

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • praca w logistyce
  • Sprzęt: iphone 3GS
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2008, 13:57:09 »
Witam
Wgrałem ostatnio automapę 5.2 i pojawiły się problemy z podświetlaniem :| We wcześniejszej wersji wszystko było ok a teraz po paru chwilach podświetlanie w programie gaśnie, pomimo wyłączenia opcji nocnej oraz poprawnego wpisu w rejestrze :( Może ktoś pomoże? :ok:

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: automapa zjadła podświetlenie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2008, 14:23:07 »
Ja u siebie wyłączyłem w pliku konf. AM zarządzanie światłem, bo czasami mi odwalała numery bez tego. Od tej pory nie narzekam. :)