gps nie działa... pomocy

  • 4 Odpowiedzi
  • 3241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gps nie działa... pomocy
« dnia: Sierpień 26, 2008, 10:19:05 »
Parę dni temu zakupiłem toż to zaskakujące urządzenie (g500) ze względu na gsm i gps. Co niestety szybko się zakończyło.
Miałem zainstalowaną automapę 5.0.5 i dizałał bez problemów aż do momentu kiedy przywróciłem ją do ustawień fabrycznych (automape). Po tym widziałem juz tylko napis "szukam sygnał gps". Wszystki inne programy także nie działały (gpsviewer pokazał mi tyko 2 szare słupki a teraz już milczy) Czytałem wiele wątków ale nic nie pomogło.
Czy moglibyście mi powiedziać jak się ustawia gps na tym palmtopie (w settings, lub gdziekolwiek indziej gdzie się da). Na razie próbowałem wielu opcji naprawy z forum i ostatnio użyłem SirfTech.2008-06-27.v2.20 do resetu samego gpsa, ale nie pomogło... (15 minut siedział na balkonie i nie załapał sygnału...)
w tej chwili palmtop lezy sobie na półce bez baterii i mam zamiar włożyć ją dopiero po 4 dniach żeby mieć pewność, że gps się sam cofnie do fabrycznych ustawień.
Czy można coś jeszcze z tym zrobić???

Odp: gps nie działa... pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2008, 14:52:23 »
Cześć,
jeżeli faktycznie wyczerpałeś wszystkie możliwości to proponuję twardy reset urządzenia..
Czysty WM i nowa instalacja AutoMapy to dobre rozwiązanie problemów..

Jak zresetować:

- jednocześnie naciśnij RESET i guzik ZASILANIA, puść je jednoczśnie
- natychmiast przed wybudzeniem urządzenia przytrzymaj CZERWONĄ SŁUCHAWKĘ, musisz przytrzymać ją dość długo aż do momentu gdy pojawi się "Erase all data nad loads defaults?"
- naciśnij i przytrzymaj lewy guzik menu przez około 5sek żeby wybrać Yes
- poczekaj... właśnie się resetuje, podążaj za instrukcjami na ekranie

Zanim jednak to zrobisz przenieś wszystko co jest dla Ciebie ważne na kartę bo wszystkie dane zostaną wymazane.
Pamiętaj że kopia zapasowa systemu może przywrócić jego złe ustawienia więc używaj jej z rozwagą...

Odp: gps nie działa... pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2008, 17:34:49 »
Witam
Start => settings=> zakładka system => GPS  ustawiamy w zakładce Programs COM2 a w zakładce Hardware COM 4 i Buad Rate ja mam 38400 wchodzimy do automapy MENU => ustawienia => GPS i utawiamy port powinno pisać Auto(COM4) prędkośc odczytu 38400 bps
ja tak mam ustawione i wszystko działa bez najmniejszego problemu.
Pozdrawiam!

Odp: gps nie działa... pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2008, 17:38:41 »
Żeby być szczery, to napisanie wątku nie było moim pierwszym krokiem. Pierwsze co to przeinstalowałem mapę i inne programy do gps, żeby go sprawdzić A następnie nawet wgrałem nowy rom 110 i następnie wm6.1(kozhura Edition), który a propo nie sprawuje się tak idealnie jak opisywali go inni użytkownicy...
Teraz czekam aż wyładuje się ta nieszczęsna zapasowa bateria i gps powróci do fabrycznych ustawień i zbieram info.
Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi :ok: :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 17:47:13 wysłana przez pawel173f »

Odp: gps nie działa... pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2008, 17:55:10 »
No niestety do tej pory nie udało mi się nic wywalczyć...
Proszę o pomoc.
3 razy wgrywałem nowy rom...
wyjąłem baterię na 48 godzin (żeby zrestartować gps)
zresetowałem ustawienia gps za pomocą sirftecha...
I nic... Jak nie łapał fixa tak nie łapie...
Gpsviewer pokazuje na com4 i baudrate 38400 że widzi 12 satelit, ale żadna nie jest aktywna (same szare słupki).

Czy wie ktoś co jescze mozna zrobic??
Błagam o pomoc.

Ps. Wchodziłem w testmode (bo przeczytałem że test gps naprawił u kogos błąd fixa), ale nie potrafię się w nim poruszać... Jak w niego wchodze to widzę tylko cały zielony ekranik i po dotknieciu monitorka po kolei pojawiają się i znikają różowe kwadraciki...
Jak wejść w test gps?

Ps2. Gps jak łączy się z jakimkolwiek programem nie sygnalizuje tego w żaden sposób poza systemową ikonką (nie świeci się niebieska dioda, która działa z bluetooth)

Pomóżcie... :( Proszę


OK Wszytko działa:D Trochę strasznie długo się łączy, ale po półgodzinnym posiedzeniu na balkonie złapał fixa:D Byłem strasznie szczęśliwy:) Dziekuję wszystkim za wszelkie zainteresowanie:)  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2008, 17:15:00 wysłana przez pawel173f »