G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.

  • 4 Odpowiedzi
  • 5049 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.
« dnia: Styczeń 21, 2008, 02:43:13 »
Witam,

Szukam pomocy w związku z wypadkiem jaki stał się z moim Eten'em G500+. Stało się, że po porstu upadł na podłogę. Oprócz tego, że połamał się przedni panel wypadła z niego jeszcze jakaś drobna cząstka. Okazało się, że włącznik, który siedział na płycie głównej.

Pojechałem więc z nim do serwisu w Warszawie (jakieś 250 km od miejsca zamieszkania), a Pan w serwisie (na ul. Marsa) mówi tak: "Mogę go przyjąć, ale i tak wysyłam takie zlecenia do Niemiec, bo my tutaj nie naprawiamy. Koszt samej przesyłki to kilkaset złotych + jeszcze naprawa. A tak wogóle, to może się okazać, że wróci nienaprawiony wcale."

:( Moje zdziwienie było totalne. Jak można dać telefon do serwisu i serwis moze go nienaprawić. Pan kontynuował swoją wypowiedź: "Najlepiej jak pójdzie Pan na <<Wolumen>> - dla osoby spoza Warszawy jest to tajemnicza nazwa - i tam poszuka Pan kogoś, kto zna się na robótkach elektronicznych, to Panu to przylutuje za jakieś 50 zł."

Myslę sobie, pójdę nie wiem gdzie i nie wiem do kogo, zapłacę 50 zł, ten ktoś mi "przylutuje" i nie bedę miał ani pieniędzy, ani telefonu. A tylko twarz obolałą będę miał.

Wróciłem więc załamany do domu, wziąłem lutownicę w rękę i ową wypadniętą część przylutowałem sam. Lecz Eten dalej się nie włącza. Jak podłączę go do ładowarki to świeci się czerwona lampka, informującej o ładowaniu baterii.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak uruchomić Etena? Chociażby raz,żeby podłączyć go do komputera i ściągnąć dane.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Odp: G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2008, 03:37:15 »
Wolumen to gielda elektroniki. Jesli nie jest uszkodzony zbyt mocno to sprobuj go odpalic np soft resetem. Sprawdz jeszcze raz czy dobrze to przylutowales, moze przelacznik padl albo sciezki sa poprzerywane. Jak padl przelacznik to wymien na nowy lub odpal na "krotko" - tylko ostroznie. Jeszcze raz sprawdz czy wszystko styka ze soba zlacza na plycie, wtyki, bateria...
Wspolczuje, zycze powodzenia w naprawie.
Be more digital.
pıoɹpuɐ

*

Offline jobski

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://klubseata.pl
  • Sprzęt: HTC Desire + SE Xperia X8
Odp: G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:49:06 »
Generalnie jeżli miałbyś uszkodzony tylko włącznik to soft resecie G500 powinna ci się uruchomić, nawet bez przylutowanego włącznika, jeżeli tak nie robi niestety będzie uszkodzone coś wiecej

Odp: G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2008, 14:38:21 »
Witam,

Wybaczcie chwilę niebycia na forum.

Soft Reset. Nie ma problemu, lecz będę wdzięczny za potraktowanie mnie łagodnie i ewentualne wyjaśnienie jak to zrobić. Nie łatwo jest być zielonym :)

Sprawdzę oczywiście jakość przylutowania. Chociaż w tym temacie akurat jestem raczej pewny. Ale sprawdzić trzeba.

Będę wdzięczny za kilka słów o tym soft resecie. Rozumiem, że trzeba Etena zresetować, natomiast nie bardzo wiem jak. Szczególnie, że nadal się nie chce włączyć. Może to "nieco" utrudnić soft reset.

Dzięki z góry.

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Odp: G500+ upadł i nie działa. Pomóżcie.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2008, 15:19:44 »
SoftReset robi sie najczesciej wtykajac rysik w otwor resetowania. Zobasz w instrukcji.
Be more digital.
pıoɹpuɐ