G500+ problem z uruchamianiem WM

  • 4 Odpowiedzi
  • 3397 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

G500+ problem z uruchamianiem WM
« dnia: Wrzesień 08, 2008, 05:31:13 »
Witam,
Jestem tu nowy więc sorry jeśli się powtarzam. Mam problem z G500+ Zaczęło się od tego, że się często wieszał i problem był, żeby np. włączyć mapę lub IE, zwykły reset na początku pomagał, później już nie. Zrobiłem w końcu twrdy reset i teraz włącza sie bardzo ciężko zatrzymuje się przy PIN`ie czeka jakieś 10 min, jak załapie to działa IE, Word Exel kalkulator GPS no i telefon ale nic poza tym. Pewnie trzeba ROM wgrać, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Moja wersja  WM5 R22 WWE 100 0061.
Za pomoc z góry dziękuję.


No tak, na pomoc się nie doczekałem  :(

To ja pomogę wszystkim, którzy jak ja szukają przystępnych informacji i linków do potrzebnych plików.

Na sformatowaną kartę mini SD wgrać UpdateUSBDL.exe i wersję eten_g500p_wm61 plik temp.bin
Na wyłączonym urządzeniu z wyjętą kartą SIM włożyć kartę mini SD i teraz uruchamiamy E-tena w trybie bootloadera - naciskamy przyciski Voice Commander+Power i stylusem naciskamy w Reset po czym zwalniamy go.
Dalej to sielanka, tylko czekamy system sam się załaduje (przynajmniej u mnie tak było)
WM6.1 odpalił bez problemu, potem tylko włożyc kartę i skonfigurować GPS`a. poniżej linki do tych plików:

http://www.zshare.net/download/14999529b2aa11ef

http://www.herait.dk/download/eten/Patch/G500/UpdateUSBDL



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2008, 19:24:07 wysłana przez jackptak »

Odp: G500+ problem z uruchamianiem WM
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2008, 09:02:15 »
dzieki kolego za ten artykulik, znajomemu odpaliłem etena, bo juz załamany był gdy widział tylko startujący ekran i numer wersji windowsa pod włączeniu etenka.

dzieki!

Odp: G500+ problem z uruchamianiem WM
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2008, 18:01:06 »
dobra robota :)


mam tylko pytanie czy jest w tym romie wszystko co trzeba do tego modelu ETENA??


bo na chwile obecna mam WM5 i sie zastanawiam czy warto przechodzic na 6 (roznie to podobno bywa). najbardziej interesuje mnie kwestia daialania nawigacji pod 6.


a wiecie moze czy mozna zrobic backup i jak romu aktualnie zaladowanego??

Odp: G500+ problem z uruchamianiem WM
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2008, 09:29:24 »
Jeśłi chodzi o zawartość ROM`u to jest tam wszystko czego potrzeba (Word, Exel, Power Point, notatnik, poczta, explorer) no i co ważne działa AutoMapa u mnie 5.05 (553), czyli jedna z nowszych. Ale od razu mówię, że jeśli masz spolszczenie do WM5, to nie zadziała na WM6. U mnie niestety tak było. Mam oryginalną Marchewkę na WM5, ale na WM6 nie działa. No trudno coś za coś, ale w dzisiejszym świecie ENG system, to nie problem. A jeszcze jedno, ten ROM działa na pewno na ETEN G500+, natomiast nie wiem jak z G500? Na pewno trzeba poszukać ROM`u , który jest dedykowanu do G500.
Co do WM5, to po co ci backup i tak nie odpalisz go na WM6. Oczywiście pozgrywaj wszystkie kontakty i dane, bo zginą bezpowrotnie.
pozdr.

Odp: G500+ problem z uruchamianiem WM
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2008, 19:55:47 »
rozumiem ze aplikacje do telefonu tez sa?? :)

backup WM5 przydal by sie w przypadku stwierdzenie ze WM6 nie spelnia swojej roli (nie chodzi o ustawienia tylko o mozliwosc powrotu do WM5)


co do spolszczenia to akurat tak jak piszesz eng to nie jest problem