WM6.1 oraz WM6 dla Fujitsu Siemens N560 oraz C550!!!

  • 826 Odpowiedzi
  • 303874 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 08, 2007, 07:52:04 »
Aprzetestowanego juz nigdy nie bedzie bo przestali simens przestal to robic.
To że przestali robić nowe modele to nie znaczy że nigdy nie zrobią już żadnego updatu. A nawet jeśli - przeskok z jednego WM na inny nie zmienia drastycznie funkcjonalności. ( w przypadku ruskiego ROM'u przyspiesza działanie )

Ale... skoro postanowiłeś nie kupować FS, miłego szukania gdzie indziej takiego sprzętu za porównywalną cenę  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

*

Offline kosmita12

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 09, 2007, 20:18:33 »
witam znalazłem na torrentach spolszczenie do wm6 oto link: http://[PIRACTWO]/torrent/157819#k  zainstalowałem i rewelka wszystko działa. jest tylko jeden problem po zresetowaniu maszyny zachowuje się jak po soft resecie kalibracja wyświetlacza itp. ale nic nie kasuje zna ktoś na to jakiś sposób? W opisie  jest napisane ze ten temat jest na tym forum ale nie potrafię go odnaleźć Może ktoś podrzucić link pozdrawiam  :D

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 09, 2007, 20:45:07 »
A możesz spolszczenie do wm6 przesłać emailem.
Z góry dziękuję
Krzysztof
Email: Krzysztofp2-49@o2.pl

*

Offline juha

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://juha.ovh.org
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 10, 2007, 09:52:18 »
Witam

Probowalem wgrac do mojego PDA wersje nowa wersje WM6 0.0.4, wczesniej wgrywalem wersje WM5 z nowym AKU, i WM6 N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.rar, zawsze bez problemow. Przed proba wgrania wersji 0.0.4 dla pewnosci zrobilem Hard reset, uruchomilem program do flashowania. Flashowanie sie rozpoczelo.  Pokazal sie ekran z delfinkami i z 2 paskami postepu, gdy gorny pasek dobiegl mniej wiecej do 3/4, dostalem na PC Blue screena z jakims komunikatem o bledzie w USB driverze. Oczywiscie pasek postepu na PDA przestal sie przesuwac, na pc pozostal tylko reset, PDA nie reagowal na zadne klawisze. Po wyjeciu go ze s tacji dokujacej, proba resetu nic nie dala, zadnych reakcji, wiec jedynie co mi pozostalo to reset za pomoca wyjecia baterii.
Po ponownym wlozeniu baterii (po kilku minutach) PDA nie wstaje, zadmnych reakcji po prostu trup, tak jakby bateria sie wyczerpala. Oczywiscie bateria byla naladowana na maxa i w tym momencie na pewno tez. Po umieszczeniu takiego trupa w stacji dokujacej, tez zadnych reakcji, ani diody, an ie ekran, ani klawisze. Probowalem tez zrobic hard reset na taki martywm PDA, niestety tez zadnych rezulatatow to nie dalo.

Czy ktos mi moze pomoc, jak go podniesc, czy zostaje tylko serwis?

Pozdrawiam

*

Offline kubsztal

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: n560, Nexus7
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 10, 2007, 20:37:05 »
Probowalem wgrac do mojego PDA wersje nowa wersje WM6 0.0.4, wczesniej wgrywalem wersje WM5 z nowym AKU, i WM6 N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.rar, zawsze bez problemow. Przed proba wgrania wersji 0.0.4 dla pewnosci zrobilem Hard reset, uruchomilem program do flashowania. Flashowanie sie rozpoczelo.  Pokazal sie ekran z delfinkami i z 2 paskami postepu, gdy gorny pasek dobiegl mniej wiecej do 3/4, dostalem na PC Blue screena z jakims komunikatem o bledzie w USB driverze. Oczywiscie pasek postepu na PDA przestal sie przesuwac, na pc pozostal tylko reset, PDA nie reagowal na zadne klawisze. Po wyjeciu go ze s tacji dokujacej, proba resetu nic nie dala, zadnych reakcji, wiec jedynie co mi pozostalo to reset za pomoca wyjecia baterii.

Witam,
Ja tak mam przewaznie od 2 do 4 razy podczas kazdego flashowania. Po bluescreenie robie hard reset PDA bez wyjmowania baterii - poki co wstaje...

Cytuj
Po ponownym wlozeniu baterii (po kilku minutach) PDA nie wstaje, zadmnych reakcji po prostu trup, tak jakby bateria sie wyczerpala. Oczywiscie bateria byla naladowana na maxa i w tym momencie na pewno tez. Po umieszczeniu takiego trupa w stacji dokujacej, tez zadnych reakcji, ani diody, an ie ekran, ani klawisze. Probowalem tez zrobic hard reset na taki martywm PDA, niestety tez zadnych rezulatatow to nie dalo.
Czy ktos mi moze pomoc, jak go podniesc, czy zostaje tylko serwis?
Pozdrawiam

Moze alternatywny sposob flashowania zadziala? (post nr 30):
http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=8347&page=2

Pozdrawiam.

*

Offline juha

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://juha.ovh.org
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 11, 2007, 22:57:47 »
Ja tak mam przewaznie od 2 do 4 razy podczas kazdego flashowania. Po bluescreenie robie hard reset PDA bez wyjmowania baterii - poki co wstaje...

Dziekuje bardzo za pomoc, pomogles ale troszeczke w inny sposob :) Ja niestety najpierw wyjalem baterie i pozniej nie mialem juz mozliwosci zrobic HR tak jak pisalem. Wczoraj wieczorem spakowalem PDA do firmowego pudeleczka w celu wyslania go w piatek do serwisu. Dzis bylem caly dzien poza domem, po przyjezdzie zobaczylem twojego posta, wiec sprobowalem zrobic alteratywny sposob flasowania. Wyjalem PDA, wlozylem baterie i PDA wystartowal, jaki bylo moje zdizwienie i zaskoczenie :) uruchomil sie normalnie poprzedni WM6 ktory wgralem miesiac wczesniej. Bylem mile zaskoczony. Wczoraj po nie udany flashu wyjmowalem baterie na kilka - kilkanascie minut, ale zadnych rezultatow to nie przynioslo, a dzis po wyjeciu baterii na ponad dobe zdzialo cuda. Po uruchomieniu podlaczylem PDA jeszcze raz do pc, wgralem wersje 004 i tym razem wszystko poszlo bez problemow, Kubsztal bracie, dzieki za pomoc :)

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 13, 2007, 09:51:13 »
Mam problem z przystąpieniem do zmiany ROMu. Security Configuration Manager nie pozwala mi zdjąć zabezpieczeń w N560.  Wszystkie pola w connected device są N/A a klawisz Provision nie jest aktywny. Nie wiem o co chodzi, bo faktycznie urządzenie jest podłączone i Acitve Sync je widzi i SCM też ????

*

Offline Banzaj

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 13, 2007, 12:22:39 »
Mam problem z przystąpieniem do zmiany ROMu. Security Configuration Manager nie pozwala mi zdjąć zabezpieczeń w N560.  Wszystkie pola w connected device są N/A a klawisz Provision nie jest aktywny. Nie wiem o co chodzi, bo faktycznie urządzenie jest podłączone i Acitve Sync je widzi i SCM też ????

Tez to mialem. Pomogl HR.

Pozdrawaim Grzegorz

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 13, 2007, 18:27:05 »
Pojechałem po bandzie. Zrobiłem upgrade bez zdejmowania zabezpieczeń ... poszło bez problemu. Zasuwa jak trzeba :))))

*

Offline Murko

  • 30
  • Sprzęt: FS N560+SDHC 8GB
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 15, 2007, 12:07:53 »
właśne instaluję powtórnie WM6, poprzednio po zainstalowaniu musiałem go oddać do serwisu, lecz teraz po kliknięciu na Security Configuration Manager wyskakuje mi " Aplikacja nie została właściwie zainicjowana(0xc0000135). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację"- czy coś przegapiłem?

*

Offline Murko

  • 30
  • Sprzęt: FS N560+SDHC 8GB
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 15, 2007, 19:59:25 »
poszedłem na całość i bez Security Managera  wgrałem WM6 , poszło jak woda i na razie wszystko śmiga znakomicie........

*

Offline kubsztal

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: n560, Nexus7
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 17, 2007, 12:46:54 »
Kubsztal bracie, dzieki za pomoc :)

Ciesze sie, ze PDA Ci wstal i obylo sie bez serwisu :) Pozdrawiam.

*

Offline Murko

  • 30
  • Sprzęt: FS N560+SDHC 8GB
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 18, 2007, 10:38:29 »
na początku wątku jest zamieszczony plik o obsłudze kart HDSD czy może ktoś podpowiedzieć jaką kartę można załadować do N560, co prawda chciałym kupic 8GB  ale nie wiem czy to zaskoczy........

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 18, 2007, 10:44:38 »
SHDC - każdą dostępną na rynku SHDC, teoretycznie do 32GB
8GB byly już testowane - powinny dzialać

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 19, 2007, 11:25:42 »
A tak z innej beczki, jakies moze informacje o oficjalnym updacie do WM6. Nie pamietam w ktorym watku, ale bylo takie info, ze ktos, cos tam pisal do FS i byla odpowiedz napawajaca OSTROZNYM optymizmem.
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 19, 2007, 11:28:42 »
a ja mam pytanie odnośnie WM5 i SHDC
czy ktoś może sprawdzal czy .cab od SHDC dziala na WM5 (lub ma możliwość to sprawdzić)

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 25, 2007, 13:08:57 »
Witam
A czy ktoś ma problem z Exelem, bo u mnie Word chodzi ale Exell nie odpala

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 25, 2007, 13:12:12 »
Wrzuć sobie update do office 6 :P wszystko hula :) (jest gdzieś w sieci - link w komentarzu do newsa o wydaniu)

*

Offline Murko

  • 30
  • Sprzęt: FS N560+SDHC 8GB
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 26, 2007, 18:04:34 »
czy może ktoś podpowiedzieć kto to już robił, a mianowicie, co zrobić z tym plikiem z pierwszego postu-------
-Plik do obsługi kart SD HC ---

http://rapidshare.com/files/57189885/SDHC.777.cab
a konkretnie gdzie i jak go wgrać żebym znowu czegoś nie udupił.............

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 26, 2007, 18:31:03 »
1. pobierasz ten plik z netu
2. przegrywasz do pda, np na kartę SD
3. uruchamiasz go z poziomu pda

pamiętaj, po zainstalowaniu tego pliku nie działa wi-fi
jeżeli odinstalujesz ten plik z poziomu pda, wi-fi zacznie ponowanie działać, ale nie będą działały karty SD HC
----------------------------
the born to be wild

*

Offline Bincz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox n560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 02, 2007, 13:25:54 »
Nie wgrywajcie tego spolszczenia to jest wielkie :mad: :mad: :mad:........ sami wiecie co.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 02, 2007, 13:43:04 »
jakiego spolszczenia?
w tym temacie piszemy o systemie WM6, angielskim systemie
a swoją drogą - to masz rację

*

Offline michanek1

  • 14
  • Sprzęt: Loox N560, HTC HD, HTC Leo
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 18, 2007, 13:01:12 »
Witam,
mam may problem z upgradem:
odpalam SecurityManagera i postępuję zgodnie z instrukcjami, wyskakuje napis "security off", odpalam upgrade, na Looxie zmienia się screen na delfiny. Po chwili wyskakuje napis: "Flash is Protected". To samo się dzieje gdy próbuję zainstalować WM6.
Mogęprosić o podpowiedź? Pewnie cosik źle robię...

PS. Wstawiam też tutaj bo dotyczy obu tematów...

Pozdrowionka
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2007, 13:12:42 wysłana przez michanek1 »

*

Offline Bincz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox n560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 21, 2007, 02:15:20 »
jakiego spolszczenia?
w tym temacie piszemy o systemie WM6, angielskim systemie
a swoją drogą - to masz rację
Przepraszam, pomyliłem wątek  :-?

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 26, 2007, 22:59:53 »
Cześć ja też zainstalowałem Wm6

z linku z 1 strony http://rapidshare.com/files/56606363/N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar
Trochę się bawiłem z tym ponieważ na mojej Viscie 64 bitowej nic nie szło security Manager nie działał, a PocketLOOX5xxFlashTool
po chwili wczytywania pokazywał błędy i  oczywiście exit . Ale że mam jeszcze kompa z XP to spróbowałem jeszcze raz
security Manager też nie działał :| oczywiście się nie dałem i uruchomiłem samego PocketLOOX5xxFlashTool  i  ten nic nie wspomniał o jakichś zabezpieczeniach uniemożliwiających wgranie WM6 jak co niektórym na tym forum. Pojawiły się delfinki i ukazały się dwa paski postępu , w parę minutek doleciały do końca i N560 się zrestartował po czym tylko trzeba wykonać standartową kalibrację jak po Hard Resecie.  :ok:

Panowie nie róbcie tylko przywracania backupu wykonanego w poprzedniej wersji Windy 5 a napewno wszystko bedzie grało.
Na pewno warto poświecić chwilkę czasu na ponowną instalację oprogramowania aby wszystko było OK.
Ja na taką okoliczność mam przygotowane wersje moich programów jako *.cab  i po prostu umieszczam je na karcie pamieci aby z poziomu N560 instalować je.  To samo tyczy się odtwarzacza Tmpc i progsa PocketXpdf do  pdfów ktorych instalacja polega na przegraniu folderów na Pocketa.  Wszystko działa super mam odczucie że N560 szybciej reaguje na moje działania i fajnie wygląda, a może ktos ma link do jakichś fajnych tematów?

PS. zainstalowałem tez plik do obsługi kart SD HC z 1 stronki
http://rapidshare.com/files/57189885/SDHC.777.cab  , lecz na razie nie mogę go sprawdzić ponieważ nie mam takiej karty , a te co posiadam SD sandisk ultra II 2 Giga i Micro SD 512MB w adapterze SD działają  poprawnie. Kartę 8 giga przetestuję prawdopodobnie w ten weekend .
 :ok: Polecam tą instalkę :ok:

PS. Sprawdziłem i N560 widzi również kartę 8 Giga SDHC i teraz to dopiero zmiesci sie filmów i muzy :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 11:47:48 wysłana przez WaderPl »

*

Offline sober

  • 49
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 27, 2007, 10:58:38 »
Wciąż po wgraniu tego patcha do SDHC przestaje działać WiFi czy już to może poprawili?

*

Offline michanek1

  • 14
  • Sprzęt: Loox N560, HTC HD, HTC Leo
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 27, 2007, 19:50:17 »
Ponawiam pytanie, może wie ktoś jak zaradzić na to że Security Configuration Manager v 1.0 nie chce mi odblokować flasha?
Podczas ładowania pojawia się "Flash is Protected"

*

Offline deeb

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox C550 with wm6 on board
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 29, 2007, 17:42:39 »
Witam
Nie znam ni w ząb rosyjskiego, więc chciałbym się spytać czy jest może dostępny Office Mobile 2007 dla wm5/6 na stronach naszych rosyjskich kolegów, jakoś oddzielnie, nie zaimplementowany w Romie??
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2007, 19:20:33 wysłana przez deeb »

*

Offline robneo

  • 11
  • Sprzęt: FS Loox N560 -> O2 XDA Flame
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 27, 2007, 17:42:33 »
Niestety, GPRS via IrDA na nieoficjalnym WM6 Classic dla N560 (N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar) chyba nie działa (na WM5 wszystko działało bez problemu - w Tak Tak-u). W każdym bądź razie w WM6 nie mogę doszukać się ustawienia dla opcji "Baud rate", czy "Extra dial-string modem commands", niezbędnych do skonfigurowania połączenia. Jakby ktoś rozwiązał ten problem, czy namierzył powyższe opcje to bardzo proszę o wypowiedź.

Link z którego korzystałem:
http://www.era.pl/pl/indywidualni/telefony/konfiguracja/dial_up/palm_wce

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:09:53 »
w WM6 nie ma ustawień zaawansowanych, tak jak to było w WM5
dlatego musisz wyedytować rejestr np za pomcą programu regedit
ścieżka: HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Unimodem\Init
i dopisujemy 3 linijkę /string value/: w nazwie /name/ wpisujemy 3, oraz wpisujemy dane /string/:

dla ery: AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet"<cr>
dla plusa: AT+CGDCONT=1,"IP","www.plusgsm.pl"<cr>
dla orange: AT+CGDCONT=1,"IP","ointernet"<cr>

a tak to ma wyglądać:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 18:25:29 wysłana przez marcus »
----------------------------
the born to be wild