WM6.1 oraz WM6 dla Fujitsu Siemens N560 oraz C550!!!

  • 826 Odpowiedzi
  • 303858 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 08, 2007, 11:39:05 »
Tytusdj - a mozesz sprawdzic czy w ustawieniach BT masz zarowno Outcoming jak i Incoming port ?

w WM6? było tylko outcoming

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 08, 2007, 20:43:51 »
Witam . niewiele do tej pory pisałem , ale dlatego że niewiele wiem na ten temat. Postanowiłem w swoim LOOX-sie C550 wymienić WM5 na WM6 , ale za choinke mi to nie wychodzi.Robie dokładnie tak jak jest napisane na początku tego wątku , po uruchomieniu i odpaleniu programu "Security Con.. " i ustawieniu "security off" wyświetla mi się "  the selected configuration provisioned successfuly " rozumiem że to chyba ok. Następnie tak jak jest powiedziane resetuje looxa rysikiem w "dziurce" , loox synchronizuje mi się , odpalam pocketloox5xxflashtool i po pewnym czasie dostaje komunikat :: "ERROR The connected device is not a "POCKET LOOX 5xx" ! . Czy ewentualnie może mnie ktoś z fachowców pokierować co z tym zrobić ?? Dziękuję z góry i przepraszam jeżeli naruszyłem w jakimś stopniu regulamin forum.

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 08, 2007, 22:24:36 »
Witam . niewiele do tej pory pisałem , ale dlatego że niewiele wiem na ten temat. Postanowiłem w swoim LOOX-sie C550 wymienić WM5 na WM6 , ale za choinke mi to nie wychodzi.Robie dokładnie tak jak jest napisane na początku tego wątku , po uruchomieniu i odpaleniu programu "Security Con.. " i ustawieniu "security off" wyświetla mi się "  the selected configuration provisioned successfuly " rozumiem że to chyba ok. Następnie tak jak jest powiedziane resetuje looxa rysikiem w "dziurce" , loox synchronizuje mi się , odpalam pocketloox5xxflashtool i po pewnym czasie dostaje komunikat :: "ERROR The connected device is not a "POCKET LOOX 5xx" ! . Czy ewentualnie może mnie ktoś z fachowców pokierować co z tym zrobić ?? Dziękuję z góry i przepraszam jeżeli naruszyłem w jakimś stopniu regulamin forum.

ja nie resetowałem po drodze looxa tylko od razu flashowałem i działało, jak resetowałeś to pewnie synchro coś szwankowało albo podawało błędne komunikaty

spróbuj bez resetowania


*

Offline rogeros

  • *
  • 51
    • Centrale telefoniczne VOIP - www.astrocom.plTelefony VoIP, Bramki VoIP - Sklep VoIP
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 09, 2007, 18:58:22 »
Mam pytanie i jednocześnie UWAGĘ !!

Uwaga to taka, że przed wgrywaniem Windows Mobile 6 musimy się wcześniej zaopatrzyć w ActiveSynce minimum 4.5.

_____
Po wgraniu flasha do mojego n560 pocket sie uruchomil ponownie i wyswietlil sie ekran startowy
WM6 tak jak po hard resecie.
Program flash-ujacy chciał w tym momencie połączyć się jeszcze z pocketem.
Jednak ActiveSync pomimo (kręcącej się zielonej ikonki) nie chciał ustanowić połączenia.
Program po pewnym czasie powiadomil mnie ze nie moze ustanowic połaczenia z pocketem i zebym sprawdził co się dzieje z pocketem.
Jeśli jest wszystko oki. to ze mam ustanowic połączenie nacisnąć "back" i kontynuować flashowanie a jeśli pocket sie nie odzywa
to mam przeprowadzic proces flashowania jeszcze raz.
Zdjąłem pocketa ze stacji dokującej i przeszedłem cały etap "pierwszej konfiguracji windowsa"
Ku mojemu zdziewieniu wszystko działa. Tj. Widzę pierwszy raz na oczy WM6 więc nie wiem
czy czegoś brakuje czy wszystko jest ok.
Po konfiguracji i podłączeniu ponownie pod stacje dokującą wyskoczył mi komunikat
że musze mieć ACTIVESYNC 4.5.
Co uczyniłem. szybko zainstalowałem wersję 4.5. I po tej operacji pocket juz nawiązywał połączenie z AS
ale po kliknieciu BACK w programie flashujacym wyskoczył błąd. i program nagle się wyłączył

Ale się rozpisałem ale troche sie niepokoję.

I teraz pytanie. Czy program chciał się z pocketem połączyć w jakieś istotnej sprawie.
czy może tylko sprawdzić wynik flashowania?

Wydaje mi się że wszystko jest oki bo pocket normalnie pracuje. Nawet odwazylem sie zrobic
soft reset. I odpala sie oki.


Czy mam zostawić pocketa w spokoju tak jak jest. czy przeprowadzić operacje flashowania jeszcze raz??


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2007, 19:05:03 wysłana przez rogeros »
REGULAMIN !!!!

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 09, 2007, 23:28:32 »
Chce wgrać nowego windowas do mojego N560. Mam pytanie do tych którzy już mają WM6. Którą wersje wgrać, te z 23.08 czy z 01.09?

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:07:28 »
ponawiam swoje pytanie czy ma ktos taki problem ze jak przejdzie na WM6 to wogole nie moze kontaktow otworzyc ??
pozdrawiam i prosze o jakas pomoc
jak naciskam kontakty to sie otwieraja i zamykaja odrazu

tak sie dzieje po rzywroceniu systemu z WM5

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:29:36 »
ponawiam swoje pytanie czy ma ktos taki problem ze jak przejdzie na WM6 to wogole nie moze kontaktow otworzyc ??
pozdrawiam i prosze o jakas pomoc
jak naciskam kontakty to sie otwieraja i zamykaja odrazu

tak sie dzieje po rzywroceniu systemu z WM5

Tez mam ten problem. Nie uruchamia sie program 'contacts' oraz 'calendar' po przywroceniu PIM z WM5. Jest na to jakies lekarstwo?

*

Offline rogeros

  • *
  • 51
    • Centrale telefoniczne VOIP - www.astrocom.plTelefony VoIP, Bramki VoIP - Sklep VoIP
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #247 dnia: Wrzesień 10, 2007, 14:41:40 »
Miałem kiedyś ten sam problem jeszcze przed przejściem z WM5 na WM6
tu jest ten temat http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=74652.0
mi niestety pomógł HR ale wam może podpowiedzi przyjdą z pomocą.

Ja natomiast proszę o odpowiedz na moje pytanie 3 posty wyżej.
Co mam zrobić w takim przypadku. Pocket niby działa prawidłowo ale w jakimś celu program flashujący chciał
jeszcze się połączyć juz z WM6. Ale tylko sprawdzić czy wszystko oki. czy jeszcze cos dograc?

EDIT:
Nie wszystko działa OKI :(
Nie moge wykonac synchronizacji z AS.
AS łączy się ale gdy wybiorę syncgronizuj pojawia mi się ikonka z wykrzyknikiem i błąd "Synchronization could not be completed. Try again later. Support code: 0x80070490"

:(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 15:07:09 wysłana przez rogeros »
REGULAMIN !!!!

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #248 dnia: Wrzesień 10, 2007, 14:58:08 »
ponawiam swoje pytanie czy ma ktos taki problem ze jak przejdzie na WM6 to wogole nie moze kontaktow otworzyc ??
pozdrawiam i prosze o jakas pomoc
jak naciskam kontakty to sie otwieraja i zamykaja odrazu

tak sie dzieje po rzywroceniu systemu z WM5

Tez mam ten problem. Nie uruchamia sie program 'contacts' oraz 'calendar' po przywroceniu PIM z WM5. Jest na to jakies lekarstwo?
Miałem  podobnie, ale zwalczyłem draństwo. Sposoby miałem 2
1. Powrót do wm5. I backup Spritem z przywracaniem późniejszym jako upgrade ROMu.
2. Zsynchronizowanie z bazą jaka jest w AS.

Pierwszy sposób IMHO lepszy bo i aplikacje można poprzywracać i działa wszystko OK. No może nie wszystko, bo Broadcomma trzeba reinstalować.
brak podpisu i kropka

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #249 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:00:18 »
Witam ponownie , czy znajdzie się fachowiec który zainstalował WM6 na loox-sie  C550 . Przeczytałem wszystkie posty i z problemem instalacji WM6 na c550 nie tylko ja się borykam. Czy już ktoś "ugryzł" ten problem ?? Pozdrawiam i proszę o jakieś info.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #250 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:03:55 »
hejka
na jakim systemie to robisz na XP czy vista
----------------------------
the born to be wild

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #251 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:07:27 »
Robie to na XP-eku , wszystko dokładnie jak jest opisane i nic , , nowe aku się zainstalowało bez problemu , natomiast WM6 ani ruszy.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:12:28 »
czyli jak dobrze rozumiem, zrobiłeś tak:
1. odpaliłeś Security Configuration Manager i zdjąłeś blokady
2. zainstalowałeś AKU 3.5.2 for N560 - wszystko OK
3. nie potrafisz zainstalować WM6 /którą wersje ???/

może potrzeba zaisntalować te pliki OEM
----------------------------
the born to be wild

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:16:37 »
tak dokładnie robiłem , aku zainstalowałem ale nie dla N560 tylko dla c550 . Próbowałem również z plikami , a wersja WM6 -najnowsza

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:43:31 »
a jak teraz uruchomisz Security Configuration Manager, przy podłączonym looxie do PC
to po prawej górnej stronie: Configuration type: masz Security OFF ??
----------------------------
the born to be wild

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 10, 2007, 20:01:32 »
Tak , dokładnie pisze security off

*

Offline sprey

  • *
  • 50
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:14:17 »
Mam pytanie i jednocześnie UWAGĘ !!

Uwaga to taka, że przed wgrywaniem Windows Mobile 6 musimy się wcześniej zaopatrzyć w ActiveSynce minimum 4.5.
[...]

I teraz pytanie. Czy program chciał się z pocketem połączyć w jakieś istotnej sprawie.
czy może tylko sprawdzić wynik flashowania?

Wydaje mi się że wszystko jest oki bo pocket normalnie pracuje. Nawet odwazylem sie zrobic
soft reset. I odpala sie oki.


Czy mam zostawić pocketa w spokoju tak jak jest. czy przeprowadzić operacje flashowania jeszcze raz??

Mialem dokladnie taka sama sytuacje. Na kompie mialem AS4.1 wiec mi sie nie polaczyl po flashowaniu ale wszystko wygladalo dobrze na pockecie. Dla pewnosci zainstalowalem 4.5, wszystkie programy i flashowalem jeszcze raz. Poszlo bez problemow.

Pozdr.

*

Offline Banzaj

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 11, 2007, 00:18:25 »
Witam

Po instalacji najnowszego update WM6 test 003 pojawila mi sie pozycja \FILTERFS w glonym katalogu (root) pocketa i po kliknieciu prowadzi do karty SD.
Prosze o info co to jest i czy mozna sie tego pozbyc?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2007, 06:44:01 wysłana przez Banzaj »

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 11, 2007, 11:17:35 »
Rozmawiałem dzisiaj z infolinią FSC na temat naprawy LOOXa N560 i mimochodem zapytałem o upgrade do WM6...
Otrzymałem informacje że FSC planuje wypuszczenie UPGRADE do WM6 dla tej serii... A wycofanie się z rynku LOOXów nie jest na 100% pewne...

Ciekawe co z tego wyjdzie ???

http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 11, 2007, 13:15:24 »
Tytusdj - a mozesz sprawdzic czy w ustawieniach BT masz zarowno Outcoming jak i Incoming port ?

w WM6? było tylko outcoming
Nio wlasnie... znika incoming. Jak sie wroci do WM5 to NIESTETY tak zostaje.
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 13:05:20
JEDNA GENERALNA UWAGA .
Nie przywracajcie backupow zrobionych pod WM5 po wgraniu WM6. To jednak jest TROSZKE inny system.
Wiem, ze niektorym udalo sie przywrocic i chodzi wszystko, ale u mnie nie udalo sie na 100% przywrocic.
Lepiej poswiecic troszke czasu i wgrac wszystko od nowa (nie z backupu). Tak jest zdrowiej dla systemu.
To tak jak punkt przywracania systemu zrobiony pod Win2000 probowac przywrocic pod WinXp .. moze sie uda .. ale moze sie popierniczkowac.
U mnie nawet przywrocenie wyłacznie kontaktow i kalendarza chrzanilo sprawe (nie dawalo sie synchronizowac z Exchange). Ja wybrnąłem tak, ze przywróciłem WM5, zrobilem wyłącznie synchronizacje z Outlookiem, wgralem WM6 i znow synchro. Wtedy działało ok. POza tym wszystkie programy od zera wgralem na nowo.
Napisane: Wrzesień 11, 2007, 13:13:01
Haaaa gdyby wypuścili oficjalny upgrade ... nawet bylbym w stanie zaplacic pare grosików.

Usmiałbym sie gdyby ten upgrade to byla poprawiona nieco wersja tego co dzis wgrywamy :)
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 11, 2007, 14:12:07 »

Nio wlasnie... znika incoming. Jak sie wroci do WM5 to NIESTETY tak zostaje

Dziwne bo ja robiłem dwa razy update do WM6 i potem downgrade do WM5 i mam incoming

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 11, 2007, 14:23:11 »

Nio wlasnie... znika incoming. Jak sie wroci do WM5 to NIESTETY tak zostaje

Dziwne bo ja robiłem dwa razy update do WM6 i potem downgrade do WM5 i mam incoming
Ale masz i Incoming i Outgoing ? Czy tylko jeden z nich ?
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline rogeros

  • *
  • 51
    • Centrale telefoniczne VOIP - www.astrocom.plTelefony VoIP, Bramki VoIP - Sklep VoIP
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 11, 2007, 16:10:43 »
Mialem dokladnie taka sama sytuacje. Na kompie mialem AS4.1 wiec mi sie nie polaczyl po flashowaniu ale wszystko wygladalo dobrze na pockecie. Dla pewnosci zainstalowalem 4.5, wszystkie programy i flashowalem jeszcze raz. Poszlo bez problemow.
Pozdr.

Zrobiłem ponownie aktualizację z AS 4.5 i wszystko pomyślnie się zakończyło. Dzięki Sprey

Ale masz i Incoming i Outgoing ? Czy tylko jeden z nich ?

a czy przypadkiem Incoming nie pojawia się gdy "sparujesz" jakieś urządzenie z Pocketem?
REGULAMIN !!!!

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 11, 2007, 16:34:43 »

Ale masz i Incoming i Outgoing ? Czy tylko jeden z nich ?

Mam oba  :ok:

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 11, 2007, 22:05:23 »
A u mnie cholerka nie ma
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Dżeju

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 11, 2007, 23:03:43 »
Zna ktoś może normalny link do tego:  WM6 tools pack for Fujitsu Siemens N560 , bo ten "http://rapidshare.com/files/46147802/n560_tools_oem.rar"
 mnie ..  :|



*

Offline Lass

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 11, 2007, 23:18:32 »

*

Dżeju

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 11, 2007, 23:24:32 »
Jasne - Wielkie dzięki kolego, jestem zobowiązany  :)

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 13, 2007, 13:26:01 »

Nio wlasnie... znika incoming. Jak sie wroci do WM5 to NIESTETY tak zostaje

Dziwne bo ja robiłem dwa razy update do WM6 i potem downgrade do WM5 i mam incoming
Ale masz i Incoming i Outgoing ? Czy tylko jeden z nich ?

na WM5 3.5.2 mam oba

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 16, 2007, 13:37:42 »
A u mnie cholerka nie ma

U mnie niestety tez nie ma ani outgoin ani incoming.
Jak zainstalowałem wersje 3,5,2 to pojawil sie incoming, ale outgoing dalej nie ma (na C550)
a moze ktos podpowie czy mozna wrocic (i jak) do starej wersji systemu WM5?

any help?

pzdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2007, 13:39:46 wysłana przez plmatrix »