WM6.1 oraz WM6 dla Fujitsu Siemens N560 oraz C550!!!

  • 826 Odpowiedzi
  • 305478 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ramz

  • 26
  • Sprzęt: Fujitsu-Siemens LOOX N560 WM6.0
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 24, 2007, 15:57:51 »
Ja rowniez nikogo nie namawiam do piractwa. Zgadzam sie z tym co mowisz, ale ... tak jak powiedziano wczesniej: powstanie tego watku, jak i powstanie tego "nie legalnego" systemu jest skutkiem polityki firmy Fujitsu-Siemens. Ponieważ gdyby ta firma nie olal swoich klijentow i zrobila aktualizacje do WM6 to jestem pewny ze 95% uzytkownikow z chcecia by zaaktualizowalo swoj system nawet za pewna oplata.
Niestety F-S nie ma nawet najmniejszej chceci na pomoc uzytkownikom posiadajacych ich urzadzenia, nie mowiac juz o calkowitym olewaniu prz helpdesk (odpowiedzi na moje pytania dotyczace LOOX'a otrzymalem dopiero wtedy gdy napisalem ze zglosze sytuacje olewania uzytkownikow do Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a takze w siedzibie firmy).
Tak wiec z pelna premedytacja pobiore ten system i zainstaluje go na swoim palmtopie.

Co do samego watku. Nikt Ci nie karze do niego wchodzic, mozesz go po prostu ignorowac.

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:07:59 »

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, uważam, że skoro taka firma jak FS ma klientów głęboko gdzieś, to klienci sami muszą zadbać o to aby mieć "nowszy, szybszy, lepszy" system operacyjny.


Witam

A ja na przykład nie uważam, że WM6 to system "nowszy, szybszy i lepszy". To znaczy, jest może i nowszy i szybszy, ale lepszy - nie wiem. Chociażby dlatego, że nie działa w nim programik FSC Lock, czyli blokada hasłem palmtopa w przypadku hard resetu i reflashowania, ta słynna, w której jak ktoś się pomyli kilka razy to musi zawieźć palmtopa do serwisu.

Chyba, że działa,  wtedy żałuję, że nie zainstalowałem WM6, ale podejrzewam, że mam rację i FSC Lock nie działa.

Pozdrawiam

CFK

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:20:30 »
Szanowny kolego klosz007 , nie wiem skąd taki atak. po pierwsze FS jak przypuszczam (biorąc pod uwagę plany zakończenia sprzedaży) NIGDY NIE WYPUŚCI AKTUALIZACJI dla N560.  Po drugie , jak widać, tej wersji jeszcze trochę brakuje aby uznać ją za pełni komercyjne rozwiązanie.  Po trzecie każdy kto to ściąga naraża się na utratę gwarancji oraz potencjalne problemy które nie są objęte wsparciem technicznym M$.
Ja nie mam wpływu na FS aby zmobilizować ich do aktualizacji produktu który kończy sprzedaż, gdybym wiedział to wcześniej pewnie wybrałbym coś innego, teraz nikt mi nie zwróci pieniędzy za to że FS nie będzie rozwijać tego produktu. Ja to traktuje bardziej jako inicjatywa społeczna broniąca sie przed takimi koncernami jak FS czy M$ bo żadne z tych koncernów NIE TRACI w wyniku takiej akcji ponieważ nie ma takiego produktu na rynku a zyskują potencjalni posiadacze N560 którzy zostaną za chwilę pozbawieni mozliwości przedłużenia zycia zakupionego sprzętu. Te koncerny sobie poradzą nam pozostanie kupić nowy PPC z nowym oprogramowaniem bo nie mam innego wyjścia, to jest dla mnie strasznie nieuczciwe, zeby nie powiedzieć pirackie zachowanie gigantów .
 Gdyby istniał upgrade chętnie bym go zakupił, ale obawiam się że tak niestety sie nie stanie. Wszyscy obecni posiadają LEGALNĄ wersję WM5 (bo inaczej nie można zakupić ten PPC) i sądzę że wielu by chętnie zakupiło taki upgrade do WM6. Nie piszesz również że często to właśnie takie inicjatywy (pamiętaj iż mówimy o produkcie który wogóle nie funckjonuje na rynku dla N560) powodują iż tysiące wolontariuszy piszą i testują na własne ryzyko oprogramowanie a potem przejmują to koncerny, być może tak też się stanie w tym przypadku.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 16:22:48 wysłana przez VG »

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:38:03 »
W tym akurat przypadku nie ma mowy o żadnym piractwie.
Produkt (560) nie będzie rozwijany, czyli FS nie planuje dalszych zysków ze sprzedaży tego produktu.
Koledzy ze wschodu także nie czerpią zysków z rozpowszechniania wm6 dla 560.
Gdzie tu jest jakiekolwiek piractwo?
Aroganckie koncerny (fs i ms) pozostawiły użytkowników z niedopracowanym produktem, usprawiedliwia to wszelkie inicjatywy tego typu.
Świetnie, że ktoś odzywa się w obronie praw autorskich, ale to akurat nie ten przypadek.

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 24, 2007, 17:01:36 »
jak czegoś nie można kupić, to w jaki sposób to można spiracić? gdyby na półkach sklepowych pojawiło się "WM6 dla FS N560", to można by mówić o piractwie...

*

Offline redik

  • **
  • 214
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 24, 2007, 17:34:41 »
jak czegoś nie można kupić, to w jaki sposób to można spiracić? gdyby na półkach sklepowych pojawiło się "WM6 dla FS N560", to można by mówić o piractwie...

wyobraz sobie ze jestes zarabistym inzynierem i zaprojektowales fure (dla mniej kumatych- stworzyles system) lepsza od porsche. Ale nie chcesz zeby praworeczni w niej jezdzily (uzywali ja posiadacze FS). Masz do tego prawo? Masz. No i jeden z praworecznych kradnie twoje plany, robi samochod i rozdaje, bo ma taka fantazje i kupe kasy. Nadal nie uwazal bys ze to zlodziejstwo?

Zeby nie bylo - swiadomie uzywam WM6.

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 24, 2007, 18:12:01 »
jak czegoś nie można kupić, to w jaki sposób to można spiracić? gdyby na półkach sklepowych pojawiło się "WM6 dla FS N560", to można by mówić o piractwie...

wyobraz sobie ze jestes zarabistym inzynierem i zaprojektowales fure (dla mniej kumatych- stworzyles system) lepsza od porsche. Ale nie chcesz zeby praworeczni w niej jezdzily (uzywali ja posiadacze FS). Masz do tego prawo? Masz. No i jeden z praworecznych kradnie twoje plany, robi samochod i rozdaje, bo ma taka fantazje i kupe kasy. Nadal nie uwazal bys ze to zlodziejstwo?

Zeby nie bylo - swiadomie uzywam WM6.


dla mnie piractwo ma miejsce w sytuacji, kiedy właściciel praw autorskich traci zysk - tutaj nie może być mowy o czymś takim...

ogólnie, to tak jak napisał Kraja - gdyby była możliwość zakupu WM6 dla N560, to na pewno byłaby inna rozmowa...

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:01:14 »
wg mnie, cale te dywagacje na temat ze wgrywanie WM6 do looxa nie jest piractwem to proba wyczyszczenia sobie sumienia. Oczywiscie, ze jest to piractwo, chocby z tego wzgledu, ze elementow powstalego obrazu ROM na pewno nie uzyzkano legalnie od M$. Tlumaczenie, ze nie mozna tego kupic, a ma sie taka chec tez jest raczej absurdalne, bo chce usparwiedliwic koniecznosc dowolnego zaspokajania swoich potrzeb. Nie o kase tylko chodzi. To producent (M$) okresla warunki licencjonowania, a my kupujac sprzet posrednio akceptujemy te zasady. Taka sytuacja mi tez nie odpowiada, ale alternatywy nie widze. Prawo autorski w polsce zabrania nawet modyfikacji licencjonowanego produktu bez zgody autora bez zwiazku z korzysciami (chodzi np o dobre imie autora lub prestiz marki). Nie podobaja mi sie takie ograniczenia, ktore wg mnie preferuja monopolistow, ale to nie znaczy, ze nie wiem ze to ma sie nijak do do realiow prawa. Podsumowujac nie da sie udowodnic, ze nie jest to piractwem, a ponad to jest wiele argumentow swiadczacych o tym, ze to jest piractwo.
BTW czy ktos pytal M$ np. na jakiejs ich infolinii jakie jest ich stanowisko ;) toz to ich polfabrykatow uzyto.
Acha zeby nie bylo, nie jestem swiety ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 19:06:29 wysłana przez Dr2 »

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:10:49 »
ok, a kto w tej sytuacji stracił? czy ms zanotował jakąkolwiek stratę z powodu pojawienia się tego romu? gdyby się nie pojawił, to z jakiego tytułu mogliby osiągnąć jakąkolwiek korzyść z tym związaną?

jeśli ktoś chciałby wywodzić skutki prawne z tej sytuacji, to powinien odpowiedzieć najpierw na tego typu pytania, inaczej cała sprawa jest bezprzedmiotowa...

ps. sorry, że tak w kółko o tym samym, ale to jest najistotniejsze w tej całej sprawie - gdybym wiedział, że komuś szkodzę, to bym tego nie robił - tutaj nie widzę poszkodowanego...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 19:16:51 wysłana przez Tuvok »

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:35:18 »
wg mnie, cale te dywagacje na temat ze wgrywanie WM6 do looxa nie jest piractwem to proba wyczyszczenia sobie sumienia. [...]
Acha zeby nie bylo, nie jestem swiety ;)


No wreszcie ktoś myślący jak ja ;) Ja również jestem ostatnim który by rzucił kamieniem w kogoś który ma jakiś nielicencjonowany soft.
Chodziło mi właśnie tylko o zwrócenie uwagi na to, że po pierwsze ten WM6 na n560 nie jest legalnym produktem a po drugie w tej sytuacji na forum które wielokrotnie odcinało się od nielegalnego oprogramowania, nie powinna mieć przynajmniej miejsca sytuacja gdzie są podawane linki do tego oprogramowania. Szczególnie w sytuacji, gdzie w innych przypadkach nawet podejrzenie, że ktoś dyskutuje na temat nielegalnych wersji budzi czujność grupowiczów, że o takich rzeczach na forum PDA club nie rozmawiamy. Mnie właśnie uderzył kontrast między tymi zdarzeniami.
Napisane: Sierpień 24, 2007, 19:25:39
ok, a kto w tej sytuacji stracił? czy ms zanotował jakąkolwiek stratę z powodu pojawienia się tego romu? gdyby się nie pojawił, to z jakiego tytułu mogliby osiągnąć jakąkolwiek korzyść z tym związaną?

jeśli ktoś chciałby wywodzić skutki prawne z tej sytuacji, to powinien odpowiedzieć najpierw na tego typu pytania, inaczej cała sprawa jest bezprzedmiotowa...

ps. sorry, że tak w kółko o tym samym, ale to jest najistotniejsze w tej całej sprawie - gdybym wiedział, że komuś szkodzę, to bym tego nie robił - tutaj nie widzę poszkodowanego...

Microsoft poniósł stratę. Gdyby taki ROM się nie ukazał to albo F-S by zakupiło licencję na WM6 (na czym MS by zarobił) i odpłatnie lub nie dałoby ją posiadaczom n560 (jak wiemy jest to mało prawdopodobny przypadek - patrz niżej). Ew. posiadacz n560 kuszony chęcią posiadania WM6 poszedł by i kupił nowsze urządzenie (niekoniecznie F-S) z WM6 na pokładzie (na czym MS też by zarobił).

Polityka F-S nie jest niczym nowym. Mnóstwo sprzętu elektronicznego można by wzbogacać o nowe funkcje robiąc tylko nowszy firmware ale firmom nie zależy na rozwijaniu sprzedanych rzeczy (no chyba, że są poprawki krytycznych błędów) bo na tym nie zarabiają. Sprzedając nowe urządzenie zarobią, pomimo tego, że w środku to jest czasem to samo z nowszym oprogramowaniem i w innej obudowie.
Popatrzcie na odtwarzacze DVD, aparaty cyfrowe itp.
Kasa, kasa, kasa...

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 24, 2007, 19:48:12 »
ok, a kto w tej sytuacji stracił? czy ms zanotował jakąkolwiek stratę z powodu pojawienia się tego romu? gdyby się nie pojawił, to z jakiego tytułu mogliby osiągnąć jakąkolwiek korzyść z tym związaną?

jeśli ktoś chciałby wywodzić skutki prawne z tej sytuacji, to powinien odpowiedzieć najpierw na tego typu pytania, inaczej cała sprawa jest bezprzedmiotowa...

ps. sorry, że tak w kółko o tym samym, ale to jest najistotniejsze w tej całej sprawie - gdybym wiedział, że komuś szkodzę, to bym tego nie robił - tutaj nie widzę poszkodowanego...

Mysle, ze wlasnie jestes w wielkim bledzie:
1. Jak wspomnialem, nie tylko o kase chodzi (wystarczy tylko, ze wlasciciel z sobie znanych powodow nie zezwala na udostepnianie swojego dziela), naruszenie ustalonych przez niego warunkow juz jest jego strata.
2. Wgrywajacy taki soft uzyskuje korzysci (chyba tak), ktorych bez tego by nie mial i nie ma znaczenia jakie sa to korzysci (radosc, zadowolenie, kasa itd.)
3. Nadal jakos nikt nie pytal wlsciciela, co on na to? czyzby jakas nutka niepewnosci? no bo chyba nie brak smialosci.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 24, 2007, 20:08:43 »
jako, że zacząłem ten wątek, to może wtrące swoje trzy grosze:

odpowiedź na pytanie: czy nieoficjalny upgrade do WM6 jest legalny jest pytaniem retorycznym,
oczywiście jest on nielegalny i uważam, że nie ma sensu toczyć dalszej dyskusji, akurat w tym temacie,
ponieważ temat ten dotyczy wszelakich WM6 ukazujących się od ponad pół roku na tym forum, wydawanych dla HTC, Della, FS i innych

pewno moderatorzy tego forum, mają teraz pewien orzech do zgryzienie, bo dopuścili to ujawniania owych ROMów, choć nie tylko, początkowo za forum xda i teraz trudno podjąć decyzje o ich likwidacji, zwłaszcza, że postów jest już dość dużo i osoby korzystające z forum czerpią dużo informacji oraz pomocy na temat systemu WM6 /zawsze można usunąć tylko linki/, tylko czy kontynuowanie dyskusji na ich temat nie będzie dwulicowe
 
----------------------------
the born to be wild

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 24, 2007, 20:48:35 »
WOW! W koncu jestem w Polsce i w koncu zainstalowalem (najnowsza wersje)... WOOOOW!!!! Powiem jedno... Nareszcie jest LOOX!!!!!!
Napisane: Sierpień 24, 2007, 20:09:42
WOW! W koncu jestem w Polsce i w koncu zainstalowalem (najnowsza wersje)... WOOOOW!!!! Powiem jedno... Nareszcie jest LOOX!!!!!!

Ale jest jedno 'ale'... VisualGPSce pokazuje momentalnie 4 satelitki 'in use' ale nie potrafi zlapac fixa. Wie ktos cos na temat tego problemu?

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 25, 2007, 12:17:18 »
Microsoft poniósł stratę. Gdyby taki ROM się nie ukazał to albo F-S by zakupiło licencję na WM6 (na czym MS by zarobił) i odpłatnie lub nie dałoby ją posiadaczom n560 (jak wiemy jest to mało prawdopodobny przypadek - patrz niżej). Ew. posiadacz n560 kuszony chęcią posiadania WM6 poszedł by i kupił nowsze urządzenie (niekoniecznie F-S) z WM6 na pokładzie (na czym MS też by zarobił).


Ale czy nie dostrzegasz tego że FS WYCOFUJE SIĘ ZE SPRZEDAŻY N560 ??? jeśli by tak nie było i byłby dostępny soft w sprzedaży byłbym za tym aby ten watek usunąć a w związku z tym to co powyżej to jedynie teoretyzowanie z Twojej strony. Już dzisiaj wiemy że FS nie zakupi licencji na WM6 . W filozofi jest takie określenie jak sprawiedliwość wymienna (też: zamienna, komutatywna, retrybucyjna). Oznacza przestrzeganie zasady wzajemności i towarzyszącego jej ideału równoważnej wymiany. Koncerny łamią tę zasadę korzystając ze swojej pozycji. Co więcej takie praktyki ZMUSZAJĄ do zakupu kolejnego urządzenia z WM6 bo innej możliwości nie ma. Nie to żebym takie działania pochwalał ale dla mnie jest to uzasadniona obrona przez takimi koncernami które w ten sposób wymuszają na użytkownikach zakup kolejnych produktów.
Traktuje to jako rodzaj społecznego nieposłuszeństwa po to aby zwrócić uwagę na problem.


Sprzedając nowe urządzenie zarobią, pomimo tego, że w środku to jest czasem to samo z nowszym oprogramowaniem i w innej obudowie.


ale Ty widzę że tego nie rozumiesz FS wycofuje się CAŁKOWICIE że sprzedaży więc nie będzie nowych palmtopów wyposażonych w WM6 z tej stajni , rozumiesz ?



*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 25, 2007, 12:22:17 »
a tak w ogóle - to jest na rynku jakieś urządzenie o podobnych parametrach (tzn. procek minimum 624MHz, ekran VGA i wbudowany GPS, BEZ telefonu) i WM6? chętnie bym sobie kupił...

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 25, 2007, 14:17:47 »

Ale czy nie dostrzegasz tego że FS WYCOFUJE SIĘ ZE SPRZEDAŻY N560 ???
To tylko pech dla nas, ktorzy zdecydowalismy sie na zakup ich urzadzen swiadomie czy tez nie:(
jeśli by tak nie było i byłby dostępny soft w sprzedaży byłbym za tym aby ten watek usunąć a w związku z tym to co powyżej to jedynie teoretyzowanie z Twojej strony.
A tak to co, mozemy go brac "gratis"? Bo nikt nam go nie chce sprzedac?
Już dzisiaj wiemy że FS nie zakupi licencji na WM6 .
Znowu pech i to nie z naszej winy :(
W filozofi jest takie określenie jak sprawiedliwość wymienna (też: zamienna, komutatywna, retrybucyjna). Oznacza przestrzeganie zasady wzajemności i towarzyszącego jej ideału równoważnej wymiany.
No OK, ale mowa nie o filozofii tylko o prawie, i to nie o tym jakie my je chcemy miec, tylko o tym co ono stanowi
Koncerny łamią tę zasadę korzystając ze swojej pozycji. Co więcej takie praktyki ZMUSZAJĄ do zakupu kolejnego urządzenia z WM6 bo innej możliwości nie ma.
I dlatego ja tez nie pochwalam takich praktyk i jestem przeciw nim
Nie to żebym  takie działania pochwalał ale dla mnie jest to uzasadniona obrona przez takimi koncernami które w ten sposób wymuszają na użytkownikach zakup kolejnych produktów.
Traktuje to jako rodzaj społecznego nieposłuszeństwa po to aby zwrócić uwagę na problem.
Czyli dopuszczamy sytuacje dzialan bezprawnych majacych na celu poprawe istniejacego prawa. Dziwne to jakos.


ale Ty widzę że tego nie rozumiesz FS wycofuje się CAŁKOWICIE że sprzedaży więc nie będzie nowych palmtopów wyposażonych w WM6 z tej stajni , rozumiesz ?
Czyli co, skoro nie bedzie to wezmy sobie je sami bo taki mamy kaprys/potrzebe? Czyli nie zauwazasz, ze w tym swiecie i w tych uwarunkowaniach prawnych, nie kazdy musi/moze miec to co chce/potrzebuje i to za zadne pieniadze.

Wg mnie co mialo byc napisane na ten temat, zostalo juz gdzies napisane.
Nie ma sensu dalej sie przekonywac i szukac argumentow za lub przeciw.
Dopoki bedzie istnial monopol sytuacja bedzie taka jaka sie nam narzuci.
A nam pozostanie sie z nia zgadzac...
...lub nie ;)




*

Offline Bonzoy

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TOUCH HD
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 25, 2007, 18:48:23 »
PONAWIAM PYTANIE czy nie macie koledzy ochoty pomóc biednemu człowiekowi któremu nie udaje sie upgrade do WM6.



Mam problem z upgradem looxa 560 do WM6. Zrobiłem wszystko jak w opisie. po odblokowaniu na security off odpaliłem program akyualizacyjny, wszysko zaczęło się tak jak powinno  byc lecz po kilku chwilach od rozpoczęcia transferu LOOX zerwał połączenie z PC   (windows stracił sterownik i AS nie widzi LOOX-a) no i nastała kicha (delfinki i nic więcej). na szczęście po HR wrócił WM5.Nadmienię, że używam VISTY. Proszę kolegów jeśli można prosic o jakąś radę co z tym fantem zrobic.

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 25, 2007, 19:03:26 »
PONAWIAM PYTANIE czy nie macie koledzy ochoty pomóc biednemu człowiekowi któremu nie udaje sie upgrade do WM6.



Mam problem z upgradem looxa 560 do WM6. Zrobiłem wszystko jak w opisie. po odblokowaniu na security off odpaliłem program akyualizacyjny, wszysko zaczęło się tak jak powinno  byc lecz po kilku chwilach od rozpoczęcia transferu LOOX zerwał połączenie z PC   (windows stracił sterownik i AS nie widzi LOOX-a) no i nastała kicha (delfinki i nic więcej). na szczęście po HR wrócił WM5.Nadmienię, że używam VISTY. Proszę kolegów jeśli można prosic o jakąś radę co z tym fantem zrobic.

znajdź komputer z xp i z niego sflashuj; na firstloox.org też ktoś się o to pytał - rozwiązanie j.w.

*

Offline Bonzoy

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TOUCH HD
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpień 25, 2007, 20:59:31 »
Wielkie dzięki za podpowiedź jutro sprubuję u kumpla i dzm znac czy poszło.

*

Offline Fasterman

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 2.0GB SD Ipaq hx2110 + 2.0GB SD
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpień 26, 2007, 10:49:25 »
Właśnie, czy komuś udało sie zmienić rom w C550. Osobiście próbowałem z plikiem N560.C550.WM6.Pups.777_Team.rar, po uruchomioeniu komunikat Error sprzęt nie mależy do serii Loox5xx. O co w tym chodzi, co trzeba zmienić i jak doprowadzić do instalki na C550????

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 26, 2007, 11:35:03 »
Klosz007 to chyba jakiś podstawiony agent BSA ;-) Wydaje mi się, że odzew jego sumienia powinien znaleźć odzwierciedlenie w postaci odrębnego wątku, a nie zaśmiecanie tego tematu.  Kolej
Napisane: Sierpień 26, 2007, 11:31:18
Klosz007 to chyba jakiś podstawiony agent BSA ;-) Wydaje mi się, że odzew jego sumienia powinien znaleźć odzwierciedlenie w postaci odrębnego wątku, a nie zaśmiecanie tego tematu.  Kolejna zmarnowana strona  :mad:

*

Offline Bonzoy

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TOUCH HD
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 26, 2007, 16:19:53 »
Zgodnie z obietnicą przedstawiam co następuje:
Uograde poszedł bez problemu na WinXP, Stwierdzam że mój LOX-ik dostał skrzydełek i trzeba go trzymac bo może odfrunąc. Okienka latala jakby dostały dodatkowej mocy, Resztę potestuję i napiszę.

POADRÓWKA :ok:

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 26, 2007, 23:31:20 »
Niech ktoś to wystawi na czymś innym niż rapid-share bo mnie normalnie jasny szlag z tym szitem trafi...

Czy  także "Security_Configuration_Manager.rar" jest na czymś innym niż rapid-share? mógłby ktoś podać link?

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 27, 2007, 08:19:28 »

No OK, ale mowa nie o filozofii tylko o prawie, i to nie o tym jakie my je chcemy miec, tylko o tym co ono stanowi


A raczej kto ? jak widać prawo może sie zmieniać (vide np. numery telefoniczne tek. kom. przy przejściu z jednej sieci do drugiej, ustawodawca zauważył problem.) Koejny przykład  : producenci samochodów maja obowiązek produkowania części zamiennych przez jakis czas po zakończeniu produkcji, dlaczego firmy nie maja obowiązku aktualizacji "części" w postaci aktualizacji oprogramowania ?


Czyli dopuszczamy sytuacje dzialan bezprawnych majacych na celu poprawe istniejacego prawa. Dziwne to jakos.


Wiele aktów bezprawnych powodowało zmiany w prawie, demonstracje , strajki , przykuwanie się w miejscach publicznych które były powodem do zmian w prawie (np. 8 godzinny tydzień pracy) takie zmiany rzadko wprowadza się ze względu na dobro "ogółu" , czasem ktoś musi wymusić takie działania.


Czyli co, skoro nie bedzie to wezmy sobie je sami bo taki mamy kaprys/potrzebe? Czyli nie zauwazasz, ze w tym swiecie i w tych uwarunkowaniach prawnych, nie kazdy musi/moze miec to co chce/potrzebuje i to za zadne pieniadze.[/b]


Dlatego przytoczyłem tutaj element filozofii, to prawo jest dla ludzi a nie odwrotnie, zasada uczciwej ceny , producent ma większe możliwości niż Ty i nie zgadzam się ze stwierdzeniem "kupiłeś to masz problem",  dobre zmiany w tym kierunku to np. takie ustawy jak ustawa "kionsumencka" czy ustawa "antylichwiarska" gdyby ich nie było "producenci" robiliby co chcieli.
Jeszcze raz przytoczę tutaj obowiązek produkcji części zamiennych do aut przez producenta w przypadku zakończenia produkcji modelu.

Dopoki bedzie istnial monopol sytuacja bedzie taka jaka sie nam narzuci.
A nam pozostanie sie z nia zgadzac...

W ten sposób niewiele by się zmieniło na świecie gdyby każdy tak myślał ;)

I żeby nie było że nie na temat , zainstalowałem , sprawdziłem i wróciłem do starego ROM'u nie działa SPB Backup dla kopii planowanej, od czasu do czasu nie chowa mi sie klawiatura (ktoś wyżej pisał o tym), nie widze różnicy w łapaniu fixa  i ostatnia rzecz od czasu do czasu się sam włącza (podświetlenie) nie wiem czemu


« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 18:53:59 wysłana przez VG »

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 27, 2007, 08:58:44 »
Skończcie już za przeproszeniem pieprzyć o tym czy to legalne czy nie bo to nie miejsce na takie głupie dyskusje. Chcesz - instalujesz, nie chcesz - to nie! Twoja sprawa.
Nie zaśmiecajcie tego wątku.

*

Offline siwytd

  • ****
  • 857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S III
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 27, 2007, 09:11:13 »
Skończcie już za przeproszeniem pieprzyć o tym czy to legalne czy nie bo to nie miejsce na takie głupie dyskusje. Chcesz - instalujesz, nie chcesz - to nie! Twoja sprawa.
Nie zaśmiecajcie tego wątku.

dosc ostro powiedziane, ale w pewnym sensie popieram ;D

a tak dla przypomnienia - czy ktos juz z powodzeniem zrobil upgrade na c550? a jesli tak to jak to dziala?
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)

*

Offline Bincz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox n560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 27, 2007, 14:29:04 »
Witam.

Właśnie się przymierzam do flashowania.
A jak wygląda sprawa spolszczenia WM6. Da się to jakoś spolszczyć lub chociaż polskie znaki wprowadzać?




*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 27, 2007, 18:16:56 »
polskie znaki to kwestia klawiatury; co do spolszczenia, to jedynym sensownym rozwiązaniem byłby polski rom, bo te wszystkie 'nakładki' to można o kant d*py rozbić :P zresztą ktoś już pisał (chyba nawet w tym temacie) o skutkach instalowania spolszczenia na wm6...

*

Offline Bincz

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox n560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 27, 2007, 18:53:39 »

Napisane: Sierpień 27, 2007, 18:52:28
polskie znaki to kwestia klawiatury; co do spolszczenia, to jedynym sensownym rozwiązaniem byłby polski rom, bo te wszystkie 'nakładki' to można o kant d*py rozbić :P zresztą ktoś już pisał (chyba nawet w tym temacie) o skutkach instalowania spolszczenia na wm6...

Możesz podać linka do jakiejś fajnej klawiatury albo ktokolwiek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 18:56:16 wysłana przez Bincz »

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 27, 2007, 19:12:55 »

Napisane: Sierpień 27, 2007, 18:52:28
polskie znaki to kwestia klawiatury; co do spolszczenia, to jedynym sensownym rozwiązaniem byłby polski rom, bo te wszystkie 'nakładki' to można o kant d*py rozbić :P zresztą ktoś już pisał (chyba nawet w tym temacie) o skutkach instalowania spolszczenia na wm6...

Możesz podać linka do jakiejś fajnej klawiatury albo ktokolwiek.

http://www.pocketcm.com/keyboard.php

albo kup za 10zł vgakey - polecam