WM6.1 oraz WM6 dla Fujitsu Siemens N560 oraz C550!!!

  • 826 Odpowiedzi
  • 303958 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:59:45 »
Czy ktoś komu się udało wykonać upgrade mógłby przesłaś krok po kroku instrukcje jak wyłączyć security na orginalnym romie???
Nie wiem ci jest nie tak, ale po uruchomieniu Security Configuration Manager (urządzenie jest podłączone i AS działa) po prawej stronie na górze "Connected Device" a pod spodem wszystkie pola "N/A" i guzik provision jest wyłączony.

Pomocy... Plis... Opis jak dla łosia od zera... (nie uważam się do końca za takiego, ale tego nie umiem przeskoczyć)
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline Banzaj

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 16, 2007, 10:49:01 »
Witam

Skad wziac PocketLOOX5xxFlashTool bo nigdzie linka nie moge znalezdz ? (szukalemrowniez z google, znajduje tylko temety ze zmiana ROMu na WM6) ?

PS. Mozna by link do tego dolozyć do głównego posta

Program jest spakowany wraz z update do WM6 w pliku N560.C550.WM6.Pups.777_Team.rar. Link na pierwszej stronie
Pozdrawiam

*

Offline Banzaj

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 16, 2007, 15:16:25 »
Czy ktoś komu się udało wykonać upgrade mógłby przesłaś krok po kroku instrukcje jak wyłączyć security na orginalnym romie???
Nie wiem ci jest nie tak, ale po uruchomieniu Security Configuration Manager (urządzenie jest podłączone i AS działa) po prawej stronie na górze "Connected Device" a pod spodem wszystkie pola "N/A" i guzik provision jest wyłączony.

Pomocy... Plis... Opis jak dla łosia od zera... (nie uważam się do końca za takiego, ale tego nie umiem przeskoczyć)

Witajcie

W przypadku problemow z komunikacja w Security Configuration Manager  trzeba wykonac HR i wszystko dziala. Sprawdzone.
Pozdrawiam

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 16, 2007, 18:33:48 »

Witam,

Wielkie dzięki dobry człowieku :-)

Dokładnie działa tak jak napisałeś. Koniecznie trzeba zainstalować wszystkie dodatki z oem.rar.



"Mi tez się nie odawało zainstalowac wm5 do teraz  :D , zainstaluj dodatki które są dołączone w pierszym poście do WM6 i wtedy uda Ci się zainstalowac stary soft  :ok:"

*

Offline mixi

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 16, 2007, 20:08:41 »
Link dodzialajacego Live Messengera:
http://4pda.ru/forum/uploads/img-47316-MS_Windows_Live.rar
Po zainstalowaniu zastepuje tego niedzialajacego wgranego z ROM.

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 19, 2007, 18:16:38 »
jestem po upgradzie   B)

przeżyłem lekki horrorek - po uruchomieniu flashera i pokazaniu się delfinów na pda, pecet tak po prostu zrobił sobie resecik - zdążyłem tylko zauważyć, dymek , że wykrył 'nowe urządzenie' - tak jak przy pierwszym podłączeniu pocketa po instalacji windowsów :O pda nie reagował na nic poza HR - na szczęście podniósł się bez problemu... spróbowałem drugi raz i tym razem wszystko gra :)

pierwsze wrażenie - n560 jest WYRAŹNIE bardziej 'responsywny' (sorry, ale trudno o dobry polski odpowiednik tego angielskiego terminu ;) )

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 20, 2007, 22:11:23 »
Może któryś z weteranów testowania WM6 na N560, przeprowadzi kompletny test z "za i przeciw" oraz opublikuje kompendium porad w przypadku problemów...Obecnie wszystko jest rozrzucone po kilku stronach i chyba nie do końca merytorycznie kompletne...

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 21, 2007, 00:17:35 »
Może któryś z weteranów testowania WM6 na N560, przeprowadzi kompletny test z "za i przeciw" oraz opublikuje kompendium porad w przypadku problemów...Obecnie wszystko jest rozrzucone po kilku stronach i chyba nie do końca merytorycznie kompletne...

ja nie jestem weteranem - dopiero drugi dzień z WM6, ale mogę z czystym sumieniem polecić  :) pojeździłem dziś trochę z gpsem - działa bez zarzutu, wszystkie inne programy - tak samo... no i jest naprawdę dużo szybciej, jeśli chodzi o interfejs windowsów - np. wreszcie zakładki po prostu przełączają się, bez żadnego opóźnienia

wifi/bt nie testowałem

ogólnie rzecz biorąc, dla mnie to jest naprawdę porządny upgrade, zdecydowanie przedłużający technologiczne życie n560 :)

*

Offline Ramz

  • 26
  • Sprzęt: Fujitsu-Siemens LOOX N560 WM6.0
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:40:31 »
A ile pozostaje wolnej pamieci RAM na czystym systemie bo na WM5 jest to ok. 35MB a tu ??

*

Offline Janus

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 21, 2007, 12:02:25 »
A ile pozostaje wolnej pamieci RAM na czystym systemie bo na WM5 jest to ok. 35MB a tu ??

Przecież jest na pierwszej stronie. Nawet pogrubione.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 21, 2007, 17:21:28 »
A czy obsługuje karty sdhc?

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:11:15 »
A czy obsługuje karty sdhc?

to jest chyba kwestia sprzętowa... zresztą 4GB nie wystarczają? :)

*

Offline czester

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna Damska i Męska
  • Sprzęt: FS Loox n560
    HTC G1
    RA1.7
    Chromatic3.9
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 22, 2007, 13:53:23 »
Zauwazylem kolejny plus na korzysc 6tki

jesli korzystami z karty wifi i zmieniamy ustawienia IP, Dns'y itd nie musimy juz resetowac urzadzenia. Poprostu zmieniamy wlaczamy i mamy. To mnie bardzo wkurzalo w poprzednim systemie bo w pracy uzywam innych ustawien w domu innych a czasem na miescie jeszcze innych a nie moge z przyczyn technicznych korzystac z DHCP wiec  za kazdym razem musialem zmieniac ustawienia i resetowac urzadzenie.
Pozdrawiam
Piotr

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 22, 2007, 14:02:10 »
A czy obsługuje karty sdhc?

to jest chyba kwestia sprzętowa... zresztą 4GB nie wystarczają? :)

jednak jest to też kwesta softu, ponieważ WM6 dla axima x51v obsługuje karty SD HC
----------------------------
the born to be wild

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 22, 2007, 15:08:44 »
A czy obsługuje karty sdhc?

to jest chyba kwestia sprzętowa... zresztą 4GB nie wystarczają? :)

jednak jest to też kwesta softu, ponieważ WM6 dla axima x51v obsługuje karty SD HC

a to przepraszam, ja tu tylko sprzątam  :swirus:
może ktoś przetestuje w takim razie?  :)

*

Offline Bonzoy

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC TOUCH HD
  • Sprzęt: HTC TOUCH HD
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 22, 2007, 18:50:27 »
Witam Kolegów. mam problem z upgradem looxa 560 do WM6. Zrobiłem wszystko jak w opisie. po odblokowaniu na security off odpaliłem program akyualizacyjny, wszysko zaczęło się tak jak powinno :) byc lecz po kilku chwilach od rozpoczęcia transferu LOOX zerwał połączenie z PC  :worried: (windows stracił sterownik i AS nie widzi LOOX-a) no i nastała kicha (delfinki i nic więcej). na szczęście po HR wrócił WM5.Nadmienię, że używam VISTY. Proszę kolegów jeśli można prosic o jakąś radę co z tym fantem zrobic.

Na razie WM5 pracuje poprawnie.

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 22, 2007, 19:26:05 »
Dane kontaktowe odtworzone przy uzyciu SPB backup zrobione pod wersja WM5 nie otwierają sie w WM6 :mad: (odtwarzanie przechodzi bez problemów nawet na liscie widac kontakty ale wejście w szczegóły kończy się bez komunikatu)

więc musiałem zsynchronizować z outlookiem (musiałem go zainstalować :/ ), będę testował, jak na razie wszystko się zainstalowało

SPB Backup nie działa dla kopii planowanej  :mad: wracam do WM5
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 18:43:05 wysłana przez VG »

*

Offline mixi

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 23, 2007, 12:42:41 »
Pojawila sie nowa wersja WM6 na stronie naszych rosyjskich przyjaciół.
http://4pda.ru/forum/attach/950751/N560.C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.1.rar
Moze poprawic link na pierwszej stronie?

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 23, 2007, 13:01:11 »
link poprawiony, aktualna wersja, dostena na pierwszej stronie

zmiany /jeżeli dobrze przetłumaczyłem  :grin:/:
- działa WPA-Enterprise.
- wyłączono sprawdzanie certyfikatów.
- RAPI włączony
- działa Windows Live i Messenger
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 13:14:36 wysłana przez marcus »
----------------------------
the born to be wild

*

Offline mixi

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 23, 2007, 15:02:34 »
link poprawiony, aktualna wersja, dostena na pierwszej stronie

zmiany /jeżeli dobrze przetłumaczyłem  :grin:/:
- działa WPA-Enterprise.
- wyłączono sprawdzanie certyfikatów.
- RAPI włączony
- działa Windows Live i Messenger

Wszystko dobrze, tylko ostatni punkt znaczy:
- Windows Live i Messenger usunieto
 :)

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 23, 2007, 15:04:55 »
wiedziałem, że coś będzie nie tak  :grin: :grin: :grin:

ale dzięki za info
----------------------------
the born to be wild

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 23, 2007, 17:08:21 »
Czyli trzeba znowu poczekać aż Rosyjscy kucharze ugotują nowego ROM'a..ciekawe kiedy wersja final...ja jeszcze chyba poczekam :D

*

Offline mixi

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 23, 2007, 19:15:13 »
Pewnie jeszcze jakies nowe wersje sie pojawia, ale ta wydaje sie byc calkiem stabilna.  Z tego co zrozumialem czytając rosyjskie forum, to wersji z dzialajacym Messengerem nie bedzie. Mozna go zawsze zainstalowac z osobnego CAB-a jak ktos chce uzywac (link pare postow wyzej).

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 23, 2007, 19:56:09 »
mnie brakuje obsługi kart SD HC
----------------------------
the born to be wild

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 24, 2007, 00:30:27 »
Śledząc ten wątek nasuwa mi się nieodparta refleksja...

Z jednej strony mamy do czynienia ze słusznym skądinąd podejściem dotyczącym niepromowania piractwa na forum PDA Club. Wszelkie wątki dotyczące nawet tylko dyskusji o problemach z oprogramowaniem które być może być jest pirackie (jeśli wynika to z kontekstu) są od razu ucinane przez moderatorów. Czasem prowadzi to do sytuacji które uważam z przesadzone typu usuwanie linków do wersji RC4.1 Automapy które to były gołymi instalkami (bez żadnych cracków) a więc i tak trzeba było mieć legalną licencję, zęby to odpalić. Jednak argument, że jest to wersja której powszechnej dostępności producent sobie nie życzył był wystarczający do usunięcia linków do rapidshare.

Z drugiej strony mamy ten wątek - wytłuszczony i na początku działu forum. Chciałem dyskretnie zauważyć, że Windows nie jest darmowym oprogramowaniem i kupując PDA kupujemy niejawnie zarazem licencję na używanie WM, którą to producent PDA zakupił w Microsofcie. Jeśli wychodzi nowsza wersja WM to producent PDA też musi ją zakupić w Microsofcie (lub wybrać inny OS jak mu nie pasi). Jedni producenci kupują nowszą wersję w Microsofcie a potem klientom dają update do WM6 za darmo. Inni, jak HP, każą za dopłacać za upgrade WM do nowszej wersji.
Czy "rosyjscy developerzy" zakupili w Microsofcie licencję na WM6 pod n560 lub inne urządzenia FS ? Czy microsoft życzył by sobie, żeby rosyjscy programiści udostępniali wersję WM6 na n560 skoro FS nie zapłaciło za licencję WM6 ? Jak sądzę nie... W tej sytuacji jest to wersja PIRACKA i pomijając dyskusję o tym czy tracimy gwarancję producenta czy nie, przede wszystkim instalujemy sobie piracką wersję WM.

W tej sytuacji dziwi mnie bezczynność moderatorów niereagujących na linki do pirackiego softu. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie czy forum PDA Club jest za czy przeciw piractwu a potem konsekwentnie stosujmy tą zasadę do WM oraz do np. Automapy.

Sorry za ostre słowa ale niczego tak nie trawię jak hipokryzji.

*

Offline przemazss

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Touch HD, N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 24, 2007, 05:49:43 »
Witam wszystkich!!
Pierwsza wypowiedz na forum i niestety problem :(

Wgralem poprzedniej wersji od kolegow zza wschodniej granicy WM6, nie bylo zadnych problemow.
Dodam, ze nie musialem odblokowywac Security Managerem niczego.
Wgralem wszystkie dodatkowe aplikacje OEM jak z pierwszego postu.

Gdy chce wgrac nowa werje ROMu i po kliknieciu Next na oknie z taka informacja:
Information on your Pocket LOOX

Model: N560
Language: ENGLISH

Flash Image versions:
Currently: OS 2.13.00
Available: OS 2.13.0001

This update may take several minutes, depending on the size of the Flash Image file.
Typical total time: 5 minutes
Warning:
Clicking on "Next" will start the Flash Image update of your Pocket LOOX!

Nastepuje proces wgrwania romu, ktory niestety sie konczy po ok. 30sekundach komunikatem:
Error during transfer

Error when opening the USB port.
Please check the ActiveSync connection.Close all other programs that may use the USB connection to the Pocket LOOX, in example OneBridge-Desktop Connect.

Update unsuccessful.

Please check the Pocket LOOX. If your device "hangs", proceed as follows:
Carry out a cold boot (see illustration).
Exit the application.
If desired, start the application to carry out the update again.

Loox sie zawiesza na ekranie z delfinami i trzeba go zgodnie z instrukcja z rysunku uruchamiac wkladajac rysik w od dolu wraz z nacisnietym przyciskiem power.


Wygooglalem dwie strony, gdzie jest podobny komunikat, ale niestety nie znam ani rosyjskiego, ani czeskiego :S
http://4pda.ru/forum/index.php?act=Search&nav=au&CODE=show&searchid=1a32c9f6d4a7005af203fd9bfdfe1008&search_in=posts&result_type=posts
http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23733&dd=0&fi=250

Czy moze komus przytrafila sie podobna historia i sobie z nia poradzil?

Pozdrawiam,
przemazss
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 05:52:15 wysłana przez przemazss »

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:26:39 »
... W tej sytuacji jest to wersja PIRACKA i pomijając dyskusję o tym czy tracimy gwarancję producenta czy nie, przede wszystkim instalujemy sobie piracką wersję WM.


A mozesz mi podac adres, sklep, hurtownie gdzie zakupie licencje na uzywanie WM5, WM6 ?  Z checia kuplbym licencje..
Windows Mobile tworzony jest do konkretnych modeli telefonow/pocketow  za ktore producent JUZ ZAPLACIL. Zauwaz ze piractwo tu nie ma zastosowania. O ile WindowsXP zainstalujesz prawie na kazdym komputerze, WM6 for Loox N560 praktycznie tylko na FS Loox N560 !
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:47:31 »
Microsoft nie sprzedaje licencji na WM osobom indywidualnym. Sprzedają je producentom sprzętu razem z development kitami pozwalającymi stworzyć producentowi PDA ROM pod konkretny model. Tak jest ze wszystkimi licencjami typu Embedded, nie tylko u Microsoftu (nowszego Symbiana też sobie nie kupisz u Symbiana tylko dostaniesz go jeśli Nokia to zakupi i udostępni). Microsoft nie robi WM po każdy model PDA na rynku oddzielnie. Dostosowanie WM pod konkretny model wykonuje producent PDA.

Tak więc jeśli producent nie zakupił licencji na WM6 i jej nie udostępnił to użycie WM6 jest nielegalne i jeśli mamy się trzymać antypirackiego kursu to linki do takich plików nie powinny się tu ukazywać.

Fakt, że nie można czegoś kupić nie oznacza, że można tego legalnie używać jeśli w taki czy inny sposób można wejść w posiadanie tego. Rosyjscy deweloperzy zapewne skołowali jakoś development kit i rozpowszechniają swoje dzieło na n560 bez licencji od Microsoftu, bo nie sądzę aby to zakupili za grube pieniądze i rozdawali za darmo.

AM 4.1 RC1 też nie można kupić a linki do rapidshare'a zostały z innego działu wycięte bo AM nie życzy sobie rozpowszechniania tego. Microsoft i F-S też sobie zapewne nie życzą rozpowszechniania WM6 na n560 bo gdyby było inaczej to F-S by zakupiło stosowne licencje w Microsofcie i udostępniło update klientom (odpłatnie lub nie - zależy od traktowania klienta; w przypadku F-S niestety podejście jest takie, że nie inwestuje w zadowolenie klienta po sprzedaży).

Moim zdaniem nie ma sensu kontynuować tematu i niech każdy weźmie to sobie pod rozwagę.

W jednych momentach forum jest świętsze od papieża, w innych momentach, gdy chodzi o coś czego legalnie dostać nie można a każdy chciałby to mieć, nagle przymykamy na te same rzeczy oko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 12:55:44 wysłana przez klosz007 »

*

Offline Kraja

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:
    Psion 3c,
    Acer n31,
    FS n560,
    HTC TyTN,
    iPhone 3G 8GB,
    HTC Touch Pro,
    HTC Touch Pro II
    HTC Touch HD2
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 24, 2007, 13:58:14 »
Microsoft nie sprzedaje licencji na WM osobom indywidualnym. Sprzedają je producentom sprzętu razem z development kitami pozwalającymi stworzyć producentowi PDA ROM pod konkretny model. Tak jest ze wszystkimi licencjami typu Embedded, nie tylko u Microsoftu (nowszego Symbiana też sobie nie kupisz u Symbiana tylko dostaniesz go jeśli Nokia to zakupi i udostępni). Microsoft nie robi WM po każdy model PDA na rynku oddzielnie. Dostosowanie WM pod konkretny model wykonuje producent PDA.

Tak więc jeśli producent nie zakupił licencji na WM6 i jej nie udostępnił to użycie WM6 jest nielegalne i jeśli mamy się trzymać antypirackiego kursu to linki do takich plików nie powinny się tu ukazywać.

Fakt, że nie można czegoś kupić nie oznacza, że można tego legalnie używać jeśli w taki czy inny sposób można wejść w posiadanie tego. Rosyjscy deweloperzy zapewne skołowali jakoś development kit i rozpowszechniają swoje dzieło na n560 bez licencji od Microsoftu, bo nie sądzę aby to zakupili za grube pieniądze i rozdawali za darmo.

AM 4.1 RC1 też nie można kupić a linki do rapidshare'a zostały z innego działu wycięte bo AM nie życzy sobie rozpowszechniania tego. Microsoft i F-S też sobie zapewne nie życzą rozpowszechniania WM6 na n560 bo gdyby było inaczej to F-S by zakupiło stosowne licencje w Microsofcie i udostępniło update klientom (odpłatnie lub nie - zależy od traktowania klienta; w przypadku F-S niestety podejście jest takie, że nie inwestuje w zadowolenie klienta po sprzedaży).

Moim zdaniem nie ma sensu kontynuować tematu i niech każdy weźmie to sobie pod rozwagę.

W jednych momentach forum jest świętsze od papieża, w innych momentach, gdy chodzi o coś czego legalnie dostać nie można a każdy chciałby to mieć, nagle przymykamy na te same rzeczy oko.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, uważam, że skoro taka firma jak FS ma klientów głęboko gdzieś, to klienci sami muszą zadbać o to aby mieć "nowszy, szybszy, lepszy" system operacyjny.

Gdyby FS wypuściło aktualizację do WM6 zapłaciłbym za nią z chęcią.

Poza tym nie muszisz piętnować innych, którzy moga potestować ten soft na swoim sprzęcie, to ich sprawa, a dyskusję o prawach autorskich uważam za nie prowadzącą do niczego.
Moderatorzy są od tego aby kasować tematy niezgodne z prawem.
...................................
GÓRY dla górników,
ZIEMIA dla ziemniaków,
a księża na KSIĘŻYC.
...................................
WM: 5.2.21864
Manila: 2.5.19202525.2
ROM: 1.43.479.2
Radio: 2.04.50.22_2
Protokół: 15.26.50.07U

*

Offline klosz007

  • **
  • 194
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB + iPad 3 3G 32GB + NavRoad Vivo Plus
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 24, 2007, 14:53:17 »
To jest właśnie przykład myślenia o którym mówiłem w poprzednim poście.

Nikogo nie piętnuje ale wydaje mi się, że sprawy praw autorskich akurat były poruszane na forum i stanowisko było jasne, że nie popieramy piractwa na forum.

Rozumiem, że teraz użytkowników którzy sobie tylko testują bez licencji np. Automapę będziemy traktować równie liberalnie ? (a nie mogą kupić bo np. akurat nie mają pieniędzy - przyczyna nie ma tak jak napisałem znaczenia).

Jak w każdym razie kończę wypowiedzi w tym temacie...