WM6.1 oraz WM6 dla Fujitsu Siemens N560 oraz C550!!!

  • 826 Odpowiedzi
  • 303881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2007, 12:24:33 »
Witam Wszystkich,

wgrałem nowy ROM. Wszystko przebiegło pomyślnie. Całość prezentuje się troszkę lepiej niż poprzedni nieoficjalny ROM.  AM chodzi dobrze itd.

Jedyny napotkany problem (za pewnie tylko u mnie) to niemgliwe do skonfigurowania połączenie AS przez bluetootha. W poprzedniej wersji ROM-u wszystko działało jak należy a teraz ...

A może ktoś mi pomoże?
Moja konfiguracja:
Laptoop IBM T43 z bluetoothem Broadcomem. Wszytskie dostępne ustawienia opisane w Interencie przerobiłem i nic.

Pozdrawiam
BB



*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2007, 14:07:26 »
A ja dorzucę  jeszcze jeden problem - w wersji oryginalnej (WM5) jest możliwość zablokowania przycisków aplikacji tak aby nie wybudzały urządzenia ze stanu uśpienia. W nowym romie WM6 - nie ma takiej możliwości. (zakładka w 'settings' > 'buttons' nie istnieje)

Może ktoś zweryfikować czy też widzi tę różnicę?

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2007, 14:14:39 »
A ja dorzucę  jeszcze jeden problem - w wersji oryginalnej (WM5) jest możliwość zablokowania przycisków aplikacji tak aby nie wybudzały urządzenia ze stanu uśpienia. W nowym romie WM6 - nie ma takiej możliwości. (zakładka w 'settings' > 'buttons' nie istnieje)

Może ktoś zweryfikować czy też widzi tę różnicę?


Bo to nie jest program związany z windowsem tylko FSC go dorzuca. Przecież był podany link do wszystkich dodatków.
pozdrówka

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2007, 14:57:06 »
Ok, tyle że który z nich? nie chce instalować wszystkiego...

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:04:47 »
Słuchajcie bracia i siostry, czegoś znowu nie kumam, więc bądźcie wyrozumiali.
Z tego co widzę, to jest WM6 na FS560, ale na oficjalnych stronach o tym cisza i w pomocy technicznej tez nic nie wiedzą. Druga sprawa, to właśnie kupiłem notebooka z Vistą i za cholerę nie chce się zainstalować program do synchronizacji. Byłby ktoś tak miły i mnie uświadomił w czym problem?

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:15:05 »
Bo to jest nieoficjalny ROM? Nie dziwne, ze FSC nic nie wie - przeciez sie nie interesuja klientami, ktorym juz to sprzedali!

A co do Visty... To chyba powinienes szukac na stronach M$...

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:18:21 »
1. To nie jest OFICJALNY ROM od FS - tylko własne dzieło kolegów z Rosji
2. W Windows Vista nie musisz instalowac ActiveSync - jego funkcje są już wbudowane w system
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:20:08 »
bo w ms vista zamiast activsynca jest Microsoft Windows Mobile Device Center 6 for Windows Vista, którego można za darmoche pobrac ze stron MS
----------------------------
the born to be wild

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2007, 15:50:01 »
Ok, tyle że który z nich? nie chce instalować wszystkiego...
Ja zainstalowałem FSC Locator, AudioPath, reg, System Info - zeby miec (mniej więcej) to samo co w WM5 i dodatkowo RDP bo czasami uzywam ale jeszcze nie przetestowałem. Voicerecorder już jest wbudowany (pozatym ten dodatkoy jest "brzydki"), od FSC ZIP wole PocketRara, a FSC Lock'a ie uzywam.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:11:29 »
Chryste!! ale ja pytam który z nich odpowiada za blokowanie klawiszy aplikacji podczas uśpienia!!

P.S. Ktoś dał radę uruchomić połączenie przez Bluetooth > telefon > GPRS do Internetu ??

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:37:09 »
Na moje lewe, slabsze oko (+2.25dpi) bylby to FSC Lock, ale pewnosci nie mam, bo nie sprawdzalem.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:40:49 »
ok - masz rację - i nawet działa.

Ale zrozumiałem wreszcie czemu to AKU ma w nazwie "noGPRS"... Otóż takie połączenie nie działa w tej wersji - nie da się i tyle.
Poczekam aż wyjdzie nowsza wersja (Ruscy na pewno dopracują sprawę) a tymczasem zmuszony jestem wrócić do WM5...

Trudno :(

*

Offline NdR

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2007, 17:30:19 »
Rozumię, że modem EDGE/GPRS podłączony przez BT z palmem za żadne grosze nie prześle żadnych danych?

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2007, 17:50:30 »
no problem właśnie w tym że z bluetooth'em zrobisz wszystko i podłączysz się do telefonu w każdym celu tylko nie w celu dialup gprs... i chyba to jest ten mały haczyk...

*

Offline NdR

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:29:33 »
Sprawdzone, potwierdzone, wracam do WM5 :/
Czekam niecierpliwie więc na poprawkę obsługi GPRS

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 01, 2007, 22:06:43 »
no problem właśnie w tym że z bluetooth'em zrobisz wszystko i podłączysz się do telefonu w każdym celu tylko nie w celu dialup gprs... i chyba to jest ten mały haczyk...

Z tego co wiem w WM6 nie ma uslugi DUN (tzn jest ale ukryta) wiec do polaczen via modem GPRS/UMTS wykorzystuje sie aplikacje Internet Sharing oparta o PAN. Potrzebny bedzie jednak terminal ktory udostepnia PAN wiec smarty na WM6 lub WM5 AKU3. Tak to sobie microsoft fajnie wymyslil za nas ze juz czas skonczyc ze staroswieckim DUNem i kompatybilnoscia wstecz.. Czytalem dlugie tlumaczenia gosci z MS dotyczace tej sprawy i obietnice powrotu do DUN w przyszlosci. Myslalem jednak ze wymuszenie PAN dotyczy wylacznie WM6 smartow, nie PPC - moze ruscy cos pomieszali? ;-)

pozdro,
acid



*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2007, 22:54:02 »
Wiesz co... nie chce mi się wnikać i czytać i próbować zrozumieć co to jest PAN czy DUN... faktem jest natomiast że mając PDA bez obsługi GSM, a z obsługą bluetooth mogę potrzebować (i w moim przypadku potrzebuję) połączenia z internetem przez telefon z GPRS/EDGE.

WM5 pozwala WM6 - nie :) i to tyle. a że mikromiętkie zawsze podejmuje decyzje za użytkowników - to jakby nic nowego...

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 01, 2007, 23:13:44 »
Wiesz co... nie chce mi się wnikać i czytać i próbować zrozumieć co to jest PAN czy DUN... faktem jest natomiast że mając PDA bez obsługi GSM, a z obsługą bluetooth mogę potrzebować (i w moim przypadku potrzebuję) połączenia z internetem przez telefon z GPRS/EDGE.

DUN - Dial Up Networking, PAN - Personal Area Network. Radze zapoznac sie z dzialaniem uslugi PAN bo tak jak pisalem wyzej jest to standard WM6. Przechodzilem przez to probujac laczyc mojego N560 na WM5 z samsungiem i600 na WM5Aku3 ktory nie ma juz DUN a tylko PAN w Internet Sharing. Po uaktualnieniu sterownikow BT w i600 wyjscie na zewnatrz z N560 poprzez i600 dziala pieknie. Podobnie z laptopa (BT stack Toshiba) dzieki PAN wyjscie na zewnatrz przez i600 dziala ok.

Jestem wiec prawie pewien ze nowy WM6 dla N560 umozliwia polaczenia GPRS/UMTS, jednak poprzez to, ze nie oferuje uslugi DUN, nie mozna polaczyc sie ze standardowymi komorkami i ich okrojonymi BTstackami nieobslugujacymi PAN - ze wspomnianym i600 jak i innymi smartami WM6/WM5aku3 powinno dzialac poprawnie.

Ja nie zmieniam wersji OS w moim N560 - wszystko dziala jak nalezy a przeciez lepsze czesto jest wrogiem dobrego..

pozdowienia,
acid

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 01, 2007, 23:22:00 »
Ok. dzieki za wyjaśnienia. pokazuje to jednak, (jak mówi jeszcze inne porzekadło) żeby nie naprawiać rzeczy nie zepsutych :)

Z tego co napisałeś jednak widać że jako stare komórki, MS traktuje wszystkie te które nie są obsługiwane przez WM Smartphone, right??

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 01, 2007, 23:39:04 »
Z tego co napisałeś jednak widać że jako stare komórki, MS traktuje wszystkie te które nie są obsługiwane przez WM Smartphone, right??

Heh, nie wiem, tak jak pisalem wczesniej jestem troche zaskoczony tym ze w WM6 dla N560 jest tylko Internet Sharing z usluga PAN. Dotychczas wiedzialem tylko ze DUN wyciety jest z WM6 dla smartow, o PPC nic nie slyszalem (nie wiem ile smartow ma juz oryginalne WM6??). Wiec mozliwe sa dwie odpowiedzi: i) WM6 ma wycieta usluge DUN w ogole i komorki bez dobrego BTstacka nie beda mogly byc modemami dla PPC dzialajacych na tym systemie - wiec wiekszosc komorek bedzie bezuzyteczna (!!), lub ii) ruskie cos skopaly i faktycznie nie dodali do WM6 dla N560 DUN czyczegotamjeszcze i cale to moje pisanie jest daremne. Moze moglby wypowiedziec sie ktos kto widzial oryginalny WM6 dla PPC w tej kwestii - czy ciagle DUN jest dostepny??

pozdro,
acid

« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 23:40:42 wysłana przez acidjazz »

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 02, 2007, 10:54:29 »
Ten artykuł może być przydatny odnośnie DUN/PAN

*

krejziajwan

Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 02, 2007, 15:33:30 »
czy jest dostepny podobny ROM na Looxa n520?

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:55:49 »
Co ciekawsze - po przywroceniu WYŁACZNIE kontaktow, terminow i zadan - nie ma mozliwosci synchronizacji z Outlookiem. Wywala błąd 80070057.
Po powrocie na stare WM5 (bez AKU 3.5.2) synchronizuje sie właściwie.
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 03, 2007, 13:16:51 »
Mała prosba do osób mających WM6; przeslijcie/załącznie na forum pliki *.wav ktore sa standardowo w tej wersji jako odglosy systemu. Pospieszyłem sie z powrotem na wm5 a dzwieki z wm6 sa dla mnie znacznie lepsze.
Dzięki

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2007, 13:20:44 »
Mała prosba do osób mających WM6; przeslijcie/załącznie na forum pliki *.wav ktore sa standardowo w tej wersji jako odglosy systemu. Pospieszyłem sie z powrotem na wm5 a dzwieki z wm6 sa dla mnie znacznie lepsze.
Dzięki

 :mrgreen: gadżeciaże
pozdrówka

*

Offline deeb

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: loox C550 with wm6 on board
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 04, 2007, 00:23:04 »
Witam wiem ze moje zapytanie odbiega troche od tematu ale istniejaca mozliwosc zaktualizowania wm bardzo mnie zaciekawila :] Tylko ze posiadam FS C550 i stad moje pytanie: Czy ten nieoficjalny wm6 mozna zaistalowac w C550??

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 04, 2007, 17:58:57 »
Witam, wiadomo coś czy działa na tym nowym windowsie iGo? Jeśli tak to proszę o informacje.

*

Offline gotrek

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 04, 2007, 21:21:36 »
Witam, wiadomo coś czy działa na tym nowym windowsie iGo? Jeśli tak to proszę o informacje.

Tak. Kolega zaktualizowal system, wgral iGO i dziala ok. Problem mial natomiast z TomTom-em, ktory sie nie uruchomil.
Mio A201 >> FS Loox N560 >> HTC Diamond

*

Offline eskaj2

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • PIM/Telefon@Palm Centro & Reszta@HTC Raphael
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 05, 2007, 02:14:32 »
Ponoć problemy z GPRS i AS przez bluetooth zostały już rozwiązane. Mam nadzieję że na dniach się pojawi nowa wersja romu do pobrania :)

Pobawiłem się tą WM6 i jest znacznie znacznie szybciej niż WM5. Tak to powinno od początku chodzić. Prosty przykład z Resco File Explorer ... katalog Windows otwierał mi sie ponad 5 sekund na WM5. Tutaj jest niemal natychmiast..
-----------------
Plądrujmy dalej ruiny rzeczywistości.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: WM6 dla Fujitsu Siemens N560 !!!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 06, 2007, 08:53:37 »
Problem mial natomiast z TomTom-em, ktory sie nie uruchomil.

TTN6 działa bezproblemowo na ROM-ie z WM6
----------------------------
the born to be wild