Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 149690 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:25:08 »
po wyrzuceniu nakładki i instalacji od nowa, wszystko jest OK !

A czy opłaca się to naprawiać?

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:36:44 »
Zbyt, krótko korzystam, aby się wypowiadać.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 14, 2007, 14:13:37 »
Cytuj
A w jakim menedżerze plików go szukasz ? W standardowym się wyświetla (tylko bez rozszerzenia exe oczywiście) bez problemów. A może kiedyś ustawiłeś w systemie, że pliki *.cab są instalowane domyślnie w określonym katalogu ?

i w standardowym i w resco file exploratorze. Choc w resco widze mniej niz w systemowym. A co do ustawianie folderu dla cab to nie wiem od wczoraj mam tego palmtopa i raczej nic nie zmienialem gdzie sie to robi. Poprostu mam Viste podlaczylem kabelek wrzucilem przez niego do moich dokumentow te 2 pliki cab ktore byly w archiwum odpalilem najpierw 1 pliczek z instrukcji i sie niby cos instaluje ale nagle pojawia sie komunikat instalation of... was i nie ma sucsefule ani nic wiecej poporstu moge wcisnac OK w prawym gornym rgu i tyle a w folderze windows nic takiego nie ma jak ten pliczek HTCGPSUPDATE ;/


EDIT:

Ok chyba cały problem był w tym ze dopiero dzis znalazłem wszystkei satelity i mi GPS sie odpalil pozniej zainstalowalem jeszcze raz tego updata i poszlo :D jak w instrukcji teraz zainstaluje reszte i zobaczymy jak to dzialać bedzie :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2007, 14:19:02 wysłana przez torzba »

*

Offline dareksol

  • 11
  • Sprzęt: HTC 3700,
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 14, 2007, 19:33:06 »
Witam,
Jestem ty nowy, a więc w sprawach PDA zielony i mam pytanie jak mam to cholerstwo odinstalować, gdyż wyskakuje mi komunikat taki sam, jak Koledze Powhatan:  "wykrzyknik i napis Failed to Create empty document".

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 14, 2007, 19:57:27 »
Witam.

Ja należę do tych osób, które zainstalowały jedynie poprawkę. Nie instalowałem QGPS.
Ogólnie widać poprawę, GPS szybciej znajduje satelity i szybciej łapie fixa, widać też zdecydowanie lepszą czułość. Pierwsze złapanie fixa po zainstalowaniu poprawki potrwało kilka, a może nawet kilkanaście minut, ale potem łapał już szybko i bez problemów.

Jest tylko jeden problem, nie działa GPD lokalizator  :( bez względu na ustawienia GPS program port.

Pomimo tego, że część osób pisze, że nie instalowały QGPS a GPS likalizator chodzi OK przypuszczam, że jego zainstalowanie może pomóc tylko mam jedno pytanie. Czy jest potem mozliwośc jego usunięcia poprzez odinstalowanie, czy też trzeba poczynić jakieś inne tajemnicze kroki??? :S

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 14, 2007, 21:38:58 »
Kupiłem dziś nowego n560 od razu wgralem tego fixa. Moze to byl blad. Ale na zewnatrz budnyku przez 10 minut lapie 2-3 satelity ale bardzo slaby sygnal. Nie podaje punktu gps :( AM tez drze sie caly czas ze szuka sygnal gps :(
Co moge zrobic by to ruszylo?

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 14, 2007, 22:40:12 »
mam pytanie jak mam to cholerstwo odinstalować,

Ten QGPS daje się bezproblemowo odstrzelić w SETTINSC.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 14, 2007, 23:24:42 »
NOISE: w ustawieniach (po wgraniu qgps):

Settings - system > gps

Program port COM 8
Hardware port COM 4 @ 57600

W automapie uzywaj com 8 @ 57600.

U mnie dziala dobrze, a jak masz inny program niz AM to tez ustaw COM8 :)

Bez quick GPS ustawic trzeba chyba com 4... com 8 to programowy, emulowany bedzie prawdopodobnie przez ten program ktory dodaje swoje dane (quick GPS).

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 15, 2007, 00:21:32 »
Kupiłem dziś nowego n560 od razu wgralem tego fixa. Moze to byl blad. Ale na zewnatrz budnyku przez 10 minut lapie 2-3 satelity ale bardzo slaby sygnal. Nie podaje punktu gps :( AM tez drze sie caly czas ze szuka sygnal gps :(
Co moge zrobic by to ruszylo?

To normalne, mój po tej operacji przez godzine czy dwie ciężko dochodził do siebie, ale teraz ok. Cierpliwości

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 15, 2007, 07:14:37 »
Po upgrade zauważyłem że GPS nie widzi sygnałów odbitych od budynków i nie skacze w AM w centrum Warszawy jak robił to poprzednio... Teraz za to po prostu traci sygnał w miejscach gdzie wcześniej skakał jak pchełka ;-)

Jeśli chodzi o pierwszy fix to faktycznie trochę zajmuje... Potem fix w am na zimno około 30-40sek. Na gorąco zazwyczaj AM nie zdąży się do końca załadować a słyszę sygnał, że złapany fix
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline dareksol

  • 11
  • Sprzęt: HTC 3700,
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 15, 2007, 09:21:55 »
NOISE: w ustawieniach (po wgraniu qgps):

Settings - system > gps

Program port COM 8
Hardware port COM 4 @ 57600

W automapie uzywaj com 8 @ 57600.

U mnie dziala dobrze, a jak masz inny program niz AM to tez ustaw COM8 :)

Wszystko ustawiłem i w AM przy lokalizacji "Nie można otworzyć portu COM8:."
Przed instalacją QGPS AM działał normalnie.
Proszę o pomoc.

Bez quick GPS ustawic trzeba chyba com 4... com 8 to programowy, emulowany bedzie prawdopodobnie przez ten program ktory dodaje swoje dane (quick GPS).
Napisane: Wrzesień 15, 2007, 09:17:11
mam pytanie jak mam to cholerstwo odinstalować,

Ten QGPS daje się bezproblemowo odstrzelić w SETTINSC.

jak i gdzie?

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:52:52 »
Tak jak przypuszczałem, po doinstalowaniu QGPS, GPS lokalizator ruszył.
Ustawienia do zainstalowaniu QGPS były takie:
Program port COM 8
Hardware port COM 4 @ 57600
zamieniłem porty na Program port: COM4, Hardware port: COM8 - AM chodzi na COM4 (automatyczne wykrywanie), GPS lokalizator też działa.

Teraz szukam SETTINSC żeby odinstalować QGPS, mam nadzieję, że będzie wszystko dalej chodzić, można jeszcze zrobić HR ale wtedy przypuszczalnie problem może się powtórzyć.

*

Offline setter

  • **
  • 136
    • marcinpolkowski.com
  • Sprzęt: Blackberry Bold i FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 15, 2007, 17:49:30 »
Hmm... u mnie też strona FS z downloadem nie bardzo działa, czy jest jakieś inne źródło, z którego można pobrać tę poprawkę?

Chętnie bym spróbował bo do tej pory jakość GPS w moim N560 doprowadzała mnie do szaleństwa.....

Z góry dzięki za info,
Pozdrawiam

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 15, 2007, 18:01:37 »
Wywala jedynie wykrzyknik i napis Failed to Create empty document.
Musiałeś mieć aktywną nakładkę językową podczas instalacji QGPS - przynajmniej ja tak miałem, po wyrzuceniu nakładki i instalacji od nowa, wszystko jest OK !

Chwytam sie wszystkiego co tylko mogę, ale Failed to Create empty document pozbyć sie nie mogę.
z tym shitem (komunikatem) szwankuje automatyczne wyłączanie urządzenia po określonym czasie.

Teraz jestem na etapie przywracania z bacupa sprzed instalowania poprawki.

Zobaczymy co sie stanie.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 15, 2007, 18:06:55 »
Chętnie bym spróbował bo do tej pory jakość GPS w moim N560 doprowadzała mnie do szaleństwa.....

Nie wiem czy Wy macie uwalone looxy, czy ja jakies wyjatkowe szczescie, ale ja nigdy dluzej nie czekalem niz 2-3 minuty na fixa, i to
tylko wtedy, jak wczesniej nie byl uzywany przez wiele dni. Zazwyczaj szybkosc lapania fixa to 2-5 sekund (jesli pocket byl wylaczony tylko pare godzin) albo kolo minuty (zazwyczaj ciut wiecej) , jesli dzien, dwa. Ale mnie to nie dziwi - sciagniecie aktualnych efemeryd musi zabierac czas.
Nie zrywa mi polaczen nawet podczas ulew kiedy lezy na siedzeniu samochodu. Podczas jazdy  650km przez cala Polske (kolo 10h.) loox ani razu nie stracil zasiegu i AM prowadzila bez zajakniecia. Nie wiem, moze ta minuta dwie to jakis duzy problem dla Was, ale mi cyferki nie imponuja - pare sekund w ta czy we wta mnie nie podnieca :)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline setter

  • **
  • 136
    • marcinpolkowski.com
  • Sprzęt: Blackberry Bold i FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 15, 2007, 18:10:40 »
Może lepiej trafiłeś.... mój gubi trasę, z siedzenie nie działa w ogóle a fixa łapie nawet kilkanaście minut.....

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 15, 2007, 18:20:26 »
Wywala jedynie wykrzyknik i napis Failed to Create empty document.
Musiałeś mieć aktywną nakładkę językową podczas instalacji QGPS - przynajmniej ja tak miałem, po wyrzuceniu nakładki i instalacji od nowa, wszystko jest OK !

Chwytam sie wszystkiego co tylko mogę, ale Failed to Create empty document pozbyć sie nie mogę.
z tym shitem (komunikatem) szwankuje automatyczne wyłączanie urządzenia po określonym czasie.

Teraz jestem na etapie przywracania z bacupa sprzed instalowania poprawki.

Zobaczymy co sie stanie.

Pewnie masz zainstalowana Marchevkę. U mnie po zainstalowaniu Marchevki teżzaczął pluc takim komunikatem, wcześniej nic takiego się nie działo. Jest to sprawką QGPS, który nie chce pracować po zainstalowaniu pakietu lokalizacyjnego.

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 15, 2007, 19:02:13 »
Pewnie masz zainstalowana Marchevkę. U mnie po zainstalowaniu Marchevki teżzaczął pluc takim komunikatem, wcześniej nic takiego się nie działo. Jest to sprawką QGPS, który nie chce pracować po zainstalowaniu pakietu lokalizacyjnego.

Mam (miałem) mam Inter Writtera SunnySoftu, którego przed chwilą odinstalowałem i komunikat był dalej, to teraz zainstalowałem go ponownie.

Może ktoś z Was podarowałby mi ten pliczek (z informacją gdzie go wrzucić), którego QGPS nie potrafi stworzyć

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 15, 2007, 19:05:13 »

Napisane: Wrzesień 15, 2007, 19:02:52
Pewnie masz zainstalowana Marchevkę. U mnie po zainstalowaniu Marchevki teżzaczął pluc takim komunikatem, wcześniej nic takiego się nie działo. Jest to sprawką QGPS, który nie chce pracować po zainstalowaniu pakietu lokalizacyjnego.

Mam (miałem) mam Inter Writtera SunnySoftu, którego przed chwilą odinstalowałem i komunikat był dalej, to teraz zainstalowałem go ponownie.

Może ktoś z Was podarowałby mi ten pliczek (z informacją gdzie go wrzucić), którego QGPS nie potrafi stworzyć

Myślę, że problem się nie ogranicza jedynie do pakietu polonizacyjnego Marchevki, ale chyba do innych też. Aby wszystko było w porządku powinieneś po odinstalowaniu pakietu zainstalować ponownie QGPS, wtedy moim zdaniem zadziała, u mnie tak było.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2007, 19:28:33 wysłana przez grzegorzr »

*

Offline setter

  • **
  • 136
    • marcinpolkowski.com
  • Sprzęt: Blackberry Bold i FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 15, 2007, 20:52:46 »
Zainstalowałem te poprawki podłączyłem kabel zasilający położyłem PDA na dachu zaraz za oknem i czekam na fixa już dobrych parę minut.... mam nadzieję że nie będę musiał czekać godzinę jak ktoś wcześniej bo zimno wieje ;p

*

Offline lucasDee

  • 4
  • Sprzęt: FS N560, SE D750i, Acer Aspire 5024WLMi, Acer Aspire 5613ZWLMi
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 15, 2007, 20:58:01 »
kolego, jezeli sciagnales przez qgps te baze danych z satelitami aktualnie widzianymi na niebie to powinno zlapac juz teraz.
=insane=in=da=brain=

*

Offline setter

  • **
  • 136
    • marcinpolkowski.com
  • Sprzęt: Blackberry Bold i FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 15, 2007, 21:05:15 »
ściągnąłem....

Może i powinno ale widocznie ono tego nie wie ;/

edit 001: zrobiłem HR i robię od początku wszystko...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2007, 21:56:10 wysłana przez setter »

*

Offline proz

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560, Toshiba Tecra A8, Acer TravelMate 4060, SonyEricsson P990i
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:03:24 »
Witam!

No więc jest po prostu świetnie. Zainstalowałem tę p... poprawkę, na czystym systemie, bez żadnych warzyw (chociaż zgodnie z prawem unijnym marchew to owoc, nie warzywo) i po prostu nie ma GPS. Tzn. owszem, po uruchomieniu lokalizatora dioda miga, ale na tym koniec. Przywrócenie systemu, wszystkie kombinacje portów, z QGPS i bez - zero, null.
To jest kompletnie niezrozumiałe. Nawet nasz ulubiony microshit codziennie prawie wypluwa jakieś poprawki, ale żadna nie powoduje, że komp albo jakaś ważna funkcja, drukowanie, zapisywanie dokumentów czy co tam jeszcze, przestaje działać.
W poniedziałek zadzwonię najpierw do lokalnego serwisu, a potem w razie potrzeby do FSC Polska.
Ciekawe, jak to się skończy.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:16:01 »
Witam!

No więc jest po prostu świetnie. Zainstalowałem tę p... poprawkę, na czystym systemie, bez żadnych warzyw (chociaż zgodnie z prawem unijnym marchew to owoc, nie warzywo) i po prostu nie ma GPS. Tzn. owszem, po uruchomieniu lokalizatora dioda miga, ale na tym koniec. Przywrócenie systemu, wszystkie kombinacje portów, z QGPS i bez - zero, null.


gpd locator nie działa wielu ludziom po update gps (prawdopodobnie jakiś inny błąd fs w tej poprawce). spróbuj innym programem, np visual gps. Po update gps mój złapał pierwszego fixa po jakichs 2 godzinach (bez qgps)

*

Offline setter

  • **
  • 136
    • marcinpolkowski.com
  • Sprzęt: Blackberry Bold i FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:18:50 »
No AM złapała FIX po niecałej minucie, ale kosztowało mnie to HR.

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:20:32 »
Witam ja zainstalowałem poprawkę go GPS bez QGPS. Po odpaleniu gps locator działa, no i fixa złapał po jakiś 10 sekundach i nie musiałem czekać żadnych 2 godziny czy tym podobne.

*

Offline proz

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560, Toshiba Tecra A8, Acer TravelMate 4060, SonyEricsson P990i
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:38:56 »


[/quote]

gpd locator nie działa wielu ludziom po update gps (prawdopodobnie jakiś inny błąd fs w tej poprawce). spróbuj innym programem, np visual gps. Po update gps mój złapał pierwszego fixa po jakichs 2 godzinach (bez qgps)
[/quote]

Visual GPS to nie jest program na Pocket PC. A problem jest taki, że AutoMapa też nie działa w tym układzie. I to mnie szczególnie cieszy, bo właśnie miałem dokupić  Europę, bo w piątek wybieram się daleko na zachód naszego kontynentu. Ale w tej sytuacji to bez sensu. No nic, zobaczymy, co się dowiem w poniedziałek. Chociaż realnie nie spodziewam się ani wiele, ani szybko.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:58:38 »

Visual GPS to nie jest program na Pocket PC. ....

Tak, myślałem o VsualGPSce

*

Offline Youma

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC N520 + 2 GB + osprzęt
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 16, 2007, 13:00:54 »
A czy ktoś czyta może na bierząco zachodnie fora o FSC?
Pewnie mają tam te same problemy, i może ktoś już znalazł na to lekarstwo.

Szczerze powiem, że na razie po prostu boję się instalować tej poprawki. Na razie GPS mi działa bez problemów, fixa łapie w paredziesiąt sekund. Czasami lepsze wrogiem dobrego...


*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 16, 2007, 13:36:06 »
Youma, jak do tej pory GPS działa poprawnie, to po zainstalowaniu poprawki, też nie powinieneś mieć problemu

u mnie wszystko poszło gładko, a po pierwszym uruchomieniu AM, fixa złapała w niecała minutę  :ok:, a następne w kilka sekund  :grin:
----------------------------
the born to be wild