Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 149642 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kangu

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:55:39 »
A ja zrobiłem HR, tym razem nie instalowałem qgps i iGo ruszył, Automapa tez chodzi, za to niestety GPSLokator zamilkł (przed HR chodził), dioda miga i poza tym zero.
Po południu przejadę się z nim gdzieś i zobaczę jak to jest z łapaniem Fixa.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 12, 2007, 10:38:48 »
To mój pierwszy post choć śledzę forum od jakiegoś czasu. N560 mam od 2 m-c.

Przed aktualizacją firmware GPSa

GPS nigdy nie działał w nim prawidłowo, generalnie można powiedzieć krótko, ze nie działał. IGO czasem złapał fixa a czasem nawet po kilkudzisieciu minutach mu się to nie udawało. Nawigacja "widziała" najczęściej 3 lub 4 satelity (krótkie słupki). GPS lokator nigdy nie pokazał mi pozycji, no bo jak jeśli sygnał poniżej minimalnego wymaganego poziomu najczęściej z 1-2 satelit przy oknie, a na zewnątrz wcale nie lepiej.
Serwis zaproponował HR i pozostawienie looxa na parapecie na ok 45 min, ponoć po tym GPS powinien dawać radę i zagadnijcie co? Nic!

Po aktualizacji firmaware

GPS lokator nie widzi nic, nawet 1 satelity, nie rysuje kreski okreslajacej minimalny wymagany poziom sygnału. ustawienia software none, hardwre - przetestowano kolejno porty. Automatyczne wykrywanie zaznaczone/odznaczone. Niezależnie od ustawień, GPS lokator nie zgłasza problemu komunikacji z odbiornikiem, a dioda sygnalizuje jego prace
IGO dziala (w sensie działania programu i map), odbiornik wykrawa na com4/56700. Nie odbiera sygnału z ani jednego satelity.

Po zainstalowaniu QGPS

Należy ustawić software port, inaczej GPS lokator zgłasza błąd otwarcia portu com. Sugeruje odznaczenie "All incomings Beem" co oczywiście jest zrobione.

wersja ROMu P22452-P919-V302
data ROMu 2006-02-21

Oddaj do serwisu.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 12, 2007, 11:16:49 »
nie widze specjalnych roznic po aktualizacji softu, choc w sumie ja nie nrzekalem nigdy na gps

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 12, 2007, 18:31:18 »
o kant d... takie aktualizacje można rozbić.... QGPS ściągał dane, teraz 'connection failed. please try again later' i tak od wczoraj - NIC nie zmieniałem w ustawieniach pda ani pc

żenada...


edit: pomogła reinstalacja qgps;  jak mają udostępniać taki chłam, to lepiej niech w ogóle nic nie dają...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 19:21:02 wysłana przez Tuvok »

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 12, 2007, 18:43:19 »

Serwis zaproponował HR i pozostawienie looxa na parapecie na ok 45 min, ponoć po tym GPS powinien dawać radę i zagadnijcie co? Nic!

...............

wersja ROMu P22452-P919-V302
data ROMu 2006-02-21

Moja wersja rom i data są identyczne.
Po hr pozostaw looxa nie na parapecie ale najlepiej na otwartej przestrzeni z uwagi na lepszy sygnał
Niestety z Twojego opisu wygląda na kwalifikacje do serwisu.
Sprobuj jeszcze zamiast gpsLocator użyć innego programu, np winFastNavigator, który ma opcje "view development" wyswietlająca wymiane komunikatów pomiędzy programem i gps. Nie znam niestety znaczeń kodów, ale jeśli żadne informacje nie są wyświetlane to ewidentnie coś będzie źle.

*

Offline Kangu

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:39:23 »
A ja zrobiłem HR, tym razem nie instalowałem qgps i iGo ruszył, Automapa tez chodzi, za to niestety GPSLokator zamilkł (przed HR chodził), dioda miga i poza tym zero.
Po południu przejadę się z nim gdzieś i zobaczę jak to jest z łapaniem Fixa.

ustawilem program port np. na com4 lub 7 i GPSLokator ruszył, ale niech mi ktoś wytłumaczy DLACZEGO?

Aha w Automapie po raz pierwszy zobaczyłem 8 zielonych kresek. Może jednak na coś aktualizacja się przydała.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 20:25:26 wysłana przez Kangu »

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 12, 2007, 21:27:08 »
Aha w Automapie po raz pierwszy zobaczyłem 8 zielonych kresek. Może jednak na coś aktualizacja się przydała.

CO... zielonych? Jak ja 3-4 widzialem maksymalnie. Masz antenę zewnętrzną? Na max to mam niebieskie kreski (ilosc satelitow chyba), zielone - cieniutko. Antena wbudowana, wgrany fix o ktorym mowa w tym wątku (czy raczej upgrade!) no i pda nowy, data produkcji czerwiec/lipiec tego roku.

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 12, 2007, 22:27:48 »
Tak jak pisze Kangu, jest możliwe 8 zielonych w AM4 (podczas jazdy) - Loox mój, też jest jakoś z czerwca br.

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 12, 2007, 23:19:37 »
Kangu   jakiego masz Windowsa? ja mam WM6 i po HR GPSLocator przestał działać, przed HR było OK. Oczywiście mam wgranego fixa do GPSu.

*

Offline Kangu

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:40:23 »
Mam WM 5, nieruszany (jak na razie)
Anteny zewnetrznej nie mam, fakt że pojawiły się kreski nie znaczy że tak jest cały czas (tak jak pisze Dżeju)
średnio 3,4 kreski, przy lepszych warunkach pogodowych i widokowych 5 -6.
Dzisiaj pomimo nie najlepszej pogody miałem 5, ale krótko, w mieście ciężko jest mieć wysokie wskaźniki.

Na pewno widzę różnicę po aktualizacji,  tylko w dalszym ciągu nie  rozumiem dlaczego jak ustawiłem programowy GPS zaczął działać GPS Locator?



Napisane: Wrzesień 13, 2007, 07:19:29
Kangu   jakiego masz Windowsa? ja mam WM6 i po HR GPSLocator przestał działać, przed HR było OK. Oczywiście mam wgranego fixa do GPSu.

Spróbuj ustawić programowy GPS na np. com 4. (mnie pomogło)
poza tym mam
hardware GPS com 8 i rate 57600
Miałem tak jak ty przed HR wszystko działało , po HR GPSLocator zamilkł, pomogło ustawienie programowe, TYLKO DLACZEGO?

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:55:29 »
Ja właśnie sprawdziłem AM na trasie 600 km i prawie cały czas wszystkie kreski zielone, zdecydowanie poprawiło funkcjonowania. A i jeszcze fixa złapał w ok. 15 sec. (wcześniej nawet kilka minut!) oczwyiścei to po ściagnięciu z netu pozycji satelit.

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 13, 2007, 07:57:37 »
ustawiłe programowy port na 4 i GPSLocator  ruszył. tez sie zastanawiam dlaczego tak jest.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:05:05 »
A o jakiej wersji AM koledzy pisza ( ci co maja tyle zielonych kresek) bo ja mam 3.9.7 :)

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:15:02 »
te kreski w automapie sa srednio wiarygodne, po 1,5dnia stwierdzam ze fix jest jeszcze szybszy

*

Offline Kangu

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 13, 2007, 14:52:26 »
Dograłem dzisiaj qgps i to on przestawia
hardware port na com 4
program port na com 8

GPSLocator ruszył na tych parametrach.

iGo się powiesił ale wystarczyło odznaczyć manage GPS automatically, tak jak pisał ivo2000. Niestety muszę mieć tę opcję odznaczoną inaczej się wiesza. Nawet jak wszystko ustawię to po ponownym zaznaczeniu tej opcji wywala błąd.
 Jadę dalej testować.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 13, 2007, 15:02:14 »
Potwierdzam, wszystko idzie bez problemow na WM6, narazie nie wiem czy to cos pomoglo ale chyba nie zaszkodzilo ;)

ale rozumiem, że instaluje się na WM6 sam program bez dołączonej aktualizacji firmware'u?

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 13, 2007, 17:27:32 »
Ja właśnie sprawdziłem AM na trasie 600 km i prawie cały czas wszystkie kreski zielone, zdecydowanie poprawiło funkcjonowania. A i jeszcze fixa złapał w ok. 15 sec. (wcześniej nawet kilka minut!) oczwyiścei to po ściagnięciu z netu pozycji satelit.

Potwierdzę jeszcze raz - mam dokładnie jak pisze kolega wyżej. Fixa łapie poniżej minuty i AM4 średnio pokazuje od 8 do 10 zielonych - jest zdecydowanie lepiej niż przed uaktualnieniem. System mam WM6.

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 13, 2007, 18:01:19 »
Potwierdzam, wszystko idzie bez problemow na WM6, narazie nie wiem czy to cos pomoglo ale chyba nie zaszkodzilo ;)

ale rozumiem, że instaluje się na WM6 sam program bez dołączonej aktualizacji firmware'u?

nie, bo to jest upgrade firmware'u gpsa, nie ma nic wspólnego z romem; sam program pewnie nic nie da (o ile w ogóle zadziała)

*

Offline CarreraGT

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porsche Carrera GT - perełka :) CarreraGT ->
    • Moja galeria
  • Sprzęt: W podpisie
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 13, 2007, 18:15:40 »
Jeszcze mi nikt nie odpowiedział jakjest z gwarncja
iPhone 4, Mac Mini, iPad

Regulamin poczytaj - to nie tablica ogłoszeń - spokojnie czytalem ;-)

*

Offline DAAMOOK

  • *
  • 98
  • Sprzęt: loox n560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 13, 2007, 18:24:02 »
Jeszcze mi nikt nie odpowiedział jakjest z gwarncja

A jak ma byc? Sami dali upgrade to i musza honorowac gwarancje.
W przypadku sama F-S wypuscila soft wiec innej mozliwosci nie ma.

*

Offline CarreraGT

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porsche Carrera GT - perełka :) CarreraGT ->
    • Moja galeria
  • Sprzęt: W podpisie
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 13, 2007, 18:27:12 »
a jak jest ze wspolpraca z Iw Sunny SOft 9.1 PRO
iPhone 4, Mac Mini, iPad

Regulamin poczytaj - to nie tablica ogłoszeń - spokojnie czytalem ;-)

*

Offline derekpl

  • *
  • 53
  • Sprzęt: I9100 / FS N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 13, 2007, 21:29:11 »
Jesli mial ktos problemy z GPS np. GPS Locator'em trzeba wykonac Hard reset
Ale bez puzniejszej instalacji QuickGPS_N560_EN.CAB
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2007, 22:04:31 wysłana przez derekpl »

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 14, 2007, 08:25:45 »
Cześć,

właśnie zrobiłem update firmware (wyłącznie). Niestety GPS Lokalizator milczy.... iGo wyszukał satelity ale z żadną się nie połączył...

Próbowałem takich ustawień:

GPS program port: 5
GPS hardware port: 8

a także na pierwotnych ustawieniach sprzed aktualizacji:

GPS program port: brak
GPS hardware port: 8

Próbowałem zmienić port GPS program na zalecane w tym wątku 4, 7 ale wtedy otrzymuje komunikat o konflikcie z irdą i GPS Lokalizator nie uruchamia się...

Macie jakiś pomysł? Nie próbowałem jeszcze robić HR...  Z góry dziękuję za pomoc.

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 14, 2007, 09:33:25 »
Ile czekałeś na złapanie fixa, po uaktualnieniu ?  Ja za pierwszym razem czekałem ok. 20 min.  :S  - dopiero później zaczął łapać fixa błyskawicznie - z tym, że ja zainstalowałem QGPS.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 14, 2007, 09:34:40 »
Duzy! no to wylacz irde

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 14, 2007, 11:13:48 »
Duzy! no to wylacz irde

Problem w tym, że jest wyłączona...
Napisane: Wrzesień 14, 2007, 11:07:49
Ile czekałeś na złapanie fixa, po uaktualnieniu ?  Ja za pierwszym razem czekałem ok. 20 min.  :S  - dopiero później zaczął łapać fixa błyskawicznie - z tym, że ja zainstalowałem QGPS.

Około 15min.... może dać mu więcej czasu... Przed aktualizacją paradoksalnie lapal szybciej max 5-10min.

EDIT:

Po 40 min złapał fixa. Teraz iGO śmiga jak nigdy...  :) Niestety GPS Lokalizator nadal nie łapie fixa ale to już nie problem. Dzięki!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2007, 18:57:23 wysłana przez Duzy! »

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:17:41 »
Witam mam dosc dziwny problem.

Sciagnałem ten pliczek z Suportu mam oryginalna wersje angielska bez zadnych spolszczen wiec sciagnalem wersje angielska.

Nastepnie rozpakowalem i wrzucilem do folderu moje dokumenty na n560. Nastepnie zgodnie z instrukcja odpalilem Firmware_Update.cab

Cytuj
3. Go to "Start > Programs > File Explorer" proceed to "My Device > Windows" and execute "HtcGPSUpdate.exe".
    Do not unplug Power and do not Power-Off at this time.

I wyskakuje mi komunikat: installation of firmware update.cab was i nic wiecej moge tylko wybrac ok u gory nastepnie wchodze do katalogu windows jednak nie widze nigdzie tego pliku "HtcGPSUpdate.exe"

Co robie zle i co mam zrobic aby updatowac tego GPS ??

Dziekuje i pozdrawiam

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:46:12 »
Około 15min.... może dać mu więcej czasu... Przed aktualizacją paradoksalnie lapal szybciej max 5-10min.

Tylko pierwszy raz po uaktualnieniu było ok. 20 min. Później (aż sam się dziwię) w 90 % odpaleń AM poniżej 1 min.
Napisane: Wrzesień 14, 2007, 12:41:48
I wyskakuje mi komunikat: installation of firmware update.cab was i nic wiecej moge tylko wybrac ok u gory nastepnie wchodze do katalogu windows jednak nie widze nigdzie tego pliku "HtcGPSUpdate.exe"

A w jakim menedżerze plików go szukasz ? W standardowym się wyświetla (tylko bez rozszerzenia exe oczywiście) bez problemów. A może kiedyś ustawiłeś w systemie, że pliki *.cab są instalowane domyślnie w określonym katalogu ?

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 14, 2007, 12:49:01 »
Niby Odbiornik działa podobnie jak kiedyś,
czyli różnic znaczących nie widać.
Nawet GPSLokator pracuje , a przez chwile nie chciał.

Mam inny dziwny problem.
Ten QGPS nie daje sie uruchomić.
Wywala jedynie wykrzyknik i napis Failed to Create empty document.

Czy poza odinstalowaniem tej pseudo VIAGRY dla odbiornika (QGPS) macie lepsze rozwiązanie?

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 14, 2007, 13:00:52 »
Wywala jedynie wykrzyknik i napis Failed to Create empty document.
Musiałeś mieć aktywną nakładkę językową podczas instalacji QGPS - przynajmniej ja tak miałem, po wyrzuceniu nakładki i instalacji od nowa, wszystko jest OK !