Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 149859 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #270 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:25:42 »
Jak to??? Przecież te urządzenia mają 24 miesiące gwarancji... pierwsze sztuki dostępne były w maju lub czerwcu 2006, więc nie powinien być po gwarancji, chyba że jakieś zalanie, albo inne uszkodzenie mechaniczne...
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 19, 2007, 12:34:52 »
yyyyyyyyyyyyyy ? Faktycznie. Ja mam z maja 2006. Zapomniałem że to 24 m-ce gwaracji . Nie zmienia faktu że nie ma sensu mojego oddawać do serwisu bo działa ok.
pozdrówka

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 19, 2007, 18:23:42 »
Jeśli narzekasz na długi zimny fix i znaczną zmiane odbioru przy wyjęciu rysika to zrób jeszcze test z wyjęciem karty pamięci. Zrób shutdown (długo power), wtedy masz zimny start gps i w tym samym miejscu wykonaj test zimnego fixa GPS Locatorem z kartą i bez...
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:59:21 »
ja zrobiłem upgrade tylo gps i jest teraz 100% lepiej :)

*

Offline VG

  • **
  • 184
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #274 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:50:11 »
a ja mam pytanie (bo nie chce ponownie wgrywać wm2006) czy regulacja głośności jest taka sama jak na 2005 ? tzn. czy jest kilka ustawień i skokowo się przestawia głośność ? (bo potrzebuje płynnie zmieniać a jest albo wcale albo za głośno)

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 03, 2008, 22:09:51 »
Witam
Potrzebuje instrukcji w stylu "jak chłop krowie na rowie", co i w jakiej kolejności trzeba robić aby wgrać upgrade GPS
Pewnie w milionie postów gdzieś to jest, ale nie znalazłem jakoś.
Mam: FS-560N, WM5, Vista, AM 4.5.3

Dzięki - pozdrawiam

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 05, 2008, 15:47:30 »
Wszystko wykonujesz na podladowanej baterii.

1. Kopiujesz oba pliki do N560 , najlepiej do pamieci wew. PPC

2. W pierwszej kolejnosci odpalasz ten plik  "Firmware_Update.cab".

3. Nastepnie "Start > Programs > File Explorer" wybierasz "My Device > Windows" i uruchamiasz "HtcGPSUpdate.exe".
    Podczas instalacji tego pliku , nie wylaczaj Pocketa.

4. Po chwili na ekranie pojawi sie informacja o poprawnej instalacji firmware-fix. potwierdz to przyciskiem "ok" . Nastepnie wyciagnij baterie na min. 10 sekund. Nastepnie zainstaluj baterie i wykonaj restart Pocketa.

5. Nastepny krok to instalacja pliku "QuickGPS_N560.cab.
   Pocket wykona auto-reset po zainstalowaniu programu.

6. Ostatni krok to nawiazanie polaczenia internetowego Pocketem przy uzyciu  ActiveSync lub GPRS, WLAN or datacable uruchamiamy "QuickGPS", lokalizacja "Start > Programs". I pobieramy dane.

To wszystko (opis na podstawie instrukcji ze strony FSC, swoj sprzet uaktualnialem zgodnie z tym opisem).

Pozdro.


 

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 05, 2008, 15:57:13 »
pod warunkiem, że nie masz polskiej nakładki, jeżeli win masz spolszczony, pomijasz krok 5, bo będą konflikty

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 06, 2008, 20:23:19 »
Śliczne dzięki koledzy :ok:
Marhevy nie instaluje, bo to nie Apple   B) (tragiczny syf  :P)

CDN:
No i już po instalacji i wszystko bez problemu. Natomiast tak jak mi chodziło w miarę szybko i czule, to teraz GPS umarł zupełnie.
W GPSLocator pojawia sie komunikat: GPS COM port can"t be opened
IR mam wolne
GPS program port 8
GPS hardware port 4
Baud rate 57600 samo sie zresztą tak poustawiało po aktualizacji.
Manage GPS automatically nieodfajkowane
Zabawa z portami nic nie dała

AM oczywiście też ustawiłem na port 4 i 57600, no ale działać nie może z powyższych względów
No teraz to mam zagadkę. Macie jakiś pomysł?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 21:50:28 wysłana przez QMPEL »

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 07, 2008, 07:36:05 »
Wszystko ok.
W automapie w ustawieniach, gps ustaw port na Com4, a prędkość na 9600. Ja tak mam i chodzi bez problemów.

Krzysztof

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 07, 2008, 19:47:57 »
Dzięki kolego Krzysztofie, ale chyba nie zrozumiałeś, że nic nie chodzi w takich czy innych ustawieniach, a o AM juz nie wspomnę. Jest to bardzo dziwna sprawa, bo z wypowiedzi innych kolegów wynika, że ustawienia mogą być bardzo różne dla konkretnego urządzenia, a ja należę do grupy, której GPS po aktualizacji po prostu zdechł. Podjąłem więc decyzję że robie HR, co zrobiłem. GPS ruszył i to dość szybko bo fiks jest w ok minutkę. Przejechałem tez po mieście ok 15km i trzyma pozycję idealnie. GPS locator ustawili się sam na port sprzętowy 8 i 9600. GPS locator chodzi też na porcie 4 i 57600. Natomiast aby AM ruszyła musiałem ustawić na port programowy 4 a sprzętowy 8 i 9600. Jak to jest możliwe, to nie wiem, ale takie są namacalne fakty.
Nie mam też bladego pojęcia, czy aktualizacja również uległa kasacji przy HR, czy nie, ale już nie będę probował dogrywać samej aktualizacji GPSu. GPS w tych dziwnych ustawieniach chodzi pięknie i najważniejsze że QGPS się wykosił, bo myślę sobie, że to ten programik świnił wszystko.
Jak nie zapomnę, to mam zamiar zadzwonić do service FS i podpytam w czym problem. Kiedyś juz miałem z nimi kontakt i mam bardzo pozytywne odczucia- mili i kompetentni. Jak dowiem się czegoś ciekawego, to natychmiast wam to sprzedam na forumie, bo widzę, że nikt nie znalazł jeszcze na to recepty. Trudno tu złapać jakąś zasadę. Teraz już jestem spokojniejszy bo AM ruszyła a w poniedziałek jadę w dłuższą trasę.
Aktualizacja dała tyle, że jeśli szanowny posiadaczu produktów FS, twój GPS chodzi zadowalająco, to nie ryzykuj wykonywania aktualizacji, bo możesz mieć nieprzespaną noc, spędzoną na czytaniu furumów i ponownego uzbrajania sprzętu po HR. Natomiast jeśli przed aktualizacją twój GPS łapie fiksa bardzo długo i wskazania satelit są stale słabe, to żadna aktualizacja nie pomoże. Pomoże natomiast service FS i wymiana bebechow na właściwe.
Pozdrawiam

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 07, 2008, 20:44:18 »
Firmware to firmware - nie ulega kasacji przy HR. Czyli masz upgradnięty firmware w GPS i czysty system - ideał :) Miłego używania :)

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 10, 2008, 01:33:40 »
I jeszcze coś z cyklu "czego nie rozumie QMPEL" (czyli ja). Otóż ni cholery nie rozumiem dlaczego w moim FS N560 GPSLocator, kompas wskazuje północ mniej więcej na na południu. Czasem załapie, ale to chyba przypadek. Częściej jednak świruje nawet na długich prostych, przy wysokich i licznych słupkach wskaźników satelit. Dodam, że mieszkam nad morzem i mam we krwi gdzie jest północ. Może to nie jest jeszcze aż tak bardzo dziwne, ale po przełączeniu na AM idealnie wie gdzie jest nawet z tylko włączonym GPS, bez ustalania trasy. Skręca gdzie trzeba i nie kreci się błądząc. Niby to nie boli, bo AM chodzi, ale dopisuje sobie to do długiej listy rzeczy, których nie rozumiem - Pozdrawiam

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 10, 2008, 08:31:00 »
bo kompas nie działa w spoczynku - no bo i skąd by miał wiedzieć gdzie to jest - on nie wie w jakiej pozycji stoisz. dopiero w ruchu może pokazać prawidłowo.

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 11, 2008, 13:38:41 »
bo kompas nie działa w spoczynku - no bo i skąd by miał wiedzieć gdzie to jest - on nie wie w jakiej pozycji stoisz. dopiero w ruchu może pokazać prawidłowo.

widzę kolego, że nie często odpalasz GPS locatora i nie wiesz, że w czasie postoju nie ma wcale wskaźnika kompasu. Oczywiście, że chodziło mi o sytuacje kiedy jestem w ruchu, tzn jadę samochodem, GPS jest odpalony dłuższy czas, i co miał zobaczyć na niebie, to zobaczył. Może źle sie wyraziłem.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 11, 2008, 13:42:43 »
A no to w takim razie dziś sprawdzę.

[edit]

No więc jest jak pisałem: jak jadę, to pokazuje idealnie kierunki świata, jak stoję albo staczam się bardzo powoli to albo znika strzałka, albo zaczyna wariować (to jak jest błędny odczyt GPS).
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 19:44:59 wysłana przez 4ever »

*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 12, 2008, 00:49:19 »
A no to w takim razie dziś sprawdzę.

[edit]

No więc jest jak pisałem: jak jadę, to pokazuje idealnie kierunki świata, jak stoję albo staczam się bardzo powoli to albo znika strzałka, albo zaczyna wariować (to jak jest błędny odczyt GPS).

Czyli masz normalnie i logicznie. Po prostu prawidłowo. tak czy siak jeśli mam jakieś błędy w przeliczankach danych, to powinno mieć wpływ na AM, a nie ma i tego właśnie nie rozumiem. Robiłem dogrywkę GPS, ale bez QGPS- może to ma jakiś wpływ?. Gdybam, bo się nie znam. Ale miło poznać kogoś komu FS dobrze działa. W sumie pilnie obserwuje jakieś nowości na rynku i nic mnie nie rajcuje. Zawsze coś spieprzą. nadal FS jest najlepszy mimo kilku wad. Marzy mi się coś płaskiego z ekranem ok 4 cale, bez klawiatury, bez ogromnych klawiszy i wykonany z najlepszych materiałów i z pełnym wypasem funkcyjnym. Wszystko jest, tylko jakoś nikt nie chce tego poskładać do kupy - ale sie rozmarzyłem - pozdrawiam

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 12, 2008, 09:45:53 »
Nikt takiego nie zrobi urządzenia z bardzo prostego powodu - obrót = kasa. Otóż jeśli byś kupił takie urządzenie to nie kupisz nic przez kolejne 5 lat. Przed wojną firma by się tym szczyciła, ale teraz ważna jest produkcja i sprzedaż masowa - więc im produkt gorszy a lepiej wypromowany - tym lepiej. "Sad but true" jak śpiewa pewien zespół :)

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 18, 2008, 14:43:52 »
Z duszą na ramieniu, ale zrobiłem upgrade. GPSLocator działa (faktycznie "łapie" więcej satelit), AM również. Fixa złapała w 12 sekund. Po wjechaniu na parking podziemny oczywiście sygnał zgubiony, ale po wyjechaniu złapany praktycznie po 3-4 sekundach. Wcześniej nie było żadnych problemów z GPS-em, ale korciło mnie... ;-) Reasumując, jest szybciej.

Odp: Upgrade GPS w n560 + Automapa 4.0 + ustawienia GPS
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 18, 2008, 23:32:48 »
Witam

Naleze do tych ktorzy nie sa szczesliwi po upgradzie GPS. Zaczalem sprawdzac rozne konfiguracje i wydaje mi sie ze uzyskalem pewnien efekt.
Jesli ktos kto ma klopoty moze to sprawdzic i podzielic sie swoimi spostrzezeniami bylbym wdzieczny.
Moze to co zrobilem jest lamerskie i oczywiste ale spobowac warto. U mnie jaki sie wydaje jest lepiej.
Sposob postepowania:
1. Full backup danych
2. HR
3. Instalacja poprawki czesc pierwsza
4. Instalacja firmware GPS - nawet jesli byla poprzednio wykonana - daje to prawdopodobnie pelen reset modulu GPS
5. Instalacja poprawki czesc druga QGPS
6. Sciagniecie z internetu danych przy pomocy QuickGPS
7. Sprawdzenie ustawien GPS - u mnie bylo port sprzetowy COM4 57600, port programowy COM8 i Manage.... zaznaczone
8. Wyjscie na otwarta przestrzen gdzie sygnal GPS bedzie w miare dobry i stabliny
9. Uruchomienie GPSLocatora , poczekanie az zlapie fix i potrzymanie go w tym stanie przez jakis czas.

Ja sam uruchomilem GPSLocatora podczas jazdy samochodem w otwartej przestrzeni poza miastem jadac autostrada na ok 30 minut.
Po fixie mialem 10-12 satelit.
Teraz mam wrazenie ze fix jest uzyskiwany szybciej.
Pomysl nasunal mi sie po przeczytaniu jakiego starego postu na jednej z grup ktore przegladalem.  Z postu wynikalo iz przy pierwszym starcie GPS w Looxach modul sie kalibruje i ustawia do warunkow otoczenia i nalezy go przeprowadzic przy dobrym sygnale GPS

Bylbym  wdzieczny za info czy ktos kto powtorzy procedure ma podobne wrazenia.

Pozdrawiam         
 
 


Potwierdzam. Działa. U mnie problem polegal na tym iz nie wiem czemu po jakims czasie automapa mowila ciagle - Bledny odczyt GPS
Natomiast GPS Locator dzialal bez zarzutu. Po zastosowaniu procedury jak wyzej i po HARD RESET wszytko wrocilo do normy i znowu bangla

Pozdrawiam
Rafreg


Ps Fix po ok 8 sec w automapie.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 10, 2008, 13:08:00 »
No to ja jeszcze pytanko, byc mzoe bardzo podstawowe jako ze zaczynam dopiero zabawe z GPS w N560.
Zrobilem upgrade firmware'u i potem wgralem qgps na zupelnie goly system. W konfiguracji GPS mam dwa porty programowy i sprzetowy. Jak rozumiem jesli chce odczytywac dane bezposrednio z GPS to w automapie czy innym programie podlaczam sie (wybieram w ustawieniach) pod sprzetowy, jesli chce za posrednictwem tego co mi wyliczy QGPS to pod programowy ?
Drugie pytanko: czy w mieszkaniu dziala u Was GPS? Bo blisko ona łapie u mnie sychrnonizacje, ale metr dalej juz nie.
trzecie pytanko: GPS lokator korzysta z ktrego portu , programowego czy sprzetowego ?
Czwarte: jak bym chcial wyrzucic qgps to mam zrobic reset sprzetowy (HR?) I wtedy caly soft ktory zainstalowalem, /wgralem do flasha zniknie?
pozdrowka



*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 10, 2008, 13:22:56 »
1) Tak dobrze rozumujesz.
2) COM4 sprzętowy
3) COM8 programowy z pośrednictwem algorytmów QGPS
4) w zabudowaniach z reguły nie działa GPS
5) lokator nie pamiętam (ale chyba się da skonfigurowac z którego)
6) wywalenie QGPS albo ręcznie na chama albo hard_reset ale wtedy wszystko znika :E
pozdrówka

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 14, 2008, 10:12:44 »
Marcheva już wydała poprawkę więc czas na testy :)
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #293 dnia: Kwiecień 05, 2008, 21:37:37 »
Witam
Czy chodzi Wam QGPS bo ja od paru dni nie mogę nic pobrać. I nie wiem czy to coś z moim looxem (N560) czy coś z serwerem. Nie mogę się połączyć ani porzez WiFI ani ActiveSync. Net chodzi inne dane przez połączenie z netem też.

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #294 dnia: Kwiecień 06, 2008, 00:25:32 »
Dzis sprawdzalem i wszysko ok.

*

Offline fatom

  • *
  • 79
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #295 dnia: Kwiecień 06, 2008, 09:11:37 »
Thnx scorpi
A wiec muszę HR i wszystko wgrać na nowo. Skorzystam z okazji i wgram AKU 3.5.2.
pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 09:15:04 wysłana przez fatom »

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #296 dnia: Kwiecień 07, 2008, 20:51:11 »
Witam,
jestem "zielonym" userem N560, nie wiem czy prawidłowo zrobiłem aktualizację - SirfTech pokazuje mi soft: GSW3.1.1HTC_3.1.00.07-C23P1.00a. Gdzieś na forum znalazłem inną wersję i nie wiem która jest po aktualizacji.
Pozdrawiam


*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #297 dnia: Kwiecień 28, 2008, 18:29:55 »
Czy jest możliwość powrotu do oryginalnej wersji oprogramowania GPS?

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #298 dnia: Kwiecień 30, 2008, 09:56:20 »
Proste wyjaśnienie czym jest GPS Instant Fix dostępny na stronie FSC

Poprawka składa się z dwóch części:
  • Firmawre Update
  • QuickGPS

Firmware Update to po prostu dołożenie technologi SiRF Instant Fix.
Czym jest SiRF Instant Fix. To poprawka do procedury wyszukiwania satelitów polegająca na tym że chipset zna położenie każdego z satelitów w określonym czasie i jak znajdzie jednego może szybko aproksymować położenie innych. Skraca się przez to czas potrzebny to załapania fix'a.
Ponieważ satelity się poruszają, a mamy ograniczoną pojemność pamięci w chipsecie, potrzebne jest aktualizowanie danych, i do tego (i tylko do tego) służy QuickGPS. Pobiera on z jednego z serwerów SiRFInstantFix dane na najbliższe 72 godziny i umieszcza je w chipsecie. Bez tych danych łapanie fixa następuje poprzednim algorytmem.

 :ok: Tak więc użycie poprawki może tylko pomóc, a na pewno nie zaszkodzi i NIE ZMIENI poprzednich ustawień GPS  :ok:
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #299 dnia: Kwiecień 30, 2008, 10:07:11 »
Tak więc użycie poprawki może tylko pomóc, a na pewno nie zaszkodzi i NIE ZMIENI poprzednich ustawień GPS

Piszesz to na podstawie własnych doświadczeń czy jest to "zgaduj zgadula"? Bo ja z własnego doświadczenia wiem, ze bez instalacji QuickGPS z urządzenia nie można przeczytać żadnych danych...