Upgrade GPS w n560!

  • 319 Odpowiedzi
  • 149800 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 24, 2007, 12:36:46 »
Mam pytanie.
Wykonując update frmware gps w n560 nie dograłem qgps, z powodu licznych negatywnych opinii na forum. Czy teraz,  jeśli chciałbym dodać qgps (na próbę oczywiście) to powinienem powtórzyć całą procedure update firmware od początku, czy wystarczy dodać sam qgps?. No i później, jeśli nie będzie mi gps działał lepiej to żeby odinstalować qgps wystarczy powtórzyć procedurę update firmware od początku i nie dodawać qgps?
 

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 24, 2007, 13:06:34 »
Mam pytanie.
Wykonując update frmware gps w n560 nie dograłem qgps, z powodu licznych negatywnych opinii na forum. Czy teraz,  jeśli chciałbym dodać qgps (na próbę oczywiście) to powinienem powtórzyć całą procedure update firmware od początku, czy wystarczy dodać sam qgps?. No i później, jeśli nie będzie mi gps działał lepiej to żeby odinstalować qgps wystarczy powtórzyć procedurę update firmware od początku i nie dodawać qgps?
 

Wystarczy tylko dograć  :proud: , jak nie bedzie działał to zrobisz hard reset i zostaniesz na tym co miałeś wcześniej  :ok:

Długo nie używałem mojego palmtopa , wyciągnąłem go wczoraj z szuflady i gps wogóle przestał działać  :O
Ani gps locator , ani IGO go nie widzi , kombinowałem z portami ale nic to nie daje.
Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ? Wgrane WM6 i dodatki  :wink:

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 24, 2007, 13:34:31 »
Darks
mam WM5
wzcoraj zacząłem eksperymenty z AM Polska.
Dzisiaj jeździłęm i było OK.
Fixa na zimno łapie tak jak z IGO - niemal natychmiast (do 30 s).
Generalnie jak na razie jestem bardzo zadowolony - różnica u mnie jest bardzo widoczna.
Dodam że wczoraj minął termin updatu efemeryd w sieci dla QGPS - specjalnie przeczekałem żeby zobaczyć co się dzieje.
Nadal jednak było OK - tzn znacznie szybciej niż bez QGPS.
Teraz ściągnę update z internetu i zobaczę jaka zmiana będzie.

*

Dżeju

Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 24, 2007, 13:54:21 »
Jak wynika z poprzednich postów, wgranie poprawki jest nieprzewidywalne pod katem funkcjonalności GPS-a. W moim przypadku na WM6, z poprawką działa o "niebo" lepiej.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 24, 2007, 14:39:33 »
Zamiast pisać na jakim systemie się działa bo od tego GPS nie zależy lepiej napisać na którym porcie się ma podłączona aplikację GPS. Bo jeżeli na sprzętowym COM4 to aplikacja komunikuje się bezpośrednio z odbiornikiem bez pośrednictwa QGPS. Jeżeli chcecie używać QGPS to trzeba sie podpinać na programowy COM8.
pozdrówka

*

Offline Darks

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560 & GT-I8000
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 24, 2007, 16:18:46 »
Problem w tym, że na programowym AM w ogóle nie chciała mi zobaczyć GPS'a i musiałem się przełączyć na sprzętowy.
To jest tak na prawdę dziwna sytuacja. Pamiętam, że już po update na WM6 wgrałem tego patcha i wszystko przez pewien czas jako tako chodziło, był tylko problem z dokładnością GPS'a bo często pokazywał położenie obok trasy.
Potem zrobiłem hard reset i przez jakiś czas nie dogrywałem QGPS. Szybkość łapania fixa była podobna, ale nie było problemów z jazdą obok trasy.
Teraz jak dograłem QGPS to niby jest zdefiniowany programowy port GPS, ale programy na nim nie chodzą.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 24, 2007, 17:23:27 »
Tak jazda obok trasy to możliwa wada, też tak mam ale z reguły znika po kilku minutach.  Ale właśnie dzięki niedokładności możliwe jest szybkie złapanie fixa. Wydaje mi się że QGPS bierze początkowo namiar tylko z wysokich satelit  o mocnym sygnale żeby szybko zafiksować co odbija się na dokładności namiaru. Cos za coś.

Sprawdź jak masz ustawienia portów GPS w WM6 settings-system-GPS. Program port powinien być COM8 a hardware COM4. jak będzie inaczej to któryś nie będzie działał.
pozdrówka

*

Offline Darks

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560 & GT-I8000
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 24, 2007, 17:31:57 »
Właśnie tak miałem ustawione porty a mimo to AM zachowywała się tak jakby nic nie było na 8 porcie. Dopiero przestawienie na port sprzętowy pomagało, ale fix i tak był łapany bardzo bardzo długo. Jeszcze z tym powalczę, może reinstalka AM coś zmieni.

*

Offline sober

  • 49
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 24, 2007, 21:17:15 »
Kurcze - ja już zgłupiałem z tym GPSem. Mam zupgradowany firmware, wgrałem qgpsa, ściągnąłem dane o satelitach. I co? Żadnych efektów! Fixa łapie jeśli się nie poruszam w 1-3 minut a jak jechałem to łapał z 10-15 minut.

Próbowałem na porcie softwarowym i hardwarowym.

Co ciekawe wystarczy na godzinkę wyłączyć gps i po włączeniu znowu się powtarza cała procedura - trzeba czekać z ruszeniem pare minut zanim załapie. Z tego co czytam Wasze posty wynika raczej że powinien mieć zapamiętane pozycje satelitów i momentalnie się zafiksować....

Macie jakiś pomysł co to może być? Może gps jest uszkodzony??

*

Offline Henryk

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 26, 2007, 09:32:06 »
Ten GPS nie przestanie mnie zadziwiać (mam tę najgorszą wersję)  :]
Zrobiłem test jak na jak długa wycieczkę można wyjechać i nie aktualizować efemeryd przez qgps - przez tydzień było dobrze, a potem zaczęła się tragedia - fix time powyżej 400 sekund. Po ściagnięciu danych, znowu fix ok 1 minuty.
W weekend coś mi się rypnęło z ppc. Nie wiem czy to przez kombinacje ze sterowanikami, czy co, ale znowu fix zrobił mi się koszmarnie długi (w międzyczasie jakiś program mi poprzestawiał transmisję z NMEA na SIRF'a i spowrotem). Dziś rano czekałem 178 sekund na fix 3d. Za to zdziwiłem się gdy odpaliłem programik który mi pokazuje prędkość (używam go gdy jadę samochodem). Normalnie odświeżał mi prędkość raz na kilka sekund i żeby dowiedzieć się ile rzeczywiście jadę musiałem jechać z tą samą prędkością przynajmniej przez 5 sekund. A dziś rano co sekundę (tak jak gps zrzuca NMEA) miałem aktualną prędkość i strzałeczka pieknie sobie pokazywała ile jadę :shock:

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 26, 2007, 10:27:56 »
henryk:
Co to znaczy jakiś program mi poprzestawiał transmisję na SIRF? Znaczy że bawiłeś się  jakimś sirtechem czy coś w tym stylu i nagrzebałeś. Samo nie mogło się nic stać.
pozdrówka

*

Offline Henryk

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 26, 2007, 12:45:23 »
henryk:
Co to znaczy jakiś program mi poprzestawiał transmisję na SIRF? Znaczy że bawiłeś się  jakimś sirtechem czy coś w tym stylu i nagrzebałeś. Samo nie mogło się nic stać.

O ile dobrze kojarzę to w kieszeni włączył mi się Ozi Explorer CE - on potrafi się komunikować z gps przez NMEA i Sirf - i coś się poprzełączał... Tylko że on tylko zczytuje dane - na pewno nic nie przestawia w GPS oprócz rodzaju transmisji.

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 26, 2007, 12:55:41 »
Ozi potrafi czytać NMEA  lub Sirf ale nie umie przełączać z jednego na drugi protokół. W każdym razie nic o tym nie wiem. Russa też czyta NMEA lub Sirf ale trzeba przełączyc się zewnętrznym programem serwisowym konfigurujacym sam odbiornik.
pozdrówka

*

Offline Henryk

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 26, 2007, 14:11:25 »
Ozi potrafi czytać NMEA  lub Sirf ale nie umie przełączać z jednego na drugi protokół. W każdym razie nic o tym nie wiem. Russa też czyta NMEA lub Sirf ale trzeba przełączyc się zewnętrznym programem serwisowym konfigurujacym sam odbiornik.

Ok - rzeczywiście nie widzę. Ale widziałem na ekranie komunikat o przełączaniu protokołu - może oznaczał tylko że zaczął oczekiwać na transmisję sirf. W każdym razie gps znowu zrobił się nieużyteczny.

*

Offline sober

  • 49
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 26, 2007, 15:06:09 »
Tak się zastanawiam - może ten upgrade firmware zmienia też jakieś ustawienia GPSa? Bo już parę osób pisało że po hard resecie im gorzej chodzi GPS. Może trzeba po hard resecie jeszcze raz mimo wszystko odpalić tego całego patcha? Spróbuję w najbliższym czasie.... a Ty, Henryk nie robiłeś czasem HR?

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 26, 2007, 15:35:24 »
Tak się zastanawiam - może ten upgrade firmware zmienia też jakieś ustawienia GPSa? Bo już parę osób pisało że po hard resecie im gorzej chodzi GPS. Może trzeba po hard resecie jeszcze raz mimo wszystko odpalić tego całego patcha? Spróbuję w najbliższym czasie.... a Ty, Henryk nie robiłeś czasem HR?

Sober juz to robilem, nic mi nie pomoglo, przeczytaj mojego ostatniego maila (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=79001.msg551194#msg551194) w tym watku..

*

Offline sober

  • 49
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 26, 2007, 15:58:53 »
Fakt - czyli czyżby ten fix działał tylko do pierwszego HR? :/

PS: Czy u Ciebie też tak jest że po wyłączeniu GPS na chwilę potem łapie sygnał tak samo długo? Rozumiem że to określacie startem "na ciepło". Więc u mnie nie ma różnicy czy GPS leży pare dni wyłączony czy godzinę... tak samo długo łapie. I koniecznie na postoju bo w czasie jazdy mała szansa na złapanie fixa...
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 16:09:01 wysłana przez sober »

*

Offline Henryk

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 26, 2007, 16:34:35 »
a Ty, Henryk nie robiłeś czasem HR?

A skąd - mój ppc w życiu nie widział HR (chyba że w sklepie  :wink: ) - a na pewno nie po patchu gps. Zaraz będę jechał autkiem do sklepu to zobaczę jak sie zachowa. W ogóle dziś rano to się przez chwilę zachowywał tak jakby nie wiedział kompletnie nic. Zajrzałem właśnie do logu w którym mam zapisane NMEA zrzucane z gps'a - po włączeniu gps zachowywał się jak po resecie - pokazuje w NMEA czas 23:59 i dopiero po 12 sekundach załapał aktualny czas. Sprawdziłem w starych logach - w sobotę "rano" (koło 13) było ok, a wieczorem też "reset". Czyli coś mu pop... sułem w sobotę. Tylko teraz nie wiem co  :S

*

Offline Henryk

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 26, 2007, 18:19:27 »
Wróciłem i znowu zdziwienie. Zainstalowałem jeszcze raz qgps (na żywca, bez odinstalowania poprzedniego) i ściągnąłem efemerydy z internetu. No i teraz zimny start zafiksował mi się w 4 sekundy! Fakt że na początek znalazł się jakieś 90m od właściwego miejsca, ale w ciągu minuty miałem już dokładność 6m. Ciepły start po wyjściu ze sklepu pół godziny później - fix 3d w 0 sekund, ale pierwsze kilka sekund przestrzelił się z pozycją o jakieś 160m, jednak zanim zdążyłem ruszyć znowu doszedł do 6m (8 satelit). Pięknie jest. W dodatku programik do prędkości nadal działa wzorowo, co sekundę podając mi dokładną pozycję (w zasadzie zawsze powinien tak działać bo jak już ma fixa to gps zawsze działał dobrze).

*

Offline Darks

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560 & GT-I8000
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 27, 2007, 00:38:51 »
Ja już chyba doszedłem do ładu z GPS'em. Przynajmniej na razie działa całkiem ładnie.
Dzisiaj byłem w ciężkim szoku jak złapał fiksa z zimnego startu po jakiejś minucie, może nawet nie całej.
Nie mówiąc już o tym, że w trasie miałem fix'a z 10 a momentami nawet z 11 satelit :)

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 27, 2007, 10:05:28 »
Hmm u mnie tez zaczol w miare prawidlowo dzialac - "czas leczy rany" :) . Zrobilem backup, HR, wgralem QGPS, wyszedlem z nim na dwor, tak zeby komfortowo mogl zlapac 1-szego fix-a. W jakies 2min zlapal fixa. Aktualnie dziala prawidlowo, zobaczymy jak dlugo. Ustawienia nadal takie same jak opisywalem wczesniej, AM tez dziala prawidlowo ( COM8 programowy).
Pozdrawiam


*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 28, 2007, 14:17:29 »
Tez pojawiły mi sie problemy z GPSem po aktualizacji GPS i WM6
Jakiś miesiąc może dwa działał bez problemu. Od kilku dni zdarza sie jakaś awaria, GPS w automapie 4 nie może złapać FIXa.
Czasem pomaga uruchomienie Tomtoma, najczęściej jednak musze przywracać stary backup.

Nie pojawiły się u was te problemy po zainstalowaniu AM 4?

*

Offline Darks

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560 & GT-I8000
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 29, 2007, 10:08:59 »
U siebie problemy z AM rozwiązałem robiąc całkowitą reinstalkę AM.
Tylko usunąłem wszystko, łącznie z profilami i konfiguracją.
Trzeba to zrobić ręcznie bo automapa po wyinstalowaniu i tak zostawia te pliki i ponowna instalacja nic nie da, jeśli załapie starą konfigurację.

Prawdopodobnie wystarczy usunąć tylko jeden z tych konfiguracyjnych plików, ale mnie nie chciało się bawić i wywaliłem wszystko.
Po takiej operacji nie mam już problemów z działaniem AM na softowym porcie (po patchu+QGPS) i wszystko chodzi całkiem ładnie.

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #263 dnia: Grudzień 16, 2007, 19:08:32 »
U mnie całkiem zdechł odbiornik. Może i troszkę mu pomogłem, ale nieumyślnie. Serwis wymienił mi w ramach gwarancji płytę główną i wgrał od nowa system oczywiście już bez tej poprawki. Jestem zachwycony że wywalili mi tego śmiecia nie lubiącego się z polskimi nakładkami, a samą antenę GPS jako że to złe jej działanie było podstawą reklamacji zestroili tak idealnie, że odbiornik widzi teraz satelity jak zwykły tandetny chiński PocketPC, czyli więcej i lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.
Wracając do tematu.
W naszych looxach nie jest potrzebna durna stwarzająca problemy na spolszczeniach poprawka, a inteligentny dysponujący dobrym zapleczem życzliwy serwisant.

*

Offline anthrax

  • 45
  • Sprzęt: Fujitsu-Siemens Pocket LOOX n520
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #264 dnia: Grudzień 16, 2007, 20:43:59 »
wg. mnie zwykle to spolszczenia powoduja problemy zwlaszcza gdy byly robione do starszych wersji programow niz aktualnie posiadamy w systemie.

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #265 dnia: Grudzień 16, 2007, 21:20:55 »
wg. mnie zwykle to spolszczenia powoduja problemy

Problemem jest słabo działający w N560 odbiornik GPS.
Nie poprawka systemu tylko wizyta w serwisie likwiduje problem.

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #266 dnia: Grudzień 19, 2007, 07:29:35 »
Zauważcie że nie wszyscy mają problemy. Może wyszła wadliwa seria w której po wgraniu łatki do gps zostaje wizyta w serwisie? Może to sposób FSC na ciche usunięcie z rynku wadliwych płyt głównych...

P.S. Ja i przed  łatką i po nie miałem problemu, a moje urządzenie było jednym z pierwszych w Polsce. Po wymianie płyty głównej związanej z uszkodzonym złączem zewnętrznej anteny też nie mam problemów...
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #267 dnia: Grudzień 19, 2007, 09:15:54 »
Problemem looxa jest także metalowy rysik, który odstraja antenę wewnętrzną. Zauważcie że po wyciagnięciu go z obudowy wzrasta  poziom sygnału. Nie mówię już nawet o znanej wszystkim śmiesznej sytuacji używania rysika jako pseudo antena gdzie sygnał wzrasta o kolejne dB.  Ja często jak chcę przyspieszyć złapanie fixa wyciagam rysik. Zastanawiam się nawet czy nie zrobić sobie odpowiednika ale z plastiku.
pozdrówka

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:18:30 »
To może to też wymaga wizyty looxa w serwisie???
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline wszim

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens n560, MIO P550M
Odp: Upgrade GPS w n560!
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:23:13 »
Nie bo bez tych zabiegów też dobrze daje radę. Z reguły do 2-3 min na zimno zawsze mam fixa a potem trzym jak dzwon. Zresztą już po gwarancji więc szkoda mi kasy skoro działa.
pozdrówka