Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa

  • 12 Odpowiedzi
  • 3769 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« dnia: Październik 08, 2002, 17:43:43 »
A sprawdzales twardy reset? Moze masz jakas aplikacje ktora cos blokuje. Dla przykladu moj LOOX teraz wogole nie laczy sie przez ActiveSync. Stalo sie tak od momentu zainstalowania aplikacji do obslugi modulu GSM/GPRS firmy AudioVox, ktory obecnie testuje. Tzn LOOX polaczy sie tylko pod jednym warunkiem: PDA jest podpiety kabelkiem do kompa, wtedy robie reset LOOXa i laczy sie jak gdyby nigdy nic. Ale po rozlaczeniu i ponownym polaczeniu znowu nic nie dziala.

Proponuje zrobic backup ... potem hard reset ... jak to nie pomoze to przywrocic stare ustawienia na PDA i jakos sie z tym meczyc.

Moze byc tez jakis bug w ActiveSync 3.6 ktory oficjalnie nie pojawil sie na stronie Microsoftu.

Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2002, 23:12:35 »
Niestety twardy reset nie pomaga. Ale jedno pytanie uściślające. Czy następująca sekwencja (czywiście przed wgraniem GSM/GRPS :) u Ciebie działała poprawnie:
1. PDA do podstawki -> PC zauważa Looxa i robi synchronizację,
2. w ActiveSyncu Looxa robimy "Stop",
3. w ActiveSyncu Looxa robimy "Sync"
4. PC "zauważa" PDA i robi synchronizację.
U mnie po wykonaniu pkt. 3 na Looxie mam nieustające "Connecting", a PC zachowuje się tak, jakby PDA wogóle nie było. Pytam dlatego, że usiłuję przetestować synchronizację poprzez Bluetootha i utykam właśnie w momencie, gdy ActiveSync na PC powinien zobaczyć Looxa.

Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2002, 23:36:06 »
U mnie jest dokładnie tak samo jak opisał tomik.
Zaznaczam, że mój Loox ma numer (product no) S26391-K120-V125.
Czy ktoś jeszcze wie jak z tym sobie poradzić. Zaznaczam, że jestem początkujacym użytkownikiem Pocket PC i LooX jest pierwszym moim kieszonkowym komputerem.

*

Offline Pimpek

  • **
  • 137
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2002, 13:35:27 »
pozwolę włączyć się do dyskusji
posiadam ipaqa i nigdy nie miałem takich problemów
aczkolwiek kolega nabył looxa i nie udało mi się zainicjować synchronizacji komputerem stacjonarnym w żaden sposób
wydaje mi się że to przez to że wcześniej synchronizowany był z innym pc ale mojemu ipaqowi to nie przeszkadza
jakieś pomysły?

*

Offline umbro

  • *
  • 67
    • http://217.96.194.164/pbx
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2002, 14:13:45 »
miałem już kilkanaście PDA , również je sprzedaję .....
Często problem z synchronizacją wynika po stronie PC , nie jest to przypadłość LOOX jak sygeruja kolega .
Jeśli np. zainstalujemu kilka urządzeń USB to szybka synchronizacja wymaga zmiany ustawień rejestru , gdy jedno z urządzeń USB nie jest podłączone .
W przypadku problemów trzeba sprawdzić w bios ustawienia dotyczące USB , kiedyś pobógł mi też Update bios PC .
Problem powodują też programy PDA .
Pomaga też reinstalacja elementów USB w PC.

*

Offline Pimpek

  • **
  • 137
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2002, 19:18:07 »
nie zgodze sie z Umbro
próbowałem również na laptopie i w obu przypadkach wykrywane jest "urządzenie nieznane USB" ale Active Sync go nie widzi czyli problem leży poza USB na PC
dodatkowo owy Loox nie ma żadnych programów ponieważ nie mogę ich zainstalować bez synchronizacji z Active Sync

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2002, 20:27:16 »
Stało mi się to przed chwilą i ... wszedłem w manager urządzeń pod moim blaszakowym XP, uruchomilem skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu i ... ruszyło!!! Wydaje mi się że jest to sprawa niedorobionego driver-a do Looxa. Miałem iPAQ-a i działało super, skoro z Looxem działa jak działa i ze strony WinXP poprzez odświerzenie konfiguracji można pobudzić połączenie to musi to być sprawa drivera. Fujitsu dało d.u.p.y  z driverem :) Może znów wypuszczą jaki upgrade hi hi hi. Spróbujcie na swoich blaszakach zrobić tosamo jak wam sie stanie, pod Win9x też się to da zrobić. powodenia!!!

*

Offline umbro

  • *
  • 67
    • http://217.96.194.164/pbx
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2002, 21:36:45 »
Do Pimpek
Jeśli widzi urządzenie jako nieznane to :
albo masz zły sterownik , albo złe połączenie lub uszkodzony Loox .
Jeśli jesteś z Wawa .....to mogę ( MOŻE) Ci pomóc
Pozdrawiam

*

Offline Pimpek

  • **
  • 137
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2002, 23:35:35 »
wielkie dzieki umbro bede walczył dalej jakbym miał nadal problemy to sie odezwe

P.S. jaki sterownik posiadasz, jakie połączenie masz na myśli?

*

Offline Dufus

  • *
  • 64
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2002, 23:07:33 »
Mam Looxa krótko, jest dosyć świeżutki, ale podobne problemy też mi się zdażyły, natomiast  w przypadku ich wystapienia z powodzeniem pomaga uśpienie i pobudka wykonana ON/OFF-em, przynjamniej na razie...
pozdrawiam...

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2002, 09:37:21 »
Hej Tomik! Tak, racja, z jednym ale. Mnie się tak przytrafiło że wyciągnięcie wtyczki (wyjęcie z podstawki) i ponowne podłączenie nic nie dawało. ZERO REAKCJI!!! ZERO KOMUNIKACJI!!! Wtedy właśnie spróbowałem zrobić to co powyżej opisałem i zadziałało. Dlatego też uwazam że jest to wina sterownika od Fujitsu, tym bardziej ze ten sterownik już raz był poprawiany.
Powodzenia!

*

Offline Dufus

  • *
  • 64
Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2002, 10:56:39 »
Racja, rzeczywiście jest tak jak napisał Tomik, natomiast synchronizuję mojego Looxa z drugim PC-tem po IR i tam działa opcja odnawiania softwerowego połaczenia z poziomu LOOX-a. To chyba rzeczywiście potwierdza tezę Bastiana o błedach w sterowniku do USB-a.
pozdrawiam.

Problem z inicjowaniem synchronizacji od strony LOOXa
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2002, 10:26:48 »
Witam !
Jestem od niedawna uytkownikiem Looxa. Poprzednio posiadałem Revo Plus, który jest fajnym palmtopem. Gdyby miał lepszy ekran i nowoczesniejsza synchronizację ( np. USB) to pewnie bym sie z nim tak szybko nie rozstał.
Przedstawie mój problem z synchronizacją.
Po zainstalowaniu oprogramowania z polską lokalizacją i PenReadera musiałem zrobić twardy reset ponieważ Loox sie zawieszał. Teraz mam problem, że po włożeniu pocketa do podstawki nie mam natychmiastowej synchronizacji ( przez USB). Dopiero po wyłączeniu i właczeniu urządzenia się widzą i następuje synchronizacja.