Problem z GPS w LOOX N560

  • 0 Odpowiedzi
  • 2829 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z GPS w LOOX N560
« dnia: Styczeń 14, 2011, 21:55:11 »
Witam. Kupiłem dzisiaj używany LOOX N560 i wydaje mi się że nie widzi danych GPS. Jest w nim taki program GPS Locator, który powinien podawać dane o satelitach. Ustawienia były poprzestawiane, ustawiłem więc w External GPS - Programs - GPS Program Port - None, w Hardware - COM8, 9600, w Access zaznaczony ptaszek Manage GPS Automatically. I nic. Może jest uszkodzony sprzetowo, jednak wydaje mi się że problem będzie gdzieś w ustawieniach, albo grzebane było w win. Ten model powinien mieć Windows Mobile 5.0 a jest Microsoft Pocket PC 5.2.2. Po włączeniu od zera (reset lub po wyjęciu baterii) jest ekran powitalny 'Windows Mobile 6.1', ale w informacjach o systemie - OS - Microsoft Pocket PC. W historii Internet Explorera są jaieś ruskie strony z upgradem systemu, myślę że facet coś namieszał. Proszę o jakieś wskazówki, pomoc, bo w palmtopach jestem (jeszcze:) zielony. Np. jak odtworzyć oryginalny system i skąd go wziąść.

Połączone: [time]Styczeń 15, 2011, 11:15:27[/time]
Ok, już działa. Okazuje się że jest tam jeszcze jakiś TuneUp w którym ustawia się GPS, tam też było poprzestawiane. Ustawiłem COM4, 9600 i działa. W External GPS COM dla programów ustawiłem jak w Hardware - na COM8, nie wiem dlaczego tak, ale zaczęło działać. Jeżeli ktoś mógłby tak w skrócie opisać do czego są p[oszczególne ustawienia, bo żadnej instrukcji nie mogę dorwać. W tym TuneUp jest opcja - z Instant Fix i bez. Mam ustawione bez, więc chyba nie ma. Jak sprawdzić czy jest InstantFix zainstalowany? Warto go instalować?

Połączone: [time]Styczeń 15, 2011, 20:29:31[/time]
Czy ktoś mógłby napisać mi jak ma ustwiony GPS u siebie? W ustawieniach Extended GPS i TuneUp?

Połączone: [time]Styczeń 16, 2011, 17:45:41[/time]
Hej, czy to forum umarło? 25 wejść i nikt nie ma jednej minuty na odpowiedź? Jestem elektronikiem informatykiem, może kiedyś i ja komuś tu pomogę. Na razie doszedłem do wielu rzeczy sam, ale szybciej było by gdyby ktoś chciał poświecić mi kilka swoich cennych minut. Z góry dziękuję.

Połączone: Styczeń 16, 2011, 23:41:33
Ok, zainstalowałem najnowszy win 6.1 sciągnięty z ruskiej strony, gpsfixa, poustawiałem wszystko i działa. Wielkie dzięki za pomoc  :evil:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 23:41:33 wysłana przez dziechu »