N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5

  • 156 Odpowiedzi
  • 115823 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 20, 2009, 16:57:10 »
A co tam nie działa? Wczoraj zrobiłem ten update i hula rewelacyjnie.
Edit:
Sorka, nie ten update zrobiłem. Zainstalowałem ten z przyklejonego wątku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2009, 17:00:06 wysłana przez Mixefr »
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:06:26 »
A co tam nie działa? Wczoraj zrobiłem ten update i hula rewelacyjnie.
Edit:
Sorka, nie ten update zrobiłem. Zainstalowałem ten z przyklejonego wątku.

No właśnie, nie można wykonać tego punktu:

Cytuj
2. Zaktualizuj Windows Mobile do wersji WM 6.1 21042 SDHC 065.08 dostępnej na stronce http://fsc.newplowe.com. Jeśli masz już taki WM, to pomiń ten krok.

Czy ktoś może pomóc? Bo nie potrafię sobie poradzić z tym update, nie ma takiej wersji na stronie newplow, wycofana jest :(
--
twinsen

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:43:00 »
Spróbuj z najnowszym.
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 24, 2009, 11:25:58 »
Newplow w końcu zaimplementował w pełni GPS 3.5.0. Działa jak burza! Trzeba tylko w TuneUp zmienić ustawienia na ten moduł GPS, którego się używa.

Robiłeś jakieś porównania ze stoperem?

Możesz opisać o co chodzi z tym tuneup? Rozumiem że ta wersja działa już z quick gps i danymi zasysanymi z internetu? Czy może nie ma sensu instalować quick gps, bo sam nowy firmware działa tak szybko?

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 24, 2009, 17:08:37 »
Nie ma sensu instalować czegokolwiek w tym rodzaju, bo w TuneUp jest zakładka, która to robi sama.
Ustawiasz rodzaj firmware, potem klikasz 'Download' i po temacie, na 3 dni. A czy jest szybki? Nie zauważam
różnicy, ale mam wrażenie że auto już tak nie "jeździ" po skrzyżowaniu jak czekam na czerwonym  :ok:
--
twinsen

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:37:27 »
@twinsen
W TuneUp możesz ustawić obsługę konkretnej wersji GPS, ale to nie zainstaluje ci firmware GPS na N560 w danej wersji. To tylko dostosowuje odpowiedni sterownik w Windows Mobile do obsługi modułu. Poczytaj na forum Newplow o tym.
Nie pisz proszę herezji, że nie ma sensu instalować nowej wersji GPS, bo nie widzisz różnicy. Nie zainstalowałeś to i nie widzisz a sam TunUP ci sprawy nie załatwi.

@sober
Robiłem porównanie WM 6.1 20755-21 i GPS 3.5.0 łapię fix po hard resecie w 10-15 sekund. Z wcześniejszymi firmware musiałem czekać na fixa około 2-5 minut. Jak juz złapie fix po raz pierwszy to następne łapie w 5-6 sekund. Nie mam kamerki, to bym wam nagrał. Sam nie mogłem uwierzyć. Co do Quick Fix to nie instalujcie żadnych takich. Quick Fix jest zaimplementowany w najnowszym firmware w TuneUP i tego należy używać.

@wszyscy zainteresowany
Zaktualizowałem pierwszy post. Jak znajdę jakąś kamerkę to sfilmuję jak łapię pierwszego FIXa  :ok:

@admin
Bardzo ładnie proszę o przyklejenie tego wątku na początek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 21:54:52 wysłana przez arroyo »

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:57:02 »
@twinsen
W TuneUp możesz ustawić obsługę konkretnej wersji GPS, ale to nie zainstaluje ci firmware GPS na N560 w danej wersji. To tylko dostosowuje odpowiedni sterownik w Windows Mobile do obsługi modułu. Poczytaj na forum Newplow o tym.
Nie pisz proszę herezji, że nie ma sensu instalować nowej wersji GPS, bo nie widzisz różnicy. Nie zainstalowałeś to i nie widzisz a sam TunUP ci sprawy nie załatwi.

Rany a gdzie napisałem, że nie zainstalowałem? Nie pisałem, bo nie było potrzeby. Napisałem za to prawdę:
Trzeba wybrać taką wersję oprogramowania OBSŁUGUJĄCEGO dany firmware, jaki się posiada. Ja posiadam
obecnie 3.5.0 bo w końcu udało mi się ten głupi chip zaprogramować  :ok:
--
twinsen

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 26, 2009, 18:17:34 »
@sober
Robiłem porównanie WM 6.1 20755-21 i GPS 3.5.0 łapię fix po hard resecie w 10-15 sekund. Z wcześniejszymi firmware musiałem czekać na fixa około 2-5 minut. Jak juz złapie fix po raz pierwszy to następne łapie w 5-6 sekund. Nie mam kamerki, to bym wam nagrał. Sam nie mogłem uwierzyć. Co do Quick Fix to nie instalujcie żadnych takich. Quick Fix jest zaimplementowany w najnowszym firmware w TuneUP i tego należy używać.

Dzięki za info! W takim układzie trzeba wgrać :) Ale ten fix w 10-15 sekund to rozumiem w przypadku gdy ściągnie sobie dane z Internetu? Jakby nie używać dłuższy czas i nie podłączać do sieci, to pewnie wciąż łapałby w kilka minut?

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 26, 2009, 22:42:16 »
Pamiętajcie żeby przełączyć w TuneUP na SIRF2 !!!! i dodatkowo ściągnać sobie dane satelitów z serwera. Działa WYŚMIENICIE ! Nigdy dotąd tak szybko mi fixa nie łapał w domu :) baa nigdy nie łapał mi fixa w domu w ogóle :-)

Pozdrawiam
p.s. a tak swoją drogą jak u was wygląda zakładka GPS w TuneUp? Ja w pozycji File status mam napisane że "EE file out of date", natomiast na newplowe widziałem taki screen :
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 23:43:38 wysłana przez Yankee »

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 02, 2009, 00:25:27 »
I taki właśnie ja mam również.
--
twinsen

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 02, 2009, 16:25:30 »
Właśnie wgrałem najnowszy rom + update firmware. Wygląda na to, że w przypadku najnowszego romu nie trzeba nic grzebać w rejestrze. Port i prędkość były ustawione tak jak w pierwszym poście, poza tym że było to pod pozycją 29 a nie 30. Myślę, że można zmodyfikować instrukcję.

Jak na razie pozytywnie - fix po ściągnięciu namiarów przez Internet złapał się w kilkanaście sekund. Czyli faktycznie jest spora poprawa. Więcej przetestuję w niedzielę w trasie.

Co jeszcze mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło: najnowszy WM6.1 od newplowe działa wyjątkowo szybko, nie ma takich lagów jak we wcześniejszych wersjach (wcześniej używałem też WM6.1, ale w wersji jakoś sprzed roku). Mimo że procek jest włączony na auto.

Czyżby wreszcie loox doczekał się sprawności Windowsów i GPS jaką powinien mieć od samego początku?

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 05, 2009, 06:53:23 »
Witam!
Zainstalowałem wczoraj świeżutki rom WM 6.1 20755-22 kbd original, gps do wersji 3.5 zainstalowałem wcześniej.
Niestety, tune-up mam w wersji 1.2  a wg miplo powinno być 1.5.Ktoś też tak ma?
Sknociłem coś?
A gps faktycznie chodzi lepiej.Gps lokator łapie w 20-30 sekund,ale automapa potrzebuje 2-3-min.

pozdro

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 05, 2009, 12:05:33 »
Pojeźdździłem w weekend trochę z GPS z nowym firmware (automapa). Fixa łapał za każdym razem po ok 3 minutach. GPS w ruchomym aucie. Pogoda bardzo dobra. Ściągnięte aktualne dane z Internetu.

Mimo wszystko spodziewałem się, że będzie lepiej.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 28, 2009, 19:27:53 »
witam, zauktalizowalem gps jak w opisie w pierwszym poscie, ale cos ani gps locator ani automapa 5.1 nie znajduja satelit. Hardware port com 8 baud 57600, softport com4. sirftech widzi gps na com8 57600. automapa tez widzi odbiornik gps ale nie lapie zadnych satelit. wm 6.1 21055 od newplow. Ktos moze cos poradzic ?

*

Offline robbi13

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560 + SE K800i
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 15, 2009, 14:13:55 »
Sorki, ale albo jestem ślepy albo zielony, ale mam kłopot.

3. Ściągnij załączone archiwum i wypakuj je do pamięci N560. - skąd to ściągnąć ???
bo jeśli stąd
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=28420&view=findpost&p=2934353 - to link nieaktualny pomimo rejestracji :(
 Причина:
Ссылка, по которой вы попали на эту страницу является «мертвой» или удаленной.


I stąd dalszy kłopot, jak wykonać punkt 5.
5. Skopiuj z katalogu gsw350 oba pliki (HtsGpsUpdate.s i HtsGpsUpdate.exe) do folderu Windows na PDA.  :O

Proszę o szybką pomoc, czy to w postaci aktywnego linku czy przesłania potrzebnych rzeczy na email (adres podam na priv). :idea:

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 15, 2009, 20:40:15 »
@robbi13
Widać waść pierwszy raz z forum obcujesz. Załączone archiwum chcesz ściągnąć?
To uważaj, bo baaardzoo trudne:
1. Zaloguj się na tym forum (znaczy na pdaclub.pl)
2. Otwórz pierwszy post w tym temacie.
3. Na samym dole pierwszego posta, ale przed drugim postem jest link do archiwym co się nazywa "GPS update 3.5.7z" i ma objętość 444.15 KB
4. Uwaga, teraz trudne, bo wymaga koordynacji ręki i wzroku: Klikasz na to archiwym prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję "Zapisz element docelowy jako..." i wybierasz gdzie chcesz zapisać to zrchiwum.
5. To jest spakowane, więc musisz się spytać kogoś, co można zrobić z plikiem 7zip'a.

Sorki za taki brutalny opis, ale ponad 130 osób jakoś to ściągnęło.

*

Offline robbi13

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560 + SE K800i
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2009, 00:01:44 »
Dzieki, faktycznie, po zalogowaniu jest  :proud:, ale przed go nie widziałem i stąd mój klopot :S.
Dzieki za wyjaśnienia, a co z tym zrobić to juz wiem.  :ok:

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 09, 2010, 09:12:43 »
Odgrzebie troche temat bo widze, ze umarl pare miesiecy temu. Wczoraj i ja sie zmobilozowalem do upgrade GPS i musze przyznac, ze na poczatku dosc sceptycznie podchodzilem. Wsyzstko poszlo gladko i po uruchowmieniu automapy doznalem szoku. Fix zlapal po 20 sek i to w mieszkaniu, gdzie wczesniej nidy nie widzial satelit. Pozniej w tomtomie tak samo, dzisiaj rano czekalem ponad 10 sek. Musze przyznac ze teraz to dopiero dziala jak nalezy.
Dzieki wszystkim za posty!

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 10, 2010, 14:28:25 »
Dziwne, bo ja nie zauważyłem po upgrade takiej poprawy... na jakim porcie masz automapę?

*

Offline jarun

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560 WM 6
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 12, 2010, 08:40:10 »
Witam
Pewnie zima to nienajlepszy czas na testowanie GPS  ale mam pytanie do tych co już wgrali nowe firmware - ja zrobiłem to również po wcześniejszej aktualizacji do WM6.1. Czy oprócz znacznie szybszego łapania fixa, co nie podlega wątpliwości zmienia się również dokładność wyznaczania pozycji? Nie chodzi mi o teoretyczne wywody typu widzi więcej satelit to pozycja będzie dokładniejsza ale o praktyczne doświadczenia.

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 12, 2010, 12:56:53 »
@jarun

Dokładność pozycji możesz sprawdzić za pomoca innego GPS. Jeśli chodzi o położenie geograficzne, to N560 ładnie wyznacza pozycję. Niestety nie każdy program do nawigacji ma ładne mapy. Zdarzyło mi się kiedyś jadąc z Torunia do Poznania, że jakiś Navigocośtam pokazał mi, że poruszam się 300km/h, 150 metrów ponad Sudetami. Od tego czasu jeżdżę na Automapie 5.3.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 13, 2010, 04:27:39 »
Instaluję najnowszy WM 6.5. Rozumiem, że sama instalacja nic nie da jeżeli chodzi o poprawę działania GPS.
Instalując : http://pdaclub.pl/forum/fujitsu-siemens/n560-aktualizacja-firmware-dla-gps-do-wersji-3-5/ zmieniamy firmware scalaka odpowiedzialnego za GPS, czy tak?
Wg opisu  mam zrobić wcześniejsze upgrade GPS i tu już nie rozumiem po co zmieniać firmware tej kości GPS dwa razy...?
Zakładając, że mam to zrobić - nie ma na stronie FS już tej poprawki.
Proszę o wyrozumiałość i oświecenie mnie w tym temacie... bo nie rozumiem do końca.
I jeszcze jedno - czy lepiej zainstalować WM 6.1 o którym mowa w temacie czy najnowszy WM 6.5 ?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 04:43:06 wysłana przez Janusz68 »

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 13, 2010, 13:59:26 »
Instaluję najnowszy WM 6.5. Rozumiem, że sama instalacja nic nie da jeżeli chodzi o poprawę działania GPS.
Lepiej zainstaluj sobie Newplowe WM 6/1 20755-23 . Wersje oparte na WM 6.5 są ciągle niestabilne i zabierają znacznie więcej pamięci RAM niż WM 6.1. Poza tym na WM 6.5 wszystko chodzi znacznie wolniej a komfortowe działanie Automapy graniczy z cudem.
Sama aktualizacja WM nie poprawi działania GPS, ale jest koniczna, żeby obsłużyć obsługę GPS 3.5.
Instalując : http://pdaclub.pl/forum/fujitsu-siemens/n560-aktualizacja-firmware-dla-gps-do-wersji-3-5/ zmieniamy firmware scalaka odpowiedzialnego za GPS, czy tak?
Zgadza się.
Wg opisu  mam zrobić wcześniejsze upgrade GPS i tu już nie rozumiem po co zmieniać firmware tej kości GPS dwa razy...?
Zakładając, że mam to zrobić - nie ma na stronie FS już tej poprawki.
Masz zrobić aktualizację GPS najpierw do wersji ze strony FS, bo jak od razu będziesz chciał zrobić GPS 3.5 to po pierwsze nie uda ci się to, po drugie z N560 zrobisz C550 (GPS po prostu się wyłączy na stałe). Na stronce FS aktualizacja jest cały czas dostępna.
I jeszcze jedno - czy lepiej zainstalować WM 6.1 o którym mowa w temacie czy najnowszy WM 6.5 ?
Powiem to tak:
WM 6.1 - 36 MB RAM wolnego, chodzi szybko, każda nawigacja śmiga, każda aplikacja/gra działa, ma sterowniki do wszystkiego na USB
WM 6.5 - 17 MB RAM wolnego, wolny i zamulony, tylko nieliczne nawigacje działają, tylko mało wymagające gry działają, nie działa USB Host, problemy ze sterownikiem ekranu
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 14:02:10 wysłana przez arroyo »

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 13, 2010, 22:37:15 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wszystko już rozumiem.  :ok:
Mam nadzieję, że moje wątpliwości nie były tylko moje  :wink:

Instalowałem poprawkę trzy razy. Za każdym razem po instalacji poprawki ze strony FS GPS działał - lepiej niż w oryginale.
Po zainstalowaniu wesji 3.5 już nie...
Okazało się, że trzeba ustawić prędkość na 57600 - inaczej nie działa.
Póki co Loox testowany w domu na zewnętrznej antenie za oknem na parterze budynku.
Różnicy niestety nie widzę zbyt wielkiej. Mam nadzieję, że na zewnątrz bez anteny rzeczywiście będzie poprawa.

Upsss... działa bez anteny w domciu, byle jak, ale działa - wcześniej oczywiście nie było to możliwe.
Zapomniałem o ustawieniach w tune up.


Przykre jest to, że kiedyś wywaliliśmy kupę kasy na nasze looxy, żeby działał w miarę poprawnie GPS - po latach podkręcamy w nim procesor GPS, a byle "gów..." z "Biedronki" łapie fixa w kilka sekund... Żałosne...
Ale wiecie co? Ja i tak wolę swojego "looxa"  :D
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 01:36:13 wysłana przez Janusz68 »

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 28, 2010, 12:08:13 »
Dzięki za tutka o aktualizacji, udało się zrobić bez problemu.
Mam tylko uwagę co do sprawdzania wersji firmwaru GPS za pomocą Sifrtecha: aby pokazała się aktualna wersja trzeba złapać sygnał przynajmniej jednego satelity, w przeciwnym wypadku można sobie czekać na wyświetlenie wersji w nieskończoność (przynajmniej u mnie).

I jeszcze jedno pytanie: po aktualizacji systemu do wersji WM 6/1 20755-23 date mam oczywiście cyrylicą po rosyjsku, da się coś na to poradzić?

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 28, 2010, 22:12:53 »
Zgadza się, wersję GPS zobaczysz tylko i wyłącznie, gdy złapie ci sygnał satelity.

Co do daty:
Settings --> System --> Regional Settings --> wybierz Polish

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 30, 2010, 10:15:54 »
Jest już nowa wersja firmware do GPS w wersji 3.6. Chłopaki z 4pda.ru i Newplow już go testują i wygląda obiecująco. Trzyma ważność pliku ephemeris przez 7 dni a nie 3, jak do tej pory oraz zwiększa czułość pomiaru. Jak tylko sam się z nim uporam, to zaktualizuję instrukcję.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 10:20:08 wysłana przez arroyo »

*

Offline coonrado

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox N560 + 8GB + 2GB + 2 extra battery
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 04, 2010, 09:32:33 »
Czy jak zrobie update firmware GPSu na WM6.1 to czy bedzie on pozniej dzialac z WM5? Kiedys zrobilem update firmware GPS to tylko chcial dzialac z Quick GPS, oddalem wtedy urzadzenie do serwisu to mi wymienili cala plyte glowna. No i nie wiem czy sie za to zabierac bo jakos do szczescia mi nie jest potrzebny ten program.
Na dobry laser patrzysz tylko 2 razy.Raz lewym okiem, raz prawym okiem.

*

Offline arroyo

  • *
  • 64
  • Sprzęt: Loox N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 04, 2010, 12:33:06 »
GPS 3.5 nie będzie ci działać z innym firmware niż takie, które obsługuje tę technologię. Żaden firmowy soft od FS nie obsługuje GPS 3.5. Tylko modyfikowane (np. Newplow). Quick GPS po poprawnym zainstalowaniu nowej wersji softu nie jest wcale potrzebny a różnica pomiędzy oryginalnym GPS a GPS 3.5 jest kolosalna.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 08, 2010, 14:49:53 »
Newplow w nowym firmware http://fsc.newplowe.com/cgi-bin/files/dl.pl?file=61_20755_063_14_sdhc.7z zrobił spory postęp, jesli chodzi o łapanie sygnału GPS. Polecam.
Nie ma jakiegos, krok po kroku, opisu co i jak robic? Jest tyle wersji tych softow ze glowa boli... jak zrobic WM5=>WM6, jaka wersja najlepsza? Co zrobic by pozniej GPS uaktualnic (posiadam wgrane juz update ze stron FS)

A tak dziala WM5 +latki od FS do GPS, z lewej Navia NV33 z Biedronki za cale 149zl z akumulatorem 0,9Ah Li-Poli ...


BEZ KOMENTARZA!
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2010, 14:53:46 wysłana przez krionix »